» »

Veliki mobilniki - uporaba in nošenje

Veliki mobilniki - uporaba in nošenje

Jerry000 ::

Ker se odločam za nakup novega (počasi) me nekaj zanima. Trenutno si lastim OnePlus X ki ima 5" ekran. Do sedaj sem imel Nexus 4 in trenutnega, oba ekrana sta približno iste velikosti. Ne predstavljam si imeti 6" telefon (ala Pixel 2XL, Galaxy s9+,...). Ali nosite te telefone v žepih od hlač? Imaste man bag? Že 5" je neroden v kavbojkah ko se želim usesti, kaj šele če bi imel 6". Verjamem pa da je za uporabo samega telefona dosti bolje 6" saj je več površine. Torej, malo me zanimajo vaše izkušnje z 6" mobilniki ter nošenje. Jaz za po mestu nimam veliko "prtljage", ključi, denarnica in mobilnik.

vjreh43WAEFS ::

Stvar navade. Tistim, ki nosijo sabo samo ključe in mobitel v žepu, 6inčni ne pride v poštev, drugim, ki nosijo vedno torbo sabo, velikost ne predstavlja problema. Osebno ga nimam nikoli v žepu. Velik ekran je fajn za uporabo in smotan za žep. Kaj ti pretehta, je odvisno od tvojih navad.

Zgodovina sprememb…

Linko ::

6" telefon ni več nič posebnega glede velikosti. Ker je večino telefona zaslon.

Imaš pa že 7". To pa je že zver ja.

Jerry000 ::

Linko je izjavil:

6" telefon ni več nič posebnega glede velikosti. Ker je večino telefona zaslon.

Imaš pa že 7". To pa je že zver ja.

Zato sm dal primer fizicnega telefona, da vemo v cem je govora :). Trej telefoni ala galaxy 9+

gendale2018 ::

daš v sprednji žep in te ne moti?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Navadil sem se telefone (imel sem Note 1, sedaj imam Note 4) nositi v prsnem žepu majice ali srajce. Negativno je to, da zadeva pade iz žepa, če se globoko skloniš (vezanje vezalk npr...), zato je dobro imeti stvar v nekem ovitku. Je pa res, da so nekateri prsni žepi premajhni za to. Pa še majico ali srajco enostransko k tlom vleče, kar včasih čudno zgleda...

Lp

Jože

Ales ::

Kdor se usede s takim telefonom v zadnjem žepu od kavbojk, kar dobro preizkuša srečo. Stekleni mobilci niso ravno predvideni za kaj takega.

Enostavno potegneš orožje ven in daš na mizo, preden se usedeš. 5.8" ali 6.3" ni več niti važno, vse je veliko. Vzameš, kar ti za uporabo bolj ustreza, navade pri nošenju bo pa treba malo prilagoditi, ni druge.

Jerry000 ::

gendale2018 je izjavil:

daš v sprednji žep in te ne moti?

Ne vem, nikoli nisem imel, zato sprašujem

Han ::

5,8" Galaxy S9 je npr. skoraj enakih zunanjih mer kot 5,1" Galaxy S7.

Najprej se vprašaj, če sploh rabiš 6,2" ali večji ekran. Tudi teža ni več zanemarljiva pri večjih modelih...

pwn3rrr ::

Tudi sam sem se isto spraševal, prej imel 5,1" telefon, sedaj imam že skoraj 4 mesece 6,3" in sem se brez problemov navadil (večinoma ga nosim v sprednjem žepu), je malo večji, še vseeno pa ne toliko zaradi precej večjega "body to screen" ratia.

Jerry000 ::

Rabim ne, ampak nekateri telefoni (pixel 2 xl, oneplus 6) so cenejši in razmišljam samo z vidika cene. Drugače mi je bolj priljubljen manjši. Seveda pa druga stvar je da me večji ekran pri sami uporabi ne bi motil, je dobrodošlo. Edina stvar ki me moti, ovira je nošenje takšnega telefona

avtek ::

5,5" OnePlus meni ne predstavlja težav v prednjem žepu. Res pa je da sem kar velik.
Iz navade pa dam vedno telefon na mizo (navadno z ekranom dol), v kolikor sem v družbi.

Dr_M ::

Nosim 2 telefona, starega LGja G Pro 5.5" in LG G6 5.7" (je pa manjsi od G pro zaradi drugacnega razmerja) in vecinoma niti ne cutim, da imam to v zepu v hlacah.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Egidij88 ::

OnePlus X je dolg 14cm, S9+ pa 15,8cm...

harvey ::

Na divjem zahodu so to rešili s posebnimi toki za pištole, enako bo tudi moda odgovorila na primerne žepe za nošenje teh vedno večjih igračk ali pa torbic. Recimo na kitajskih internetnihn trgovinah imaš polno nekih usnjenih torbic za slabih 20 €.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

shadeX ::

Recimo na kitajskih internetnihn trgovinah imaš polno nekih usnjenih torbic za slabih 20 €.


Sam se moraš prisilit v to, da spremeniš način nošenja telefona. Jaz sem to preizkušal in se na dodatno torbico nisem upal navaditi. Telefon vedno nosim v sprednjem desnem žepu hlač.

Mislim da je 4.7" display zame že maksimalna velikost katero bi še nosil v žepu. 6" in več je pa zagotovo overkill. Vsaka čast tistim kateri se navadijo tole nosit po žepih :)

vjreh43WAEFS ::

Variant noženja namesto v žepu je ogromno:

- Špecialne oblike:




- Ali pač sexy belt klasika:


- Pol je tle še elegantni perdtošl (pederaška):


- Ali tole:


- Ali pa pač navadna čezramna torba / naramni nahrbtnik.

- Lohk pa tut tkole v žepu:

filip007 ::

Ah čez 5" ne grem, že zdaj mi ta velikost čisto zadošča.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

gendale2018 ::

jst imam p20 lite (naj bi bil čez 5") in gre normalno v sprednji žep od hlač, edino kar pazim je da imam ključe (oziroma karkoli kar bi lahko popraskalo zaslon) v drugem žepu
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Stari maček ::

Od kar obstojajo pametni telefoni, nosim cargo hlače.

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Jaz imam Xiomi mi a1 ki ima 5.5" ekran. Pred tem sem imel nekaj z vsega 3.5" in se še nisem navadil povsem.
Sej drugače nosi se po žepih brez težav (večinoma nosim kavbojke) včasih malce kuka ven, ampak ne toliko da ne bi padel iz žepa. Velikosti doda še ovitek.... več kot teh 5.5" sam ne bi imel. Tudi za pogovarjat se, mi je včasih kar malce neroden.

Za kake aplikacije in internet je pa seveda fin, ker ima veliko večji ekran kot prejšnji.

Tako kot Gendale ga nosim v sprednjem žepu, kjer je samo telefon. Vse ostalo od denarnice in ključev je pa v drugem žepu.

shadeX ::

Ja a sploh obstaja kdo, ki nosi ključe in telefon v istem žepu? Mislim, a ni to samoumevno, al se sam meni zdi?

Vazelin ::

shadeX je izjavil:

Ja a sploh obstaja kdo, ki nosi ključe in telefon v istem žepu? Mislim, a ni to samoumevno, al se sam meni zdi?

v levem žepu ključi in denarnica, desni žep mobitel

shadeX ::

in se še nisem navadil povsem.


včasih malce kuka ven,


Tudi za pogovarjat se, mi je včasih kar malce neroden.


Pod črto, ti s to velikostjo telefona nisi zadovoljen. Vsakemu sicer svoje, ampak telefon, ki je tako velik da gleda iz žepa?

Tnx but no tnx.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukrivljen telefon garancija

Oddelek: Pomoč in nasveti
6843 (715) Dimnik
»

Idealna velikost telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
444985 (3929) Map
»

Samsung predstavil nov pametni telefon Galaxy Note (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6719121 (13432) bdoxx
»

Samsung Galaxy S2 vs Galaxy Note

Oddelek: Mobilne tehnologije
132947 (2665) Zero0ne

Več podobnih tem