» »

Sosedu voda teče na dvorišče iz moje parcele

Sosedu voda teče na dvorišče iz moje parcele

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4 5

kallia ::

DimmniBurek je izjavil:

sam ne bom pa pustu, da me vsak, ki ima 5min nateguje.


Zakaj pa nisi na začetku reku, ne dam niti centa?

RegulusDraco ::

DimmniBurek je izjavil:

ne bom pa pustu, da me vsak, ki ima 5min nateguje.


Ali si rekel na začetku točno koliko boš plačal? Ali ste definirali ta znesek?

Če nisi pripravljen plačati...zakaj nisi takoj rekel, da tega pa ti ne boš plačal?


Najverjetneje ste takrat rekli da najbrž da bo tam nekje okol 200 eurov in si ti rekel ok, prav. Namesto da bi rekel dobro, tu imaš 200 eurov, kar bo več plačate vi.



Če bi ti takoj definiral kako in kaj bi oni izpadli pizde zdaj. Tako pa si pustil da na tvoji zemlji nekdo drug nekaj ureja in se nisi vtikal v nič, zdaj ko so ti pokazali račun pa v jok in k predsedniku krajevne skupnosti.


Jaz recimo bi sosedu rekel dobro, naredimo, ampak jaz plačam direktno izvajalcu toliko kolikor bo stalo delo na moji zemlji. Od moje zemlje naprej delajte kar hočte.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

kallia & RegulusDraco
Situacija je prov smešna. Prišli so me vprašat za dovoljenje, če lahko na moji parceli naredijo odvodnjavanje, ker NJIM nosi vodo na cesto. Jaz sem se strinjal, da naredijo kar rabijo, da bo njim OK. Jaz sem razumel, da bojo ONI morali plačat okoli 200EUR, ker je to NJIHOVA CESTA (cesta je v občinski lasti, ampak jo oni uporabljajo, da se razumemo).
No, izkazalo se je, da ta zemlja (kjer je označena ponikalnica) sploh ni moja, in oni so to točno vedeli. Jaz sem v hiši šele par mesecev in res nisem šel gledat kje gre meja, ker mi je vseeno, če lahko sosedom pomagam za par kvadratov zemlje.
Pač bom plačal to "svojo" ponikalnico, da bo mirna bosna, sam način, kako so to izsilili od mene je pa podlo.
-Vprašali so me za dovoljenje, čeprav so vedli da ni moje.
-Niso mi izrecno rekli da bom moral plačati (kar se mi je zdelo popolnoma logično, da to ni moja domena, ker ceste ne uporabljam). Tukaj sem zajebal, ker nisem specifično vprašal.
-Računa nisem še zdaj videl
-Nč v jok, klical sem ga za nasvet, kako se tem stvarem streže, a ti daš kar enmu sosedu tam dnar na lepe oči, kaj če je bil račun 200EUR, pa bo zdej on pobasal 1200EUR od sosedov? Sej nisem neumen.
-Zadnja opcija je kul, samo je že malo pozno, zdaj ko je vse že narejeno, sigurno nima računa za vsako ponikalnico posebej, če so delali vse naenkrat...

Kot poudarjam, gre se samo še za politiko. Vem, da mi je ni treba plačat, ampak če je ne....
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

vprašaj zakaj 350 eurov, čej e bilo na začetku govora o tem da bodo oni plačali vsak po 200 eurov.

In vprašaj zakaj sploh od tebe hočejo denar, če se je izkazalo da ne gre za tvojo zemljo....če res ne gre za tvojo zemljo :)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

DimmniBurek ::

Res ne gre za mojo zemljo, saj vidiš na izseku iz katastra.
Sej sm reku da kako je zdej kr 2x več za plačat, pa je reku "hja, sej veš kako je to, dodatni stroški so nastal, tle so mogl v živo skalo kopat". Dnar bi pa radi, ker sem takrat reku da ni problema. Samo pač ne umejo, da sem jaz rekel ni problema za prekopat mojo zemljo, ne pa za delitev stroškov.
En drugi izvajalec mi je dal predračun za "mojo" ponikalnico za 170€, material, delo, pride iz Kamnika, z računom, vse. Tolk bi me koštal, če bi ga poklicu, ne če bi usput nardil. Plačat morm pa četrtino, čeprav sta njegova sina uporabnika ceste, jaz pa ne :| What.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Machete ::

Vsedte se, ruknte en šnopc pa se zmente kaj zakaj kako. Tole razpredanje tukaj je potrata časa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

RegulusDraco ::

Takšne reči se moraš vedno dogovorit vnaprej.

Zdaj ti ne preostane drugega kot da se vsedete vsi skup in pogovorite.

In ne govorit BREZ PROBLEMA, BREZ PROBLEMA, potem pa klicat na pomoč vse možne predsednike in forume. Dorečt morate vse.



Nič ni samoumevno. Če bi bil programer, bi to vedel.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Meni se tudi zdi, da nima več smisla se razpravljati tukaj.

@DimniBurek, normalno, da te je pogrelo, vprašanje pa, koliko je upravičeno. Samo par opomb:

- še sam nisi vedel, da tisti kos zemlje ni tvoj, pa kar domnevaš, da je sosed vedel. Zakaj že?
- Kolikor vidim, se voda po tej trasi terena steka tudi (oz. kar večinoma) s tvojega dvorišča
- predračun x izvajalca, ki najbrž ni videl situacije v naravi, lahko tudi naraste ko se spotakne ob skalo
- zahtevaj na vpogled račun za izvedeno delo, tudi če je na tem računu še več drugih stvari zraven.

Od začetka ste st slabo menili, to ti bo šola za naprej. Okoli posesti ne smeš delati stvari polovičarsko, aktivno sodeluj pri vsem in ne prepuščaj stvari drugim. Pa ne zato, ker bi kar vsi bili "nateguni", temveč zato, ker imamo ljudje različne potrebe in različne predstave, kako naj bi kaj potekalo. Pogosto gre enostavno za pomanjkanje dogovora oz. medsebojnega razumevanja. Nekomu je nekaj samoumevno, drugi o tem niti ne razmišlja. Nič kolikokrat videno na vseh možnih področjih, zato se stvari dajejo na papir.

Vsekakor se v vsakem primeru lahko pogovarjate o pravični delitvi stroškov ter o njihovi višini. Kakor so predlagali zgoraj, ob kozarčku domačega žganja/vina/kavi pa lepo prijazno. To so tvoji sosedi, ki jih boš celo življenje gledal. In obratno, saj tudi oni to dobro vedo.

DimmniBurek ::

Zdej mi je dosti stvari razjasnjenih, mene je samo zanimalo, če sem "po zakonu" dolžan plačati. Zdej vem, da nisem, ampak bom glih moral plačati zaradi odnosov. Bom pa pač dal 1/6, ker edino to je pošteno. Verjetno bom šel v soboto tja, tako da bom poročal, kaj in kako. Če bom seveda videl račun. Brez računa pač ne dam nič. Logično.
There Is No Stronger Drug Than Reality

St235 ::

če sem "po zakonu" dolžan plačati.

ne, nisi. Po zakonu bi bil dolžan plačat, šele če bi te sosed tožil in če bi dokazal, da si odgovoren za situacijo. Bi blo pa to pod črto precej dražje, če bi se zgodilo.

DimmniBurek ::

St235 je izjavil:

če sem "po zakonu" dolžan plačati.

ne, nisi. Po zakonu bi bil dolžan plačat, šele če bi te sosed tožil in če bi dokazal, da si odgovoren za situacijo. Bi blo pa to pod črto precej dražje, če bi se zgodilo.

Ampak se ne bi zgodilo. Točno zaradi tega sem tudi vprašal. Je le razlika, če plačaš nekaj, kar si dolžen dejansko, al neki kar si dolžen, ker so pač sosedski odnosi in slab dogovor zraven. :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Okapi ::

DimmniBurek je izjavil:

Zdej mi je dosti stvari razjasnjenih, mene je samo zanimalo, če sem "po zakonu" dolžan plačati. Zdej vem, da nisem, ampak bom glih moral plačati zaradi odnosov. Bom pa pač dal 1/6, ker edino to je pošteno. Verjetno bom šel v soboto tja, tako da bom poročal, kaj in kako. Če bom seveda videl račun. Brez računa pač ne dam nič. Logično.

Pa verjetno se tudi nista prav razumela. Sosed misli, da te je vprašal, če boš prispeval 200 evrov za to zadevo, ti si pa razumel, da te sprašuje, če lahko to naredijo na tvoji parceli. In je v bistvu vseeno, kdo se pri tem moti, ker oba mislita, da imata prav. Za nazaj je takšne nesporazume, kjer ni nič zapisano, nemogoče razreševati.

Ales ::

DimmniBurek je izjavil:

St235 je izjavil:

če sem "po zakonu" dolžan plačati.

ne, nisi. Po zakonu bi bil dolžan plačat, šele če bi te sosed tožil in če bi dokazal, da si odgovoren za situacijo. Bi blo pa to pod črto precej dražje, če bi se zgodilo.

Ampak se ne bi zgodilo. Točno zaradi tega sem tudi vprašal. Je le razlika, če plačaš nekaj, kar si dolžen dejansko, al neki kar si dolžen, ker so pač sosedski odnosi in slab dogovor zraven. :)
Po vsem prebranem jaz ne bi bil kar 100% prepričan, da se ne bi zgodilo. Ni mi 100% črno belo tole.

DimmniBurek ::

Ales je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

St235 je izjavil:

če sem "po zakonu" dolžan plačati.

ne, nisi. Po zakonu bi bil dolžan plačat, šele če bi te sosed tožil in če bi dokazal, da si odgovoren za situacijo. Bi blo pa to pod črto precej dražje, če bi se zgodilo.

Ampak se ne bi zgodilo. Točno zaradi tega sem tudi vprašal. Je le razlika, če plačaš nekaj, kar si dolžen dejansko, al neki kar si dolžen, ker so pač sosedski odnosi in slab dogovor zraven. :)
Po vsem prebranem jaz ne bi bil kar 100% prepričan, da se ne bi zgodilo. Ni mi 100% črno belo tole.

Moja parcela, se ne dotika ceste. Večina vode pride iz dovoza, ki je od občine. Vse skupaj visi naprej proti dvorišču, tako da velika večina vode levo od oranžne črte na sliki gre naprej proti "novi hiši", kjer so inštalirane kanalete in odvodnjavanje na travnik.
Ma kdo ma voljo, čas in denar za tožarjenje. Zaradi tega da se grem tožarit, pa sej niste normalni :D I got too much of my own shit to deal with.
There Is No Stronger Drug Than Reality

RegulusDraco ::

DimmniBurek je izjavil:

St235 je izjavil:

če sem "po zakonu" dolžan plačati.

ne, nisi. Po zakonu bi bil dolžan plačat, šele če bi te sosed tožil in če bi dokazal, da si odgovoren za situacijo. Bi blo pa to pod črto precej dražje, če bi se zgodilo.

Ampak se ne bi zgodilo. Točno zaradi tega sem tudi vprašal. Je le razlika, če plačaš nekaj, kar si dolžen dejansko, al neki kar si dolžen, ker so pač sosedski odnosi in slab dogovor zraven. :)


Ne. Posluši. Slabo si se dogovoril samo _ti_. Ne tvoj sosed. Ti si mu rekel "NI PROBLEMA". Potem se nisi več vtikal v nič.
On je tvoj odgovor očitno razumel kot "ja, ni problema, bom plačal tudi jaz". Ti nisi podpisal ničesar, ničesar nisi nikamor zapisal, nisi z njim razčistil kaj točno se bo sploh delalo.

Ustni dogovori so povsem veljavni tudi pred zakonom. Zdaj si obvezan plačat, saj si se tako ustno dogovoril.


Dvomim da je tvoj sosed točno vedel kaj si ti kupil in kje so meje točno tvoje parcele. Tvoja naloga je bila preveriti kje točno sploh poteka tvoja meja in se dogovorit z njim.

DimmniBurek je izjavil:

Ales je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

St235 je izjavil:

če sem "po zakonu" dolžan plačati.

ne, nisi. Po zakonu bi bil dolžan plačat, šele če bi te sosed tožil in če bi dokazal, da si odgovoren za situacijo. Bi blo pa to pod črto precej dražje, če bi se zgodilo.

Ampak se ne bi zgodilo. Točno zaradi tega sem tudi vprašal. Je le razlika, če plačaš nekaj, kar si dolžen dejansko, al neki kar si dolžen, ker so pač sosedski odnosi in slab dogovor zraven. :)
Po vsem prebranem jaz ne bi bil kar 100% prepričan, da se ne bi zgodilo. Ni mi 100% črno belo tole.

Moja parcela, se ne dotika ceste. Večina vode pride iz dovoza, ki je od občine. Vse skupaj visi naprej proti dvorišču, tako da velika večina vode levo od oranžne črte na sliki gre naprej proti "novi hiši", kjer so inštalirane kanalete in odvodnjavanje na travnik.
Ma kdo ma voljo, čas in denar za tožarjenje. Zaradi tega da se grem tožarit, pa sej niste normalni :D I got too much of my own shit to deal with.


povabi jih na kozarček vina in jim razloži da si ugotovil da to sploh ni tvoja zemlja.

Ampak v splošnem nima veze od kod pride voda. čez tvoje dvorišče gre in ti moraš poskrbeti za to.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

Vsekakor se na dolgi rok splača zment s sosedom kaj in kako. Če ti je 350 ojrov preveč, se zmen za predvidenih 200, pa še ene čevape obrn pa kkšn pir dej na mizo, da se boste mal lažje zmenil. Vedi tudi, da ti sosed lahko najprej pomaga, če sta v dobrih odnosih, seveda.

Miselnost "jaz imam pravico" pa malo omili :)

malo off, pešec ima pravico iti čez cesto pri zeleni luči, sam če ga norc povoz, mu ta pravica nič ne pomaga.

Pa kolkor vem je lastnik dvorišča dolžan speljati meteorne vode tako, da ne "ogrožajo" tretjih.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Če ne misliš dolgo tu bivati, se skregaj. Če pa misliš, pa pokliči vse vpletene sosede, denar na mizo in se tole zgladi v dobro vseh.

RegulusDraco ::

in upaj da tvoji sosedi ne uporabljajo slo-techa,da niso prebrali zdej vsega tega pizdakanja ki je nastalo samo zato, ker si se slabo dogovoril.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

On je tvoj odgovor očitno razumel kot "ja, ni problema, bom plačal tudi jaz". Ti nisi podpisal ničesar, ničesar nisi nikamor zapisal, nisi z njim razčistil kaj točno se bo sploh delalo.

Ustni dogovori so povsem veljavni tudi pred zakonom. Zdaj si obvezan plačat, saj si se tako ustno dogovoril.


Če strani v dogovoru različno razumeta kaj sta se dogovorili potem ni niti pod razno tako samoumevno, da mora kdorkoli spoštovat dogovor.

Ampak v splošnem nima veze od kod pride voda. čez tvoje dvorišče gre in ti moraš poskrbeti za to.

že 10x povedano. Še kako ima veze od kje pride voda. In niti pod razno nisi kar avtomatično odgovoren za vodo, zgolj zato, ker v neki fazi teče čez tvojo parcelo.

RegulusDraco ::

irelevantno. Sosedi najbrž niso vedeli od kod izvira voda. So videli samo da teče čez njegov klanec, on pa ni imel takrat volje ukrepat ampak jim je rekel da "NI PROBLEMA", naj uredijo kakor jim je volja.

In so uredili kakor jim je volja.

OP niti ne ve kaj je kupil. Ne ve kje so meje njegovega zemljišča, ki ga je ravnokar plačal.

In zdaj je vse narobe in so oni nateguni.

Jebiga.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

m0LN4r ::

Pejt tja, vrzi jim dnar na mizo, pa dodaj da zemlja tak al tak ni tvoja in naslednjic naj na obcini fehtajo in ce se bo kaj delalo hoces vse crno na belem z predracunom in racunom.
Case closed.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

r3dkv1c4 ::

St235 je izjavil:

Ja, ker je treba bit taprav Slovenc in se s sosedom na smrt skregat, pa če gre za 1 al pa 100€.
Take bedaste nasvete je najlažje dajat, ko ne gre za lastne sosede.

Zgoraj ima lepo napisano kakšni sta dve možnosti in samo on se lahko odloči kaj je v dani situaciji boljša rešitev.

Aha.
Bodi 1x drugačen, pošten Slovenc, izkaži se s svojimi dejanji in ne samo gobezdat, kakšni so drugi in lepo nakaži OP-ju 350€.
Problem rešen. Sosedski odnosi bodo vrhunski.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: St235 ()

Mato989 ::

Osebno, jaz ne bi plačal nič dokelr ne dobiš v predogled računa... to je 1x1... Po tem ko bi dobil v predogled račun bi povprašal kaj je z tem da je tam 6 hiš deli se pa na 4 dele??? Če ne bi dobil zadovoljivega odgovora spet ne bi plačal nič, potem bi vprašal zakaj se ni prišlo povedat prej če se strinjat z dejstvom da se zviša cifra ne za 10% ampak za 75%... če ne bi dobil zadovoljivega odgovora spet ne bi plačal nič ali pa max 200€.

In šele če bi vsi ti odgovori bili zadovoljivi in če bi videl uradni račun in še poklical bi proizvajalca, in če bi se delilo s 6 bi plačal svoj delež.

To je najbolj logičen razpored po katerem bi moral it... jebeš sosede in dobre odnose... če bi on bil dober sosed bi on častil, zakaj nihče ne gleda tako =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Meizu ::

RegulusDraco je izjavil:




Nič ni samoumevno. Če bi bil programer, bi to vedel.


Stari ta izjava ti je malo ceska.

radmannsdorf ::

Reč da nimaš denarja, ker si ravno dal aro 350€ za nov avto ;)
Tako kot si rekel, brez računa ne dajaj niti centa!

gendale2018 ::

Meizu je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:




Nič ni samoumevno. Če bi bil programer, bi to vedel.


Stari ta izjava ti je malo ceska.

skor bi popljuv monitor med smejanjem :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

poweroff ::

DimmniBurek je izjavil:

Je le razlika, če plačaš nekaj, kar si dolžen dejansko, al neki kar si dolžen, ker so pač sosedski odnosi in slab dogovor zraven. :)

Jaz mislim, da gre tukaj predvsem za medsosedske odnose. Tam povej, da nimaš denarja, da ceste ne uporabljaš da pa vseeno daš svoj minimalni delež. Naslednjič ko bodo prišli kaj spraševat se pa drugače dogovori. Predvsem pa teži z računi. Naj se še oni malo potijo. ;)
sudo poweroff

šernk ::

Bodi 1x drugačen, pošten Slovenc, izkaži se s svojimi dejanji in ne samo gobezdat, kakšni so drugi in lepo nakaži OP-ju 350€.
Problem rešen. Sosedski odnosi bodo vrhunski.

večinoma do prihodnjega problema, če je sosed problematičen (kar glede na prebrano, če je res da mu vsi drugi svetujejo naj ne plača...) potem bo pa spet ali popustiti za "dobre" medsosedske odnose ali se mu postaviti po robu. Pa rečeš drugič ok naj bo, pa tretjič in pol četrtič ko maš vsega dovolj gre vse od prej v pozabo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Meizu ::

Saj če vsak slo tehovc nakaže 1€ bo sifon hitro rešen, dimni burek pa tudi.

Company ::

Če boš popustil zdaj, boš take "račune" dobival tudi v prihodnje. Če jim voda teče z občinske ceste, te to ne zanima in nimaš kaj plačevati. Če bi bilo zatekanje s tvoje strehe/nadstreška/dvorišča,/..., bi to moral plačati sam. In to je vse. Če pa ni nič od tega in hočeš sodelovati in plačati sorazmeren delež, pa mora to biti na podlagi predloženega računa, ki se deli na vse hiše, ki so vpletene ( kar je samo v tem primeru, ko je že vse končano. Načeloma se to dogovarja na podlagi predračuna, če je pa kasneje kaj zraven, pa je za vsako potreben dodaten dogovor). Čisto preprosto.

Mehmed ::

poweroff je izjavil:


Pač rečeš, da imaš samo toliko denarja, se pravi nekaj vseeno daš, ne pa celega zneska.


Samo toliko imam pri sebi je lahko kul tehnika za barantanje na trznici, kjer obroki ne pridejo v postev. Tukaj ti pa lahko sosed rece samo ni problema bom jaz zalozil zate. In bos placal cel znesek, ker mu nisi nasprotoval, samo brez denarja si bil tisti trenutek.
On bo pa se tisti ki ti uslugo dela izpadel.

St235 ::

OP pozna soseda in on mora s tem človekom živet naslednjih X let, tako lahko samo on presodi kaj se da dogovorit in do kakšne mere zapet. Pravilo pa vsako mutenje in bluzenje prinese samo še več slabe volje. NAj mu pač direktno pobe plačal bom X, ker ocenjujem, da je treba delit na 6 delov ali pa naj ga nekam pošlje in ne plača nič. Ne pa zdaj z nekimi kvazi uslugami in potem kreganjem in obrekovanjem čez tri vasi kdo je komu kaj dolžan.

Izvijač ::

Nevem tule jaz ne bi dal nič zraven,ker to cesto sploh ne uporabljaš in pa še kaj je voda začela zdaj teči sosedu ko si ti kupil hišo,kaj prej ga pa ni motila.

m0LN4r ::

Sosed je vedel, da ce je novi kupil hiso, ma tut neki drobiza za jarek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darkolord ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Aha.
Bodi 1x drugačen, pošten Slovenc, izkaži se s svojimi dejanji in ne samo gobezdat, kakšni so drugi in lepo nakaži OP-ju 350EUR.
Problem rešen. Sosedski odnosi bodo vrhunski.
Teh nasvetov, kako bodo odnosi vrhunski, če greš sosedu na roko, se je treba paziti.

V naši družini s(m)o vedno vsem sosedom šli na roko.

Začetna hvaležnost se je pozabila in na koncu se je večinoma izkazalo kot slaba odločitev. Če ne prej pa čez nekaj desetletij, ko otroci postanejo gazde in prikladno ne vedo nič o kakršnihkoli dogovorih in dobrih odnosih med starši.

Sosedje so želeli podaljšati teraso do meje parcele. Ajde, naj jim bo. Iz terase je ratala hiša. Leta je bilo mir, potem (menjava generacije) jih je začela motiti škarpa, ki kao ogroža njihovo hišo. Pa listje, ki jim pada na hišo. Pa drevo, ki grozi, da se bo porušilo na njihovo hišo. Pa voda, ki odteka na njihovo hišo. Vsako od naštetih stvari seveda spremljajo grožnje s tožbo.

Enako na ostalih straneh parcele, pri vsakem posegu si poskušajo z zvijačo pridobiti kakšen košček zemljišča.

Če se stvari uredijo s pogodbo, računi ipd, vse lepo in prav. "Na lepe oči" pa greš velikokrat samo sebi v škodo.

Na srečo je DimmniBurek vsaj zelo hitro ugotovil, s kakšnimi žavbami je namazan sosed oz. sosedi, pa bo vnaprej (hopefully) bolj previden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

blackmack ::

Pa kaj se ubadaš s tem.
Pokliči na občino, zahtevaj glavnega za komunalo in ga vprašaj kako to, da sosed na občinski parceli ob javni poti sam zida meteorne jaške in zahteva, da ti to sofinanciraš. Ali je občina dala soglasje k temu, ali sploh vedo kaj o tem?
Fantje a vi sploh veste, da je okrog javnih poti varovalni pas določen v prostorskih aktih občine in v njih nimaš kaj gradbenih posegov delat brez pisnih soglasij občine tudi če je tvoja zemlja, kaj šele na občinski zemlji.
Drugače pa pokliči občinski ali pa medobčinski inšpektorat in boš videl kako kazen še mu bodo stisnili.

Če je potreben jašek ob cesti mora o tem odločiti odgovorni za občinsko komunalo in ga plača tudi občina. Za vse posege po parcelah, ki niso v lasti občine ali javno dobro mora imeti občina soglasja ali služnosti.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Dajte no s temi tozbami in kaznimi. Saj se da resit stvar normalno. Prides z enim snopcem do soseda cisto normalno in vljudno ter vprasas cisto mimogrede (kako to da je prislo do taksne podrazitve. Hkrati cisto vljudno zahtevas se kopijo racuna, da ga prilozis k svojemu placanemu delezu da je vse crno na belem in to je to. Glede na to, da je to prvi "incident" to pozres, za nadaljnje podvige bos pa ze vedel kako postopat. Predracun, po moznosti pisno soglasje o dogovorjenem znesku prispevka in to je to.

blackmack ::

Pri nas si je sosed zelo želel javno razsvetljavo. Tako zelo, da še je enega drugega napumpal, da sta šla okrog po naselju lobirat in zbirat podpise. Imel je celo idejo, da bi sami zbrali "samoprispevek" tako kot včasih. In ker večina ni bila za to, da se sploh naredi javna razsvetljava in se naj raje uredi razturana cesta je še šel na občino. Na občini so mu lepo povedali, da samoprispevkov ni več in da tako to ne gre. Seveda za ureditev ceste pa mu ni bilo interesa, da bi kaj pritiskal na občini.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Meizu je izjavil:

Dajte no s temi tozbami in kaznimi. Saj se da resit stvar normalno. Prides z enim snopcem do soseda cisto normalno in vljudno ter vprasas cisto mimogrede (kako to da je prislo do taksne podrazitve. Hkrati cisto vljudno zahtevas se kopijo racuna, da ga prilozis k svojemu placanemu delezu da je vse crno na belem in to je to. Glede na to, da je to prvi "incident" to pozres, za nadaljnje podvige bos pa ze vedel kako postopat. Predracun, po moznosti pisno soglasje o dogovorjenem znesku prispevka in to je to.


Ne, ker izkušnje kažejo da dobri odnosi samo slabšajo zadeve na dolgi rok... bolje presekat takoj da mu daš vedet da te ne bo hecal 40 let.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

Mato989 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Dajte no s temi tozbami in kaznimi. Saj se da resit stvar normalno. Prides z enim snopcem do soseda cisto normalno in vljudno ter vprasas cisto mimogrede (kako to da je prislo do taksne podrazitve. Hkrati cisto vljudno zahtevas se kopijo racuna, da ga prilozis k svojemu placanemu delezu da je vse crno na belem in to je to. Glede na to, da je to prvi "incident" to pozres, za nadaljnje podvige bos pa ze vedel kako postopat. Predracun, po moznosti pisno soglasje o dogovorjenem znesku prispevka in to je to.


Ne, ker izkušnje kažejo da dobri odnosi samo slabšajo zadeve na dolgi rok... bolje presekat takoj da mu daš vedet da te ne bo hecal 40 let.


Kar je cisti idiotizem, ce s takim pristopom vstopis v vsak odnos potem si ti problem ne sogovornik.

Edino OP lahko presodi kaksni so odnosi s sosedom in kaj zeli doseci. Bistveno je da so stvari zastavljene korektno in so ustrezno dokumentirane (da se potem izogne rekla kazala). Kaj in kako bo dolgorocno, pa lahko posplosuje samo najvecji kekec.

Furbo ::

blackmack je izjavil:

Pri nas si je sosed zelo želel javno razsvetljavo. Tako zelo, da še je enega drugega napumpal, da sta šla okrog po naselju lobirat in zbirat podpise. Imel je celo idejo, da bi sami zbrali "samoprispevek" tako kot včasih. In ker večina ni bila za to, da se sploh naredi javna razsvetljava in se naj raje uredi razturana cesta je še šel na občino. Na občini so mu lepo povedali, da samoprispevkov ni več in da tako to ne gre. Seveda za ureditev ceste pa mu ni bilo interesa, da bi kaj pritiskal na občini.

Javna razsvetljava, urejeni pločniki in seveda cesta so super stvar. Smola za tvojega soseda, da ima tako zaplankane in pasivne sokrajane. Z malce teženja, bi občina uredila vse.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

krneki0001 ::

darkolord je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Aha.
Bodi 1x drugačen, pošten Slovenc, izkaži se s svojimi dejanji in ne samo gobezdat, kakšni so drugi in lepo nakaži OP-ju 350EUR.
Problem rešen. Sosedski odnosi bodo vrhunski.
Teh nasvetov, kako bodo odnosi vrhunski, če greš sosedu na roko, se je treba paziti.

V naši družini s(m)o vedno vsem sosedom šli na roko.

Začetna hvaležnost se je pozabila in na koncu se je večinoma izkazalo kot slaba odločitev. Če ne prej pa čez nekaj desetletij, ko otroci postanejo gazde in prikladno ne vedo nič o kakršnihkoli dogovorih in dobrih odnosih med starši.


Dobrota je sirota. Vedno je bila, je in bo. Do soseda moraš biti samo fer, ni pa potrebno biti osladen ali imeti vrhunskih sosedskih odnosov z njim. Še vedno je vse do meje tvoje in bo tvoje, od meje naprej pa njegovo in konec.

Besednih dogovorov med sosedi ni. Vedno mora biti vse zabeleženo na papirju, po možnosti notarsko overjeno. Edino tako bosta imela s sosedom res prijateljske odnose, ker ne bo nihče nikogar "nategnil".
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

darkolord je izjavil:

Teh nasvetov, kako bodo odnosi vrhunski, če greš sosedu na roko, se je treba paziti.

V naši družini s(m)o vedno vsem sosedom šli na roko.

Začetna hvaležnost se je pozabila in na koncu se je večinoma izkazalo kot slaba odločitev. Če ne prej pa čez nekaj desetletij, ko otroci postanejo gazde in prikladno ne vedo nič o kakršnihkoli dogovorih in dobrih odnosih med starši.

Sosedje so želeli podaljšati teraso do meje parcele. Ajde, naj jim bo. Iz terase je ratala hiša. Leta je bilo mir, potem (menjava generacije) jih je začela motiti škarpa, ki kao ogroža njihovo hišo. Pa listje, ki jim pada na hišo. Pa drevo, ki grozi, da se bo porušilo na njihovo hišo. Pa voda, ki odteka na njihovo hišo. Vsako od naštetih stvari seveda spremljajo grožnje s tožbo.

Enako na ostalih straneh parcele, pri vsakem posegu si poskušajo z zvijačo pridobiti kakšen košček zemljišča.

Če se stvari uredijo s pogodbo, računi ipd, vse lepo in prav. "Na lepe oči" pa greš velikokrat samo sebi v škodo.

Na srečo je DimmniBurek vsaj zelo hitro ugotovil, s kakšnimi žavbami je namazan sosed oz. sosedi, pa bo vnaprej (hopefully) bolj previden.

Evo, primer iz prakse, ki žal ni edini...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

St235 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Dajte no s temi tozbami in kaznimi. Saj se da resit stvar normalno. Prides z enim snopcem do soseda cisto normalno in vljudno ter vprasas cisto mimogrede (kako to da je prislo do taksne podrazitve. Hkrati cisto vljudno zahtevas se kopijo racuna, da ga prilozis k svojemu placanemu delezu da je vse crno na belem in to je to. Glede na to, da je to prvi "incident" to pozres, za nadaljnje podvige bos pa ze vedel kako postopat. Predracun, po moznosti pisno soglasje o dogovorjenem znesku prispevka in to je to.


Ne, ker izkušnje kažejo da dobri odnosi samo slabšajo zadeve na dolgi rok... bolje presekat takoj da mu daš vedet da te ne bo hecal 40 let.


Kar je cisti idiotizem, ce s takim pristopom vstopis v vsak odnos potem si ti problem ne sogovornik.

Edino OP lahko presodi kaksni so odnosi s sosedom in kaj zeli doseci. Bistveno je da so stvari zastavljene korektno in so ustrezno dokumentirane (da se potem izogne rekla kazala). Kaj in kako bo dolgorocno, pa lahko posplosuje samo najvecji kekec.


Ne v vsak odnos, samo v odnose sosedov in zemlje ter mej med sosedi... tu je treba bit striktn, vsako popuščanje dolgoročno prinese štalo, takšno ali drugačno. Sploh ker država in tu mislim sodstvo, ima neke čudne pogoje sojenja, ko lahko 3. oseba živi v tvoji bajti če kao ti ne hodiš skoz gledat, pol jih pa morš še sodno ven metat, namesto da bi prišla policija in jim napisala kazni in jih pospremila ven na silo če ne gre drugače...

In za to btw, mi plačujemo državi denar...

Tako da zdaj naj tip enostavno dokaže da je toliko potrebno plačat in točno razčleni kdo vse bi naj prispeval denar in zakaj ni deljeno s 6 ampak s 4... in tu je treba bit oster in trden, nič zajebancije, vsaka najmanjša napakica soseda pomeni da ne plačaš nič, pa še račune je treba izstavit.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

St235 je izjavil:


Kar je cisti idiotizem, ce s takim pristopom vstopis v vsak odnos potem si ti problem ne sogovornik.

Edino OP lahko presodi kaksni so odnosi s sosedom in kaj zeli doseci. Bistveno je da so stvari zastavljene korektno in so ustrezno dokumentirane (da se potem izogne rekla kazala). Kaj in kako bo dolgorocno, pa lahko posplosuje samo najvecji kekec.

Prazvzaprav ni...

S sosedi si lahko v vrhunskih odnosih, dokler ni pride do denarja. Sploh, če ga imaš več kot on...

Zato je ob takih gradbenih poseg preprosto treba iti po pravilih, pa marsikatera čudaška sosedova ideja hitro zamre...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Med tem, da imas s sosedom ciste racune (dogovore na papirju) in med tem da se do soseda vedes kot do kriminalca, ki te ima namen trikrat na dan nategnit je ogromna razlika. Sam ocitno so nekateri preneumni, da bi to locili.

Eno je vsebina, drugo pa je odnos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

krneki0001 ::

Ampak z roko v roki. Če se boš zaradi kvazi dobrega odnosa odrekel vsebini,...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

blackmack ::

Furbo je izjavil:

blackmack je izjavil:

Pri nas si je sosed zelo želel javno razsvetljavo. Tako zelo, da še je enega drugega napumpal, da sta šla okrog po naselju lobirat in zbirat podpise. Imel je celo idejo, da bi sami zbrali "samoprispevek" tako kot včasih. In ker večina ni bila za to, da se sploh naredi javna razsvetljava in se naj raje uredi razturana cesta je še šel na občino. Na občini so mu lepo povedali, da samoprispevkov ni več in da tako to ne gre. Seveda za ureditev ceste pa mu ni bilo interesa, da bi kaj pritiskal na občini.

Javna razsvetljava, urejeni pločniki in seveda cesta so super stvar. Smola za tvojega soseda, da ima tako zaplankane in pasivne sokrajane. Z malce teženja, bi občina uredila vse.


Haha kaj ti živiš v Sloveniji ali v indiji Koromandiji? Še lukn ne popravijo...

Njemu se je šlo samo zato, ker je imel cele noči prižgane luči okrog hišem da bi potem lepo bila svetloba na občinske stroške...

St235 ::

krneki0001 je izjavil:

Ampak z roko v roki. Če se boš zaradi kvazi dobrega odnosa odrekel vsebini,...


Absolutno, ampak s takim odnosom: . in tu je treba bit oster in trden, nič zajebancije, vsaka najmanjša napakica soseda pomeni da ne plačaš nič, pa še račune je treba izstavit. je brezveze sploh govorit o vsebini.

Mato989 ::

St235 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ampak z roko v roki. Če se boš zaradi kvazi dobrega odnosa odrekel vsebini,...


Absolutno, ampak s takim odnosom: . in tu je treba bit oster in trden, nič zajebancije, vsaka najmanjša napakica soseda pomeni da ne plačaš nič, pa še račune je treba izstavit. je brezveze sploh govorit o vsebini.


To je za eksakten primer... tip je mutil že od začetka, celotna zgodba smrdi po sleparjenju tega super soseda, enibi pa tu kar plačevali, ni čudno da vas pol vse ponzi zadeve nategnejo.

Če bi tip prišel in podpisal papir kjer bi pisalo koliko je predračun del in bi se OP podpisal in bi potem tip prišel z aneksom da se dvigne skupna cena za nek znesek in bo to se razdelilo na 6 ljudi in da se podpišeš da se strinjaš, in bi se OP spet podpisal, potem bi pa predočil sosed račun in bi se zbral denar on bi se ti pa podpisal da je denar dobil, potem je seveda vse ok, in bi jaz svetoval da se plača, ampak zdaj pa je cela zgodba ena belkansko ciganski šmorn z grenkim priokusom...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hiša na skali in hidroizolacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
595350 (3179) borut_p
»

meteorna voda in kanalizacija po naši parceli (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
587052 (4869) fikus_
»

Zanemarjeno sosednje zemljišče in njega urejanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508929 (6839) Okapi
»

škarpa 20x2m

Oddelek: Loža
3918034 (14738) fikus_
»

Pravni nasvet?

Oddelek: Loža
356412 (4905) seba993

Več podobnih tem