» »

ASUS ROG PG279Q Backlight-bleed

ASUS ROG PG279Q Backlight-bleed

DuaL ::

Zanima me če je tole v mejah normale za novi monitor IPS glow belina v kotih, ko je temna podlaga ?


gddr85 ::

tole bo bleed, pomoje je že zelo na meji normalnega, sicer pa pišeš na asus support, pošlješ sliko in ti bojo najbrž povedali oz. če si ravnokar kupil prek spleta vrneš/menjaš

edi45 ::

Uf to je ze malo prevec bleedinga. Pisi na asus ali pa v trgovino, naj se menja oz popravi zadeva. Jaz sem tudi nov tv nesel nazaj, ampak je sel na servis kjer so menjali panel in je na koncu bilo se samo slabse.

DuaL ::

Sem pisal na asus support so tud potrdili, da je prevec glowa tak da bom nesel nazaj.

DamijanD ::

+1 za asus (pa kakšen -1 za oddelek za preverjanje kakovosti)

Gr8t ::

To je zame povsem normalno, imam 6 let stara Dell U2711 in U2412M.
IPS glow je drugače zame manj močna belina v obliki trikotnikov v vogalih. Razločiš ga tako, da se spreminja čim premikaš glavo. To ima vsak IPS monitor, so pa izjeme, ki tega nimajo tako opaznega, npr. S-IPS TV. Pri mojem LG AH-IPS je to najbolje moteče.
Backlight bleed je pa zame na tej sliki na zgornjem robu, močneje na levi in desni. Komaj zaznavna pa na sredini zgoraj in spodaj. Pa verjetno je tudi na sredini levo in desno malo bleeda.
Backlight bleed razločiš tako, da ostane vedno, tudi če premikaš glavo levo in desno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

DuaL ::

menjal 3 vsi z istim problemom, ko je crna slika je zelo opazno. Bolje it na tn panel?

Alien123 ::

DuaL je izjavil:

menjal 3 vsi z istim problemom, ko je crna slika je zelo opazno. Bolje it na tn panel?


Lol

DuaL ::

Ja nevem a ma sam ta model ta problem al tudi drugi. Zame je to prevec izrazito das 750 eur pa imas toliko bleeda.

Seba22 ::



Tu maš primerjavo 20 istih modelov.Čisto vsak ima isti problem,tako da neboš rešil problema edino če vzameš ACER XB271HU te boš mogoeče kaj rešil ampak ni nujno

Tukaj pa imaš primerjavo med tem modelom ko ga imaš ti in pa ACER XB271HU



Sam tud kupujem tak monitor,ampak po teh videih sem se jas osebno odločil da ne vzamem tega od asusa,pomoje je acer boljši glede Backlight-bleed koliko vidim po review-ih.Po specs sta pa tako take nekje enaka pomoje.
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

DuaL ::

potem je to na vseh ipsjih cudno da dobenega to ne moti, ker na tnjih tega problema ni.

Dr_M ::

Ne sekiraj se, na prenosnikih je se mnogo hujse.
Drugace pa to pride zaradi vpetja panela, na robovih je rahlo stisnjen in zato pride do bleeda.
Eni paneli so pac bolj obcutljivi na to in lahko vsaka malenkost pride bolj do izraza.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DuaL ::

ni neke velike izbire 27" 2k Ips je tak samo od asusa ali acer.. ce bi sel na tn potem grem tako na slabse nazaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevelik IPS Glow/BLB?

Oddelek: Zvok in slika
201816 (1380) neocodexx
»

Premočen backlight na novem prenosniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152770 (2178) fosil
»

IPS vs reg LCD

Oddelek: Zvok in slika
131174 (926) hojnikb
»

Monitor Dell U2412M težave??

Oddelek: Zvok in slika
172853 (2336) safast

Več podobnih tem