» »

Telekom Elektrika - Kje je tokrat catch?

Telekom Elektrika - Kje je tokrat catch?

mm888mb ::

Torej pred par leti je Telekom ponujal smešno poceni elektriko, takrat je bil catch, da so garantirali ceno samo za 3 mesece ob vezavi za 2 leti.

Sedaj sem pred spremembo paketa in mi znova ponujajo elektriko in so še cenejši od GEN-i, vezava pa ni potrebna. Mislim, da je celo omenil, da garantirajo ceno za 2 leti, nisem pa prepričan.

Sedaj pa me zanima če ima kdo to in če je tu kakšna druga finta? Razlike so sicer majhne, recimo 20 EUR manj na 500 EUR mesečnega računa.

D3m ::

Telekom?

Jesus koliko pa še bo ponudnikov. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

ja saj to je super.. večja konkurenca, manjše cene

mm888mb ::

Je super, če nimajo spet kakšne finte...

D3m ::

Po rednem ceniku so dražji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Master_Yoda ::

Vezes se za 2 leti, akcijske cene so 2 leti, ter GEN-I nima akcije trenutno za obstojece uporabnike (ce nisi pristopil k akciji do konca septembra). Tako da so cenejsi.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Škoda za tiste, ki so zamudili. Mogoče bo pa kmalu nova.

Vidim imajo jesen akcijo. Pa je dražja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

sočan ::

A sem kaj spregledal , nekako sem zaključil , da v primeru da si že telekomov naročnik (trio paket) , da tu dejansko lahko privarčuješ največ ??

Res da z vezavo , realno pa ta vezava ni noben bavbav. Vezave konkretno na elektriko ni ,res pa is vezan na paket trio.
Lahko pa prekineš kadarkoli in poplačaš sorazmeren delež. Dejansko ne izgubiš nič.


Pridobiš pa:

24 mesecev zajamčeno ceno MT 0,04142 € VT 0,07314 € (kar konkurenčna cena)
Enkrat popust na računu 40 evrov
3 mesece cca po 26 evrov popusta na obstoječi trio paket
24 mesecev 1 evro na mesec popusta na skupnem računu

Osebno imam še 3 evre popusta kot član amzs in ta popust ostane.

Za moje pojme kot naročniku telekoma je to najboljša opcija .


lp

mm888mb ::

Jaz se potem nisem odločil, ker za pravne osebe ni bilo možnosti. Ko pa si končno lahko dobil elektriko pri Telekomu kot pravna oseba pa je bila cena višja kot pri Gen-i.

Me je tehnik prvič narobe razumel očitno.

Peti ::

sočan je izjavil:

A sem kaj spregledal , nekako sem zaključil , da v primeru da si že telekomov naročnik (trio paket) , da tu dejansko lahko privarčuješ največ ??

Res da z vezavo , realno pa ta vezava ni noben bavbav. Vezave konkretno na elektriko ni ,res pa is vezan na paket trio.
Lahko pa prekineš kadarkoli in poplačaš sorazmeren delež. Dejansko ne izgubiš nič.


Pridobiš pa:

24 mesecev zajamčeno ceno MT 0,04142 € VT 0,07314 € (kar konkurenčna cena)
Enkrat popust na računu 40 evrov
3 mesece cca po 26 evrov popusta na obstoječi trio paket
24 mesecev 1 evro na mesec popusta na skupnem računu

Osebno imam še 3 evre popusta kot član amzs in ta popust ostane.

Za moje pojme kot naročniku telekoma je to najboljša opcija .


lp


Vbistvu se res splaca, ce si Telekomov narocnik.

Source: lani delal na Telekomu
Je bilo kar nekaj super akcij katerim tudi jaz na zacetku nisem verjel. Glede trenutne cene in akcij nisem na tekocem, lani pa je bila cena konkurencna Gen-iju.

Blond ::

Zgleda da si bom mogo vzet čas in pregledati cene.
Se mi zdi, da plačujem kr nekaj.

Mesečno plačujem Telekomu 200 EUR (trojček + elektrika) pa se mi zdi, da me gulijo vsak mesec bolj.

Govorim na podlagi občutka, dejanskih številk še nisem primerjal.

Ali obstaja kakšna aplikacija (spletna stran) kjer lahko primerjaš ceno elektrike pri različnih ponudnikih?

Hvala
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Pac-Man ::

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

jype ::

A od telekoma elektrika po optiki pride?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: msjr ()

mm888mb ::

Ne ampak dajo popuste če imaš vse pri njih.

mm888mb ::

Pac-Man je izjavil:

http://primerjalnik.agen-rs.si/index.ph...


Po tem sodeč je za poslovne uporabnike najcenejši https://www.elektro-energija.si/

Zanimivo

bagi ::

Ker mi trenutni dobavitelj ECE dviga cene imam moznost zamenjave...in kakorkoli racunam je telekom (zame ki sem ze narocnik) najbolj ugoden.
Vseeno pa iscem se kaj bolj ugodnega da imam potem se opcijo zamenjave telekoma z drugimi ponudniki (tv & tel)
Bagi

bagi ::

Sem opazil da ime Geni akcijo prvi mesec brezplačana elektrika...ima kdo izkusnje s tem, to pomeni da ni vazno koliko je poraba ta mesec je vse free? A to je samo kar se tice elektrike al so tud ostali stroski (omreznina, dajatve,...)
Razmisljam namreč da bi se cel mesec grel na 12kW peč ki jo imam za backup :) ker drugace se grejem na drva...
Kaj mislite?
Bagi

D3m ::

Dvigni telefon in vprašaj 080 1558

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Master_Yoda ::

Heh sanjaj, samo elektrika je free. Ce imas 40 eur poloznico ponavadi bos vseeno kaksnih 28 eur placal, ker je elektrika sama okoli 1/3 poloznice, drugo so omreznine, davki, etc.

FoxKnox ::

bagi je izjavil:

Sem opazil da ime Geni akcijo prvi mesec brezplačana elektrika...ima kdo izkusnje s tem, to pomeni da ni vazno koliko je poraba ta mesec je vse free? A to je samo kar se tice elektrike al so tud ostali stroski (omreznina, dajatve,...)
Razmisljam namreč da bi se cel mesec grel na 12kW peč ki jo imam za backup :) ker drugace se grejem na drva...
Kaj mislite?


Mi smo imeli pred parimi leto ob prehodu na Geni prvi mesec brezplačno. Popust 100 %. Plačano nič.

Smrekar1 ::

mm888mb je izjavil:

Torej pred par leti je Telekom ponujal smešno poceni elektriko, takrat je bil catch, da so garantirali ceno samo za 3 mesece ob vezavi za 2 leti.

Sedaj sem pred spremembo paketa in mi znova ponujajo elektriko in so še cenejši od GEN-i, vezava pa ni potrebna. Mislim, da je celo omenil, da garantirajo ceno za 2 leti, nisem pa prepričan.

Sedaj pa me zanima če ima kdo to in če je tu kakšna druga finta? Razlike so sicer majhne, recimo 20 EUR manj na 500 EUR mesečnega računa.


Finta je samo v tem, da je razlika med ponudniki manjša od 1% cene in oni še vseeno zaslužijo. Konkretno jaz sem si dal izdelati izračune in pri letnem računu za kompletno energijo ~800EUR (elektrika+plin) je bilo razlike med ponudniki ~10EUR letno; ker nisem bil pri najdražjem bi bil prihranil ~5EUR/letno.

Če si s svojim zadovoljen ga je nesmiselno menjati zaradi cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Ghenghiz ::

@mm888mb 'catch' je to, da se vecini narocnikov ne bo dalo menjat paketa, ko potece bonitetno obdobje in bodo potem padli na redno ceno, ki je drazja. To je ze od zacetka bil poslovni model (ni samo pri njih).

FoxKnox ::

Ghenghiz je izjavil:

@mm888mb 'catch' je to, da se vecini narocnikov ne bo dalo menjat paketa, ko potece bonitetno obdobje in bodo potem padli na redno ceno, ki je drazja. To je ze od zacetka bil poslovni model (ni samo pri njih).


Na dolgi rok se edino splača priključiti se na akcijo in potem vsakokrat po poteku preiti na novo akcijo, pač tam kjer se največ prišpara ali pa na istem. Mal je pa treba spremljat.

bagi ::

sem preveril po tel, zadeva sledeca:
1. akcija prvi mesec brezplacna elektrika
- zastonj je samo elektrika
- dajatve in omreznina se placa glede na porabo
- velja redni geni cenik

2. za nove narocnike
- 12 mesecev garantirana nizja cena elektrike

Tako mi je gospodicna razlozila po telefonu, upam da drzi, ker na facebook strani pod geni komentarji na akcijo brezlacno prvi mesec je bil odgovor da je prvi mesec poloznica 0 € ne glede na porabo (se pravi naj bi bila tudi omreznina in dajatve 0).
Bagi

mlamat ::

Postopek zamenjave (pri Telekomu) traja dolgo. Jaz sem podpisal pogodbo v začetku novembra, preklopili mi bodo 1. 1. 2019.

Ghenghiz ::

mlamat je izjavil:

Postopek zamenjave (pri Telekomu) traja dolgo. Jaz sem podpisal pogodbo v začetku novembra, preklopili mi bodo 1. 1. 2019.


Kakor za koga - ce je veliko dopolnjevanja vlog, potem traja, vecina ma pa ze naslednji mesec zamenjano. Dobavitelji sami tukaj na lastno pest ne morejo veliko, saj so odvisni od SODO, ki mora vse preverit in pozegnat. Preklopi se pa vedno delajo 1. v mesecu (datum preklopa doloci SODO - Telekom in ostali dobavitelji dejansko nimajo nic s tem).

@FoxKnox tako je. Ampak dobavitelji pac racunajo na to, da se veliki vecini ljudi s tem ne bo dalo ukvarjati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghenghiz ()

mm888mb ::

Jaz sem delal k Gen-I že vsej 6 prenosov (v zadnjih 2 letih), za tri različne objekte (enkrat samo na drugo pravno osebo, so pa bili vsi na štajerskem tako, da spadajo pod SODO če prav razumem) ampak so vedno uredi prvega v naslednjem mesecu.

sočan ::

Blond je izjavil:

Zgleda da si bom mogo vzet čas in pregledati cene.
Se mi zdi, da plačujem kr nekaj.

Mesečno plačujem Telekomu 200 EUR (trojček + elektrika) pa se mi zdi, da me gulijo vsak mesec bolj.

Govorim na podlagi občutka, dejanskih številk še nisem primerjal.

Ali obstaja kakšna aplikacija (spletna stran) kjer lahko primerjaš ceno elektrike pri različnih ponudnikih?

Hvala


https://www.telekom.si/PodporaObrazci/P...

Elektrika brez skrbi / telekom MT 0,04142 EUR VT 0,07314 EUR (zajamčena cena 24 mesecev)

Realno ne vem,če je kje ceneje. Pa če že ,vse skupaj na koncu na računu govorimo o centih.

Morda plačuješ kar redno ceno ? Zdajče vzameš tole Elektrika brez skrbi ,s samo elektriko nisi nič vezan. vezavo imaš samo če koristiš kakšno ugodnost na fiksnem paketu. (internet,tv,trio..)

Plus 1x plačaš kar je nad 40 evrov ,plus popust 3x cca 26 evrov na paket trio , plus 24 mesecev 1 evro popusta na skupni račun.

Seveda ob predpostavki da si že telekomov naročnik,

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sočan ()

mojca ::

Ne vem, ali bi bilo bolje odpreti novo temo ali raje vprašati kar tu ("kje je catch").

Znanci (starejši, se ne znajdejo preveč) so šli pred leti na Telekom. Priznam, da sama nisem niti spremljala sage s Telekomom, ampak:
- 3. decembra 2021 so na Gen-I oddali vlogo za menjavo operaterja
- 8. decembra je Gen-I poštemplal dokument in odgovoril, da je menjava potrjena, ko bo to omogočil operater
- 12. januarja je E3 poslal dopis, kjer so zapisali:

Dne 6.12. smo prejeli obvestilo organizatorja trga z električno energijo Borzen d.o.o., da bo vaš trenutni dobavitelj električne energije Telekom, z dnem 1.1.2022 izključen iz članstva bilančne sheme. Iz navedenega razloga vam vaš trenutni dobavitelj Telekom z dnem 1.1.2022 ne dobavlja več električne energije na vašem merilnem mestu /tamintam/.

Ker z dnem 1.1.2022 nimate dobavitelja elektrike, ste na podlagi 32. člena Zakon o oskrbi z električno energijo (Uradni list RS št. 172/21), 222. člena Sistemskih obratovalnih navodil za distribucijski sistem električne energije (Url RS, št. 7/2021) in 27. člena Pravil za delovanje trga z elektriko (Uradni list RS, št. 72/18 in 62/19) upravičeni do dobave električne energije iz naslova zasilne oskrbe. Seznanjamo vas, da je cena električne energije za zasilno oskrbo višja od cene električne energije na trgu za nakup električne energije.

SODO cenik za zasilno oskrbo, v skladu z veljavnimi predpisi, usklajuje predvidoma mesečno, glede na rast cen električne energije na trgu in ga skupaj s pogoji izvajanja zasilne oskrbe objavlja na spletni strani SODO d.o.o. https://www.sodo.si.

Seznanjamo vas tudi z možnostjo menjave dobavitelja in sklenitvijo pogodbe z drugim dobaviteljem električne energije v Sloveniji. Seznam registriranih aktivnih dobaviteljev je objavljen na spletni strani SODO d.o.o.: https://www.sodo.si/sl/za-odjemalce/sez...


in nekaj dni nazaj dobili na dom položnico (1.1.-31.1.2022) za 300 EUR po ceni 0,2837 EUR na kWh.

Ali je mogoče kakorkoli urgirati, da se ne bi plačalo tako absurdno visokega zneska? Zakaj mora menjava na Gen-I, ki so jo podpisali že v začetku decembra, neskončno dolgo trajati, in morajo potem neupravičeno plačevati absurdno visoke položnice?

Ganon ::

Zakaj se ne obrnete nanje, da dobite informacije iz prve roke?

mojca ::

Bomo (oz. bodo). Ampak SODO-tu ni ravno v interesu tega razrešit v korist stranke in ti verjetno ne razložijo čisto vsake pravice, danes je praznik ipd.

Tu piše, da ti načeloma lahko zagotovijo menjavo v 21-ih dneh.
https://www.agen-rs.si/web/portal/-/kak...

Odjemalcem svetujemo, da čim hitreje preverijo ponudbe na trgu z električno energijo in izvedejo postopek menjave dobavitelja.

Na področju dobave električne energije končnim odjemalcem se zadnje čase soočamo s posameznimi primeri dobaviteljev, ki zaradi zaostrenih tržnih razmer opuščajo dejavnost dobave električne energije in svojim odjemalcem priporočajo, da si čim prej poiščejo novega dobavitelja.

Odjemalcem sporočamo, da je menjavo dobavitelja možno opraviti zelo hitro in tudi na želeni datum, če je ta datum v okviru zakonskih 21 dni od oddane popolne vloge za menjavo dobavitelja. Želeni datum dobave se bo upošteval, če bo jasno in vidno naveden na prvi strani Pogodbe o dobavi elektrike, ki jo je treba skenirano priložiti vlogi za menjavo dobavitelja. Postopek menjave je za odjemalca brezplačen in enostaven, saj ga lahko v imenu odjemalca opravi tudi izbrani dobavitelj.

Vsem odjemalcem svetujemo, da z začetkom postopka ne odlašajo, temveč ga začnejo čim hitreje, oziroma ne čakajo do 31. decembra, kot je bilo nekaterim odjemalcem svetovano. V nasprotnem primeru se lahko zgodi, da bodo odjemalci oskrbovani pod pogoji zasilne oskrbe, ki je lahko bistveno dražja od ponudb ostalih dobaviteljev na trgu.


Telekom je konec novembra poslal zelo uporaben dopis, da je potrebno to uredit do konca decembra. Znanci so to urejali 3. decembra!!!
https://www.telekom.si/info-in-obvestil...

A bodo zdaj stranke, ki niso naštudirale sleherne pike in vejice v zakonu, plačevale davek v znesku petkratnika cene, ker so pozabili na pogodbi eksplicitno zahtevat ekspliciten datum menjave operaterja?

Magic1 ::

Nisem natančno prebral. Verjetno je bilo kup vlog naenkrat, razumljivo, vmes še kakšna korona in se je bolj malo naredilo. Telekom vas je fajn zaj****.
Zavrni račun, dodaj dokazilo, da si že 8. decembra sklenil pogodbo na Gen-I in da bi moralo bit urejeno v 21 dneh. Ko porihtajo naj pošljejo nov račun.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Lonsarg ::

Najprej boš moral ugotoviti kje je vloga čakala tako dolgo (ker to je lahko trgovec ali pa upravljalec omrežja ali pa sodo), potem pa od tistega terjati razliko, če so delali počasneje kot zakonski maksimum.

Je pa od 8. decembra do 31. decembra 23 dni, tako da bi moralo to v roku 21 dni iti skozi. Menda so celo šli na roke in nekaterim v enem samem tednu zadeve porihtali, ravno zato da ne bi do tega prihajalo. Očitno ni v vseh primerih šlo tako gladko.

tlozej ::

Mi smo oddali vlogo na GenI 6.12., v istem tednu je bila podpisana pogodba. 23.12 smo dobili obvestilo, da je zamenjava odobrena. Od 1.1. je dobavitelj GenI... Operater je Elektro Primorska...

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zamenjava ponudnika- Poceni plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9322849 (4203) chucki
»

Cenejša elektrika - se splača zamenjati ponudnika? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
674125308 (18860) Ganon
»

Telekom Elektrika

Oddelek: Loža
295354 (3471) Kebo
»

Petrol elektrika in zavajanje - člen v aneksu

Oddelek: Loža
165034 (4111) ...:TOMI:...

Več podobnih tem