» »

A1 podražitev paketov in stroški menjave paketa

A1 podražitev paketov in stroški menjave paketa

mojsterleo ::

Pozdravljeni!

Včeraj sem prejel SMS sporočilo, da bodo pri A1 podražili vse starejše mobilne pakete za 1 eur.
Glede na to, da imam trenutno paket A1 Go M (neomejeno klicarjenje, 100GB), ki bo podražitvi stal 21,99 eur, se s podražitvijo ne strinjam. Nesmiselno se mi zdi, da sem na njega še nadalje naročen, saj A1 ponuja trenutno tudi paket midi MIO, ki je identičen le da je cena 16,99 eur.

V zvezi s tem sem kontaktiral info center A1 kjer so mi odgovorili, da moram v zvezi z zamenjavo paketa plačati stroške menjave paketa. Zakaj torej stroški menjave, če pa se z obstoječo ceno paketa ne strinjam in od njega odstopam v smislu zamenjave z drugim?

cronos1234 ::

mojsterleo je izjavil:

Pozdravljeni!

Včeraj sem prejel SMS sporočilo, da bodo pri A1 podražili vse starejše mobilne pakete za 1 eur.
Glede na to, da imam trenutno paket A1 Go M (neomejeno klicarjenje, 100GB), ki bo podražitvi stal 21,99 eur, se s podražitvijo ne strinjam. Nesmiselno se mi zdi, da sem na njega še nadalje naročen, saj A1 ponuja trenutno tudi paket midi MIO, ki je identičen le da je cena 16,99 eur.

V zvezi s tem sem kontaktiral info center A1 kjer so mi odgovorili, da moram v zvezi z zamenjavo paketa plačati stroške menjave paketa. Zakaj torej stroški menjave, če pa se z obstoječo ceno paketa ne strinjam in od njega odstopam v smislu zamenjave z drugim?

Se pravi zamenjal bi paket, v ceniku imajo da menjava paketa nekaj stane. Ne razumem kaj ni razumljivo? :)

mojsterleo ::

cronos1234 je izjavil:

Se pravi zamenjal bi paket, v ceniku imajo da menjava paketa nekaj stane. Ne razumem kaj ni razumljivo? :)

V pogojih piše, da lahko od obstoječe pogodbe odstopiš brez stroškov. Je menjava paketa odstop od obstoječe pogodbe?

FireSnake ::

mojsterleo je izjavil:

Pozdravljeni!

Včeraj sem prejel SMS sporočilo, da bodo pri A1 podražili vse starejše mobilne pakete za 1 eur.
Glede na to, da imam trenutno paket A1 Go M (neomejeno klicarjenje, 100GB), ki bo podražitvi stal 21,99 eur, se s podražitvijo ne strinjam. Nesmiselno se mi zdi, da sem na njega še nadalje naročen, saj A1 ponuja trenutno tudi paket midi MIO, ki je identičen le da je cena 16,99 eur.

V zvezi s tem sem kontaktiral info center A1 kjer so mi odgovorili, da moram v zvezi z zamenjavo paketa plačati stroške menjave paketa. Zakaj torej stroški menjave, če pa se z obstoječo ceno paketa ne strinjam in od njega odstopam v smislu zamenjave z drugim?


Poskusijo :))
Pol pa reči, da boš zaprl trenutnega (štrafat te ne morejo, ker so se pogoji spremenili) in šel drugam.
Se znajo hitro "upogniti".
Ali pa vztrajaj, da ti trenutnega zaprejo in takoj odprejo novega.

Seveda poskusijo, ker menjava ni krita, krito je samo zapiranje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FoxKnox ::

Z 31.12.21 odstooiš od pogodbe in s 1.1. 22 podpišeš novo pogodbo za paket MIO.

Utk ::

Ali pa greš na hot, ki ima isti paket za 15 evrov, dokler ne pridejo k pameti...

cronos1234 ::

FoxKnox je izjavil:

Z 31.12.21 odstooiš od pogodbe in s 1.1. 22 podpišeš novo pogodbo za paket MIO.

Odstop od pogodbe se zaračuna po ceniku - Prekinitev pogodbe oz. zapiranje računa 9,99 €
Vsekakor pa je Hot bolj ugoden, omrežje je itak isto.

Invictus ::

Lahko odstopiš od pogodbe in greš drugam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Goran's Blog ::

HOT ni isto ??
Bob je isto, HOT je telekom omrežje, bob je a1 omrežje.

Maxl ::

HOT tudi uporablja A1 omrežje...

FireSnake ::

cronos1234 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Z 31.12.21 odstooiš od pogodbe in s 1.1. 22 podpišeš novo pogodbo za paket MIO.

Odstop od pogodbe se zaračuna po ceniku - Prekinitev pogodbe oz. zapiranje računa 9,99 €
Vsekakor pa je Hot bolj ugoden, omrežje je itak isto.


Ker se pogoji spremenijo (enostransko iz njihove strani) je odstop zastonj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mojsterleo ::

cronos1234 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Z 31.12.21 odstooiš od pogodbe in s 1.1. 22 podpišeš novo pogodbo za paket MIO.

Odstop od pogodbe se zaračuna po ceniku - Prekinitev pogodbe oz. zapiranje računa 9,99 €
Vsekakor pa je Hot bolj ugoden, omrežje je itak isto.

Ja kako če pa se ne strinjaš z novim cenikom? Do 1.1.2022 bi načeloma moglo bit zapiranje ali menjava paketa brezplačna...

Kaj, če se s spremembo ne strinjate?
Če se s spremembami ne strinjate, lahko obstoječi uporabniki, za katere veljajo pravice iz 129. člena ZEKom-1, do uveljavitve sprememb odstopite od naročniške pogodbe.
To storite brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni. Izpolniti pa boste morali pogodbeno dogovorjene obveznosti (kar vključuje tudi vračila sorazmernega dela prejetih ugodnosti) in poravnati morebitne zapadle in neplačane obveznosti.
Uporabniki, ki ste med trajanjem naročniškega razmerja kupili tudi mobilni telefon in ga še niste v celoti odplačali, lahko ob odstopu pogodbe:
• obdržite mobilni telefon in odplačate sorazmerni delež celotne vrednosti opreme ali
• vrnete mobilni telefon v stanju, v kakršnem ste ga prejeli, in plačate uporabnino za čas, ko ste mobilni telefon uporabljali, A1 pa vam vrne kupnino.
Več informacij o spremembah je na voljo na številki Centra za pomoč uporabnikom 040 40 40 30 in na prodajnih mestih A1.

https://www.a1.si/sodelovanje/splosni-p...

FireSnake ::

Saj tudi je brezplačen.

Ne verjemi vsega, kar napišejo tukaj (tisto, kar je cronos1234 napisal, velja v splošnem).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

xeon ::

A1 samo izkorišča stanje na trgu: "uu, glej bencin, se je podražil.. dejmo dražji paket narest"

mojsterleo ::

xeon je izjavil:

A1 samo izkorišča stanje na trgu: "uu, glej bencin, se je podražil.. dejmo dražji paket narest"

Meni je žalostno, da dražijo samo stare pakete, ki so že v osnovi manj cenovno ugodni in jih dražijo samo zato, da nategujejo folk, ki je na vezavi in se od paketa ne more odjaviti. Če pa nisi na vezavi, pa hočejo stroške zamenjave paketa. Kapitalistične sv..je.;(

ripmork ::

mojsterleo je izjavil:

Pozdravljeni!

Včeraj sem prejel SMS sporočilo, da bodo pri A1 podražili vse starejše mobilne pakete za 1 eur.
Glede na to, da imam trenutno paket A1 Go M (neomejeno klicarjenje, 100GB), ki bo podražitvi stal 21,99 eur, se s podražitvijo ne strinjam. Nesmiselno se mi zdi, da sem na njega še nadalje naročen, saj A1 ponuja trenutno tudi paket midi MIO, ki je identičen le da je cena 16,99 eur.

V zvezi s tem sem kontaktiral info center A1 kjer so mi odgovorili, da moram v zvezi z zamenjavo paketa plačati stroške menjave paketa. Zakaj torej stroški menjave, če pa se z obstoječo ceno paketa ne strinjam in od njega odstopam v smislu zamenjave z drugim?


Odstop ali pa zamenjava paketa (torej odstop + sklenitev novega) sta dve različni zadevi. Sam letos menjal paket, ker sem ugotovil, da z enim paketom pri isti ceni dobim precej več podatkov doma in v tujini, pa sem takoj po zamenjavi lepo dobil zaračunano. Sem pa vseeno dolgoročno na boljšem, kot če bi ostajal na enem starem paketu (je bil res že star sicer). :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

starfotr ::

mojsterleo je izjavil:

xeon je izjavil:

A1 samo izkorišča stanje na trgu: "uu, glej bencin, se je podražil.. dejmo dražji paket narest"

Meni je žalostno, da dražijo samo stare pakete, ki so že v osnovi manj cenovno ugodni in jih dražijo samo zato, da nategujejo folk, ki je na vezavi in se od paketa ne more odjaviti. Če pa nisi na vezavi, pa hočejo stroške zamenjave paketa. Kapitalistične sv..je.;(


Saj A1 zadnje čase sploh nima vezav.

Groot ::

Vprašam še tukaj ker v drugi temi ni bilo odgovora. A morda kdo ve če se da pri A1 zamenjati nosilca fiksnih storitev in s tem potem tudi prenesti ugodnost Connect?

FireSnake ::

mojsterleo je izjavil:

in jih dražijo samo zato, da nategujejo folk, ki je na vezavi in se od paketa ne more odjaviti


Ne drži! To je dezinformacija!

Če se cena paketa spremeni lahko brezplačno prekineš pogodbo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

xeon ::

FireSnake je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

in jih dražijo samo zato, da nategujejo folk, ki je na vezavi in se od paketa ne more odjaviti


Ne drži! To je dezinformacija!

Če se cena paketa spremeni lahko brezplačno prekineš pogodbo.


Včasih ni samo pogodoba problem, imaš lahko družinske pakete, poslovne, internet,... lahko je 100 in en razlog zakaj ne moraš zamenjat paketa. Za ene je enostavno preveč dela in premalo učinka.

Master_Yoda ::

Lahko brezplacno prekines pogodbo ja, ampak moras vracati prejeto "ugodnost". Ker dandanes imajo vsi neko nabito ceno na papirju, ti pa se zavezes za 2 leti in placujes neko razumno ceno. In nato ce prekines ko podrazijo pa moras placati razliko do nabite cene na papirju.

In tako imajo vsi ISPji, tako da ne s pametovanjem, da pac gres k drugemu ISPju.
Dovie'andi se tovya sagain.

Groot ::

FireSnake je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

in jih dražijo samo zato, da nategujejo folk, ki je na vezavi in se od paketa ne more odjaviti


Ne drži! To je dezinformacija!

Če se cena paketa spremeni lahko brezplačno prekineš pogodbo.


Zahtevek za vračilo prejetih ugodnosti (hitro 100+ eur) pa vsi pošljejo kar tebi da boš poravnal ne? Smeh res kaj nekateri nabijajo tukaj.

FireSnake ::

Kakšnih prejetih ugodnosti?
Če telefon vzameš, ali kaj podobnega?

Če je tako, je pa dobro biti premišljen.

Jaz bi temu rekel: davek na neumnost. Če si nečesa ne moreš privoščiti (v tistem trenutku) pač počakaš in našparaš.
Če to ne gre ti ta stvar že v štartu ne pripada.

Dejstvo ostaja: odstop od pogodbe je zastonj (kakor ni zastonj menjava).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Master_Yoda ::

Stacionarne storitve - Internet/TV paket. To so podrazili za 3 eur na mesec. In ti paketi imajo vedno nerealno "redno" ceno + aneks s katerim potem celi 2 leti vezave placujes "normalno" ceno.
In ce to prekines jim moras to "ugodnost" vracati ne glede na to da si prekinil zaradi podrazitve s katero se ne strinjas.
In ta modus operandi imajo vsi operaterji, brez interneta pa v 2021 ravno ne mores biti ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

misek ::

FireSnake je izjavil:

Če se cena paketa spremeni lahko brezplačno prekineš pogodbo.
Pogodbo že. Ko pa številko preneseš k drugemu operaterju, pa ti to "storitev" spet zaračunajo.

eVro ::

Pred kratkim sem (na srečo in končno) odpikal kradljivski A1.

Pazite to foro. Ti tatovi vam ne glede na to, kdaj v obračunskem obdobju prekinete naročnino, zaračunajo do zadnjega dne obračunskega obdobja. Po prenosu številke dodelijo začasno, s katero se lahko koristi storitve. "Predčasen" zaključek ni možen, AKOSa pa nisem vprašal, če je to res. Sumim, da ni in da radi goljufajo, ker jim ratuje. Poleg tega seveda zaračunajo tudi odključnino, ki je ne vsi.

A1, morda te poteze vidite kot "spremembe pogojev v skladu z zakonom" in to lahko natolcujete kolikor želite. Mi, (bivši) uporabniki vam pa brez Uradnega lista v roki znamo povedati, da kradete!

A1, nikoli več. Nikoli si nisem mislil, da bi kdo lahko padel nižje od Telemacha, ampak jim je uspelo. Žal mi je za vsak evro, ki sem jim ga plačal.

OP, tudi moj paket je stal okoli 20EUR. Konkurenca ponuja primerljivo za 7-8EUR, premium konkurenca za 10-15EUR. Ti loleki pa mislijo cene paketov nažigati čez 20EUR, haha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

FireSnake ::

misek je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Če se cena paketa spremeni lahko brezplačno prekineš pogodbo.
Pogodbo že. Ko pa številko preneseš k drugemu operaterju, pa ti to "storitev" spet zaračunajo.


Seveda.
Ko hočeš rošado te pa začnejo lupiti (to pa je znano v času, ko podpišeš pogodbo).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

misek ::

eVro je izjavil:

"Predčasen" zaključek ni možen, AKOSa pa nisem vprašal, če je to res.
Pri Telemachu so z dnem prenosa številke končali z obračunavanjem naročnine za tekoči mesec. In sem plačal samo sorazmerni delež dejanske uporabe.

eVro ::

FireSnake je izjavil:

Ko hočeš rošado te pa začnejo lupiti (to pa je znano v času, ko podpišeš pogodbo).


Če bi bilo tako, bi bilo super. Problem so spremembe pogojev kadar se jim zljubi, sicer z nekim prehodnim obdobjem, kjer je možna prekinitev brez odključnine, pa vendar. Če nekaj podpišem, želim da to velja do tedaj kot je znano ob podpisu in ne poljubno.

misek je izjavil:

eVro je izjavil:

"Predčasen" zaključek ni možen, AKOSa pa nisem vprašal, če je to res.
Pri Telemachu so z dnem prenosa številke končali z obračunavanjem naročnine za tekoči mesec. In sem plačal samo sorazmerni delež dejanske uporabe.


Telemach ima probleme s tehniko (poddimenzionirano in staro omrežje), te pa vsaj na željo zares odključijo in ne posiljujejo, kakor te pri A1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

FireSnake ::

@eVro: se strinjam.

Ko sem jaz priključek selil je bila cela kalvarija:
- položnico so pošiljali še na star naslov (ko sem jih nadrl so rekli, da bi jim moral reči, da naj pošiljajo na novega)
- vklopili so ogled za nazaj in ga (seveda) zaračunavali. Ko sem jih nadrl so vložili pritožbo v mojem imenu in mi denar vrnili

Pa še kaj bi se našlo. Nategnejo te kjer te morejo (ali pa vsaj poskusijo).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

widj3098dj32 ::

mojsterleo je izjavil:

Pozdravljeni!

Včeraj sem prejel SMS sporočilo, da bodo pri A1 podražili vse starejše mobilne pakete za 1 eur.
Glede na to, da imam trenutno paket A1 Go M (neomejeno klicarjenje, 100GB), ki bo podražitvi stal 21,99 eur, se s podražitvijo ne strinjam. Nesmiselno se mi zdi, da sem na njega še nadalje naročen, saj A1 ponuja trenutno tudi paket midi MIO, ki je identičen le da je cena 16,99 eur.

V zvezi s tem sem kontaktiral info center A1 kjer so mi odgovorili, da moram v zvezi z zamenjavo paketa plačati stroške menjave paketa. Zakaj torej stroški menjave, če pa se z obstoječo ceno paketa ne strinjam in od njega odstopam v smislu zamenjave z drugim?

Idi na bob.

eVro ::

Če se le da od nizkocenovcev Bob preskočiš, saj je od A1. Ne gre samo za ceno paketa, gre za prikrito zaračunavanje in fintiranje kot na primer opisuje OP.

radmansdorf ::

mojsterleo je izjavil:

Pozdravljeni!

Včeraj sem prejel SMS sporočilo, da bodo pri A1 podražili vse starejše mobilne pakete za 1 eur.
Glede na to, da imam trenutno paket A1 Go M (neomejeno klicarjenje, 100GB), ki bo podražitvi stal 21,99 eur, se s podražitvijo ne strinjam. Nesmiselno se mi zdi, da sem na njega še nadalje naročen, saj A1 ponuja trenutno tudi paket midi MIO, ki je identičen le da je cena 16,99 eur.

V zvezi s tem sem kontaktiral info center A1 kjer so mi odgovorili, da moram v zvezi z zamenjavo paketa plačati stroške menjave paketa. Zakaj torej stroški menjave, če pa se z obstoječo ceno paketa ne strinjam in od njega odstopam v smislu zamenjave z drugim?

Pošlji jim še mail in povej da če ti ne odobrijo brezplačne menjave paketa, da odideš od njih. Če ne takoj, pa ko poteče vezava, če jo imaš. Pri konkurenci deluje tak način.

shubell ::

misek je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Če se cena paketa spremeni lahko brezplačno prekineš pogodbo.
Pogodbo že. Ko pa številko preneseš k drugemu operaterju, pa ti to "storitev" spet zaračunajo.


pri t2 ti strošek, katerega ti zaračuna prejšnji ponudnik povrnejo. Samo sporočiri jim ga moraš

Webmojster ::

Piši jim, pa jih vprašaj če ti lahko ukinejo strošek menjave paketa. Če pa ne, pa vsaj zmanjšajo za polovico. Bodi prijazen, zna bit, da ti bodo ugodili.

zobnik ::

Drago tole plačuješ, pejd na HOT

widj3098dj32 ::

eVro je izjavil:

Če se le da od nizkocenovcev Bob preskočiš, saj je od A1. Ne gre samo za ceno paketa, gre za prikrito zaračunavanje in fintiranje kot na primer opisuje OP.

Na bobu ni nobenih podrazitev oz. ukinitev paketov, to kaj si sklenil imas, cetudi ga ni vec v ponudbi. Prav tako ni nobenih vezav s telefoni, ampak to je ravno zakaj folk rine na A1 in Telekom, da si kupi iPhone za "1EUR".

Zgodovina sprememb…

mirancar ::

mojsterleo je izjavil:

Pozdravljeni!

Včeraj sem prejel SMS sporočilo, da bodo pri A1 podražili vse starejše mobilne pakete za 1 eur.
Glede na to, da imam trenutno paket A1 Go M (neomejeno klicarjenje, 100GB), ki bo podražitvi stal 21,99 eur, se s podražitvijo ne strinjam. Nesmiselno se mi zdi, da sem na njega še nadalje naročen, saj A1 ponuja trenutno tudi paket midi MIO, ki je identičen le da je cena 16,99 eur.

V zvezi s tem sem kontaktiral info center A1 kjer so mi odgovorili, da moram v zvezi z zamenjavo paketa plačati stroške menjave paketa. Zakaj torej stroški menjave, če pa se z obstoječo ceno paketa ne strinjam in od njega odstopam v smislu zamenjave z drugim?

to je vse brez veze se neki jebat z A1, telekom, etc naročninami, pa stalno se nekaj menit v poslovalnicah kater paket je pravi zate in kaki popust ti pripada
pejt na predplačniški, predlagam HoT, ker majo dobro rešeno vse preko avtomatike, z nobenmu ne rabiš nič govort ko spreminjaš svoje "pakete".

jst sem svojo vezavo z telekomom prekinil predčasno, plačal tisto pogodbeno kazen (polno ceno telefona), ena od boljših odločitev v življenju

znebi se vezave čim prej.

rimljan ::

Se moja slaba izkusnja z A1 (fiksne storitve), avgusta mi je potekla vezava in s tem se mi je dvignila narocnina iz 32€ na 47€, ker sem zelel znizati strosek, sem dal zahtevo za spremembo paketa, nov paket bi bil brez vezave za 38€ (A1 Net + TV M), v vmesnem casu sem se dogovarjal tudi za moznost optike pri Telemachu.

Skratka sredi septembra sem opravil pogovor z svetovalcem in se dogovoril za menjavo paketa, bilo je receno, da bodo uredili v roku 14 dni, ker v zacetku oktobra se vedno ni bilo nic, sem poklical ter vprasal, kje so tezave. Prislo je do napake na njihovi strani, zato je bilo receno, da mi bodo dali dobropis za teh 14 dni, ki bi jih vec plačal na starem paketu in da bodo uredili. Uredili so potem cez 14 dni, s tem, da so potem teh 14 dni spet zaracunali po starem paketu ;).

Nato sem uporabljal nov paket en teden, preden so mi prisli priklopit Telemach optiko, in pri Telemachu je bilo oznaceno, da oni prekinejo z A1 v mojem imenu. Stacionarna stevilka je bila nato prenesena po 10 dneh, star paket na A1 pa po 14 dneh se vedno ni bil prekinjen, na A1 helpdesku sem dobil nato informacijo, da bo najhitreje, ce se osebno zglasim v A1 centru, ter vrnem opremo in prekinem pogodbo, kar sem storil naslednji dan, ter z prodajalcem dolocil dan prekinitve dan kasneje, in glej ga zlomka po enem tednu paket se vedno ni bil prekinjen. Po ponovnem klicu na helpdesk, mi je bilo receno, da ne glede, ce sem prekinil pogodbo, to ne gre tako hitro in da imajo to napisano v splosnih pogojih. Ne vem zakaj sem potem dolocil datum prekinitve pogodbe z prodajalcem? Drugace pa je bilo nonsalantno receno, pa napisite pritozbo...skratka luda kuca...Pogodba je bila nato prekinjena naslednji dan, cca. 28 dni po priklopu na Telemach.
Na A1 sem bil od Amisa naprej, pa ni bilo nikoli nobenih problemov, tole je bil pa visek. Mimogrede strosek za prenos stevilke so mi dal ze na oktoberski racun, prekinitev pa je bila narejena 3 tedne kasneje.
rimljan

Apofis ::

Da se mal uštulim. Kako vam kej dela HOT giga net (dl/ul/nasploh odzivnost)? Zdej mam njihov mini paket in dela vse super, pa bi še zamenju internet, ker sm zdej pr A1 in bi mel kokr gledam za isto zadevo, pol nižjo naročnino. thx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekinitev razmerja Telemach

Oddelek: Mobilne tehnologije
3621081 (312) gusto
»

A1 šalabajzerji (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Omrežja in internet
730132032 (1345) PacificBlue
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19569386 (56832) Cruz
»

Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11628836 (18458) Sami
»

Telekom - Paket 2013 v Paket 2014 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11126157 (20095) harvey

Več podobnih tem