» »

Mozilla bi v Firefoxu prodajala VPN

1
2
»

poweroff ::

sudo poweroff

Joze_K ::

Joze_K je izjavil:

vidim, da ponujajo tudi tole: FRITZ!Box 7390, vendar samo za poslovne uporabnike...

če sam vzamem tak modem na Amazonu - ali ga je možno usposobiti za SIOL?


Hm, mislim, da je za optiko potreben tale FRITZ!Box 5490 - kolikor berem razlike med Fritz modemi?

a je to mogoče "v privat režiji" uporabit za SiOL?

nsa_ag3nt ::

Joze_K je izjavil:

vidim, da ponujajo tudi tole: FRITZ!Box 7390, vendar samo za poslovne uporabnike...

če sam vzamem tak modem na Amazonu - ali ga je možno usposobiti za SIOL?

Siola že dolgo ni več.
Obrni se na tvoj isp, škoda kupovati neko drago opremo, kot razlog navedi kockanje tvja.

Ta kišta je za Xdsl.

Fritz ima posebej modem za gpon fritzbox 5491, vendar ga ne prodaja fizičnim osebam https://en.avm.de/products/fritzbox/fri... .

ter drugega za
llu/p2p
fritzbox 5490
https://en.avm.de/products/fritzbox/fri...


Od ostalih kakšen https://mikrotik.com/product/RB2011UiAS... + ustrezen sfp modul.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Joze_K ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Fritz ima posebej modem za gpon fritzbox 5491, vendar ga ne prodaja fizičnim osebam https://en.avm.de/products/fritzbox/fri...


ej, hvala,... vendar nekaj ne razumem..

tole imajo na TELEKOM - FritzBox 5490 - ZA FIZIČNE OSEBE (2,95​ EUR​/mesec)

edino ne vem če to paše na mojo optiko,.. kaj je treba gledati FFTH, GPON,...?=???

tole imajo napisano:
Naročnina vsebuje napredni modem FritzBox 7590 ali FritzBox 5490 z vrhunskim brezžičnim omrežjem Wi-Fi na lokaciji priključka. Storitev lahko naročijo zasebni naročniki paketov z internet SiOL. Storitev ni na voljo na tehnologiji LTE (paketi TopSolo Brezžični in TopTrio Brezžični). Uporabniki na tehnologijah xDSL in GPON prejmejo napredni modem FritzBox 7490, uporabniki na tehnologiji FTTH pa napredni modem FritzBox 5490. Napredni modem je last Telekoma Slovenije. Mesečna naročnina na storitev Napredni modem z vrhunskim Wi-Fi je 2,95 EUR z DDV (2,42 EUR brez DDV).


če bi tal FRITZ deloval, bi kar umaknil moj EA4500, ampak bi le FRITZa razširil na Ethernet portih z TP-LINK TL-SG108PE 8-port gigabit s 4-port PoE Easy Smart mrežno stikalo-switch

pa mislim, da bi tako imel vse kar rabim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

e-marko ::

nsa_ag3nt je izjavil:

HupChup je izjavil:

PIA VPN

Jebeš pia in nordvpn, airvpn ftw (sploh ko je črni petek so cene bolj znosne) !

nordvpn je kvazi operira iz Paname...
https://airvpn.org/topic/28876-why-you-...


Zakaj PIA VPN ni ok?

LP
...somebody, somewhere...

Joze_K ::

a je to dobra ponudba za CyberGhost? Za leto in pol 49 USD (18mes), potem letno 49USD (12 mes)
to verjetno lahko skenslaš po preteku 18 mes?

VPN CyberGhost Halooween

BEST VALUE
12 Months 18 Months $2.75/mo
Billed $49.5 BILLED $49.5 FIRST 18 MONTHS AND YEARLY THEREAFTER
45-day money-back guarantee


oz. ali je za čakati boljše ponudbe za black friday and cyber monday

vaše izkušnje?

Ales ::

Lej, če želiš primerjave med VPN-ji, boš moral malo bolj točno napisati, zakaj VPN sploh želiš uporabljati. Lokacija VPN-ja je npr. lahko za nekoga ključna.

Kar se tiče zasebnosti je ProtonVPN dobra izbira. Kar se tiče pasovne širine zgleda da tudi.

Kar dosti VPN-jev je vprašljive kvalitete, da o zasebnosti ne govorimo. Cena je med zadnjimi stvarmi, ki bi jo moral gledati.

Joze_K ::

glej tehnično povedano, tu in tam kak torrent s Partisa in HD torrents...
ostalo pravzaprav sploh ne rabim... minimalno na računalniku..

torej je recimo cena pomembna..
sicer pa me zanima ali je ponudba

VPN CyberGhost Halooween - tista ta prava za sprejemljivo ceno.. (12 Months 18 Months $2.75/mo)

pa tudi na https://www.vpnmentor.com/bestvpns/over... je na dosti visokem mestu

sicer sem gledal https://airvpn.org/ in https://protonvpn.com/
vendar so čisto drugi rang cen

zato me zanima ali čakati na black friday dneve

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

gendale2018 ::

v slo za to trenutno ne rabiš vpnja
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

poweroff ::

En mali update... Kitajci očitno delajo DPI in ko zaznajo VPN ga:
a) dajo IP serverja na blocklisto (ki se aktivira ob "izrednih dogodkih")
b) namerno začnejo upočasnjevati promet (pingi okrog 1400 ms)

No, zdaj smo pa pognali test preko HTTPS websocketa... in VPN dela brez problemov, ping je pa okrog 400 ms.

Očiten napredek. 8-)

And bastardz are pwned! >:D
sudo poweroff

nsa_ag3nt ::

GFW nedvoumno uporablja tudi AI.
Uporabljaš Shadowsocks ?

b) opcija se veliko bolj uporablja.Ali dela npr 3 dni ok, potem nenadoma vedno počaaaaaasi.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

spegli ::

poweroff je izjavil:

Tocno to je razlog zakaj jaz zase uporabljam lasten VPN. Tam vsaj vem pri cem sem...


Super članki in nasveti. Včasih mal tuhtam, a je mogoče, da postaneš cilj zaradi uporabe VPN-ja ?

MrStein ::

poweroff je izjavil:

En mali update... Kitajci očitno delajo DPI in ko zaznajo VPN ga:
a) dajo IP serverja na blocklisto (ki se aktivira ob "izrednih dogodkih")
b) namerno začnejo upočasnjevati promet (pingi okrog 1400 ms)

Saj to je bil (linkan?) članek nedavno. En čas dela, potem pa se upočasni in moraš najti novi trik. (od nekega američana, no, v angleščini je bilo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

spegli je izjavil:

Včasih mal tuhtam, a je mogoče, da postaneš cilj zaradi uporabe VPN-ja ?

Možno. Tako kot smo bili včasih cilj vsi, ki smo uporabljali šifrirane komunikacije.

Ampak danes, ko šifriranje uporabljajo praktično vsi... se pa lahko skriješ.
sudo poweroff

MrStein ::

No, pred kitajskim FW očitno ne ravno... vsaj ne za daljši čas.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

No, to bomo videli. Ampak dejstvo je, da z DPI ne bodo mogli ugotoviti kaj se dogaja. Mimogrede, kolega je pred tem uporabljal socks proxy preko SSH in je stalno delalo.

Če razmišljam naprej, verjetno je edini način da ugotovijo ta, da vidijo, da gre na en IP preko HTTPS povezave nenormalno veliko prometa. Oziroma, da bi ugotovili, da nek uporabnik stalno komunicira samo z enim serverjem preko HTTPS.

To je sumljivo. Sum se da malo zmanjšati če je na tem serverju kakšna mitimedijska vsebina, ali pa če bi ta uporabnik preko tega VPNja kuril samo 60% svojega bandwitha, 40% pa bi generiral razne lažne HTTP/S zahtevke.

Oziroma naslednja stopnja je, da nimaš samo enega HTTPS endpointa, pač pa da jih je več. Preko njih nato ustvariš virtualni tunel preko katerega nato teče VPN. Za to sem pa prepričan, da bi bila že precej dobra zaščita.
sudo poweroff

MrStein ::

Jih dinamično menjuje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Ja, ta del še ni izveden. Razmišljam o njem.

Ja, moral bi jih dinamično menjevati.
sudo poweroff

Joze_K ::

ma kakorkoli,.. da se še jaz VPNja grem..
vzel tole:
NordVPN
3-year plan
$2.99
per month
Save 75% ($430.20)
$107.55 billed every 3 years

torej - 99€/3 leta

testirana hitrost je padla iz 80 Mb na 79Mb... (kar je odlično)

McMallar ::

Ima kdo predlog za VPN, ki bi imel server v Sloveniji? Trenutno uporabljam VyprVPN ampak hitrosti so bolj uboge in streaming se obcasno zatika.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

zee ::

Pure VPN? Servisov s strežniki v Sloveniji je bore malo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Joze_K ::

NordVPN ima 4 strežnike v SLO, vendar je hitros preko njih zelo nizka v primerjavi če vzamem AT strežnik.. :)
go figure..

NordVPN ima 4 strežnike v SLO, vendar je hitrost preko njih zelo nizka v primerjavi če vzamem AT strežnik.. :)
go figure..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Saul Goodman ::

poweroff je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Lasten VPN je useless. Kot si že sam ugotovil je pri majhnem številu uporabnikov relativno enostavno ugotoviti kdo kaj počne. VPN mora uporabljati vsaj 1000 uporabnikov hkrati, da nudi približno zanesljivo anonimnost.

Ne bo držalo. VPN v osnovi nisem začel uporabljati zaradi anonimizacije, pač pa zato, da lahko od koderkoli pridem do svobodnega interneta (hoteli, letališča, služba,...). Ker mi gre totalno na jetra, da pridem v hotel, špansko državno upravo ali kakšno podobno lokacijo, in se ne morem ssh-jat na svoj server ali celo brat službenih mailov.

To bi sicer lahko dosegel tudi s kupljenim VPNjem, ampak tam je verjetnost, da upravljalec spremlja moj promet (in celo notri injecta svoje reklame), precej visoka.

SeMiNeSanja je izjavil:

Tisto, kar Matthai šraufa je v osnovi 'nekaj drugega', nekakšen 'anonimizator', ki potrebuje VPN tehnologije za to, da lahko do njega prideš, ni pa to nekako bistvo, saj VPN ni nekaj novega. Čarovnija je tisti 'mixer', ki kvazi anonimizira podatke.

Mixer in obfuskator. Zlasti slednje.

SeMiNeSanja je izjavil:

Ampak uporaba enega samega 'mixerja' in exit-node-a je za moje pojme vseeno problematična. Bistveno boljše rezultate bi lahko dosegal z več mixerji, tako nekako, kot deluje Tor omrežje.

No, to je pa naslednja stvar s katero se ukvarjam. Obstaja celo P2P VPN, ki ga razvija en Slovenec, ampak tam bi bilo potrebnega še precej razvoja. Jaz trenutno razmišljam v smeri, da bi zaenkrat namesto povezave na en VPN server, vzpostavljal povezave na več VPN serverjev, na serverski strani pa potem promet zlagal v en stream.


no, no, protonvpn pa le ni nek sumljiv provider. po mojem preverjanju se pri njih ne dogaja nič od naštetega, kot bonus pa omogočajo TOR strežnike in njihov ProtonVPN CORE, ki v bistvu veriži dva VPN strežnika skupaj. prvi je v jurisdikcijah kot je Islandija ali Švica, drugi pa potem kjerkoli na svetu. Da lažje preprečiš identifikacijo uporabnika, če npr. američani na USA VPN strežnikih od protona kljub temu zbirajo podatke (težko preprečljivo).

ti z lastnim VPN-jem samo prestavljaš svoje zaupanje na Telekom/T-2, namesto na npr. ProtonVPN. oz. njihovem ISP v švici ali islandiji, npr. Poleg tega si lažje izsledljiv in identificiran, ker se ne skrivaš v množici uporabnikov.

jaz npr. WAN port na določenih vlanih in na lokalenm VPN serverju posredujem direkt na proton VPN. Ker mi je v večjem interesu, da je moj promet kriptiran prvo v Sloveniji in pri slovenskih ISP-jih. sem pač mnenja, da če že pride do vpogleda v moj promet, bo to najprej v Stegnah, jaz jim pa ne želim dat niti možnosti, da bi imeli to veselje. :-P

kevin55 ::

Google tudi načrtuje, da bo začel tam svoj lasten krom VPN, mislim, da je zdaj njegov trend novega brskalnika s VPN-jem

SeMiNeSanja ::

VPN direktno vgrajen v brskalniku?
Da potem ne boš mogel videti, kaj vse brskalnik leaka?

Kadar je VPN prehod / app ločen od brskalnika, se lahko z ustreznimi orodji postaviš vmes med brskalnik in prehod ter preverjaš paket po paket.
Čim te možnosti nimaš, pa lahko Google ali katerikoli plugin 'odnaša' podatke, pa ne boš imel možnosti, da bi to ugotovil.

Ti in jaz se verjetno s tem nebi ukvarjala. Imaš pa razne raziskovalce in entuziaste, ki se s takšnimi zadevami ukvarjajo in iščejo kaj vse nam kateri proizvajalec 'odnaša'.

Proizvajalec tu še ni nujno največji problem (mu bo že kdo pogledal na prste, kaj in koliko nam odnaša). Bistveno bolj problematični so lahko zlonamerni plugin-i in skripte, ki v bistvu tako lahko dobijo 'prosto pot'. Prosto pot dobi tudi potencialni malware.

Mogoče je stvar zanimiva za domačo 'osebno' rabo. V poslovnem svetu pa bo zgolj še ena nadloga, ki jo bo treba blokirat.

Joze_K ::

hm, imam problem z VPN:

Ko je zagnan VPN (NordVPN), ne vidim mrežne okolice (NASa)?

Zadnje dva dni me muči, da ko zaženem VPN (ko prenašam kak torrent) ne vidim Serverja (NASa) - ko VPN ugasnem - pa ga normalno vidim.
Pred tem je delovalo!
Hm, seveda NAS rabim prav zato, da gor snemam tisto kar prenašam pod VPNjem - in to ne dela.

enako je za dostop do nastavitev routerja (Ftitz Box) - mora biti VPN ugasnjen da lahko dostopam do njih.

Dostop do ruterja sicer že od začetka ne dela pod VPN, vendar pa je deloval dostop do serverja...

kje nastaviti, da bo vidna notranja mreža, ko laufa VPN..

hvala, J

poweroff ::

VPN ti spremeni routing tabelo. Treba je nastaviti routo do NAS-a, oziroma izklopiti 'cybersec' opcijo v NordVPN odjemalcu:

https://superuser.com/questions/1316523...
sudo poweroff

Joze_K ::

hm, poskusil cybersec in Invisibility on the LAN sta na off, pa še vedno ne dela ko je VPN zagnan...

mater.. v čem je pol smisel VPNa, če ne moreš do svojih map..

b3D_950 ::

prilepi route print iz cmd, mogoče bo bolj jasno kaj se v 'ozadju' dogaja.

https://www.privateinternetaccess.com/a...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Joze_K ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Joze_K ::

še pojasnilo...
znotraj lokalne mreže zaženem na enem PCju VPN.. in potem s tega več nimam dostopa do NASa...

b3D_950 ::

Joze_K je izjavil:



..ker ti naredi novo routo in gre promet čez 10.8.8.1, namesto 192.168.178.1 oz. verjetno gleda preferenco/metric oz. binding order

sicer nisem preverjal, ampak če bi dodal nov zapis v route tabelo:
route add 192.168.178.XXX mask 255.255.255.255 192.168.178.1


kjer je XXX ip od NAS.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri VPN v Sloveniji?

Oddelek: Informacijska varnost
4510521 (3250) xseki
»

Najboljša VPN storitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
367588 (2872) louser
»

Mozilla v Firefox prinaša VPN

Oddelek: Novice / Brskalniki
348061 (6010) Key Quest
»

Mozilla bi v Firefoxu prodajala VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8121698 (17087) b3D_950
»

Kateri VPN ponudnik vzet?

Oddelek: Omrežja in internet
417597 (4287) Badwolff

Več podobnih tem