» »

Sam svoj mojster

Sam svoj mojster

«
1
2 3

timharfis ::

Živjo!

V stanovanju imam sušilni in pomivalni stroj ki iz nekega razloga "ne delata" (in ju niti ne potrebujem zares), zdaj pa je zatajila še napa, ki pa jo potrebujem. Verjetno bom na koncu moral poklicat majstra, vendarle pa sem pomislil, glede na to, da verjetno ne gre za komplicirane okvare, da bi to izkoristil kot izziv, se poskusil podučiti o teh stvareh in morda katerega od treh testnih trenutno nedelujočih naprav popravit sam. Zavoljo hobija in širjenja obzorij. Ali obstaja kaka literatura, ki bi mi omogočila vpogled v "diagnostiko" in pristope k popravljanju? Seveda sem googlal, ampak večina strani mi priporoča "call a guy" preden razloži kaj bolj podrobnega ...

Hvala!
  • spremenilo: timharfis ()

PrihajaNodi ::

Fant boš pa moral znati malo o elektroniki, delovanju relejev itd...

harmony ::

Google ti je prav povedal.

timharfis ::

No, seveda je tudi enostavneje najet profesionalnega pianista kot se naučit igrat klavir, pa se s tem ljudje vseeno ukvarjajo v prostem času.

marjans ::

timharfis je izjavil:

No, seveda je tudi enostavneje najet profesionalnega pianista kot se naučit igrat klavir, pa se s tem ljudje vseeno ukvarjajo v prostem času.

Seveda, vendar če ti npr. zboli pianist v orkestru, ne boš "malo pogooglal", pogledal nekaj video posnetkov in ga na naslednjem koncertu (čez en mesec) nadomeščal.

Ales ::

Pri učenju klavirja je začetniku lažje dati usmeritev, kako naj se loti. Pri uvodnemu vprašanju v tej temi pa po pravici povedano ne vem niti, kje bi začel odgovarjati. Premalo informacij in preveč na široko zastavljeno vprašanje, da bi se dalo kaj pametnega odgovoriti.

Kaj če bi se omejil na eno napravo in konkretno opisal simptome "ne dela" za začetek...

harmony ::

https://www.partselect.com/Repair/Washe...
ko das v google...kako popraviti pralni stroj.

737 ::

timharfis ::

Hvala!

Darko! ::

>:D

Če bi to vprašal čez lužo, bi ti svetovali nekako tako:

Safety First

It Could Kill You The first question you need to ask yourself about any DIY job is, what is the worst possible thing that could happen if you mess it up?

It Could Destroy Your Home.

It Requires a Permit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Stari maček ::

Poskusi najt pdf-e revije Sam svoj majstor. Tam so bila zelo podrobna navodila o popravilih bele tehnike.
Dosti boš našel tudi tule: http://www.vesmasine.net/books.php

Unknown_001 ::

Nasvet "call a guy" ni nujno napačen.

V bistvu je še največji problem tega "bom naredil sam" totalna odsotnost poznavanja vseh nevarnosti. Naprave so varne za laike dokler ti ne začno "vdirati" v notranjost mimo vseh zaščit.

Sej če neki zajebeš, skuriš... tisto že popraviš ali zamenjaš.

Če te pa do smrti rukne, ti lahko pridemo samo še gorb pokropit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

perci ::

Pri učenju klavirja je začetniku lažje dati usmeritev, kako naj se loti. Pri uvodnemu vprašanju v tej temi pa po pravici povedano ne vem niti, kje bi začel odgovarjati. Premalo informacij in preveč na široko zastavljeno vprašanje, da bi se dalo kaj pametnega odgovoriti.

Kaj če bi se omejil na eno napravo in konkretno opisal simptome "ne dela" za začetek...

This.

Unknown_001 ::

perci je izjavil:

Pri učenju klavirja je začetniku lažje dati usmeritev, kako naj se loti. Pri uvodnemu vprašanju v tej temi pa po pravici povedano ne vem niti, kje bi začel odgovarjati. Premalo informacij in preveč na široko zastavljeno vprašanje, da bi se dalo kaj pametnega odgovoriti.

Kaj če bi se omejil na eno napravo in konkretno opisal simptome "ne dela" za začetek...

This.


Imam mešane občutke. Sam, da ne bo precenil svojih zmožnosti. Vsaj osnove štroma bi moral poznat. Slabih električarjev je malo. Tiste žive so v šoli vsaj naučili, česa ne smejo šlatat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

ginekk ::

timharfis je izjavil:

Živjo!

V stanovanju imam sušilni in pomivalni stroj ki iz nekega razloga "ne delata" (in ju niti ne potrebujem zares), zdaj pa je zatajila še napa, ki pa jo potrebujem. Verjetno bom na koncu moral poklicat majstra, vendarle pa sem pomislil, glede na to, da verjetno ne gre za komplicirane okvare, da bi to izkoristil kot izziv, se poskusil podučiti o teh stvareh in morda katerega od treh testnih trenutno nedelujočih naprav popravit sam. Zavoljo hobija in širjenja obzorij. Ali obstaja kaka literatura, ki bi mi omogočila vpogled v "diagnostiko" in pristope k popravljanju? Seveda sem googlal, ampak večina strani mi priporoča "call a guy" preden razloži kaj bolj podrobnega ...

Hvala!


Ni nujno da sta pokvarjena. Pralni stroj recimo ima verjetno varnostno kontrolo, če je zamašen odtok, če je zamašen filter pred odtokom, ipd. Sušilec recimo ne deluje, če ne izprazniš posode z nabrano vodo, če ne počistiš nabranega tekstilnega "prahu" iz filtra, ipd. A ob delovanju stroja izpišeta kakšno kodo okvare na displaju? Če da, potem poguglaj to.

Dostikrat se na netu dobi "service manual", "repair manual" skratka priročnik za servisiranje in tam so ponavadi zelo nazorno napisani diagnostični koraki za posamezno vrsto napake.

jype ::

Te naprave pogosto povejo, kaj je narobe z njimi. Najprej zgooglaš to.

MonoPattern ::

Dokler veš kako izgledajo nevarni elementi, kot so kondenzator, tuljava, rele ipd. je pomoje najboljše da zadevo odpreš in pogledaš osnovne stvari; če se je kje iztaknila žička, če je kje preveč svinjarije oz. prahu, pregledaš električne elemente, če kje izgleda pregreto, zažgano, če je kje napihnjen kondenzator. Potem boš izgledal kot bedak, če pokličeš nekoga, odpre in samo privije kako žico nazaj in ti računa za to. Če pa ne najdeš napake oz. vidiš, da je nekje recimo na vezje prišla voda ali pa je softverska napaka, potem pa rabiš pomoč.
Žal pa je pri današnjih napravah bolj verjetno, da tudi če najdeš napako je ne moreš sam odpraviti, recimo pri Applovih napravah ti lahko menja komponente samo pooblaščeni serviser, ki pa največkrat menja kar celotne module in za nove mastno zaračuna. Upam pa da tega pristopa ne bodo prevzeli še proizvajalci bele tehnike ali avtomobilov.

Unknown_001 ::

MonoPattern je izjavil:


Žal pa je pri današnjih napravah bolj verjetno, da tudi če najdeš napako je ne moreš sam odpraviti, recimo pri Applovih napravah ti lahko menja komponente samo pooblaščeni serviser, ki pa največkrat menja kar celotne module in za nove mastno zaračuna. Upam pa da tega pristopa ne bodo prevzeli še proizvajalci bele tehnike ali avtomobilov.


Prfff to se že dogaja. Crkne elektronika na Candyju kličeš servis, menja komplet in pokasira 200 EUR.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

ramiz?! ::

Unknown_001 je izjavil:

perci je izjavil:

Pri učenju klavirja je začetniku lažje dati usmeritev, kako naj se loti. Pri uvodnemu vprašanju v tej temi pa po pravici povedano ne vem niti, kje bi začel odgovarjati. Premalo informacij in preveč na široko zastavljeno vprašanje, da bi se dalo kaj pametnega odgovoriti.

Kaj če bi se omejil na eno napravo in konkretno opisal simptome "ne dela" za začetek...

This.


Imam mešane občutke. Sam, da ne bo precenil svojih zmožnosti. Vsaj osnove štroma bi moral poznat. Slabih električarjev je malo. Tiste žive so v šoli vsaj naučili, česa ne smejo šlatat.

Ne vem od kje to, da je slabih električarjev malo ... za moje pojme je dobrih malo ... iz glave ne morem v svoji okolici naštet nobenega, lahko pa jih vsaj ene 7 slabih ... poznam edino bivšega sošolca, ki je magister elektrotehnike, samo on pač logično ne vleče kablov za služit denarja ...

Opažam pa, da vsak, ki ma neko višjo elektro 2-letno šolo narjeno, misli da je novi Tesla, posledica tega je, da mu malo bolj kompleksen problem deluje enostaven, rešitev pa je šlampasto opravljena storitev in nezadovoljne stranke... Da ne omenjam, da jim manjka samo teoretično znanje, kar jih seveda spet omejuje pri učinkovitosti izvedb del, ker večinoma samo iz praktičnih poizkusov vejo, da neka stvar tako zvezana pač ne dela, ne vejo pa zakaj in kako to rešit ... tako da dober električar se za svoj zaslužek sigurno ne rabi bat
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Unknown_001 ::

ramiz?! je izjavil:


Ne vem od kje to, da je slabih električarjev malo ... za moje pojme je dobrih malo ... iz glave ne morem v svoji okolici naštet nobenega, lahko pa jih vsaj ene 7 slabih ... poznam edino bivšega sošolca, ki je magister elektrotehnike, samo on pač logično ne vleče kablov za služit denarja ...

Opažam pa, da vsak, ki ma neko višjo elektro 2-letno šolo narjeno, misli da je novi Tesla, posledica tega je, da mu malo bolj kompleksen problem deluje enostaven, rešitev pa je šlampasto opravljena storitev in nezadovoljne stranke... Da ne omenjam, da jim manjka samo teoretično znanje, kar jih seveda spet omejuje pri učinkovitosti izvedb del, ker večinoma samo iz praktičnih poizkusov vejo, da neka stvar tako zvezana pač ne dela, ne vejo pa zakaj in kako to rešit ... tako da dober električar se za svoj zaslužek sigurno ne rabi bat


Čakaj... eno so ljudje s skrajšanim kozolc hojladri faksom, ki niso nikol videli štormatirje od blizu, drugo pa srednješolci s 4 letnim programom in obvezno prakso.

Al je to zdaj z nazivom električarja isto kot pri nazivu inženir, ki je danes razvrednoten ?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

perci ::

Ne vem od kje to, da je slabih električarjev malo

Tko se reče, ker je elektrika edina kurba, ki se ne pusti šlatat.

MonoPattern ::

Tisti električar, ki zveže domačo napeljavo rabi vedet samo katero žico in varovalko izbrati, ter varnostne in gradbene standarde. Za popravilo bele tehnike ali kako bolj napredno zadevo pa najverjetneje nima dovolj znanja.

Unknown_001 ::

MonoPattern je izjavil:

Tisti električar, ki zveže domačo napeljavo rabi vedet samo katero žico in varovalko izbrati, ter varnostne in gradbene standarde. Za popravilo bele tehnike ali kako bolj napredno zadevo pa najverjetneje nima dovolj znanja.


Dost ga ma, da se ne fenta.
Tudi to je nekaj, da znaš aparat odklopit preden šariš po njem. Se sliši butasto?
Ko bi le vedeli, kako nepazljivi so ljudje...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

perci ::

Jst sem zadnjic bil malo nepazljiv, rutina pac. In ker sem si vmes roke umil, je bila koza malenkost vlazna. Par minut po umivanju. Zrukalo me je ko prasca. Tolk o tem, da slabih stromarjev ni :). Ampak slatat se pa res ne pusti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

PrihajaNodi ::

Perci a to si na Fursu štrom popravljal?

perci ::

Ja, hisnik sem tam.

Phantomeye ::

ramiz?! je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

perci je izjavil:

Pri uÄenju klavirja je zaÄetniku laĹžje dati usmeritev, kako naj se loti. Pri uvodnemu vpraĹĄanju v tej temi pa po pravici povedano ne vem niti, kje bi zaÄel odgovarjati. Premalo informacij in preveÄ na ĹĄiroko zastavljeno vpraĹĄanje, da bi se dalo kaj pametnega odgovoriti.

Kaj Äe bi se omejil na eno napravo in konkretno opisal simptome "ne dela" za zaÄetek...

This.


Imam meĹĄane obÄutke. Sam, da ne bo precenil svojih zmoĹžnosti. Vsaj osnove ĹĄtroma bi moral poznat. Slabih elektriÄarjev je malo. Tiste Ĺžive so v ĹĄoli vsaj nauÄili, Äesa ne smejo ĹĄlatat.

Ne vem od kje to, da je slabih elektriÄarjev malo ... za moje pojme je dobrih malo ... iz glave ne morem v svoji okolici naĹĄtet nobenega, lahko pa jih vsaj ene 7 slabih ... poznam edino bivĹĄega soĹĄolca, ki je magister elektrotehnike, samo on paÄ logiÄno ne vleÄe kablov za sluĹžit denarja ...

OpaĹžam pa, da vsak, ki ma neko viĹĄjo elektro 2-letno ĹĄolo narjeno, misli da je novi Tesla, posledica tega je, da mu malo bolj kompleksen problem deluje enostaven, reĹĄitev pa je ĹĄlampasto opravljena storitev in nezadovoljne stranke... Da ne omenjam, da jim manjka samo teoretiÄno znanje, kar jih seveda spet omejuje pri uÄinkovitosti izvedb del, ker veÄinoma samo iz praktiÄnih poizkusov vejo, da neka stvar tako zvezana paÄ ne dela, ne vejo pa zakaj in kako to reĹĄit ... tako da dober elektriÄar se za svoj zasluĹžek sigurno ne rabi bat


To, da je slabih električarjev je šala ... Torej slabi električarji umrejo.

---

Drugače pa, če domača bela tehnika ne dela, narediš stvari, ki jih lahko sam (pucanje filtrov, itd). Če to ne dela, kličeš serviserja.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Se ne strinjam. Tule na forumu imas polno starih mackov, ki sami servisirajo pralne stroje npr.

Unknown_001 ::

perci je izjavil:

Se ne strinjam. Tule na forumu imas polno starih mackov, ki sami servisirajo pralne stroje npr.


Pa naj te mojstre pokliče in bo imel zrihtano za pivo + malco (jah pr nas je bla pač taka navada, če je kdo pršu kj pomagat poštimat).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

perci ::

Jah, tut racunalnike sami sraufamo, ane. No, jst jih ne vec (oziroma redko), ampak 20 let nazaj sem pa jih. Pa ni to kar samo od sebe prislo ampak se je bilo treba nauciti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

mat xxl ::

Ma sama nakladanja, ampak res, za pisalno mizo ali tipkovnico se ne da popraviti........

Najprej poglej, če so vse varovalke cele ali gor, ne vem, kake imaš.....

Potem poglej če do vsake naprave pride elektrika, to narediš z "fazenpriferjem".

Če je tudi to ok, napravo odpri in pri napi poglej ali gre faza čez stikalo in pride na motor .... če pride, deluje pa še vedno ne..... bo potrebna menjava nape ..... ali vsaj motorja .....če vidiš kake varovalke, pri napah jih navadno ni poglej jasno še te če gre faza čez.....

Unknown_001 ::

Preden karkol šaraš morjo varovalke AUS !!!

V nasprotnem primeru tud zemlje ne smeš tikat ker bosigaved, kateri bedak je vezavo pred teboj delal
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Če ti večina strani priporoča, da najdi enega (ki se na to spozna!), a misliš, da se vse te strani zajebavajo?
A misliš, da so se električarji iz knjig učili, brez učiteljev?

Resno, ne razumem te moške neumnosti. Vse bi sami popravili a blage veze nimajo, kako, pa kje začet.

Ales ::

"Moška neumnost", "žensko pametovanje"? Če si hotela izpasti del stereotipa, ti je ratalo! Kudos... ;) :)

Ali je pač obratno, "moško pametovanje", "ženska neumnost"? Tudi možno da sem se še sam zapletel. :)) Nič dobrega nam se ne piše kot združenemu ljudskemu rodu, zgleda.

Drugače pa čisto resno, večina teh strani daje nasvete kar povprek, ja. Rumeni tisk pač, te strani so večinoma narejene za privabljanje klikov, vsebina je pa copy paste in prazno nakladanje. Kvazi "blogi". Se opravičujem izjemam, kjer so dejansko konkretne vsebine... saj se tudi to še najde, a niso v večini.

Njega pač zanima naučiti se nekaj novega. Ne vem, če se je ravno dobro lotil, predvsem je slabo opisal situacijo. Ampak če odmislimo to, ni v tem nič čudnega. Radovednost nam je naravno dana, se mi zdi. Tudi kar pobralo ga ne bo, če se loti česa takega.

No, če pa slučajno osvoji Darwinovo nagrado in ga skuri kuhinjska napa, pa pač je tudi on živ stereotip, kaj čmo. :)

Oz. bo kar mrtev stereotip...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Utk ::

Ne pretiravat. A obstaja kak stromar, ki ga se ni stresla elektrika?

jype ::

Gumijaste škornje in rokavice gor, pa ne bo problema.

c3p0 ::

Nisem štromar, pa me je že parkrat streslo. Pomaga, če elektriki ne daš idealnih pogojev.

Sem pa popravil že vso trojico naprav. Mojstri dandanes, kar se tiče elektronike, znajo menjat le cel kos. Drugo se jim ne splača, niti večinoma nimajo znanja. Ali pa dajo popravit in prodajo naslednji stranki kot nov del.

Phantomeye ::

Pika na i je izjavil:

Če ti večina strani priporoča, da najdi enega (ki se na to spozna!), a misliš, da se vse te strani zajebavajo?
A misliš, da so se električarji iz knjig učili, brez učiteljev?

Resno, ne razumem te moške neumnosti. Vse bi sami popravili a blage veze nimajo, kako, pa kje začet.



Kako pa misliš, da potek šolanje za električarja? Malo knjig, malo pijanih učiteljev, veliko zezanja = povzetek triletnih šol.

Unknown_001 ::

Phantomeye je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Če ti večina strani priporoča, da najdi enega (ki se na to spozna!), a misliš, da se vse te strani zajebavajo?
A misliš, da so se električarji iz knjig učili, brez učiteljev?

Resno, ne razumem te moške neumnosti. Vse bi sami popravili a blage veze nimajo, kako, pa kje začet.



Kako pa misliš, da potek šolanje za električarja? Malo knjig, malo pijanih učiteljev, veliko zezanja = povzetek triletnih šol.


No... nekaj malega resnice je v tem ampak rečt da jih ne naučijo nič je pa tudi mal iz trte zvito.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Avenger ::

Samo logiko morš poštekat, potem greš pa kot detektiv, nardiš seznam osumljencev za napako, potem pa po vrsti od najbolj enostavne stvari za preverit, do najbolj komplicirane, linke so pa že dali. Pri mojih podvigih me je kar nekajkrat zrukalo, moram pa reč, da sem imel kar srečo in sem blazno vesel, da nikoli nisem hkrati držal zraven še nule...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

PacificBlue ::

Kar se tiče pralnih, sušilnih strojev...nimam informacij, kaj je vse narobe..stane pa včasih kakšn rezervni del že pol cene novega stroja in se ponavadi niti ne splača popravljati.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Unknown_001 ::

Avenger je izjavil:

Samo logiko morš poštekat, potem greš pa kot detektiv, nardiš seznam osumljencev za napako, potem pa po vrsti od najbolj enostavne stvari za preverit, do najbolj komplicirane, linke so pa že dali. Pri mojih podvigih me je kar nekajkrat zrukalo, moram pa reč, da sem imel kar srečo in sem blazno vesel, da nikoli nisem hkrati držal zraven še nule...


... v bistvu bi to bil problem, če bi z eno roko držal fazo z drugo nulo. Vkolikor se boš s prstom taknil obeh bo tok šel po najkrajši poti do nule, se pravi... druge kot opeklin na prstu ne bi fasal.

Če boš pa z obema rokama držal... ja šit ane. Najkrajša pot bo po naključju tekla skozi srce ...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

janezvalva ::

tipu je crknla napa...

v napi je en kurčev ventilator, lučka pa dve stikali.
to lahko komot sam porihtaš.

MIHAc27 ::

Jaz sem malce razočaran nad vami. Tole je ja tehnični forum. Ok, pravilno da človeka opozorite, da je poseganje v stroj lahko nevarno.
Sam, če ni v garanciji skoraj vedno pogledam, če lahko popravim okvaro. Sem na tak način popravil že sesalec in pralni stroj pa verjetno še kaj. Seveda kdaj tudi razkopljem, pa vidim da se popravit pač ne do dalo brez strokovne pomoči (ponavadi se niti ne splača).

Je pa OP dal zelo slab opis. Iz tega 'da ne dela' je pač teško karkoli sklepati. Bodi malce bolj natančen. Za katere modele gre. A se stroji sploh vklopijo, sveti kaka lučka, kako opozorilo, brni,.... morbit celo kako fotko posreduješ.

imagodei ::

Pika na i je izjavil:

Če ti večina strani priporoča, da najdi enega (ki se na to spozna!), a misliš, da se vse te strani zajebavajo?
A misliš, da so se električarji iz knjig učili, brez učiteljev?

Resno, ne razumem te moške neumnosti. Vse bi sami popravili a blage veze nimajo, kako, pa kje začet.

Večkrat kot ne, so stvari v pralnih/pomivalnih strojih modularne. Zamenjaš celo komponento, za kar ni treba toliko poznavanja štroma kot je treba imet zdrave pameti. Pa znat razstavit (in nato sestavit) napravo. Menjava okvarjene komponente pomeni največ šraubanja, na koncu izklopiš samo kakšno napajanje, flat kabel, etc. Sploh se mi treba spuščat na nivo menjave kondenzatorjev, relejev itd.

Marsikdaj se dobijo na spletu originalni deli (in neoriginalni - sploh za stroje starejšega datuma). In to bistveno ceneje, kot če kličeš serviserja.

Povsem druga stvar pa je, kako ugotoviš, kaj menjat.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

perci ::

Unknown_001 je izjavil:

Avenger je izjavil:

Samo logiko morš poštekat, potem greš pa kot detektiv, nardiš seznam osumljencev za napako, potem pa po vrsti od najbolj enostavne stvari za preverit, do najbolj komplicirane, linke so pa že dali. Pri mojih podvigih me je kar nekajkrat zrukalo, moram pa reč, da sem imel kar srečo in sem blazno vesel, da nikoli nisem hkrati držal zraven še nule...


... v bistvu bi to bil problem, če bi z eno roko držal fazo z drugo nulo. Vkolikor se boš s prstom taknil obeh bo tok šel po najkrajši poti do nule, se pravi... druge kot opeklin na prstu ne bi fasal.

Če boš pa z obema rokama držal... ja šit ane. Najkrajša pot bo po naključju tekla skozi srce ...

Ja, ampak če ne boš imel vlažnih rok...najbrž ne bo nič. Je upornost kože prevelika, da bi dovolj velik tok stekel skozi srce.

c3p0 ::

Pa 30mA FID.

Pika na i ::

Me ne čudi, da je urgenca vedno dovolj dobro obiskana, s strani hobi mojstrov.

@imagodei, (na)učiš se od nekoga, za katerega verjameš (si prepričan, veš), da ve več od tebe.

Machete ::

Res ne razumem glavne premise teme, da koga lahko rukne. Prvošolček bo stoj in napravo najprej sklopil, preden karkoli šari po drobovju. Če ne gre bo vrgel ven varovalke. Kaj se mate okrog tega sploh za pogovarjat?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tody ::

Jaz ti že na deleč lahko rečem zakaj ti ne dela napa, zarad tega ker je stikalo, ki upravlja napo šlo v kurac. Vprašanje samo ali lahko to popraviš ali pa moreš po novo stikalo. Če ti je šel motor potem bolje po novo napo it.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pralni ali sušilni stroj prebija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
395837 (5092) gumby
»

Kako vezati vtičnico na 4 žice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7812349 (9677) perci
»

Katere varovalke za hišo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4226299 (21138) mirator
»

Se lahko sam lotim instalacije razdelilne omarice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5318997 (17087) Aljaz1980
»

ko te strese elektrika

Oddelek: Loža
3316798 (15735) gruntfürmich

Več podobnih tem