» »

Na garancijskem popravilu poškodovali telefon

Na garancijskem popravilu poškodovali telefon

Phantomeye ::

živjo,

kolega je na garancijsko popravilo poslal telefon. Pri odpiranju so zlomili okrasno steklo(to zadevo je težko odstranit, ampak s pravimi orodji se da - orodja, ki jih ima servis). Se zgodi.

Ampak so mu s servisa poslali predračun za novo steklo + delo.

Lahko oni to zahtevajo? za garancijsko popravilo? (Če ne plača, dobi domov poškodovan telefon in nikakor ne v stanju, v kakršnem ga je poslal).

Mare2 ::

Večina telefonov je narejenih tako, da se pri strokovnem odpiranju ne poškodujejo. Omenil sem besedo strokovnem in seveda dodajam, previdnem, natančnem.

Dandanes najdeš tudi serviserje, ki niso taki. :)

zmaugy ::

Telefon, servis? Da se drugi lahko izognemo...

Phantomeye ::

zmaugy je izjavil:

Telefon, servis? Da se drugi lahko izognemo...


nexus 6p. Uradni servis za huawei telefone, ki ima v imenu staro ime za ljubljano (za enkrat sem previden z objavo imena).

Gagatronix ::

Nimas kej bit ti previdn. Oni vec kt ocitn niso.

mat xxl ::

To je njihov problem, če so zlomili, naj menjajo na svoj račun jasno !

Mare2 ::

Phantomeye je izjavil:



Lahko oni to zahtevajo? za garancijsko popravilo? (Če ne plača, dobi domov poškodovan telefon in nikakor ne v stanju, v kakršnem ga je poslal).


Naj ugibam, na servisu trdijo, da je bilo steklo poškodovano že prej. Po mojem je keč v tem. :)

zmaugy ::

Ne bi rekel, da lahko oni karkoli zahtevajo. Telefon so prevzeli in če so bile vidne poškodbe ob prevzemu, bi morali narediti zapisnik.

tikitoki ::

Phantomeye je izjavil:

živjo,

kolega je na garancijsko popravilo poslal telefon. Pri odpiranju so zlomili okrasno steklo(to zadevo je težko odstranit, ampak s pravimi orodji se da - orodja, ki jih ima servis). Se zgodi.

Ampak so mu s servisa poslali predračun za novo steklo + delo.

Lahko oni to zahtevajo? za garancijsko popravilo? (Če ne plača, dobi domov poškodovan telefon in nikakor ne v stanju, v kakršnem ga je poslal).


Zakonito brez dvoma ni. Je pa druga stvar kako to dokazati, ce bodo trdili, da so telefon ze dobili v tem stanju.

Mare2 ::

Na RAMU2 slovijo po tem, da je bil telefon v stiku s tekočino. Tako je bilo doslej.

https://www.google.com/search?client=fi......2936.11969.0.13197.38.19.0.0.0.0.282.2759.0j11j5.16.0....0...1c.1.64.psy-ab..30.1.130...35i304i39k1.0.gRDJ2aUSJEg

OK drug servis je zaradi vodotesnosti telefonov "pogruntal" novo finto za služenje. Upam da se to ne bo razpaslo preveč, tudi na druge servise. :)

Gagatronix ::

Te indikatorji vlage so nateg ker je dost da mas napravo v prostoru z mal bl vlaznim zrakom pa se pofarbajo. Ze stokrat videno.

dprc ::

Živjo, tudi jaz sem na omenjen servis nekaj mesecev poslal Nexus 6P za menjavo baterije. Okrasno steklo (zadaj zgoraj, kjer je fleš in kamera) je bilo menjano, ampak ni dobro privit/zlepljen zato visi ven. Ni se mi dalo ukvarjati z njimi, ker sem telefon potreboval in ga ne bi še enkrat nosil nazaj.
Ali obstaja kakšno podjetje, kjer ZNAJO popravljat telefone? Do sedaj smo namreč skoraj vedno imeli neke probleme s popravili tudi če ni garancijsko (razni servisi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dprc ()

BorutO ::

Telefona NIKOLI ... ampak res ... NIKOLI ne smeš nesti na URADNI servis za Nokio telefon, ki je za naše mobilne operaterje (ki sem pozabil že kateri je, vem pa, da imajo vsi istega v LJ nekje). Moja problem pred leti je bil pa ta ...

Na Mobitel sem nesel telefon Nokia N95 (mislim, da je bil ta). Ok ... oni pošljejo, traja to nekaj dolgih dni, pa me pokličejo s servisa ... Ker sem imel problem s flashom, da je naredilo sliko celo belo ali črno, pa reče oni meni, da to ni pod garancijo, da stane ne vem koliko evrov, mislim, da nekaj čez sto ...
Mu rečem, da ta stvar ne dela dobro že od kar ga imam, pa mi reče, da to ni tovarniška napaka, ampak moja ... Sva se skregala preko telefona, pa sem rekel, da naj čisto nič ne popravlajo, pa mi ga pošljejo nazaj! ... ga pošljejo ... Grem po telefon na Mobitelov center ... ga prevzamem, pridem domov in ne dela ne zvok in ne več stranske tipke za naglas, natiho, slikanje in vklop ter izklop. Cel razpizdjen kličem na servis zakaj so mi poslali zanič telefon nazaj, pa mi rečejo, da je je na telefonu to vse delalo, ko so mi ga sestavili itd ... potem ko sva se par minut kregala po telefonu, mi je rekel, da ne ve kako je zgledalo prej, ker ga ni popravljal. Mu rečem, naj mi da tistega, ki ga je popravljal, pa je rekel, da ga danes ni v službi ... Čez par minut pa mi reče, da je zagotovo bilo vse nazaj priklopljeno, in da je telefon delal, pa sem mu rekel, da naj neha lagati, ker je prej glih rekel, da ga ni bilo zraven. Pol mi je že začel nabijat, da sem tak razklumpan telefo že sam dal na popravilo. Dosegel nisem nič. Šel sem na mobitelov center, tam mi niso znali pomagati razen tako, da še enkrat pošljem tja telefon, kar pa sem zavrnil. V glavnem ... razklumpali mi ga so. Jaz sem imel telefon očuvan, brez praske, vse je delalo kot treba razen flasha. Nazaj dobim nedelujoč telefon in popraskan ekran ... za znoret. Niti nisem vedel koga kontaktirat, da bi jih prijavil, kam bi se obrnil itd ...

Od takrat naprej si več ne kupujem telefonov za več kot 500 eur .. ampak za max 150 ... če crkne, ga servis ne bo videl, bom raje novega kupil ...

Gapi ::

Teleray :)
No person is rich enough,to buy back his past.

zk_eu ::

Se je tudi meni že zgodili, da so mi poškodovali telefon. Upam, da boš lahko kaj dosegel, vendar jaz takrat nisem. Na srečo je bila taka poškodba, ki se je skrila za ovitkom. Tudi, ko sem dal otroški voziček v popravilo je prišel v takšnem stanju nazaj, da je bilo za bruhati. Ampak takrat so potem vse poškodovane dele zamenjali, ker je bil voziček še nerabljen.

Bodi drugače pozoren pri A1, ko oddajaš telefon v garancijsko popravilo. C**ci tam na zapisnik takoj napišejo, da je telefon poškodovan in popraskan, pa čeprav ni.

Drugače pa jaz sedaj to rešujem s tem, da telefon pred popravilom poslikam in zahtevam, da se slike s strani prodajalca ožigosajo ter podpišejo, nato pa še zahtevam, da se napiše zapisnik o stanju telefona. Sicer je prodajalka tam nejevoljna in me čudno glede, ko mora to početi, ampak mi je res vseeno.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

mat xxl ::

Ma pljuvate čez Teleray..... smo imeli včasih same Nokie v firmi, vsaj 15 x sem v zadnjih 20 letih imel, kaj tam na servisu, vedno nesel direktno in niti 1 x jim ne morem, kaj slabega očitati, vedno so bili korektni in ok.

Mare2 ::

mat xxl je izjavil:

Ma pljuvate čez Teleray..... smo imeli včasih same Nokie v firmi, vsaj 15 x sem v zadnjih 20 letih imel, kaj tam na servisu, vedno nesel direktno in niti 1 x jim ne morem, kaj slabega očitati, vedno so bili korektni in ok.


Tebi je lahko, ker se tuširaš z žensko.

Nekateri se tuširajo z mobitelom. :)

mat xxl ::

Ja saj zato pa je tako, tudi večina ljudi pravi ovitek, kaj pa je to za ena stvar, potem pa na smučanje na -15 st C pa v mokrih potnih hlačah...., ja elektronika le ni kamen....

Gagatronix ::

To so sam uni blesavi indikatorji k jih pr nas jemljejo za svete namest da bi pod mikroskopom plato pogledal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poškodovanje novega telefona s strani pooblaščenega prodajalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7711988 (9063) mat11
»

Garancija zavrnitev TELERAY (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9119903 (14613) ziga1990
»

Teleray :-)

Oddelek: Mobilne tehnologije
286401 (3734) Dr_M
»

Veljavnost garancije pri telefonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
213494 (3116) Frenckie
»

Medion servis...ali me hočejo nategniti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7717023 (13561) XsenO

Več podobnih tem