» »

Osvežitev računalnika

Osvežitev računalnika

Netrunner ::

Trenutno si lastim AMD-jev CPU phenom 1090t + 16gb ddr3 rama in grafično AMD RX 480 4gb.

Rad bi z minimalnimi stroški zadevo nadgradil na nekaj kar bo držalo še kakšne 2 leti predenmenjam vse. Menjal bi samo matično in CPU in bi vzel nekaj takega da bi do konca izkoristilo grafično. Nagibam se nena kak intelov i5 cpu z ustrezno plato. Mora biti micro ATX.

kakšen nasvet ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Jarno ::

Netrunner je izjavil:

Trenutno si lastim AMD-jev CPU phenom 1090t + 16gb ddr3 rama in grafično AMD RX 480 4gb.

Rad bi z minimalnimi stroški zadevo nadgradil na nekaj kar bo držalo še kakšne 2 leti preden menjam vse. Menjal bi samo matično in CPU in bi vzel nekaj takega da bi do konca izkoristilo grafično. Nagibam se nena kak intelov i5 cpu z ustrezno plato. Mora biti micro ATX.

kakšen nasvet ?


I5 so sedaj precej dragi, razen, če boš vzel iz tujine.
Klik,
kilk.

Lahko poiščeš tudi kak rabljen i5 6x00 ali 7x00 s plato.
#65W!

starboi ::

Nasvet je, da si prebereš namensko temo , ki je tudi med najbolj obiskanimi na tem portalu. Kot star uporabnik tega foruma jo boš z lahkoto našel. Admini zaklenite in odstranite temo ! Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

filip007 ::

Mogoče lahko nadgradiš v FX, drugače boš težko dobil rabljeno Core i5 in DDR3 kombinacijo, pa še poceni ne bo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Netrunner ::

Kaj na nove matične za intel procesorje gre gor DDR3? Gledam nakup novega, ker z rabljenimi se mi ne da ubadati. Tudi i3 je opcija če se lepo pokrije z grafično.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Ne, nove plate so praviloma samo DDR4, 6 in 7 generacija intelov sicer še podpira ddr3 z tapravo plato.

Imo je najbolj smiselno star ram, plato in proc prodat ter kupit kakšno ryzen b450+2700+8-16gb ddr4
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

pixelzgaming ::

imo pa počakaš s to platformo do ZEN 2 (3xxx serija AMD procesorjev na 7nm litografiji), bo nekje v začetku naslednjega leta izšlo. To kaj maš zdaj pa takrat prodaš. kakih 100€ še dobiš.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Netrunner ::

Hja čakati je vedno opcija kar pa se lahko vleče v nedogled saj vedno je v prihodu nekaj novega in boljšega :)

Načeloma ni problem počakati do prvega četrtletja 2019, razmišljam pa v smeri intla namesto AMD-ja.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

intel je out nowadays.
#brezpodpisa

Netrunner ::

heh ja, ko sem kupoval mojega trenutnega phenoma 1090t je bil takrat performančno boljši od takratnega i7 in precej cenejši, kar je botrovalo k nakupu. V zadnjih letih mi je marsikdo rekel da če bi takrat kupil intla bi mi zdržal več časa :) ...kot zdržal mislim da bi se bolje obnesel pri igrah kot se je amd. Temu sicer ne verjamem in mi je načeloma vseeno. Ne favoritiziram ne amd-ja ne intla ampak ko kupujem kupim kar ima takrat najboljši price/performance znotraj mojega budgeta
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

hojnikb ::

potem je to absolutno amd.
#brezpodpisa

pixelzgaming ::

No, ZEN 2 obljublja do 13% IPC uplift napram ZEN 1. Če se ti splača počakati pa oceni sam. Več se bo morda zvedelo čez dva dni (AMD "Next Horizons" Event on November 6th)
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Netrunner ::

potem v bistvu verjetno se mi vmesne nadgradnje ne splača kaj preveč ampak enkrat v drugem četrtletju 2019 menjam vse in bo najbolje
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kakšno grafično naj izberem

Oddelek: Pomoč in nasveti
312981 (2592) tikitoki
»

Kingston HyperX Genesis - timingi/frekvenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8410118 (9218) Sami
»

Katero grafično in procesor za gaming

Oddelek: Kaj kupiti
263847 (3481) _koki_
»

PC za amatersko obdelavo videa in gledanje 3D filmov

Oddelek: Kaj kupiti
365338 (4915) klinker
»

Katera konfiguracija je boljša za dolgi rok?

Oddelek: Kaj kupiti
222314 (2022) WyattEarp

Več podobnih tem