» »

Referendum o prestavitvi meje

Referendum o prestavitvi meje

Temo vidijo: vsi
«
1
2

Pika na i ::

Danes so imeli v občini Jezersko, občinski referendum.
Vprašanje je bilo
"Ali ste za to, da se uveljavi odlok o spremembi meje med naseljema Kamniška Bistrica in Zgornje Jezersko, ki ga je občinski svet Občine Jezersko sprejel na seji 26. 6. 2018?".

Volilci so rekli NE

"Država je pred leti že predlagala spremembo meje med občinama Kamnik in Jezersko, tako da bi tudi Kamnik mejil na Avstrijo in bi se slovensko območje za projekte čezmejnega sodelovanja razširilo na osrednjeslovensko regijo. Vendar so občinski svetniki na Jezerskem predlagano spremembo konec leta 2012 zavrnili."

Pač, ne gre da bi sosedom pomagali, pri nabiranju denarja.

xx23 ::

Občina Jezersko s spremembo meje ne izgubi nič, pravi župan, čeprav ne bi imeli več dobrih 500 metrov meje z občino Solčava in bi se ti stikali le še v eni točki.


Sprememba meje: Svetnik SDS Muri zbira podpise, čeprav Jezersko ne bi nič izgubilo, Kamnik pa bi veliko pridobil



Seveda je spet SDS zraven.

SimplyMiha ::

Kamnik se bo pač moral bolj potrudit za evropski denar. Če bi tako pridobljen denar delili z Jezerskom...

Ampak ne, kaj takega vrlim občinskim velmožjem ne pade na pamet.

jype ::

Tako je. Naj se potrudijo, banda! Ni pomembno, da mi ničesar ne izgubimo, pomembno je, da oni pridobijo, kar je dvakrat huje, kot če bi oni karkoli izgubili - če bi, bi takoj bili vsi za, še posebej SDS.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

SimplyMiha ::

To, da ničesar ne izgubijo, je podla laž. Jezersko bi bilo na slabšem zaradi izgube meje z Solčavo. Po teh vatlih se pač tala davkoplačevalski denar.

jype ::

SimplyMiha je izjavil:

z Solčavo.
S Solčavo.

Tudi jaz nimam meje s Solčavo - niti je ne potrebujem. A Jezersko jo pa? Čemu? Zato, da Kamnik ne dobi sredstev, ki bi sicer jih? Je še kakšen drug razlog?

SimplyMiha ::

Ne sprašuj mene, vprašaj tiste ki so si izmislili tak sistem.

jype ::

Sistem je čisto OK, le glasovali so preveč lokalpatriotsko. Morda bi jih moral kdo izšolati, da bi pogledali širšo sliko?

SimplyMiha ::

Saj pravim, da bi šlo skozi, če bi bil Kamnik nekoliko bolj velikodušen. Saj vemo, kako je s temi velikimi občinami - ko pridejo do malih občin, asfalta zmanjka.

mat xxl ::

Ja tole je nekako tako, kot v peklu, ko hudiči pazijo pri kotlih, da kdo ne pobegne, pri enem kotlu, ni pa nobenega varuha in nekdo vpraša, ja kako pa tu ni nadzora, pa reče gazda, tam so tako zaribani slovenčki, da če bi se eden lahko rešil, so drugi noter tako zaribani, da ga takoj nazaj noter potegnejo......

Ja sram vas bodi Jezerčane, rešujte sedaj svoje vodne probleme sami, saj ste tako samozadostni a ne ???

harvey ::

Kaj jim bo sprememba občinskih meja, če imajo pomanjšano verzijo Velike planine, Ecoresort, ki je zgrajen po domače, naj se npr. še v stari smodnišnici naredi pomanjšana verzija Solčave in je vse na svojem mestu. Meje so samo omejitve...denar pa kvadratura kroga za katerega se bo bolj potrebno potruditi kot le s telovadbo birokratskih fint.

Sicer pa so poročila o črpanju EU denarja v Sloveniji katastrofalni in za to stanje gotovo niso krive občinske meje, ali pač.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Pika na i ::

Meja bi zgledala takole.

jype ::

https://www.jezersko.si/files/other/new... (ker gre za PDF in ne slikovni zapis).

Pika na i ::

jype je izjavil:

https://www.jezersko.si/files/other/new... (ker gre za PDF in ne slikovni zapis).

Jaz vidim fotko...

Kako so se dajali v občinskem časopisu.

Prav nič novega.

jype ::

Pika na i je izjavil:

Jaz vidim fotko...
Ja, stlačena je v PDF, čeprav gre za rastrski zapis, kar ni smotrno, je pa pogosto.

xx23 ::

Dodatnih dvajset milijonov evrov naj bi Slovenija dobila s spremembo meje med Jezerskim in Kamnikom. Glede na višine proračunov osrednjeslovenskih občin (Ljubljana 325 milijonov evrov, Kamnik 27 milijonov, Domžale 29 milijonov, Medvode dvajset milijonov ...) je to drobiž.


20 milijončkov drobiž, ne rabimo tega. Joj, joj.

jype ::

xx23 je izjavil:

20 milijončkov drobiž, ne rabimo tega. Joj, joj.
SDS so zavoljo lastne nečimrnosti vrgli proč že precej več, to drži, kljub temu pa bi za ta sredstva lahko poskrbeli za marsikaj.

Najbolj komično bo videti, kako jih boli, da nas begunci stanejo dva milijona evrov na leto.

Pika na i ::

xx23 je izjavil:

Dodatnih dvajset milijonov evrov naj bi Slovenija dobila s spremembo meje med Jezerskim in Kamnikom. Glede na višine proračunov osrednjeslovenskih občin (Ljubljana 325 milijonov evrov, Kamnik 27 milijonov, Domžale 29 milijonov, Medvode dvajset milijonov ...) je to drobiž.


20 milijončkov drobiž, ne rabimo tega. Joj, joj.

Gospod Muri pač operira z veliko denarja in mu je 20 milijonov drobiž.

Jezersko bo lahko kmalu samo sebi namen. Srečna vasica brez ljudi.

tikitoki ::

Se mi ne da s tem vprasanjem pretirano ukvarjati. Kaj pa so jim ponudili za spremebo meje?

D3m ::

Kaj pa imajo na Jezerskem? Industrijo?

vidim na google maps. Kamnik bi pridobil Jezersko ostaja na istem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

louser ::

tikitoki je izjavil:

Se mi ne da s tem vprasanjem pretirano ukvarjati. Kaj pa so jim ponudili za spremebo meje?

Modernizacijo sosednje občine.

ahac ::

To je samo še en znak, da je treba ukinit te male in brezvezne občine.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

St235 ::

SimplyMiha je izjavil:

To, da ničesar ne izgubijo, je podla laž. Jezersko bi bilo na slabšem zaradi izgube meje z Solčavo. Po teh vatlih se pač tala davkoplačevalski denar.


Podla laž so tvoje izjave. Jezersko ne bi ničesar izgubilo ne finančno, ne z vidika meje. Meje bi namesto črta postala točka.

KAr bi se spremenilo pa je število obmejnih občin. Kamnik bi tako postal obmejna občina, kar je bistveno za določenje sredstev, ki jih kot država dobimo iz čezmejnega programa Interreg Slovenija Hrvaška.

Višina sredstev se namreč računa glede na število prebivalcev obmejnih občin. Tako bi bila na programu Slovenija Avstroja (kjer so slovenski partnerji izjemno uspešni) na voljo par milionov EUR več za projekte, kjer bi lahko kandidirali tudi partnerji iz občine Jezersko.

Po obstoječem sistemu tako lahko občine (tako Jezresko, kot Kaminik) ob meji in zaledne občine kandidirajo za X sredstev, potem bi lahko taiste občine (oziroma partnerji iz tistih občin) kadidirali za X+20% EUR.

Tako, da ja s to odločitvijo smo na slabšem popolnoma vsi in bi morali kreteni iz SDS kazensko odgovarjat, ali pa prispevat razliko iz svojega žepa.

D3m ::

Zvitorepec tukaj....se strinjam z Lakotnikom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

louser je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Se mi ne da s tem vprasanjem pretirano ukvarjati. Kaj pa so jim ponudili za spremebo meje?

Modernizacijo sosednje občine.


TOrej so jim ponudili nic. Ce nekaj hoces, lahko kaj ponuds zato.

fikus_ ::

Sicer malo po gostilniško. Zakaj bi sosedu nekaj omogočil, če jaz nimam koristi. Politika je kur**, prav tako politiki. Gledajo za svoje interese.

Sedaj pa zares.
Če bi omogočili spremembo meje, se v naravi ne bi kaj spremenilo, edino narisane črte na papirju. Ok, Jezerčani ne bi mogli reči, da so sosedje v xxx metrih s Solčavci. Birokratsko bi pa bilo omogočeno, da ima Kamniška občina možnost črpanja sredstev tudi iz EU programov med sosedskega sodelovanja.

Še ena slovenska: Jaz sem čisto zadovoljen, če meni krava crkne, samo da sosedu dve!

Ziga Dolhar ::

Jamranje čez prokletov državo zbrisano; odgovori na izviren jamr post posledično tudi - dele, ki se ne nanašajo nanj, lahko ponovno objavite.
https://dolhar.si/

TESKAn ::

tikitoki je izjavil:

louser je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Se mi ne da s tem vprasanjem pretirano ukvarjati. Kaj pa so jim ponudili za spremebo meje?

Modernizacijo sosednje občine.


TOrej so jim ponudili nic. Ce nekaj hoces, lahko kaj ponuds zato.

Sej so jim. 20% več denarja na razpisih. No, mogoče se pa samo zavedajo svoje nesposobnosti in vedo, da tega denarja zaradi zanič pripravljenih vlog ne bi dobili.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

nekikr ::

Zakaj pa ne bi še iz Ljubljane potegnili en koridor do Avstrije? Oz. zakaj ne bi kar vseh milijon občin preoblikovali tako, da gre en pas, širok dva metra, do meje?
Sicer se je pa tule odlično videlo slovensko mentaliteto. Ne Prekleta Država, kar ljudje so prekleto zahojeni. "Da bi sosed dobil nekaj, jaz pa ne bi bil na slabšem? Raje crknem!"

dunda ::

V primeru, da bi ozkogledno zapečkarsko politiko v smislu: "Naj sosedu crkne krava!", z Jezerskega zaneslo tudi v Kamnik, pa bi se lahko zgodilo, kot nekakšen povračilni ukrep, da bi otroci z Jezerskega ostali brez možnosti glasbenega izobraževanja, ki jim ga s svojim dislociranim oddelkom omogoča kamniški javni zavod Glasbena šola Kamnik.


Citat iz Kamnik.info :)
https://www.kacnje.eu

St235 ::

tikitoki je izjavil:

louser je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Se mi ne da s tem vprasanjem pretirano ukvarjati. Kaj pa so jim ponudili za spremebo meje?

Modernizacijo sosednje občine.


Torej so jim ponudili nic. Ce nekaj hoces, lahko kaj ponuds zato.


Ja, ker to, da država kot celota pridobimo par milionov EUR je za očitno premalo. Pač tipično zahojeno slovensko razmišljanje.

Machete ::

Itak. Vvažno, da se gre neke zatohle zdrahe, katerih temelj je edino bratomorija izped 70. let. To je ves politični kapital SDS. Celebralni doseg amebe.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

videc ::

Hja lejte, živimo v demokraciji. Ni tukaj kaj za jokat.

jype ::

Povedat, da je glasovanje proti taki spremembi idiotizem, ni jokanje.

PacificBlue ::

Demokracija omogoča idiotizme. In fašiste.

jype ::

Diktatura tudi.

nekikr ::

St235 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

louser je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Se mi ne da s tem vprasanjem pretirano ukvarjati. Kaj pa so jim ponudili za spremebo meje?

Modernizacijo sosednje občine.


Torej so jim ponudili nic. Ce nekaj hoces, lahko kaj ponuds zato.


Ja, ker to, da država kot celota pridobimo par milionov EUR je za očitno premalo. Pač tipično zahojeno slovensko razmišljanje.

Ampak poglej drugače. Govora je o 20 milijonih evrov denarja. V jezerskem živi pa slabih 600 ljudi (kar je absurd, da imajo sploh svojo občino). Prepričan sem, da bi bil rezultat referenduma drugačen, če bi dali vsakomur kompenzacijo v višini, reciva 2000€. To ne bi bila podkupnina ampak zgolj kompenzacija, kot jo imajo v šaleški dolini. 550 ljudi x 2000€ = 1,1 milijona. Ostane jih še precej do 20. Če veš kakšni smo Slovenci (in taki so povsod po svetu, kar hitro vidiš, če kdaj kam potuješ, ni to samo slovenska folklora) zakaj se v naprej ne pripraviš in ponudiš tako, minimalno, kompenzacijo? Skupno dobro je super parola, ampak od tega posamezniki ne bodo imeli veliko in bodo proti. Nekaj drobiža pa že kupi kruh in jogurt v trgovini.

MonoPattern ::

Tukaj Jezersko nič ne izgubi, samo vsi ne dobijo denarja. Kot da k tebi pride šef in reče, da lahko malo spremeni pogodbo o zaposlitvi pa bodo vsi v pisarni dobili povišico in se s tem ne strinjaš, ker nočeš da imajo tudi sodelavci višje plače.

SimplyMiha ::

Vsak sistem, ki se ga da izigravat z nekaj "gerrymandering"-a, je slab sistem.

Utk ::

Od bedakov, ki so izvolili bedake, ki so postavili tako bedast sistem, da je denar odvisen od metra meje, ne mores pricakovat nic manj bedastega.

St235 ::

Utk je izjavil:

Od bedakov, ki so izvolili bedake, ki so postavili tako bedast sistem, da je denar odvisen od metra meje, ne mores pricakovat nic manj bedastega.


Tako kot od bedakov, ki ne razumejo stvari ne moreš pričakovat konstruktivne debate.

Pravila igre za čezmejne programe postavlja EU in je višina sredstev med drugim pogojena tudi s številom prebivalcev neposredno v obmejnih občinah. Če iz tega bedak potegne zaključek, da je stvar v nekaj metrih meje potem mu lahko namesto bedak rečemo kar Jezerčan.

nekikr je izjavil:

St235 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

louser je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Se mi ne da s tem vprasanjem pretirano ukvarjati. Kaj pa so jim ponudili za spremebo meje?

Modernizacijo sosednje občine.


Torej so jim ponudili nic. Ce nekaj hoces, lahko kaj ponuds zato.


Ja, ker to, da država kot celota pridobimo par milionov EUR je za očitno premalo. Pač tipično zahojeno slovensko razmišljanje.

Ampak poglej drugače. Govora je o 20 milijonih evrov denarja. V jezerskem živi pa slabih 600 ljudi (kar je absurd, da imajo sploh svojo občino). Prepričan sem, da bi bil rezultat referenduma drugačen, če bi dali vsakomur kompenzacijo v višini, reciva 2000EUR. To ne bi bila podkupnina ampak zgolj kompenzacija, kot jo imajo v šaleški dolini. 550 ljudi x 2000EUR = 1,1 milijona. Ostane jih še precej do 20. Če veš kakšni smo Slovenci (in taki so povsod po svetu, kar hitro vidiš, če kdaj kam potuješ, ni to samo slovenska folklora) zakaj se v naprej ne pripraviš in ponudiš tako, minimalno, kompenzacijo? Skupno dobro je super parola, ampak od tega posamezniki ne bodo imeli veliko in bodo proti. Nekaj drobiža pa že kupi kruh in jogurt v trgovini.


Ravno obratno, sankcija bi morala bit zmanjšanje priliva iz državnega proračuna za 20 milionov EUR, kolikor je njihova demokracija stala državo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

SimplyMiha ::

Saj veš, da zagovarjaš nekaj kar je praktično goljufanje?

Pro ::

Zakaj pa Kamnik ne prosi Solčave, če jim da tisti pas? Mogoče bodo imeli več sreče, dotik z Avstrijo bi pa vseeno dobili?

Baja ::

predlagam da obstoječe občine preimenujemo v nevem, v okraje, in jih združimo pod eno občino. eu sploh nebo preštimala, saj nas je za eno malce vecje mesto. volk sit, koza cela?

mancini ::

Glede na število in velikost občin v EU smo mi v sredini

dope1337 ::

Ampak poglej drugače. Govora je o 20 milijonih evrov denarja. V jezerskem živi pa slabih 600 ljudi (kar je absurd, da imajo sploh svojo občino). Prepričan sem, da bi bil rezultat referenduma drugačen, če bi dali vsakomur kompenzacijo v višini, reciva 2000€. To ne bi bila podkupnina ampak zgolj kompenzacija, kot jo imajo v šaleški dolini. 550 ljudi x 2000€ = 1,1 milijona. Ostane jih še precej do 20. Če veš kakšni smo Slovenci (in taki so povsod po svetu, kar hitro vidiš, če kdaj kam potuješ, ni to samo slovenska folklora) zakaj se v naprej ne pripraviš in ponudiš tako, minimalno, kompenzacijo? Skupno dobro je super parola, ampak od tega posamezniki ne bodo imeli veliko in bodo proti. Nekaj drobiža pa že kupi kruh in jogurt v trgovini.


S tem sestavkom, bi se lahko se najlazje poenotil.

A ni mogla Kamniska obcina ponuditi prebivalcem Jezerskega eno par "bonbonckov"? Al so nesposobni?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

jernejl ::

St235 je izjavil:

Pravila igre za čezmejne programe postavlja EU in je višina sredstev med drugim pogojena tudi s številom prebivalcev neposredno v obmejnih občinah.

Ker so pravila taka, verjetno obstaja legitimen interes države, da se taki nesmisli odpravijo. Recimo tako, da se za obmejne občine postavi nekoliko drugačna pravila kot za ostale, npr. večje minimalno število prebivalcev in/ali površina. Obmejne občine, ki tega pogoja ne bi izpolnjevale, ne bi bile upravičene do določenih transferjev iz države, ker s svojo majhnostjo ovirajo dostop do evropskih sredstev večjemu številu ljudi.

tikitoki ::

MonoPattern je izjavil:

Tukaj Jezersko nič ne izgubi, samo vsi ne dobijo denarja. Kot da k tebi pride šef in reče, da lahko malo spremeni pogodbo o zaposlitvi pa bodo vsi v pisarni dobili povišico in se s tem ne strinjaš, ker nočeš da imajo tudi sodelavci višje plače.


Lahko pa nisi idiot in imas vsaj osnovni vplogled v clovesko psiho in mu vrzes korencek, ki v celotni sliki ne bo prevelik, bo pa osebo preprical, da voli za svojo dobrobit. Lahko pa seveda to ne naredis, se odreces miljonom in pol pritozujes, da je kriv sosed.

Shegevara ::

Tu se tako lepo vidi ta ohrnost gorenjcev. Jezerčani tolk zarukani, da sosedom ne bi privoščili nobenih finančnih sredstev, kamničani pa tud škrtuhi eni, nič obljubili jezerčanom v zameno.

Utk ::

Pravila igre za čezmejne programe postavlja EU in je višina sredstev med drugim pogojena tudi s številom prebivalcev neposredno v obmejnih občinah. Če iz tega bedak potegne zaključek, da je stvar v nekaj metrih meje potem mu lahko namesto bedak rečemo kar Jezerčan.

Prvič, ne se zgovarjat na EU. Drugič, taka pravila so bedasta. Kaj ma realno veze ali ima Kamnik meter meje z Avstrijo ali ne? Kdo to lahko razloži? Razen s tem, da so se to neumnost spomnili v EU. Mi balkanci bi pa tak sistem izigravali. Sej ga drugi tudi, zato je pa bedast.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podražitev komunale za več 100% (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7911756 (8886) Magic1
»

Mestna Občina

Oddelek: Loža
214285 (3415) Nesta
»

Izlet

Oddelek: Loža
213411 (1791) ToniT
»

Odvzem njive (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5814103 (12294) gruntfürmich
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782195 (77779) lexios

Več podobnih tem