» »

Idealna velikost telefona

Idealna velikost telefona

gusto ::

Zanima me, kaj je za vas idealna velikost telefona. Lahko jo izrazite v inčih ekrana, samih merah telefona, lahko navedete telefon za primer. Upoštevajte, da imamo ljudje različne okuse in potrebe, ni treba sedaj druge prepričevat, da je neka velikost boljša, povejte zgolj osebno mnenje.

Meni je idealen telefon nekje z diagonalo 4,3'', na primer Galaxy S4 mini. Sicer si lastim Galaxy S3, vendar je včasih neroden za enoročno upravljanje in prenašanje, posebaj v žepu kavbojk.

hojnikb ::

4.7" se mi zdi še nekak prebavljivo, da lahko drezam po celem ekranu z palcem. Kej več je pa že težava..
#brezpodpisa

Sami ::

Si lastim Nexusa 4, ki ima diagonalo 4.7", sprejemljivo zame je tam do nekje 5".
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

mgermo ::

Imam Note2 in mi je malo prevelik. Ob prvi priliki bom zamenjal za LG G2, ki je nekoliko manjši.

bluefish ::

Jap, glede na trenutno ponudbo bi mi najbolj ustrezal telefon z diagonalo nekje 4" (recimo Lumia 520). Ne bi imel težav s 4,5" pri modelih brez gumbov na prednji strani.
Saj OK, dobro je, da ima mobilnik večji ekran, vendar mi je bolj kot to važna prenosljivost. Ni šans, da bi samo zaradi ene napravice vsakodnevno prenašal še nahrbtnik,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

A120 ::

Velikost samsung galaxy acea oz. iphone 4s.

Egidij88 ::

Tudi jaz imam N4 in mi je najbolje med 4,5" in 5".

milica ::

Idealen je tak, ki ga imaš lahko vedno pri sebi in ima prikaz dovolj velik, da ga brez težav koristiš.

dottor ::

Iz LG 540GT sem prešel na HTC One X, ki ima parkrat večji ekran. Na malih ekranih je smotano, ker določene aplikacije na malih ekranih izgledajo smešno in določenih tipk ne moreš stisnit brez da zgubiš živce zraven. Na One X velikosti ekrana je pa super to, da je vse dovolj veliko, da nimaš problemov. Mogoče edina negativna stran je ta, da z eno roko težko vse upravljaš in za določene stvari rabiš dvoročno uporabo. Pač 1x ko se navadiš na neko velikost jo težko zamenjaš za manjšo. Uporabljam pa telefon za vse ostalo, najmanj pa klicanje (sms, mejl, internet, TV preko siola, igre, pdf-word-excell pregledovanje, ...).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

LuGi ::

4.3"-4.5"

Daliborg ::

Odvisna od velikosti dlani. Jaz naprimer sovražim ravno to da s palcem ne morem čez ekran iz skrajne leve proti desni.
imam Nexus4
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

Chev ::

5" in čim manjši rob okoli telefona. Primer Nexus 5, če bi bil rob še nekoliko manjši, bi bil že več kot odličen.

Jerry000 ::

4,7 ideal

chrispy ::

4,3 do 5"
vsi tisti ki hočete zmogljiv telefon z diagonalo 4,3". Sony je predstavil Xperia z1 compact.

korenje3 ::

1" sferične oblike. po možnosti če se ga da natakniti na uho.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

def0r ::

3.5"-3.7" idealno za telefon zame.

francek1 ::

SGS3 mi je malce premajhen.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Jerry000 ::

francek1 je izjavil:

SGS3 mi je malce premajhen.


Big hands:)?

6151 ::

Do 5,7", tako da ga še v žep spravim
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

ProGTX ::

Sam še nisem ugotovil idealne velikosti zaslona, se mi pa domneva, da okoli 5'' ali morda malce več. Sicer že svojega SGS2 (4.3'') ne morem v celoti pokriti s palcem, vendar mi tudi recimo Galaxy Nexus in SGS3 lepo sedeta v roko. Za pokritje celega zaslona moram sicer premikati telefon po roki. Note 3 je že prevelik, vendar ne bistveno. Bolj kot nadzor z eno roko mi je zaslon pomemben za branje in gledanje slik/videa, mora pa še vedno lepo sesti v roko in žep.

js osebno ::

Za default Android UI je 4.2" meja, ker pri tej velikosti se lahko udobno enorocno upravljam telefon.

Trenutno si lastim Galaxy Nexusa, ki ima malce vecji ekran. Gor imam nalozen PIE meni in Halo, zato mi palca ni treba premikati na vrhnji ali spodnji rob ekrana (enorocno je tak manever precej neroden), ampak imam vse na desnem robu.

piek ::

Tudi sam imam rad manjse telefone 4,0-4,3'', da lepo sede v dlan in v zep.
--- Finish it off if you started it! ---

skyline ::

Gabariti od Moto G/Moto X so mi super za enoročno upravljanje. S tem da ima X manjši bezel in posledično večji ekran v enako velikem ohišju.

francek1 ::

Jerry000 je izjavil:

francek1 je izjavil:

SGS3 mi je malce premajhen.


Big hands:)?

Ja, 193 cm višine. Pač vsakemu svoje, idealne mere ni.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

pegasus ::

gusto, dovoli mi da tvoje vprašanje razširim na "idealno obliko" telefona. Sam še vedno trdim, da je banana veliko bolj ergonomska oblika od česarkoli, kar danes imenujemo telefon. Najbližje temu je bila stara črna bakelitska slušalka. Vse današnje naprave pa so oblikovno popolnoma zgrešene. Dizajnerji so očitno optimizirali naprave za pakiranje in skladiščenje, ne pa za človeško uporabo ...

MasterTade ::

4.1 - 4.3

Mr.Nice ::

Jaz mislim, da nekje do 5 inch max, kar je več, je že potrebno imeti torbico :D
Dont worry.......be happy!!!:)

francek1 ::

Mr.Nice je izjavil:

Jaz mislim, da nekje do 5 inch max, kar je več, je že potrebno imeti torbico :D

Če uporabljaš cargo hlače to ne velja.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pithlit ::

Glede na to da telefon prenašam v torbi (čist dovolj veliki za 17" prenosnik)... in ga izredno redko uporabljam enoročno... sem pač omejena z velikostjo torbe.

Če bi ga pa morala v žepih prenašat... pol pa ja, 5". Raje malenkost manj kot malenkost več. 4 pa pol inča če me že kdo sili se z eno roko matrat.
Life is as complicated as we make it...

Ganon ::

Važna je tehnika, ne velikost.

francek1 ::

..tehnika držanja telefona v rokah...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Okapi ::

def0r je izjavil:

3.5"-3.7" idealno za telefon zame.
+1. Telefon mora biti majhen. Za brskanje po netu imamo tablice.

O.

radmannsdorf ::

xperia ray 3,5inch, ker imam računalnik doma :)

šernk ::

Kakršnakoli velikost, ki gre v žep.
imel xperia mini pro z fizično qwerty tipkovnico: 2.55", zadeva je bila rahlo premajhna edino za uporabo kot GPS navigacijo za med vožnjo.

trenutno imam škatlo od xperia SP s 4.6" in je idealna edino za uporabo kot GPS med vožnjo, za vse ostalo je pa škatla prevelika. Ker nima fizične qwerty tipkovnice sem smse opustil v roku 2 dnevov, ker je škatla prevelika za telefonirat sem že prej nabavil bluetooth slušalko, tako da je telefon 99,9% časa ali v žepu, ali na mizi ali na stojalu v avtu.

cegla pač ne mislim držat zraven glave.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gusto ::

6151 je izjavil:

Do 5,7", tako da ga še v žep spravim

Pithlit je izjavil:

Če bi ga pa morala v žepih prenašat... pol pa ja, 5".

Kake žepe imate to?:) Kaj pa žep od kavbojk? Mene najbolj matra prehodni čas, kavbojke + kratki/dolgi rokavi, nimam zaboga nikamor telefona za vtaknit. Sploh pa, če so malo bolj tesne kavbojke, pa imam še denarnico, ključe.


pegasus je izjavil:

gusto, dovoli mi da tvoje vprašanje razširim na "idealno obliko" telefona. Sam še vedno trdim, da je banana veliko bolj ergonomska oblika od česarkoli, kar danes imenujemo telefon. Najbližje temu je bila stara črna bakelitska slušalka. Vse današnje naprave pa so oblikovno popolnoma zgrešene. Dizajnerji so očitno optimizirali naprave za pakiranje in skladiščenje, ne pa za človeško uporabo ...

Nisem razmišljal o obliki, ker so danes vsi telefoni na trgu bolj kot ne enaki. Rahlo ukrivljen telefon res malo lepše paše v žep, vendar je pri večji velikosti in ukrivljenosti še bolj štorast, tako da se mi to ne zdi zelo bistveno. Pokaži kak koncept oz kaj imaš v mislih.

6151 ::

Čisto normalne kavbojke, sprednji žep, 5,7" še komaj gre noter (velikost telefona, ne zaslona)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

francek1 ::

Tudi 7" mi ne predstavlja težav. Kaj ste same manekenke???

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

gusto ::

@6151, noter že gre, samo občutek bi mi bil pa neprijeten.

@francek1, če nosiš takšne hlače je lažje, vendar ne bom šel zaradi telefona kupovat novih hlač.:) Bi me pa v takih tudi motil 6''+ telefon, če bi ga konstantno nosil zraven.

Pithlit ::

gusto je izjavil:

Kake žepe imate to?:) Kaj pa žep od kavbojk?

Moj Optimus 4HD čist normalno paše v zadnji žep... pa mam čist lepo oprijete kavbojke. Sicer je to bolj za silo rešitev ampak gre. Kot rečeno, jaz stvari ne prenašam po žepih.

gusto je izjavil:

Sploh pa, če so malo bolj tesne kavbojke, pa imam še denarnico, ključe.

Sej, offtopic... ampak ti maš pa fajn skinny denarnico ane? Moja drugam kot v torbo sploh ne gre. No, gre v žep od bunde... sam zgleda pa kretensko s tisto 'bulo'. Ne vem no... denarnice so ponavadi večjih dimenzij od telefona (širše in debelejše, ne nujno daljše) pa s tem očitno ni problemov. 5" telefonov se pa vsi bojite kot hudič križa.
Life is as complicated as we make it...

Chev ::

gusto je izjavil:

Kake žepe imate to?:) Kaj pa žep od kavbojk? Mene najbolj matra prehodni čas, kavbojke + kratki/dolgi rokavi, nimam zaboga nikamor telefona za vtaknit. Sploh pa, če so malo bolj tesne kavbojke, pa imam še denarnico, ključe.

Telefon je še najmanjši problem. Ključi od avta so pri meni večja težava, denarnice pa itak ne spravim v žepe :D

GGGGG ::

Kake žepe imate to?:) Kaj pa žep od kavbojk? Mene najbolj matra prehodni čas, kavbojke + kratki/dolgi rokavi, nimam zaboga nikamor telefona za vtaknit. Sploh pa, če so malo bolj tesne kavbojke, pa imam še denarnico, ključe.


Jaz sem Note 2 normalno prenašal v stranskem žepu v navadnih kavbojkah. Denarnic in podobnega pa ne nosim sabo. Edin problem pri Notu so bile tekaške kratke hlače, ki običajno nimajo ravno velikih žepov.

Kljub temu, da imam majhne roke je Note 3 blizu idealni velikosti. Ne bi imel nič proti, če bi ob isti velikosti ekrana naredili kak milimeter manjše ohišje, to je pa to.

theBill ::

Idealna velikost mi je SE Xperia Ray, sicer je s 3,3" zaslonom že precej mini za današnje standarde, pa recimo maksimum do velikosti Samsung Galaxy S4 mini.

Razni S3,S4, Note,... to mi je vse preveliko in tega niti nebi vlačil naokoli, je pa res, da uporabljam telefon 95% časa za telefoniranje in kakšen SMS, na internet in mail grem prek telefona samo kadar je res nuja.

sirotka ::

Note 3 mi je nekje max velikost... gre v žep in dokaj normalno ga upravljam z eno roko.

urosz ::

imam telefon z diagonalo 4.5 inčev in nekoliko manjše roke. s palcem ne dosežem nasprotnega zgornjega kota, kar ni glih prijetno, zato je moje mnenje, da je idealna velikost nekje 3.5-4 inča po diagonali.

Map ::

Imam S4 in v ko ga držiš z obema rokama, bi lahko bil še večji. Ko ga držiš z eno roko, bi blo pa bolje, da bi bil malo manjši. Glede žepa nimam težav, razen ko kaj delaš ali pa poleti, ko imaš kratke hlače in manjše žepe pa če kaj skačeš ni glih fajn. Če povem krajše, bilo bi boljše, če bi bil malenkost manjši, ampak me ta velikost ne moti toliko, da bi ga menjal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: kolikšna je idealna velikost zaslona mobilnega telefona? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
5210543 (7140) BlaY0
»

Peticija za manjše highend telefone

Oddelek: Mobilne tehnologije
443770 (2751) Pro_moted
»

Samsung predstavil največji pametni telefon

Oddelek: Novice / Android
4913339 (10604) Bor H
»

samsung galaxy s3 ali samsung galaxy note 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5010084 (8811) wini
»

Samsung Galaxy S2 vs Galaxy Note

Oddelek: Mobilne tehnologije
132947 (2665) Zero0ne

Več podobnih tem