» »

Najboljša VPN storitev

Najboljša VPN storitev

golf3 ::

Lep pozdrav

Zaradi mnogih razlogov se odločam za VPN, ampak se ne morem odločiti pri katerem ponudniku. Potrebujem le dobro hitrost in neomejen prenos. Glavni razlog pa je, da hočem biti na spletu anonimen, torej je važna tudi sama varnost VPN-a. Aja pa tudi cena ne sme biti prevelika. Tam do 10€/mesec. Upam da imate na tem področju izkušnje oz. da mi zna kdo pomagati iz prve roke.

Hvala za pomoč!

Kapitan Jack ::

Ni kaj za pomagat. Tem o VPN-jih je ze veliko. Enostavno se moras na koncu sam odlociti katerega ponudnika bos vzel.

Pri VPN-u je enostavno stvar zaupanja. Pac jim moras verjet na besedo, da ne belezijo tvojih aktivnosti. Spet odvisno kaj pocnes na internetu. Ce hoces, da je tvoj IP na forumih viden kot,da prihajas iz dzungle potem je vseeno katerega vzames, ce pa si kaksen zvizgac, potem pa ze gledas kaj se belezi in kaj ne.

golf3 ::

VPN bi imel samo zato, ker me moti da lahko ISP in posledično tudi drugi vidijo vse kar delam na internetu. En izmed razlogov je tudi, da bi rad torrental anonimno, saj je zadnje čase vse več primerov kako so ljudje imeli s tem težave. Vem da je možnost da te dobijo zelo majhna vendar vseeno.

shintaro ::

Windscribe

Ribič ::

AirVPN
ProtonVPN
Tor
Vse ribe so mi pobegnile!

konspirator ::

--

Zgodovina sprememb…

Kapitan Jack ::

Pa vsi se hvaljo z nekimi n protokoli. OpenVPN in to je to, drugo ne rabis.

tabonir ::

Kaj pa VPN vgrajen v brskalnik Opera je smiseln in uporaben?

Kapitan Jack ::

tabonir je izjavil:

Kaj pa VPN vgrajen v brskalnik Opera je smiseln in uporaben?

Vse kar je free je nesmiselno in "neuporabno". Torej ni vredno zaupanja. Kupis pa je.

golf3 ::

Na trgu je preveč ponudnikov zato je izbira tako težka. Po researchu sem našel tega: https://www.privateinternetaccess.com/ in se mi zdi kar vredu.

Kapitan Jack ::

Ja, eden od zelo znanih VPN ponudnikov. Kupi in porocaj.

tabonir ::

Kaj pa lasten VPN server nap.preko disk. postaje Synology? Verjetno tudi nima smisla, ker ponudnik interneta ve, da je stekel promet preko njihove znane stranke?.

Tavher ::

golf3 je izjavil:

Na trgu je preveč ponudnikov zato je izbira tako težka. Po researchu sem našel tega: https://www.privateinternetaccess.com/ in se mi zdi kar vredu.


Si poskusil? Kakšni problemi? Dela vse enako hitro kot brez VPN-a?

</head> ::

https://www.privateinternetaccess.com/
je bil kul. Edini problem je, da je tako popularen, da je zagotovo na radarju raznih ameriških tročrkovnih organizacij.

Pri iskanju VPN providerja je najpomembnejše vprašanje itak:

Kaj želim doseči?
Iščeš privatnost, anonimnost, varnost, varnost pred ISPjem,varnost pred vladnimi organizacijami, samo spremembo geolokacije?

And remember: TOR => VPN = OK, VPN => TOR = JAIL

hdx ::

Imam NordVPN in sem zadovoljen.

</head> ::

En mal novejši test VPNjev:
https://vpntesting.info/Initial-Win7-Re...

tl;dr
Dobri VPNji so:
Those six are AirVPN, FrootVPN, IVPN, Mullvad, Perfect Privacy and SlickVPN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

harmony ::

</head> je izjavil:


And remember: TOR => VPN = OK, VPN => TOR = JAIL

Mislis Tor over VPN = OK, ter VPN over TOR = jail?

</head> je izjavil:

https://www.privateinternetaccess.com/
je bil kul. Edini problem je, da je tako popularen, da je zagotovo na radarju raznih ameriških tročrkovnih organizacij.

To je problem pri vseh VPN-jih. Posebej si lazje "izsledljiv", ce gre za manjse stevilo userjev...

Najvecji problem pri VPN je pac zaupanje. Vsi pravijo ne belezijo aktivnosti, a vendar se clovek mora vedno vprasati, ce je to res. Belezenje aktivnosti bi pa itak morala biti skrb tistih, ki zelijo preko VPN poceti kaj nelegalnega, kar tako ali tako ni v skladu s politiko, ki jo "preberes", ko vzames njihovo storitev.

VPN je cool, ce pac se na xyz strani prijavljas, pa pac ne zelis, da se vidi tvoj taprav IP ipd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

</head> ::

harmony je izjavil:

</head> je izjavil:


And remember: TOR => VPN = OK, VPN => TOR = JAIL

Mislis Tor over VPN = OK, ter VPN over TOR = jail?


PC => TOR => VPN => Internet = OK

harmony ::

</head> je izjavil:

harmony je izjavil:

</head> je izjavil:


And remember: TOR => VPN = OK, VPN => TOR = JAIL

Mislis Tor over VPN = OK, ter VPN over TOR = jail?


PC => TOR => VPN => Internet = OK

Ma ne rabis tega.
In ne razumem zakaj bi bil TOR over VPN jail. Razlozi.

SeMiNeSanja ::

Pa zakaj bi se sploh preko VPN povezoval na TOR?
Ta kombinacija ne vodi v jail, ampak prej v kakšno ustanovo za mentalno zdravje.

</head> ::

Seveda tega ne rabiš, če ne počneš kakih hudih pizdarij.

VPN ne ščiti tvoje identitete, samo podatke ki so v prenosu.


Ne vem če dela linkanje na specifičen čas. Će ne, prevrti na 45:36



Je pa cel talk odličen.

</head> ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Pa zakaj bi se sploh preko VPN povezoval na TOR?
Ta kombinacija ne vodi v jail, ampak prej v kakšno ustanovo za mentalno zdravje.


Tudi ta kombinacija ima določeno uporabno vrednost. Torej, če nočeš da tvoj ISP ve da uporabljaš TOR. Da ne bi pozornosti vzbujal.

Se pravi skrivaš, kaj se na povezavi dogaja, ne od kod prihaja.

SeMiNeSanja ::

Pa tudi če ISP ve, da uporabljaš TOR - kaj ti pa more?
Nešteto je letigimnih primerov uporabe TOR-a, tako da ne vidim razloga, zakaj naj bi nek ISP gledal, kdo od njegovih uporanikov poganja TOR. Pa tudi če gleda - kakšno korist bi imel kdorkoli od tega?

</head> ::

Živiš na Kitajskem/v Rusiji/na bližnjem vzhodu in vlada reče - pošljite tajno policijo vsem, kateri uporabljajo TOR.

Dajte malo domišljije uporabit. Ne govorimo o mulcih ki v Ljubljani torrente downloudajo.

SeMiNeSanja ::

Kot da je Op kje omenil, da se nakaja kje pod okriljem kakšnega diktatorja.
Res nebi škodovalo, če svojo fantazijo in paranojo malenkost prizemljite.

Razumem, da nekdo uporablja VPN storitve za dostop do geografsko nedosegljivih vsebin, sploh če je pošteno plačal zanje. Razumem, da si nekdo občasno zaželi anonimen dostop do neke storitve.

Ostalo pa je bolj ali manj na meji s kriminalom - tega pa niti ne razumem, niti ga ne želim podpirati. In prosim ne se izgovarjat na tiste 10 slovenčkov, ki se nahajajo na Kitajskem. Pa še tam boš imel povsem iste težave, če boš uporabljal samostojen VPN, TOR preko VPN-a, VPN preko TOR-a ali samo TOR.

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

harmony je izjavil:

Najvecji problem pri VPN je pac zaupanje. Vsi pravijo ne belezijo aktivnosti, a vendar se clovek mora vedno vprasati, ce je to res. Belezenje aktivnosti bi pa itak morala biti skrb tistih, ki zelijo preko VPN poceti kaj nelegalnega, kar tako ali tako ni v skladu s politiko, ki jo "preberes", ko vzames njihovo storitev.

Ni tako enostavno. Kasneje je sicer nekdo zapisal primer, če živiš na Kitajskem ali morda Rusiji ter podobnih državah, kjer je dovoljeno le "odobreno" gradivo. V tem primeru sicer res počneš nekaj nelegalnega, ampak je ta "legalnost" za nas pač... čudne narave :)

wasd ::

Zdle sem se odloču mal seznanit s tem "znamenitim" Tor brskalnikom, čisto iz firbca. Zadevo sem naštimal na minimum zasebnosti (najhitrejše delovanje). Kljub temu je zadeva neuporabno počasna. Vse se nalaga zelo počasi. Sem na 100/10 Mbps, na Toru dobim 200ping, 1,3Mbps upload, za downloada mi pa noče izračunati.
Dejansko kdo to uporablja za vsakodnevne internetne potrebe ali je to pač res namenjeno le za "paranoično anonimne obiske na nekih čudnih straneh"?

techfreak :) ::

Nivo zasebnosti vpliva samo na Firefox brskalnik (npr. pri privzeti/minimum zasebnosti imas vkljucen javascript). Zadeva je pocasna ker so med tabo in koncnim streznikom se 3je drugi racunalniki, med kateri je lahko kateri iz npr. ZDA.

Ni namenjeno za vsakodnevne potrebe, omogoca pa najvisji nivo zasebnosti.;)

wasd ::

</head> je izjavil:


And remember: TOR => VPN = OK, VPN => TOR = JAIL



Kaj je mišljeno s tem?

Horejšio ::

Za VPN moraš imet razlog. Ne hodit na facebook al pa gmail prek njega. Je strel v koleno.

RC37 ::

wasd dobrodošel v svetu predpotopnih povezav (vsaj glede hitrosti). Veš, so kraji v slo kjer niti vodovoda nimajo ti se pa buniš ker imaš upload 1.3 mbps namesto 1 tbps. Sej na toru pa nimaš kej uploadat (razen če si ti tisti, ki torrente na thepiratebay uploada)? Tor je samo če hočeš da se ti google pokaže v indijščini ali pa hočeš nahecat prijatelja da mu je email poslau nek kralj iz kongove kotline. Za resne stvari pa nobena povezava ni varna ker te slej ko prej izsledijo, pa je to lahko en mulc iz ljubljane ko torrente downloada ali pa kriminalc iz seznama top wanted.

Sicer pa uporabljam vpn - hamachi - ampak ne za drugo kot za Minecraft server zato da lahko izbiram, kdo se gor poveže in da ni težav s porti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC37 ()

wasd ::

Prav imaš. Ker nekje nimajo vodovoda, se moram počutiti hvaležnega za lepo povezavo.... hah

RC37 ::

Ne jamraj jaz imam upload 0,02 mbps in to na normalni povezavi ne na toru pa sem povezan prek ethernet kabla. Čakam za vsak mail ki vsebuje slike da se pošlje tudi po več ur.

wasd ::

Mislim da je jamranje o takih hitrostih leta 2017 v Evropi na mestu. Sploh za tole tvoje.

sebpetro ::

nordvpn je najboljši, preberite nordvpn pregled

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

joplin ::

Betternet

louser ::

Mullvad


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera VPN storitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6919853 (3821) zlozeka
»

NordVPN pred poldrugim letom tarča napada, razkrivajo ga šele sedaj

Oddelek: Novice / Varnost
216161 (3362) Dr_M
»

Anonimnost ne obstaja več. (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
518227 (6262) FrRoSt
»

Anonabox vrgli s Kickstarterja

Oddelek: Novice / Varnost
2712142 (6990) misek
»

Ali si z vpn pro res anonimen na netu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12125056 (22749) poweroff

Več podobnih tem