» »

kakšno grafično naj izberem

kakšno grafično naj izberem

pikl123 ::

zdravo!
imam že kar star računalnik in bi izboljšal grafično kartico.
Katero mi priporočate??
Imam:
-AMd Phenom II 4x 955 3.2GHz

Gledal sem grafično ATI Radeon r9 280x

Ali je moj napajalnik dovolj močen? Imam POWER LC5550 v2.2 (550W)

Hvala za odgovore

hojnikb ::

pozabi to grafiko na tem napajalcu
#brezpodpisa

Ciklamen ::

Povej kak budget imaš :)
- End of the Post ->

pikl123 ::

Lahko menjam tut napajalnik.. grafično nekje do 150€ rabljeno.. napajalnik do 100€..
ali katere bi sploh priporočal za ta procesor ter kater napajanik..

hojnikb ::

1060ka pa nerabiš menjat napajalca :)
#brezpodpisa

Ciklamen ::

Poglej RX 470ko :)
- End of the Post ->

pikl123 ::

hojnikb je izjavil:

1060ka pa nerabiš menjat napajalca :)

lahko bolj natančno k nism glih iz teh smeri..
drugače dobim radeon r9 280x za 130€ pa če bi to sploh delovalo če menjam napajalnik

dolenc ::

Napajalc bo čist dost močen za 280x, iz prakse ne tko neki na pamet, kolega mel istga + i5 2500k, jst sem jo lavfal pa na 400w.

dottor ::

280X in kak XFX550W pa bo ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

pikl123 ::

procesor je za 280x dovolj močan? če probam z istim napajalnikom je lahko kaj narobe?

Ciklamen ::

Drgač jaz sem laufal 280X z FX8320 na 550W pa ni bilo problemov :)
- End of the Post ->

hojnikb ::

dolenc je izjavil:

Napajalc bo čist dost močen za 280x, iz prakse ne tko neki na pamet, kolega mel istga + i5 2500k, jst sem jo lavfal pa na 400w.

obstaja vsaj ene 5 verziji tega napajalca,tko da tvoj komentar pomeni tocno nic

tist najslabs imajo cca 20A na 12v (razdeljeno na15 in 10a) kar ni dost niti za 280x, kaj sele za ostalo.

majo pa novejsi ze cca 400w na 12v, kar bi recimo blo dovolj za opjov sistem.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DarwiN ::

Pikl, ta napajalc ima 1x 6+2 pin PCIE napajalni kabel, knede?

Potem ubodeš tega 480 hudiča (če ga spraviš v kišto?) za 210EUR, ali celo 200EUR (ker ima bolha nickname "trump104").. Pokažeš mu novo za 239EUR in bo spustil ceno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

pikl123 ::

 to je napajalnik

to je napajalnik


drugače me zanima če na tem procesorju vse kar ste našteli deluje

dolenc ::

Uf tole pa res ne bo šlo, vzamem nazaj.

DarwiN ::

drugače me zanima če na tem procesorju vse kar ste našteli deluje

Seveda deluje.. Če kupiš zmogljivo grafo ranga 470/480/1060, lahko daš v vseh igrah grafične nastavitve na ultra, tolk da do maksimuma izkoristiš zmogljivost kartice... CPU te bo pa oviral le do te mere, da boš imel kdaj tudi samo 60fps namesto 100+.. Nič pretirano hudega, a ne... Kdaj kasneje pa nadgradiš še CPU in ostale komponente.

Napajalnik je tudi samo vprašanje časa, kdaj bo pokleknil.. Močnejšo grafo, ko boš priklopil, in več časa, ko boš obremenjeval računalnik, prej se bo skadilo. :) p.s.: Pozimi lahko malo več igraš, poleti pa pejt raje na kopališče in ne obremenjuj napajalnika. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

M-XXXX ::

hojnikb je izjavil:

pozabi to grafiko na tem napajalcu

Ne ga srat, napajalc bo tako grafično res brez problema premlel.

Za grafično pa več kot 100€ ne dat:

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

pikl123 ::

dobro bom menjal tudi napajalnik kok naj bo minimalna moč? da vem od kje na gor lahko iščem

DarwiN ::

M-XXXX, 280X kartica nuca 1x8 pin in 1x6 pin... S tem napajalcem je sploh ne more priklopit, če pa uporabi molex-pcie razdelilec, bo pa doživel light show..

dobro bom menjal tudi napajalnik kok naj bo minimalna moč? da vem od kje na gor lahko iščem

Če misliš kupit nov komplet, potem se splača iz Nemčije naročit.. In potem odvisno od total budgeta.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

pikl123 ::

DarwiN je izjavil:

M-XXXX, 280X kartica nuca 1x8 pin in 1x6 pin... S tem napajalcem je sploh ne more priklopit, če pa uporabi molex-pcie razdelilec, bo pa doživel light show..

dobro bom menjal tudi napajalnik kok naj bo minimalna moč? da vem od kje na gor lahko iščem

Če misliš kupit nov komplet, potem se splača iz Nemčije naročit.. In potem odvisno od total budgeta.

budget za napajalnik sem napisal 100€

next3steps ::

pikl123 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

1060ka pa nerabiš menjat napajalca :)

lahko bolj natančno k nism glih iz teh smeri..
drugače dobim radeon r9 280x za 130€ pa če bi to sploh delovalo če menjam napajalnik

130€ je občutno preveč.

DarwiN ::

pikl123 je izjavil:

budget za napajalnik sem napisal 100€

Takle komplet bi bil idealen (282€ z dostavo). Lahko tudi dodaš 40€ za 8Gb različico te kartice, ampak sploh ni nujno, ker kartica ne bo nič hitrejša.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

pikl123 ::

DarwiN je izjavil:


Takle komplet bi bil idealen (282€ z dostavo). Lahko tudi dodaš 40€ za 8Gb različico te kartice, ampak sploh ni nujno, ker kartica ne bo nič hitrejša.

vrjetno je 4gb kar vredu.. kok časa prb. traja dostava?

DarwiN ::

2-3 delovne dni od trenutka, ko prejmejo nakazilo... Torej če zdaj takoj naročiš in plačaš, lahko pričakuješ dostavo nekje v četrtek..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

M-XXXX je izjavil:

hojnikb je izjavil:

pozabi to grafiko na tem napajalcu

Ne ga srat, napajalc bo tako grafično res brez problema premlel.

Za grafično pa več kot 100€ ne dat:

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

25A, koker ma njegov napajalc na papirju (od tega vprasanje kok dajo skupaj raili od sebe)...... yeah, good luck.
#brezpodpisa

detroit ::

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-2...
glede na tole

moj proc vs tvoj proc ti lahko povem da te bo z 1060gtx oviral procesor. Vsaj tako mi deluje, v Battlefield1 imam vse core (threade ali whatever..) na 100% skoraj cel čas medtem ko grafična med 40-60%. Ne vem sicer kam ciljaš oz kakšna je tvoja ciljna igra
Skero

Sami ::

detroit je izjavil:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-2...
glede na tole

moj proc vs tvoj proc ti lahko povem da te bo z 1060gtx oviral procesor. Vsaj tako mi deluje, v Battlefield1 imam vse core (threade ali whatever..) na 100% skoraj cel čas medtem ko grafična med 40-60%. Ne vem sicer kam ciljaš oz kakšna je tvoja ciljna igra


CPU Bossa res ne glej, raje poglej kakšen realen test.

Jaz imam Phenom II X6 1090T in RX 480 8GB, pred nakupom me je tudi malo skrbelo, ampak vidim da deluje vse bp.

Battlefield 1 mi je avtomatično izbral "Ultra" nastavitve, vedno imam 60-70fps+ (včasih tudi 100+), pod 55fps pa se v težkih situacijah ni zgodilo, tako da bi ti morala kakšna RX 470 ali 480 delovati bp, kasneje pa zamenjaš za zena in bo to to :D

Kakšne pa so ostale komponente (ima DDR2 ali DDR3)?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

MacGyver141 ::

detroit je izjavil:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-2...
glede na tole

moj proc vs tvoj proc ti lahko povem da te bo z 1060gtx oviral procesor. Vsaj tako mi deluje, v Battlefield1 imam vse core (threade ali whatever..) na 100% skoraj cel čas medtem ko grafična med 40-60%. Ne vem sicer kam ciljaš oz kakšna je tvoja ciljna igra


Na Phenom II X4 955 bo GTA 5 ali BF1 itak problem. Meni je ta procesor že GTX 650 ti boost bremzal v teh dveh špilih (BF1 okoli 30fps AVG, GTA pa okoli 45fps AVG). Res pa je, da imam samo 5GB rama DDR2, kar je za novejše špile zelo premalo.

Sami ::

MacGyver141 je izjavil:

detroit je izjavil:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-2...
glede na tole

moj proc vs tvoj proc ti lahko povem da te bo z 1060gtx oviral procesor. Vsaj tako mi deluje, v Battlefield1 imam vse core (threade ali whatever..) na 100% skoraj cel čas medtem ko grafična med 40-60%. Ne vem sicer kam ciljaš oz kakšna je tvoja ciljna igra


Na Phenom II X4 955 bo GTA 5 ali BF1 itak problem. Meni je ta procesor že GTX 650 ti boost bremzal v teh dveh špilih (BF1 okoli 30fps AVG, GTA pa okoli 45fps AVG). Res pa je, da imam samo 5GB rama DDR2, kar je za novejše špile zelo premalo.


Meni je na X6 1090T in 16GB DDR3 RAM-a delal GTA V na praktično Max nastavitvah in to že na stari GTX660Ti, na RX480 pa seveda leti.

GTX650Ti pa je dosti slabša stvar in tudi RAM-a si imel malo, če ima vsaj 8GB DDR3 kakšna RX470/480 nebi smela biti problem.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Heavy ::

MacGyver141 je izjavil:

Res pa je, da imam samo 5GB rama DDR2, kar je za novejše špile zelo premalo.



Bo kar to krivo, na youtube so testi kjer na i7 z 1080 in 4GB rama moderne igre trokirajo. Imaš pa srečo, iz Kitajske dobiš poceni DDR2 high density ram:

http://www.ebay.com/itm/8GB-2X4GB-DDR2-...
#TeamFelix

MacGyver141 ::

Sem pozabil povedat, da je to tastara kišta, tako da ni treba za mene iskat rešitve. Vseeno hvala :).

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

mogoce pozabi na menjavo napajalca in kupi RX 470/480 ali pa GTX 1060, ker so novejse graficne kartice manj pozresne. Oz. vec denarja za soldino graficno, namesto, da zamenjas se npajalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291118187 (6641) easyrider3
»

Upgrade pcja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12412863 (9488) gddr85
»

Grafična kartica pomoč! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549266 (8322) ice t
»

Katero grafično v rangu 200€ ?

Oddelek: Kaj kupiti
302970 (2504) chucki
»

Računlanik za 360evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6912082 (11055) hojnikb

Več podobnih tem