» »

Izdelava iger za otroke

Izdelava iger za otroke

Djuro ::

Pozdravljeni znalci, učitelji in ostali ljubiteljski programerji :-)

Moj pob (11 let) že nekaj časa izraža željo, da bi se naučil izdelave / programiranja iger. Pa ne zato, ker bi jih pretirano igral (JBG, sem pač strog in ima zelo omejen dostop do računalnika in ostale informacijske opreme), ampak zgleda, da ga to res zanima. Koliko časa bo to trajalo, je reč kake druge debate.

Skratka, mi lahko kdo predlaga kakšen free, open source program (če bi bilo v slovenskem jeziku toliko bolje, sicer mu pa tudi ang ne dela težav), s katerim bi se lahko naučil, začel učiti, spoznaval ... programiranja kakšnih iger, ki bi bila primerna za začetnika? Ali pa kakšno spletno delavnico .... Skratka kakršnakoli pomoč bo vsekakor dobrodošla.

Hvala vnaprej!

rokp ::

A scratch je ze probal? Sicer je precej osnovno, ampak za zacetek verjetno OK...

St235 ::

Kickstarter je ponavadi kar poln takih projektov. Drugač pa lego mindstorm je top zadeva (sam ima svojo ceno).

Za otroke je fajn, če se vsa zadeva potem zgodi v naravi, ne samo na zaslonu.

mzakelj ::

ardunio + par servotov in to je to. Počas pa s mulci začet kak reskar, ali 3d printer začeti gradit. Tutorialov imaš na youtube kolikor hočeš. Lahko se recimo lotita izdelovati robotske roke. Servoti so poceni, boardi za ardunio tudi.

SimplyMiha ::

Scratch in/ali Tynker za začetek, da osvoji osnove programiranja (stikala, zanke itd.).

Lego Mindstorms je... uh... denarnico bo treba odpret, ampak dejansko lahko naredi robotka in ga sprogramira z namenskim appom.

Ko (če?) bo osvojil osnove programiranja in hoče poskusit nekaj zaresnega, je Python naslednja logična stopnja. Po tem pa se lahko že sam odloča, kako naprej.

Še najbolje, da ga prijavite na kakšno delavnico programiranja za otroke.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Arduino (ali pa rpi oz. micropython board) in servoti so cenejši in precej boljši način, kako se naučiti te reči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Phantomeye ::

RPG MAKER je luštna zadeva, ni pa zastonj (50 ojrov).

Letalec ::

Če ste iz LJ, potem najlažje ga ga čez poletje odložiš na FRI. Organizirajo brezplačne delavnice za osnovnošolce in srednješolce.

https://fri.uni-lj.si/sl/poletna-sola-f...

Če pogledaš po programu, imajo točno to, kar so drugi že navedli prej (Lego midstorms, scratch, arduino, ...).

BivšiUser2 ::

jype je izjavil:

Arduino (ali pa rpi oz. micropython board) in servoti so cenejši in precej boljši način, kako se naučiti te reči.

Kaj ma to veze s špili?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

Phantomeye je izjavil:

RPG MAKER je luštna zadeva, ni pa zastonj (50 ojrov).

Za tak nivo je edini kandidat Scratch. Dobro, da nisi kar UE4 predlagal oz Frostbyte 3.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

jype ::

BivšiUser2 je izjavil:

Kaj ma to veze s špili?
To je odgovor na tale predlog:

SimplyMiha je izjavil:

Lego Mindstorms je... uh... denarnico bo treba odpret, ampak dejansko lahko naredi robotka in ga sprogramira z namenskim appom.

Phantomeye ::

BivšiUser2 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

RPG MAKER je luštna zadeva, ni pa zastonj (50 ojrov).

Za tak nivo je edini kandidat Scratch. Dobro, da nisi kar UE4 predlagal oz Frostbyte 3.


O čem govoriš?

RPG maker omogoča čisti drag and drop, pa evente, kjer ni potrebe po programiranju SPLOH.

Pri 14 letih sem se s tem ukvarjal (pa nisem znal programirat, niti zdaj ne počnem tega) in je blo čist simple, zdaj je še bolj!

Primerjat RPG makerja z unreal engine je malo smešno. Bolj na nivoju je primerjava z game makerjem, ki prav tako omogoča dva pristopa k izdeelavi igre (drag and drop in / ali programiranje).

Se pa strinjam, da bi mogoče še kak bolj preprost software bolj zadostoval. Sem samo omenil, kaj poznam jaz in v čem sem delal jaz kot mulc.

dukaric1991 ::

Unity?

HotBurek ::

Prvo osnove, potem pa vse ostalo.

JavaScript je jezik, da se naučiš if stavke pisat. Brez te logike ne gre.

https://www.w3schools.com/graphics/game...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

DOOM_er ::

colobot :)
Robots will steal your job. But that's OK

srus ::

Moj je točno pri teh letih začel z Game Makerjem https://www.yoyogames.com/gamemaker

IDE te lepo vpelje v svet grafičnega programiranja, brez, da bi moral začeti z učenjem kakšnega jezika.

BivšiUser2 ::

@Phantomeye
O čem govoriš?
Govorim o tem, da je Scratch boljše zadeva za tak nivo znanja, saj imam 10 letnega bratranca in fura vse Scratchu. Tak da ne ti ljudem priporočevat nekar kar ni za stopnjo 10,11letnika.

RPG maker omogoča čisti drag and drop, pa evente, kjer ni potrebe po programiranju SPLOH.

Si kdaj pomislil, da frocu od OPja mogoče sploh ni všeč RPG žanr? OP se sicer ni zjasnil.

Primerjat RPG makerja z unreal engine je malo smešno. Bolj na nivoju je primerjava z game makerjem, ki prav tako omogoča dva pristopa k izdeelavi igre (drag and drop in / ali programiranje).
Ne ni, ker GameEngina sta oba (neprimerna za 11 letnika).

Se pa strinjam, da bi mogoče še kak bolj preprost software bolj zadostoval.
https://scratch.mit.edu/
@OP: če maš Xbox One si zrihraj Project Spark https://schoolofkode.wordpress.com/2018...
Je sicer bogo vse skupaj, ker ni serverjev in ni mogoče sharati projektov/interagirati z drugimi igralci/uploadati svoje kreacije (lahko sicer posnameš in daš na YT)
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

dukaric1991 je izjavil:

Unity?

SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

TheBlueOne ::

Kitajci delajo klon od mindstorms. Kupis se kaksen dober set legotehnika (ali klon) in imas super zacetek.

Ko mu gre to naj se loti Arduinota in ostale periferije, kjer lahko spozna se ostale tehnologije. To skombiniras z modelarstvom, 3d printerjem in kaksnim hoby rezkarjem in ga sigurno ne bos gledal do 30etega v hisi.

To, da se pri teh letih vrze v nekaj, kjer nic ne vidi in se nic ne premika ipd. je super recept za narediti druzboslovca iz bodocega tehnika. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Učenje programiranja za osnovnošolca

Oddelek: Programiranje
132952 (854) Sindrom
»

Kaj kupiti 9-letniku?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61405 (1294) bluefish
»

Programiranje preprostega robota

Oddelek: Programiranje
204651 (3918) Rias Gremory
»

TV: Lego mindstorms

Oddelek: Novice / Ostalo
196978 (6392) PARTyZAN
»

homemade igrca

Oddelek: Igre
262325 (1594) roli

Več podobnih tem