» »

Internetne hitrosti doma in v tujini.

Internetne hitrosti doma in v tujini.

JebatGa ::

Pozdravljeni. Pred kratkim je sosed prišel iz Nemčije domov na dopust. Ko smo zvečer imeli razne debate, mi je omenil kakšne so razlike v internetnih hitrostih v Nemčiji in pri nas. On ima v tam gor xDSL povezavo preko Telekoma in njegova začetna hitrost je 50/10 Mb/s +TV, a ker živi "samo" 800 metrov od omarice ima hitrost 100/40 Mb/s +TV in to hitrost tudi dejansko dobiva. Hitrost 50/10 menda dobiš tudi skoraj 2 km stran od omarice (po njegovih besedah).

Doma lahko jaz dobim začetno hitrost 20/1 Mb/s preko raznih(A1, Telekom, T2) ponudnikov in trenutno mi A1 daje 30/5 Mb/s. Po podatkih A1 sem od omarice oddaljen prb 1,5km. Mi lahko nekdo, ki se bolj spozna na te zadeve, kako je možno da so Nemci tehnološko tako pred nami ali nas naši ponudniki samo preseravajo? Res mi ne gre v glavo.

Hvala za odgovore.

pegasus ::

Nemci so tehnološko kakih 15 let za nami. Tu je povsod še baker, medtem ko je v Sloveniji že precej optike. Poleg tega čakaš na priključek 3+ mesece ...

JebatGa ::

pegasus je izjavil:

Nemci so tehnološko kakih 15 let za nami. Tu je povsod še baker, medtem ko je v Sloveniji že precej optike. Poleg tega čakaš na priključek 3+ mesece ...


Zakaj imajo potem tako dobre xDSL hitrosti? Kaj je njihova skrivnost?

Invictus ::

Oni investirajo v baker, pri nas v optiko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: cober ()

Ghost007 ::

lahko da so pozlačen baker polagali po drugi svetovni vojni.

ahac ::

Kolk pa za to plača v Nemčiji?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kixs ::

American placa cca 95USD za 1Gbit link. Vec podrobnosti pa ne vem.

cober ::

Na Nizozemskem imam sam 400/40 prek coax za 62,50€ (samo internet, brez all-in-one paketov), pred tem zivel na Norveškem in imel pravtako coax 100/10 za slabih 60€ na mesec.
V obeh primerih dosegal, kar so oglaševali, brez kakih padcev ob peakih.

gregor_m ::

JebatGa je izjavil:

Pozdravljeni. Pred kratkim je sosed prišel iz Nemčije domov na dopust. Ko smo zvečer imeli razne debate, mi je omenil kakšne so razlike v internetnih hitrostih v Nemčiji in pri nas. On ima v tam gor xDSL povezavo preko Telekoma in njegova začetna hitrost je 50/10 Mb/s +TV, a ker živi "samo" 800 metrov od omarice ima hitrost 100/40 Mb/s +TV in to hitrost tudi dejansko dobiva. Hitrost 50/10 menda dobiš tudi skoraj 2 km stran od omarice (po njegovih besedah).

Doma lahko jaz dobim začetno hitrost 20/1 Mb/s preko raznih(A1, Telekom, T2) ponudnikov in trenutno mi A1 daje 30/5 Mb/s. Po podatkih A1 sem od omarice oddaljen prb 1,5km. Mi lahko nekdo, ki se bolj spozna na te zadeve, kako je možno da so Nemci tehnološko tako pred nami ali nas naši ponudniki samo preseravajo? Res mi ne gre v glavo.

Hvala za odgovore.


Tvoj nemški kolega je verjetno vse skupaj bolj po domače/laično razložil. Trenutno ni tehnologije xdsl, ki bi zmogla 100mbit na 800m. Sicer nekaj poizkušajo (testno tudi v slovenji) z G.fast tehnologijo, ki naj bi omogoča nekje 500mbit toda na zelo kratkih razdaljah (v praksi nekje 100m kabla). Na 800m se ne poveže nič bolje kot kakšen VDSL2.

Najverjetneje se uporablja optika do lokalne/krajevne omare nato pa zadnje 100m G.fast tehnologija preko bakra. Ali pa še kakšen LTE vzporedno z xdsl tako kot ima A1.

gendale2018 ::

kixs je izjavil:

American placa cca 95USD za 1Gbit link. Vec podrobnosti pa ne vem.

A 1/1?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

kalorijagr ::

Še eden, ki je bil en dan v tujini in erektira na tuje. Seveda si daleč od dejanskega stanja. Pokritost Slovenije z optiko je nekaj neverjetnega na svetovnem merilu. Prav tako v Nemčiji priklop traja ogromno časa, enako v Franciji. Nepredstavljivo je, da to traja mesece in ne moreš nič narediti. V ZDA pa so hitrosti daleč nižje proti Evropi in niti slučajno ni normalno imeti 1gbps za 91 dolarjev. Seveda, lahko da si se pogovarjal z enim ali dvema, kar pa je daleč od vzorca. Lahko si več najdete na spletu in boste videli, da je pri nas internetni raj.

nsa_ag3nt ::

V DE uporabljajo tole: https://en.avm.de/guide/high-speed-and-...
Vendar na dolgi rok je to metanje eur skozi okno, baker je obsolete proti optiki.

Jebeš zastarelo DE, poglej Bolgarijo, tam je optika "zastonj".
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

starfotr ::

Saj so tudi pri nas delali skrajšave bakrene zanke, pa jih, upam da ne delajo več.

Internet je pri nas drag, glede na naš BDP.

hojnikb ::

kixs je izjavil:

American placa cca 95USD za 1Gbit link. Vec podrobnosti pa ne vem.

V US je hud razpon hitosti in cen na megabit, pac odvisno od omrezja na lokaciji in konkurence v tistem mestu, lahko placas tudi vec 10$ za usivih par Mbit
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako lahko po istem kablu teče različna hitrost interneta

Oddelek: Omrežja in internet
192705 (1574) rose2288
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
395974 (4804) MadMax
»

Pripravlja se G.fast za 1 Gb/s po bakru (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7524271 (19230) AndrejO
»

Japonci dobili najhitrejše optične povezave do interneta za domače uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10924502 (20391) MrStein
»

Slika programov na SIOL TV je vidno slabša kot pa slika preko običajne zunajne antene

Oddelek: Zvok in slika
142410 (1918) fosil

Več podobnih tem