» »

Dostop do računalika, ki nima dostopa do neta

Dostop do računalika, ki nima dostopa do neta

Dariooo ::

Zdravo.

Doma imam dva računalnika. En ima dostop do neta (Starejši pc), drugi ne (workstation). To imam zato, da se mi worsktation ne zapaca z internetom. Sedaj imam vsak pc na svoji mizi s svojo tipokvnico,misko,monitorjem...

ker se pojavlja potreba po dodatnem prostoru morem eno mizo eliminirat. Rad bi ohranil obstoječo konfiguracijo, le da bi pc za internet nekam namestil (fizicno) brez miske, tipkovnice, ekrana...
Uporabljal bi le workstation ( v dnevni sobi), kateri bi še naprej ostal brez dostopa do neta.

Rad bi pa nekako dostopal do pc-eja, ki ima net. Opcija bi bila remote desktop connection. Težava se pojavi, ker worsktation nima dostopa do neta. Bi lahko to rešil nekako s kakšno interno mrežo, dodatnim routerjem ipd? Predlogi in nasveti dobrodošli :)

Lp
Dario

xxxul ::

kvm switch si nabav,pa bos imel prakticno isto k zdej, pa postav oba compa enga zravn druzga...
https://en.m.wikipedia.org/wiki/KVM_swi...

Dariooo ::

Uporabljal bi dva monitorja, obstaja opcija da na enem od monitorja vklapljas/izklapljas en pc? Recimo workstation bi uporabljal za delat in tu pa tam bi šel kaj na net. Izvedljivo? Ce bi drug pc bi v "oknu" remote desktop bi ga samo minimiral.

Hvala za pomoc.

Mogoče bi bila opcija da bi en ekran priklopu direkt na worksation, drug ekran pa na kvm switch, tako kot tudi tipkovnico, misko itd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dariooo ()

blackbfm ::

eliminiraj star pc in workstation priklopi na net, poskrbi za redne backupe in to.. ne razumem čemu komplikacije

Dariooo ::

blackbfm je izjavil:

eliminiraj star pc in workstation priklopi na net, poskrbi za redne backupe in to.. ne razumem čemu komplikacije


najverjetneje imam svoje razloge, zakaj bi rad tako imel....ne da se mi ukvarjat z backupi, virusi itd..

Ta mi je všeč, le tažava je da ni HDMI:
https://www.ebay.com/itm/USB-2-0-4Port-...

Če dam takega, ki ima dual monitor sem rešil vse težave :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dariooo ()

xxxul ::

Dariooo je izjavil:

Uporabljal bi dva monitorja, obstaja opcija da na enem od monitorja vklapljas/izklapljas en pc? Recimo workstation bi uporabljal za delat in tu pa tam bi šel kaj na net. Izvedljivo? Ce bi drug pc bi v "oknu" remote desktop bi ga samo minimiral.

Lohk maš za vsak comp svoj monitor direkt priklopljen, pa samo za tipkovnico/miš/zvočnike uporabljaš KVM. al pa poljubno kombinacijo - maš na Amazonu kr nekaj HDMI switchev z 4K podporo etc. je pa res da niso glih đabe.

Ampak IMO kompliciraš s tem da nisi na net-u.

klinker ::

Uporabljal bi dva monitorja, obstaja opcija da na enem od monitorja vklapljas/izklapljas en pc?


Ce imas vec vhodov, naceloma ja. Na tipki source saltas med vhodi.

dominuspro ::

Ne bom "preveč" solil pameti, samo omenjam možnost virtal machine na workstationu za net.
Backupe pa se dela ne glede na net, če je karkoli pomembnega na disku ;)

Riff ::

jst tud opcijo da imaš en vmesnik z enim monitorjem in miško in tipkovnco pa preklaplaš med računalnikoma po želji

crniangeo ::

Kvm bo zate :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

gendale2018 ::

še boljše monitor z več vhodi (to je itak že samoumevno) in kvm samo za miško/tipkovnico

4k, 144hz, hdcp, ... in kar naenkrat te kvmji niso že tako poceni, freesync/gsync tudi dvomim da delata... lahko da te to ne zanima sedaj, ampak če je računalnik direktno povezan z monitorjem ni nobenih problemov (no razen da je 4k 144hz zaenkrat še fake) in še prišparaš
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Dariooo ::

sem razmisljal da bi kupil KVM samo za en monitor, drug monitor bi imel fix priklopljenega na worksatation....in bi s kvm-jem krmilil samo drug monitor, tipkovnico in miško...

Kako bi si pa lahko datoteke izmenjeval med pc-eji?

A kvm-je je kdo sprobal? to dela? je zanesljivo?

Še eno vprašanje, če ima kvm le en usb port, lahko nanj priklopim s hub-om dve naprave (Miška/tipkovnica in printer)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dariooo ()

d4vid ::

Dariooo je izjavil:

blackbfm je izjavil:

eliminiraj star pc in workstation priklopi na net, poskrbi za redne backupe in to.. ne razumem čemu komplikacije


najverjetneje imam svoje razloge, zakaj bi rad tako imel....ne da se mi ukvarjat z backupi, virusi itd..

Ta mi je všeč, le tažava je da ni HDMI:
https://www.ebay.com/itm/USB-2-0-4Port-...

Če dam takega, ki ima dual monitor sem rešil vse težave :)


Backup je obvezen, ce mas kake pomembne podatke gor, pa ce je na net priklopljen ali ne.
Ce disk crkne, ti gre vse v maloro brez backupa.

Virus fašeš pa tudi prek USB kljucka.

Ne vem, kaj pocnete na netu, tudi kaz kake sumljive strani gledam, pa v 10 letih se nisem staknil virusa.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

gendale2018 ::

>Kako bi si pa lahko datoteke izmenjeval med pc-eji?
če boš imel med računalnikoma mrežno povezavo bo na obeh internet?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

_Denny_ ::

Najboljša opcija bi bila nabava tretjega pc-ja samo za testiranje in z obskurnim operacijskim sistemom kot sta KolibriOS ali ReactOS, ki nimata obstoječih virusov; recimo na net pc-ju zapečeš vse fajle na cd-r ali dvd-r (obvezno r, ne rw!), potem skopiraš na test pc in uploadaš VirusTotal. Ko si siguren, da so vsi fajli čisti, jih končno preneseš na workstation. Med tem imaš seveda medij cel čas na očeh, da ti ga kdo fizično ne zamenja za okuženega! Rofl kot vožnja avta s čelado v imenu varnosti, ki ti mimogrede zakrije 50% vidnega polja.

Poleg okužb prek medijev, eksternih diskov in ključkov se virusi lahko tudi veselo širijo po lokalni mreži - tako izgleda WannaCry preko lana; starejši pc ima verjetno XP, workstation je brez smbv1 in vseh ostalih pomembnih patchov...juhu. Backupi so pa itak obvezni, ker noben disk ne bo deloval večno.

Da ne bo samo offtopic - ta kvm ima 2x hdmi in 3x usb.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

pegasus ::

A IPja brez gatewaya pa nihče v tej temi ne zna nastavit?

gendale2018 ::

pegasus je izjavil:

A IPja brez gatewaya pa nihče v tej temi ne zna nastavit?

enkrat ko sta povezana je pač drugi izpostavljen internetu, gateway gor ali dol
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

blackbfm ::

Ne vem, kaj pocnete na netu, tudi kaz kake sumljive strani gledam, pa v 10 letih se nisem staknil virusa.


To ne pomeni nic, lahko je (ce pretiravam) 0-day exploit v legit pdf datoteki ki jo dobiš po mailu, ali na drug nacin.. Brez da brskas po kakršnihkoli sumljivih straneh. Sicer je tak scenarij malo verjeten.

AnotherMe ::

Razlogov, da vorkstejšna ne daš na net je lahko več_ "da se ne zapaca z internetom" je tudi en (čeprav to ni nobena zaščita - nimaš updejtanega sitema, datoteke gor vlačiš s kakih usb ključkov, ki so tudi odlični prenašalci okužb, nimaš urejenega avtomatskega offsite backupa...)... Nek bolj resen razlog je recimo da ti kak skrekan software ne crkne, pa da imaš dejansko mir pri delu... Sam se na tak način sicer nebi igral, ker se mi zdi prekomplicirano...
Vprašal bi pa, kaj počneš na compu z netom? Mogoč, bi bilo lepše prodat ono staro gajbo, pa za net uporablat nek low cost prenosnik? Pač minimalno prostora porabi...

nsa_ag3nt ::

1 kišta, nanjo namesti Qubes os, plus ostalo.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

hojnikb ::

na workstation dodaj disk od stare masine in mrezo; ko rabis workstation odklopis mrezo in diske od net masine in viceversa

sicer da se workstation masini kaj zgodi ce je samo na net prkloplena je verjetnost blizu nuli (ce mas res nesreco kaksen 0day ali obskuren hw exploit)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tipkovnica za dva računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
617388 (6480) WizzardOfOZ
»

KVM + virt-manager vs VMware Workstation

Oddelek: Programska oprema
111585 (1124) FX6300B
»

CPU switch

Oddelek: Strojna oprema
141914 (1610) ender
»

Kako priklopiti dva compa na en monitor???

Oddelek: Strojna oprema
112287 (2080) okip32
»

Nova anketa: število monitorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ankete
10311242 (8110) Matevžk

Več podobnih tem