» »

Z maca v linux

Z maca v linux

lukaz ::

A se da PowerPC (Mac OS 8.1) zamenat za debian linux (sm vidu da ma PPC distribucijo) ? Pa če se lohk pol da nazaj Mac OS?

Thx

moj_nick ::

Lahko imaš oba naenkrat ;)

Meni so znane 3 distribucije PPC: Gentoo, Debian, Yellowdog

lukaz ::

hehe. hudo sej sm mislu na debiana. sam kako se pa to inštalira? a je ist? kako bootaš cd?

moj_nick ::

Jaz ti lahko samo rečem - preberi si navodila :P

IceIceBaby ::

mislim da se mandrake tut dobi za ppc procesorje.

Btw...kirga powermaca pa maš ? Če je G3 z vsaj 300mhz bi se ti mogoče bolj splačalo OSX naložit. Rama nafilaš not kolkr gre pa kakšen bombonček ugasneš pa bi čist kul laufal gor jaguar.

lukaz ::

sicer mam dostop do G4 (600mhz) sam se s tem nesmem igrt. hmal dobim engo staro performo 233mhz (al je mogoče 166, morm spet pogledat) pol bi pa gor dal debiana. trenutno je gor mac OS 8.1. OSX ne gre gor :| . bom mel dualboot (če bom znov naštelat)
EDIT: pogledu. 200mhz je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukaz ()

jamiroq ::

namesto dual boot lahko probaš Mac-On-Linux; sicer bo verjetno MacOS verjetno delal malo počasneje kot če bi imel dual-boot, ker MacOS poganjaš "skozi" linux..

še moje izkušnje z Linuxom na Macintoshu: na iMaca 233 s 64MB rama sem enkrat lani inštaliral YellowDog linux; inštalacija je potekala gladko, linux se je lepo zagnal iz prve :D, problem je bil le, da so bili Xi (in KDE) tako počasni, da se praktično ni dalo delat in da mi nikakor ni uspelo usposobit zunanjega USB disketnika.

za inštalacijo Debiana si pa poglej tule (ali na kratko: RTFM:D)

TuxPPC: informacije (in DL linki) za razne PPC distribucije Linuxa.

lukaz ::

hvala. bom vse probu. sicer pa jst to ne nameravam lavfat z grafičnim vmesnikom ampak kot terminal tko da z hitrostjo ne bo tolk velike težave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri operacijski sistem uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
697650 (4647) Poldi112
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13820996 (13996) Apache90
»

mac os emulator

Oddelek: Programska oprema
101293 (982) borchi
»

Prvi preizkus novega OS X 10.5 Leopard

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
254197 (3324) Gandalfar
»

Pingvin na novem Jabolku (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
657429 (5642) Poldi112

Več podobnih tem