» »

Ali se splača nadgraditi obstoječi hi-fi sistem iz bookshelf na floorstanding zvočnike?

Ali se splača nadgraditi obstoječi hi-fi sistem iz bookshelf na floorstanding zvočnike?

neverjetni99 ::

Živjo,

trenutno imam 7.1 hi-fi sistem, ki ga sestavljajo štirje Dali Zensor 3 zvočniki, dva Zensor 7, Zensor vocal aka center in yamaha 300 subwoofer. Zdaj zanima me, če se splača menjat dve Zensor trojki za dve Zensor petki?

zensor 3: https://www.dali-speakers.com/loudspeak...

zensor 5: https://www.dali-speakers.com/loudspeak...

oba sta "two way" zvočnika, Zensor 3 ima večji nizkotonec, medtem ko Zensor 5 ima dva nizkotonca in večji volumen.

Ali bi pridobil kaj na sami glasnosti in kvaliteti zvoka mogoče, če bi imel 4 floor standing zvočnike?

neverjetni99 ::

Najbolj sem v dvomih zaradi tega, ker največ signala/moči tako dobita sprednja 2 zvočnika in center, drugi pa manj, sploh če je nastavljeno v dolby surround, edino če imam nastavljen multichannel stereo, takrat vsi enako igrajo.

Darko! ::

A se ti zdi da je premalo glasno ?
Kaj bi rad dosegel ?

neverjetni99 ::

Darko! je izjavil:

A se ti zdi da je premalo glasno ?
Kaj bi rad dosegel ?


Daleč od tega da bi bilo premalo glasno, ampak bi rad še dodatno izboljšal. Sem prodal par trojk, tako da se odločam zdaj če bi vzel par Zensor 5 ali še kar ene 7ke.

Darko! ::

Ali bi pridobil kaj na sami glasnosti in kvaliteti zvoka mogoče, če bi imel 4 floor standing zvočnike?

Daleč od tega da bi bilo premalo glasno, ampak bi rad še dodatno izboljšal. Sem prodal par trojk, tako da se odločam zdaj če bi vzel par Zensor 5 ali še kar ene 7ke.

Ne zastopim, mi ne gre skupaj.

Izboljšal kaj ?
Bas ?
Kvadratne metre iverke na spikerjih ?

Seveda lahko greš v bigbang in jim opišeš problem.
Z veseljem ti bodo prodal 7-ke.

Ampak koncept izboljšanja je čist falen.

Lahko imaš sedem Zensorjev 7 v sistemu (ali pa 11) in grem stavit gajbo pira, da ne bo bistvene spremembe.

Ok, gajba pira je retorično rečeno ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

neverjetni99 ::

Darko! je izjavil:

Ali bi pridobil kaj na sami glasnosti in kvaliteti zvoka mogoče, če bi imel 4 floor standing zvočnike?

Daleč od tega da bi bilo premalo glasno, ampak bi rad še dodatno izboljšal. Sem prodal par trojk, tako da se odločam zdaj če bi vzel par Zensor 5 ali še kar ene 7ke.

Ne zastopim, mi ne gre skupaj.

Izboljšal kaj ?
Bas ?
Kvadratne metre iverke na spikerjih ?

Seveda lahko greš v bigbang in jim opišeš problem.
Z veseljem ti bodo prodal 7-ke.

Ampak koncept izboljšanja je čist falen.

Lahko imaš sedem Zensorjev 7 v sistemu (ali pa 11) in grem stavit gajbo pira, da ne bo bistvene spremembe.


Nebi nič kaj pridobil na bassu ali pa glasnosti, če menjam 3ke za 7ke?

Darko! ::

Tvoje vrašanje je podobno temu:

A bi pridobil na hitrosti prit v službo / udobju / velikosti prtljažnika / lepši barvi / moči motorja / zavisti sosedov, če bi zamenjal dva golfa za enga passata karavana ?


A boš izboljšal uporabniško izkušnjo svojega hišnega kina v splošnem ?

Ne dost !

Lahko pa probaš.

Darko! ::

V eni drugi temi si pred časom napisal tole:

Pozdravljeni, rad bi razširil obstoječi sistem 5.1 na 7.1 in se odločam za nakup stoječih zvočnikov. Zdaj imam denon 7.2 sprejemnik, 4x Dali Zensor 3, Dali zensor vokal za center in yamaha ns sw300 sub. Gledal sem Dali Zensor 7, kar bi bila najbolj logična izbira, saj imam ostale zvočnike od istega proizvajalca. Ne dajo pa mi mira tudi Yamaha NS-777, saj so vecji, trosistemci, z vec membranami, ki so večje, torej so glasnejši in bass imajo kar močnejši, sem jih včeraj testiral v BB. Ali zna bit kakšen problem slučajno, če vzamem yamaho, potem v kompatibilnosti?



Pa me zanima, a se ti zdi širitev tvojega sistema iz 5.1 v 7.1 upravičena in ti je dala zadovoljiv in pričakovan rezultat ?

Mislim v najširšem pomenu uporabniške izkušnje, to je poslušanja muzike in gledanja filmov na tvojem sistemu.
Tako, da lahko rečeš: "Wau, tole se pa sliši bistveno bolje kot prej"!

Ker se mi zdi, da nisi zadovoljen z rezultatom "izboljšave".
Ali pač ?
Ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

neverjetni99 ::

Darko! je izjavil:

V eni drugi temi si pred časom napisal tole:

Pozdravljeni, rad bi razširil obstoječi sistem 5.1 na 7.1 in se odločam za nakup stoječih zvočnikov. Zdaj imam denon 7.2 sprejemnik, 4x Dali Zensor 3, Dali zensor vokal za center in yamaha ns sw300 sub. Gledal sem Dali Zensor 7, kar bi bila najbolj logična izbira, saj imam ostale zvočnike od istega proizvajalca. Ne dajo pa mi mira tudi Yamaha NS-777, saj so vecji, trosistemci, z vec membranami, ki so večje, torej so glasnejši in bass imajo kar močnejši, sem jih včeraj testiral v BB. Ali zna bit kakšen problem slučajno, če vzamem yamaho, potem v kompatibilnosti?



Pa me zanima, a se ti zdi širitev tvojega sistema iz 5.1 v 7.1 upravičena in ti je dala zadovoljiv in pričakovan rezultat ?

Mislim v najširšem pomenu uporabniške izkušnje, to je poslušanja muzike in gledanja filmov na tvojem sistemu.
Tako, da lahko rečeš: "Wau, tole se pa sliši bistveno bolje kot prej"!

Ker se mi zdi, da nisi zadovoljen z rezultatom "izboljšave".
Ali pač ?
Ne vem.


Je bila razlika ko sem priklopil še Zensor 7. Glih zaradi tega me zanima, če bi spet bila takšna razlika če vzamem še en par sedmic ali ne? Ker zdaj je bila očitna razlika, sem bil zadovoljen, saj pri dolby nastavitvah, gre skoraj vsa moč na sprednja dva in center in tu se pozna potem razlika, med trojko in sedmico. Zdaj po eni strani, če gledam v dolby res ne vem če bi opazil razliko, saj se večina zvoka se mi zdi da fokusira na ospredje in stranski zvočniki so samo za efekte, razen seveda v multi channel stereo, kjer vsi igrajo enako. Zaradi tega sem edino malo v dvomih.

TheBlueOne ::

Ali se splača nadgraditi obstoječi hi-fi sistem iz bookshelf na floorstanding zvočnike?


Sam tip zvocnika s kakovostjo nima kaj veliko. Imas vrhunske zvocnike obeh tipov, kakor tudi slabe zvocnike obeh tipov.

V zvoku pa zal nadrgradnje niso tako enostavne kot recimo pri PC-jih, kjer je recimo boljsi proceosor skoraj vedno korak naprej. Pri zvoku, se ti lahko zgodi, da ti dodajanje napacnih komponent lahko poslabsa ravnotezje, ki pa je kljucno. Lahko ga poslabsa tudi, ce je nova komponenta drazja in ima vecji potencial.

Zgodovina sprememb…

Darko! ::

Je bila razlika ko sem priklopil še Zensor 7.


Ja seveda. Prednjima L in D zvočnima omaricama si pač povečal volumen, frekvenčni razpon, občutljivost - pač zvočno energijo, ki jo omarica odda v prostor. Gre pa za praktično identične spikerje kot so 3-ke.

Pojavlja se vprašanje, če se splača te parametre povečat še ostalim spikerjem v večkanalnem sistemu?

Ker vsak otrok v vrtcu ve, da je AMG V12 boljši od AMG V6 (ker je 12 > 6 ) bi bil najbolj enostaven odgovor - ja, itak.


Ampak kot si že sam napisal:

če gledam v dolby res ne vem če bi opazil razliko, saj se večina zvoka se mi zdi da fokusira na ospredje in stranski zvočniki so samo za efekte, razen seveda v multi channel stereo, kjer vsi igrajo enako


in ob upoštevanju, da že en sam pogled na description of sound modes types, ki jih lahko nastaviš na povprečnem AV receiverju naredi popolno zmedo:

Dolby (Surround, Digital, True HD, Digital Plus, Atmos),
DTS (Suround, ES, 96/24, HD, Express, X, Neural X, Virtual X),
Auro (3D, 2D Surround),
PCM Multi Channel,
Multi Channel Stereo,
Original (Multi Channel Stereo, Rock Arena, Jazz Club, Mono Movie, Video Game, Matrix, Virtual),
Auto,
Stereo,
Direct,
in Pure Direct;



je v bistvu pomebno, da človek ve, katere zvočne omarice sploh pripomorejo k "na splošno boljši zvočni izkušnji" ob določenem izbranem načinu AVR procesiranja (in kakšen vir muzike je potrebno v ta namen uporabit).

Če ti je Multi Channel Stereo prioriteta, bi bila maksimizacija vseh spikerjev še nekako razumljiva.

Sam sem mnenja, da za stereo, po definiciji, ne potrebuješ (in nikoli ne boš) več kot dve kvalitetni zvočni omarici. Ti imaš lahko v sobi 3 pare 7-k, pa bo splošna zvočna izkušnja, ne dosti boljša, kot če bi imel samo en par le teh (ob pogoju seveda, da je en par vsaj približno dovolj sposoben zvočno napolnit sobo - glede na njeno velikost).

Bistveno razliko v reprodukciji stereo posnetega zvoka, bi tako pridobil le z izbiro prednje L in D omarice, ki bi bile po električnih in akustičnih parametrih boljše od 7-k.


V obstoječem sistemu moraš torej najti stično točko med stereo in večkanalnim filmskim zvokom ob dejstvu, da si "splošno doživetje sistema" limitiral z izbiro prednje L in D (kot najbolj pomembnima) zvočne omarice.

Gibat se moraš torej znotraj limitov. To pa seveda ni nakup še enega para slabših zvočnih omaric (razen seveda, če so ti prioriteta večkanalni efekti).

In prva logična izbira je povečanje prisotnosti in kvalitete nizkofrekvenčnega spektra muzike - subwoofer.

Na primer ta:

https://www.svsound.com/collections/200...


V kolikor boš kasneje spet želel izboljšat "splošno doživetje sistema" se znotraj limitov pokaže nadaljnji logičen korak v razbremenitvi dela ojačevalnih modulov AV receiverja, ob pogoju, da njegov predojačevalni in dekodirni del podpira vso možno in želeno povezljivost, vse dekodiranje AV formatov in ima na zadnjem panelu izhode iz njegovega predojačevalnika.

Potem vzameš par interkonektov in povežeš receiver s kakšno večkanalno končno stopnjo ali pa kombinacijo stereo končnih ojačevalnih stopenj.

Ob klasičnem pomanjkanju moči večkanalnih AV receiverjev, bi bil to lahko pravi balzam za obstoječe zvočne omarice.


Izbire je sicer veliko, cenovno ugodnih (in na to stran luže dobavljivih) rešitev pa je manj.

Na primer:

https://emotiva.com/collections/amps/pr...
s poštnino in davki te odvrnejo od nakupa

https://www.xtzsound.eu/product/edge-se...
drago v rangu ta pravih večkanalnih končnih stopenj, če kupiš dva

https://www.thomann.de/gb/behringer_a50...
baje kar uporabna zadeva, eni z njim poganjajo celo Harbethe v stereo postavitvi


Ker imaš potem več razpoložljive moči se lahko komot začneš igrat z dodatnimi zvočnimi omaricami in greš na 7.1.

Seveda lahko dokupiš dodaten subwoofer (in imaš potem 2 enaka) - kolikor butast se sliši, ampak ideja je velikokrat uporabljena, sploh, če želiš res kvaliteten HT - ampak v okviru limita na začetku (rang prednje L in D zvočne omarice), se pojavi dvom o smiselnosti takšnega početja.


Zaradi tega sem edino malo v dvomih.


Vsak HiFi sistem začne veliko bolje igrati, če človek malo manj kritično posluša in se odreče pretiranemu iskanju napak - in nanj pogleda s pravimi očmi. V bistvu bi se mogu met človk ob vsej te Hifi ropotiji samo fajn.
Tazagrizenih audiofilov jest zato enostavno sploh ne zastopim.


Znani angleški konstruktor zvočnih omaric Alan Shaw, je ruski novinarki na podoben način razlagal, kaj skuša on pri svojih škatlah doseč. Kot pravi sam, doma svojih zvočnih omaric sploh nima. Njegov Hifi je Sonyjev stolp.




V babnico sem se kar mal zaljubil.
Najbrž sem zato s takim zanimanjem poslušal starega prdca.

Mater je dobra.

:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

mihec87 ::

V bistvu dobro pove...Kar pritegne video :)
Pač lahko iščeš neki famozni zvok ki ga ne najdeš dokler si ne rečeš sedaj bo pa dost..Namreč pri kateremkoli sistemu lahko postaviš "kaj pa če" in si takoj na spolzkem pobočju... Sploh v primeru ko ne veš točno kje in kaj bi rad dosegel... Recimo da zamenjaš vse za zensor 7 in se začneš spraševat ali je receiver dovolj dober, menjaš tega se pojavi kaj če menjam sprednje zensor 7 za opticon 8 itd..in pristaneš kot un revež ki ga je opisal na začetku..



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nakupu zvočnikov do 250e (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
629790 (4649) Ricky_82
»

Ali lahko uporabim zvočnike drugačnih proizvajalcev skupaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111906 (1430) Meizu
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253944 (3099) neo5468
»

Ozvočenje 5.1 za dnevno sobo

Oddelek: Zvok in slika
81982 (1714) krepki

Več podobnih tem