» »

Katera konfiguracija je boljša za dolgi rok?

Katera konfiguracija je boljša za dolgi rok?

cvetko2005 ::

Katera konfiguracija je boljša za dolgi rok?

ASUS M4A89GTD Pro/USB3 - AMD 890GX/SB850/DDR3/CFX&HCFX/am3/ATX 130.80 €
G.Skill RipJaws 4GB 1600Mhz cl7 KIT - 1,60V - NA ZALOGI 104.40 €
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB - NA ZALOGI 64.80 €
AMD Phenom II X6 1055T (2,80Ghz, 9MB) BOX 125W 190.80 €
ANTEC Three Hundred 58.80 €
ASUS GeForce GTX 460 1GB DirectCU 204.00 €
OCZ ModXStream Pro 600W
SATAII Samsung SH-S223 24.00 €

=855€

ali


Intel Core i5-760 (2,80Ghz, 8MB) BOX
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB - NA ZALOGI
Gigabyte GA-P55A-UD3 - Intel P55/DDR3/CFX/1156/ATX
G.Skill RipJaws 4GB 1600Mhz cl7 KIT - 1,60V - NA ZALOGI
SATAII Samsung SH-S223
ASUS GeForce GTX 460 1GB DirectCU
OCZ ModXStream Pro 600W
ANTEC Three Hundred

= 859.20

Uporabljalo se ga bo za SW,ProE,matlab,HDfilmi,office,net...masina mora zdrzati vsaj 4 leta...

Meizu ::

AMD opcija.

BALAST ::

masina mora zdrzati vsaj 4 leta
meni drži pentium III že dlje. :D

Jaz bi pa rekel da Intel opcija, Testi...

Meizu ::

Gledamo na daljši rok ;)

Pokaži mi en špil, ali pa program, ki ima podporo in optimizacijo tudi za 6 jeder (naj bo CPU intensive), pa ga potem zopet primerjaj z i5. ;)

BALAST ::

Tukaj imaš prav, in recimo da se bo v naslednjih dveh letih to res uveljavilo, ampak še vedno bi za tako (približno enako) ceno raje vzel Intel.

Če pogledaš tisti test ki sem ga prilimal še naprej, je x6 samo v redkih primerih spredaj, to pomeni da optimizacija ni samo za izboljšat na programski ravni, ampak tudi na strojni. Če pa bi rad primerjal še grafično pospeševanje CUDA z Intel procesorjem je zelo dobro optimizirano, medtem ko z AMD še ni.

Cvetko če ti kaj pomaga imam i5 750, ki sem ga navil sprva na 3,6Ghz brez višanja napetosti, zdaj pa imam na 4Ghz pri 1,33V z vsemi bombončki vklopljenimi, Meizu pa tudi uporablja verjetno Intelovo konfiguracijo, ki pa jo ne bo zamenjal kaj kmalu, pa četudi pridejo 8jedniki na AMD. 8-)

Meizu ::

No ja, to je res, svojega i7 ne menjam trenutno za nič hehehe :)

Ampak vseeno se mi zdi (ne vem zakaj, tak občutek imam), da ima X6 ubistvo še veliko neizkoriščenega potenciala. Ko bo zunaj podpora za 6 jeder bo funkcionalno približan i7 seriji dejansko.

Zdaj kar se CUDA-e tiče, mislim, da se v letu ali dveh še marsikaj lahko spremeni, lahko pa tudi ne. :) Tukaj igraš na riziko, pa vendar, če ne misliš uporabljat CUDE bi sam šel ziher z AMDjem skozi. Razen če se na LGA1156 pojavi kakšen obetaven procesorček v nadaljnjem, kar bi bilo vredno nadgradnje (kakšne 6 ali celo 8 jedrne variante, kar pa dvomim) bi sam računajoč na dolgi rok vzel AMD varianto.

Kaj dopušča več nadgrajevanja? Nimam pojma, nisem jasnovidec prihodnosti :) Vendar glede na to, da je napisano, da bo konfiguracija v uporabi vsaj 4 leta (predvidevam, da nespremenjena), dam jaz glas za x6 :)

Še jst ko mam Phenom mašino bazirano na 9950BE procesorju in je v uporabi že več kot dva leta mislim da, deluje vse kot mora in ni nikjer nobenega znaka o kakšnem bottlenecku. Mislim, da bi x6 gladko moral zdržati 4 leta. Sicer pa v trenutnem poskoku tehnologije (pa čeprav se nekako umirja) nikoli ne veš, hehe :)

Edit: Plus, AMD je dokazal, da zna presenetiti s "poceni" procesorji, ki prinesejo dober performance :) V mislih imam x6 serijo recimo. Prav nič ne bi bil presenečen, če bi bil tudi tisti buldožer dostopen za "male pare" v primerjavi z Intelovimi extremnimi serijami (recimo Intelovi 6 jedrniki so trenutno še vedno okoli 1000EUR. Res je, da ima jedro 2 niti pa vendar - se splača doplačat 800EUR za 12 niti na 6 jedrih napram 190EUR, kolikor stane x6 1055T? :) Dap na serversko plato dva x6, pa si še vedno s polovično ceno skozi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

IvoJan ::

I7 bojo dodobra izkorisceni sele takrat ko bo vec poudarka na vecnitnosti. Novi amd 8 jedrniki pa so v bistvu stiri jedrniki s hyperthreadingom, tako da ti priporocam da se stegnes se za 80e in nabavis intel konfiguracijo in i7 860.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Meizu ::

HT so npr. poznali že Pentiumi, pa se dosedaj ni prijela tale zadeva. Ne rečem pa, da niso threadi pri rendiranju sila koristni :) Cinebench je živi dokaz uporabe večih niti v praksi :)

Sicer pa ja, ne bi bilo slabo, če bi se večnitnost enkrat prijela. Rezultat - manj jeder, nižja poraba, manj toplote itd.

IvoJan ::

Ravno na to ciljajo pri amdju in so zaceli uporabljat marketinske fore ala uber 8 core, ubistvu pa je quad s hyperthreadingom
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Meizu ::

IvoJan je izjavil:

Ravno na to ciljajo pri amdju in so zaceli uporabljat marketinske fore ala uber 8 core, ubistvu pa je quad s hyperthreadingom


Nevertheless, resna konkurenca i7 potemtakem :) Končno, da se stvari malce premaknejo :)

IvoJan ::

True that :) samo hocem ti povedat da je i7 trenutno se vedno top shit in pomoje tudi best buy ker sploh se ni popolnoma izkoriscen. Its basically the same shit as bulldozer :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Meizu ::

Se strinjam, sam pač on se odloča med i5 in x6 ane, zato pač tudi moje mnenje takšno :)

IvoJan ::

Sej zato pravim da nej se stegne se za 80e ker je vredno vsakega evra. :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

TOP ::

Dolgoročno gledano je bolji X6,sam uprašanje kdaj bodo programi in igre ko bodo znali to izkoriščat.Imel sem več vse možne kombinacje,trenutno je tole X6,razlike vidne za normalno domačo uporabo ni.Razlike se vidi med I7 860 in I5 750 šele takrat,ko začneš obdelavat video ali rendat,tam se šele poznajo tiste niti.Če se stem res resno ne ubadaš,potle I5 750.Če gledamo tvoje konfiguracje potle X6 je moj odgovor.

cvetko2005 ::

hvala za vse odgovore, ja konfiguracije ne bom nadgrajeval, mogoce edino ram ce ga zmanjkovalo:) max budget je 850€ tko da na zalost i7 ne pride v postev...verjetno se bom kar za x6 odločil.

WyattEarp ::

Prjatu ma Intla i7 930, jst mam pa Phenom II 1090T, pa ne bi nikul menjal z njim, ker kar kol delava, je moj v vsem hitrejši. ostalo mava isto, samo rama mam jst celo manj 4Gb, on pa 6Gb... tako da zagovarjam Phenoma II.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

klinker ::

WyattEarp je izjavil:

Prjatu ma Intla i7 930, jst mam pa Phenom II 1090T, pa ne bi nikul menjal z njim, ker kar kol delava, je moj v vsem hitrejši. ostalo mava isto, samo rama mam jst celo manj 4Gb, on pa 6Gb... tako da zagovarjam Phenoma II.


Definiraj ta "v vsem", ker pri normalnem delu razlike ne bos mogu opazit...sicer ima pa tvoj Phenom tudi 400mhz visjo frekvenco ;)

cvetko2005 ::

WyattEarp je izjavil:

Prjatu ma Intla i7 930, jst mam pa Phenom II 1090T, pa ne bi nikul menjal z njim, ker kar kol delava, je moj v vsem hitrejši. ostalo mava isto, samo rama mam jst celo manj 4Gb, on pa 6Gb... tako da zagovarjam Phenoma II.


hvala za info!sam mene tud zanima v cem vse je hitrejsi?

klinker ::

Malo dvomim jst v ta post ker tega pri takih cpujih ne mores kar tako opazit ko delas na pcju, sintetika pa vecinoma tudi govori v prid Intela, a da i7ko se navijes pa prakticno nima konkurence sploh :)

misek ::

A ni število jeder v procesorju pomembno za multitasking z več programi? Tudi če imaš samo programe, ki znajo delati samo z enim jedrom, je še vedno boljše v primeru, da imaš odprtih 6 takšnih programov.

mtosev ::

pocakaj na Sandy Bridge in to kupi. to ti bo potem nekaj casa trajajo in ne bo zastaralo tak hitro

klinker ::

misek je izjavil:

A ni število jeder v procesorju pomembno za multitasking z več programi? Tudi če imaš samo programe, ki znajo delati samo z enim jedrom, je še vedno boljše v primeru, da imaš odprtih 6 takšnih programov.


Jps je, ampak i7 ima tudi HT in obdeluje 8 niti...seveda ni isto kot da bi imel pravih 8 jeder, ampak to plus ocitno bolsa arhitektura nardijo da mu AMDjev x6 ni bas neka huda konkurenca.

WyattEarp ::

mislu sem, pr testih (intel CPU test k je nek, k ful obremeni CPU, pa testi kot so vantage - 3dmark pa špili, ki jih igram, pa pri enem programu, ki računa populacije iz geneskih podatkov - dela markove verige, pa je Phenom II tretino hitrejši. pač, to so številke k so dejanske in izračuni. nisem jaz strokovnjak in ne uporabljam računalnik za ne vem kaj vse, povprečno pa, in povem, kar pač je. Ne bi nikul menal zdej za Intla i7.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj pride do t.i. "bootleneck-a" med CPU in GPU-jem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13016435 (11982) Netrunner
»

PC za amatersko obdelavo videa in gledanje 3D filmov

Oddelek: Kaj kupiti
365343 (4920) klinker
»

Dober računalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17657678 (54631) Meizu
»

NOV KOMP - za igrice- best kombo cena/kvaliteta 600-850 €

Oddelek: Kaj kupiti
322804 (2253) opeter
»

Nakup računalnika :)

Oddelek: Kaj kupiti
488319 (7059) vardxzjeh

Več podobnih tem