» »

Ali lahko uporabim zvočnike drugačnih proizvajalcev skupaj?

Ali lahko uporabim zvočnike drugačnih proizvajalcev skupaj?

neverjetni99 ::

Pozdravljeni, rad bi razširil obstoječi sistem 5.1 na 7.1 in se odločam za nakup stoječih zvočnikov. Zdaj imam denon 7.2 sprejemnik, 4x Dali Zensor 3, Dali zensor vokal za center in yamaha ns sw300 sub. Gledal sem Dali Zensor 7, kar bi bila najbolj logična izbira, saj imam ostale zvočnike od istega proizvajalca. Ne dajo pa mi mira tudi Yamaha NS-777, saj so vecji, trosistemci, z vec membranami, ki so večje, torej so glasnejši in bass imajo kar močnejši, sem jih včeraj testiral v BB. Ali zna bit kakšen problem slučajno, če vzamem yamaho, potem v kompatibilnosti?

St235 ::

Tehnicno ne, pazi edino impedanco, ampak ce gre za narejene namenske zvocnike to skoraj ne more bit vprasanje.

Drugo pa je z vidika zvoka. Zvocniki istega proizvajalca in serije imajo praviloma specificno barvo zvoka in to se lahko slisi (pustimo zdaj debate o tem koliko je to v realni situaciji med gledanjem dnevnika, ko se dere otrok pomembno).

Praviloma naj bi bili center in front zvocnika cim bolj skladni (proizvajalec, serija), za sub in surround je (razen v hudih teoreticnih razpravah) vseeno.

Jaz sem imel Elac debut f6 ter c5, skombiniran s polk surround zvocniki in subom, ki so ostali od prejsnejga sistema, ker pac nisem vsega naenkrat menjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ginekk ::

Je že Lakotnik29 povedal. Barva zna bit problem (že pri istih enotah, je za to lahko "kriva" drugačna kretnica). Še bolj pa nazivna občutljivost, če boš imel zunanje zvočnike bolj občutljive recimo za 10db/W/m, centra sploh slišal ne boš ker ga bodo zunanji preglasili.

neverjetni99 ::

Hvala za odgovore. Bom kar vzel Dali Zensor 7 rajši.

TOP ::

Glej zvočniki istega proizvajalca nimajo bolšega zvoka kot mešene firme.Jaz ima recimo mešano robo in deluje fantastično,ti moraš zvočnike slišat in tisto kar ti slišiš je najbolje.Jaz osebno med tema dvema zvočnikoma bi vzel Yamaho,ker sigurno ma večji razpon tonov pri teh Delih ti lepo piše na testu,da majo premehke base,ampak prej bi šel slišat oba zvočnika in potem se odloču.

Meizu ::

Par stvari moras razmislit obvezno.

1. Koliksna je razlika med zvocniki v RMS figurah (torej, ce bos "tamocnejse" zvocnike teral, bodo da mali ze davno tega vriskali in pokali = not good)
2. Kot je ze lakotnik omenil, pazi impedanco, zvocnik sicer cisto nic ne briga, on bo ze dobil svojo zahtevano impedanco, problem bo ojacevalec, ki ti bo ob prehudem (tj. prenizkem) loadu fino nadisavil sobo z dimom)
3. Razlicni proizvajalci stavijo v svoje modele normalno razlicne zvocnike, ki imajo svoj ti. "frequency response". Tudi ce je zvocnik v skatli cisto identicen na njega drasticno vpliva dizajn samega ohisja. Glede na to, da bodo vsi zvocniki predvajali isti program bo seveda najverjetneje prislo do phasinga, ce ne bos sistema pravilno postavil bos seveda fasal se boundary cancellation in kaj hitro uspes ugotoviti da si z upgrejdom poslabsal zadevo. Edina solucija tu je seveda akusticna meritev, ki ti lahko potrdi ali ovrze kakrsnokoli prisotnost phasinga. Glede na to da je phasing v teh primerih bolj ali manj precej ociten bos to tudi zacutil.

Enostavnejsa resitev? Star sistem daj na bolho in kupi matching sistem, ki ti odgovarja.

neverjetni99 ::

Sem zdaj dva dni bil v big bangu in testiral obojne. Kar se tice kvalitete samega zvoka definitivno Dali zmaga ima dosti bolj kristalno čist zvok, tudi deklariran je na 150rms, medtem ko yamaha samo na 100rms. Yamaha ima malo boljše basse, kar je ubistvo tako nepomembno oz zanemarljivo, saj imam še 5 drugih dobrih zvočnikov in subwoofer. Oba sta 6ohm, ampak kaj ko yamaha slabše zveni v glasbi in filmin in tudi sama kvaliteta zvočnika je bolj vprašljiva. Tudi zaradi kakšnih potencialnih problemov, ki bi jih mogoče imel z yamaho bom še iz tega vidika vzel Dali. Zakaj bi dal 2 meseca star sistem za 1700e na bolho, zgubil dosti denarja in kupil slabši sistem? Enostavno slab nasvet..

Meizu ::

neverjetni99 je izjavil:

Sem zdaj dva dni bil v big bangu in testiral obojne. Kar se tice kvalitete samega zvoka definitivno Dali zmaga ima dosti bolj kristalno čist zvok, tudi deklariran je na 150rms, medtem ko yamaha samo na 100rms. Yamaha ima malo boljše basse, kar je ubistvo tako nepomembno oz zanemarljivo, saj imam še 5 drugih dobrih zvočnikov in subwoofer. Oba sta 6ohm, ampak kaj ko yamaha slabše zveni v glasbi in filmin in tudi sama kvaliteta zvočnika je bolj vprašljiva. Tudi zaradi kakšnih potencialnih problemov, ki bi jih mogoče imel z yamaho bom še iz tega vidika vzel Dali. Zakaj bi dal 2 meseca star sistem za 1700e na bolho, zgubil dosti denarja in kupil slabši sistem? Enostavno slab nasvet..


Ne to je enostavno edini smiselen nasvet. Kot ze receno, vsako minglanje med razlicnimi zvocniki pripelje do phasing tezav. Bolj bi lahko rekel, da je bilo zapravit 1700eur za sistem, ki ga zelis cez 2 meseca nadgraditi z neidenticnimi zvocniki nespametna ideja oz. prenagljen nakup brez predhodnih izkusenj. Ce lahko dokupis identicne zvocnike kot jih imas v svojem sedajsnjem sistemu potem je to to.

Mimogrede, razlika med 100w in 150w RMSja je manj kot 5% v glasnosti ter headroomu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

neverjetni99 ::

Meizu je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Sem zdaj dva dni bil v big bangu in testiral obojne. Kar se tice kvalitete samega zvoka definitivno Dali zmaga ima dosti bolj kristalno čist zvok, tudi deklariran je na 150rms, medtem ko yamaha samo na 100rms. Yamaha ima malo boljše basse, kar je ubistvo tako nepomembno oz zanemarljivo, saj imam še 5 drugih dobrih zvočnikov in subwoofer. Oba sta 6ohm, ampak kaj ko yamaha slabše zveni v glasbi in filmin in tudi sama kvaliteta zvočnika je bolj vprašljiva. Tudi zaradi kakšnih potencialnih problemov, ki bi jih mogoče imel z yamaho bom še iz tega vidika vzel Dali. Zakaj bi dal 2 meseca star sistem za 1700e na bolho, zgubil dosti denarja in kupil slabši sistem? Enostavno slab nasvet..


Ne to je enostavno edini smiselen nasvet. Kot ze receno, vsako minglanje med razlicnimi zvocniki pripelje do phasing tezav. Bolj bi lahko rekel, da je bilo zapravit 1700eur za sistem, ki ga zelis cez 2 meseca nadgraditi z neidenticnimi zvocniki nespametna ideja oz. prenagljen nakup brez predhodnih izkusenj. Ce lahko dokupis identicne zvocnike kot jih imas v svojem sedajsnjem sistemu potem je to to.

Mimogrede, razlika med 100w in 150w RMSja je manj kot 5% v glasnosti ter headroomu.


Da ti razložim da boš razumel. Sedaj imam "bookshelf" zvočnike, ki so mišljeni za stereo ali pa soround, zdaj bom pa kupil še 2 "floorstanding" zvočnika za front. Gre za istega proizvajalca in isto serijo zvočnikov. https://www.bigbang.si/?sn.q=dali%20zen...
Komot lahko vse te zvočnike mešaš, lahko imaš 2x zensor 7, 2x zensor 5, 2x zensor3, 2x zensor 1 in bo delalo brez problema. Ker jih tudi lahko v sestavljenem paketu tak kupiš.

St235 ::

Komot lahko vse te zvočnike mešaš, lahko imaš 2x zensor 7, 2x zensor 5, 2x zensor3, 2x zensor 1 in bo delalo brez problema. Ker jih tudi lahko v sestavljenem paketu tak kupiš.


Če vse veš, zakaj potem sprašuješ?

neverjetni99 ::

St235 je izjavil:

Komot lahko vse te zvočnike mešaš, lahko imaš 2x zensor 7, 2x zensor 5, 2x zensor3, 2x zensor 1 in bo delalo brez problema. Ker jih tudi lahko v sestavljenem paketu tak kupiš.


Če vse veš, zakaj potem sprašuješ?


Ker sem vprašal za Yamaho, če bi delalo z obstoječimi zvočniki brez problema. Ampak sem kupil Dali Zensor 7.

Meizu ::

neverjetni99 je izjavil:

St235 je izjavil:

Komot lahko vse te zvočnike mešaš, lahko imaš 2x zensor 7, 2x zensor 5, 2x zensor3, 2x zensor 1 in bo delalo brez problema. Ker jih tudi lahko v sestavljenem paketu tak kupiš.


Če vse veš, zakaj potem sprašuješ?


Ker sem vprašal za Yamaho, če bi delalo z obstoječimi zvočniki brez problema. Ampak sem kupil Dali Zensor 7.


In jaz sem ti odgovoril za Yamaho. Logicno lahko zvocnike iste serije in modela mesas med sabo, CE je to v sklopu samega dizajna in inziniringa neke serije.

V svetu instrumentalne glasbe se namrec vedno izogibamo mesanju razlicnih zvocnikov, ker je ze med isto serijo in istimi zvocniki le razlicnih velikosti razlika v frekvencnem razponu. 4x10" zvocnik se npr. tako zelo redko ujame z npr. 1x15" zvocnikom pa cetudi je ta iz iste serije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se splača nadgraditi obstoječi hi-fi sistem iz bookshelf na floorstanding zvočnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
111479 (1060) mihec87
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253858 (3013) neo5468
»

Ozvočenje 5.1 za dnevno sobo

Oddelek: Zvok in slika
81956 (1688) krepki
»

Yamaha V377 + kateri zvočniki?

Oddelek: Zvok in slika
252433 (2043) Anney

Več podobnih tem