» »

Diskriminacija glede plačane odsotnosti za prvi šolski dan

Diskriminacija glede plačane odsotnosti za prvi šolski dan

Gaius ::

https://www.delo.si/novice/slovenija/so...

http://www.sodisce.si/vsrs/objave/20181...

Vrhovno sodišče je potrdilo sodbo prvostopenjskega sodišča, da so starši upravičeni do plačane odsotnosti z dela, da lahko pospremijo svoje na prvi šolski dan v šolo. Kar bode v oči je, da to velja, kot pravi samo Vrhovno sodišče:
Omenjena odločitev Vrhovnega sodišča je bila sicer sprejeta v zvezi z določbo Kolektivne pogodbe za dejavnost zdravstva in socialnega varstva Slovenije, vendar je ob tem potrebno izpostaviti, da podobno določbo vsebujejo tudi nekatere druge kolektivne pogodbe, med drugim Kolektivna pogodba za negospodarske dejavnosti, ki v tem delu velja za vse javne uslužbence.


Kje je pa tukaj gospodarstvo? A torej ima pravico do plačanega dopusta samo peščica izbrancev (beri javni sektor), za katere velja ta kolektivna pogodba, vsi ostali (beri gospodarstvo, privat sektor), pa te pravice nimajo?

Diskriminacija?

jype ::

Delavske pravice si morate izboriti sami. Zakaj bi se za vas borila država?

Samael ::

Gaius je izjavil:


Kje je pa tukaj gospodarstvo? A torej ima pravico do plačanega dopusta samo peščica izbrancev (beri javni sektor), za katere velja ta kolektivna pogodba, vsi ostali (beri gospodarstvo, privat sektor), pa te pravice nimajo?

Ne, seveda ne. Pravico do plačanega dopusta nima samo peščica izbrancev, javni sektor, ampak peščica izbrancev iz javnega sektorja, ki ima prvošolčka. Torej da, res peščica, ne pa cel sektor, kot skušaš prikazati. (samo opomnem)
In ja. škoda, da je nimamo vsi. Torej tudi midva, aneda. Še se bo treba boriti, mar ne? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

c00L3r ::

Baje da če damo delavcem, kateri imajo prvošolčka tisti 1 dan prost bo gospodarstvo propadlo.

Sigurno se spomnite kak gospodarski razcvet se je zgodil, ko nam je Janša odvzel 2. januar kot praznik. Plače so se kar podvojile...

jukoz ::

Em, a nimamo že sedaj lahko dopust na 1. šolski dan vsi, ki delamo v gospodarstvu. Jaz sem razumel da za javno upravo to ni držalo oz niso upoštevali in so se šli tožarit.
A vi nimate al kaj?

kixs ::

Od firme do firme. Sicer pa si vzames redni dopust.

111111111111 ::

Če ima firma v notranjem aktu zapisano, da ti pripada dan dopusta ga dobiš, drugače pa ne.

Vsaka firma, ki se kiti s certifikatom družini prijazno podjetje ti da dodaten dan dopusta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manjša plača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12228149 (20909) Mato989
»

Koriscenje viska ur v sluzbi

Oddelek: Loža
357002 (5507) deltacqb
»

Delodajalec me je poslal na obvezno izobraževanje, vendar se mi ne bo štelo v delovni

Oddelek: Loža
113468 (2697) franci0
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531137784 (129082) poweroff
»

(Ne)plačan študijski dopust

Oddelek: Loža
68095 (7966) IVo

Več podobnih tem