» »

Obrekovanje - kaj lahko storim?

Obrekovanje - kaj lahko storim?

«
1
2

          ::

Imam sledečo situacijo: neka oseba o meni širi neresnične in zame neprijetne govorice. Vljudna prošnja, naj tega ne počne, ne zaleže. Na govorice so me opozorili skupni znanci. Zanima me, ali lahko tej osebi zagrozim s kakšno prijavo ali kakšnim drugim pravnim prijemom. Imam tudi več prič, ki lahko potrdijo čas, kraj in vsebino govoric, kakor tudi priče, ki lahko potrdijo neresničnost teh govoric.

Smrekar1 ::

          je izjavil:

Imam sledečo situacijo: neka oseba o meni širi neresnične in zame neprijetne govorice. Vljudna prošnja, naj tega ne počne, ne zaleže. Na govorice so me opozorili skupni znanci. Zanima me, ali lahko tej osebi zagrozim s kakšno prijavo ali kakšnim drugim pravnim prijemom. Imam tudi več prič, ki lahko potrdijo čas, kraj in vsebino govoric, kakor tudi priče, ki lahko potrdijo neresničnost teh govoric.


Civilna tožba morda zaleže, odvisno tudi od narave govoric. Pojdi do odvetnika in ga vprašaj ali imaš dovolj podlage za tožbo.

Machete ::

Klevetanje zoper čast in dobro ime je komot predmet civilne tožbe. (Izraze in pravniško držo sem potegnil iz Slovenskih novic).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

HappyPills ::

O sebi razširi še dodatne govorice res take ekstremno bizarne. Da si npr v resnici kuščar iz planeta Tukos al pa kej. Govorice razširi tako, kot da so od te osebe.
S tem boš enostavno deksriditiral vse njegove govorice in ga hkrati prikazal kot, da je prismuknjen.
Pa lep dan :)

          ::

Ne mislim se spuščati na nivo te osebe. So pa zadeve take, da škodujejo moji časti in dobremu imenu. Zato sem tudi pripravljen poseči po pravnih sredstvih.

louser ::

Cinizem in sarkazem. Navajaš neresnične trditve na tak način in tako dolgo, dokler ne bo nekdo preveril tega.

tikitoki ::

TE stvari so tezko dokazljive. LAhko sicer probas na sodiscu, sam se moras zavedati, da uspeh niti slucajno ni zagotovljen. Cisto nekaj drugea je, ce nekdo to objavi in je enostavno dokazljivo.

prowb ::

Moje mnenje:
1. Če gre za resne stvari - potem seveda civilna tožba - bo pa trajalo in rezultat je vprašljiv.
2. Kot je že en prej napisal - razširi še bolj glupe govorice
3. Premislili, koliko so ti te govorice dejansko škodljive! Če te moti, da neka tretja oseba govoricam verjame in od tega nimaš direktne škode - premisli, če ti mnenje tretje osebe o tebi sploh dejansko kaj pomeni. Če govoricam verjamejo tvoji bližnji prijatelji - razmisli, da bi zamenjal prijatelje.

Povzetek: razen, če gre res za neke hude govorice, ki ti lahko materialno škodijo, škodijo tvojemu zdravju ipd., je najboljša obramba, da preprosto ignoriras. Tisti, ki ga zanima resnica te bo že vprašal, tisti ki ga ne, pa ti je zanj vseeno kaj misli...

windigo ::

Izmišljevanje govoric je navadno orožje nekoga, ki bi rad dosegel nek svoj cilj, pa nima drugih možnosti, ti pa si neka ovira ali pa lahko na to vplivaš.
Ugotovi kaj bi ta oseba rada in po potrebi spodreži s koreninami (včasih gre pa tudi samo za kakšno ne prav dobro ozaveščeno nezadovoljstvo s samim sabo, ali travmo, ali strah, pa si ji čisto (in včasih celo tej osebi sami) nevede stopil na kak žulj).

          ::

Razlogi, zakaj omenjena oseba širi te govorice, so banalni. Škodijo pa mojemu ugledu, saj njihova vsebina ni združljiva z mojim družbenim položajem. Ne gre se mi za to, kdo temu verjame ali ne (vsak ki me pozna vsaj od daleč temu ne verjame), bolj me moti to, da neka oseba namenoma širi neresnične zadeve z izključnim namenom mi škodovati.

Daliborg ::

Začni širiti govorice da je ta oseba zaljubljena vate in je želel/a (izsiljeval) intimen odnos, ti pa si ga zavrnil in je sedaj užaljen/a ter maščevalna...

p.s: Ugleda ti ne more kvarit če imaš temelje ampak sumim da imaš neke temelje(urejen služben, zaseben in javen odnos) zato te pa tudi tako prizadane.
Npr: V najstniških letih smo v mojem stanovanju enkrat kadili travo in sem bil od takrat za vse sostanovalce "drogeraš" Takoj ko sem se zaposlil v uglednem podjetju sem začel nositi srajce, imel redno punco, lasten avto, so se isti sosedje začeli z menoj pogovarjati me spraševati kje in kaj delam, osebne stvari ipd... Se pravi se je moj "ugled" zaradi teh temeljev očitno poboljšal in naenkrat nisem več "drogeraš" za njih.
lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Machete ::

Vrni mu in začni o njem govorit, da je desničar in občudovalec Orbana.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Unknown_001 ::

Boli te... saj veš kaj.

Mal olja na ogenj pa bo. Začni provocirat in podjebavat. Ti se potem samo smej, ko bo tale dežurna flavza živce izgubila.
Resno, če boš zagrabil in cepetal, bo njegova lažna beseda dobila težo na tehtnici resnice.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

          ::

Zaenkrat razen tega, da sem to osebo vljudno prosil naj neha, nisem posegal v dogajanje. Niti nimam namena več karkoli posegati - lepa beseda ni zalegla, vse ostalo pa zame ne pride v poštev, edino kakšna grožnja s strani odvetnika ali kaj podobnega. Preden pa se obrnem na odvetnika sem želel pridobiti mnenje, če za to sploh imam kakšno podlago.

Daliborg je izjavil:

Začni širiti govorice da je ta oseba zaljubljena vate in je želel/a (izsiljeval) intimen odnos, ti pa si ga zavrnil in je sedaj užaljen/a ter maščevalna...


Ha, ha, saj je bilo res nekaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Tradicionalno je odstranitev človeka pogosto rešila zadevo.
Ne vem pa pač koliko si tradicionalist.

Kontra popular belief, nekateri ljudje res boljše, da ne bi sploh obstajali.
Ampak kaj čmo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

          ::

Zanimajo me zgolj civilizirani pristopi.

gendale2018 ::

vostok_1 je izjavil:

Tradicionalno je odstranitev človeka pogosto rešila zadevo.
Ne vem pa pač koliko si tradicionalist.

Kontra popular belief, nekateri ljudje res boljše, da ne bi sploh obstajali.
Ampak kaj čmo.

smrt reši vse probleme, ni človeka, ni problema
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

jype ::

gendale2018 je izjavil:

ni človeka, ni problema
Temu se strokovno reče no brains, no tumors.

L1nK ::

Sodno ga preganjaj na vse možne načine, obstajajo tudi drugi načini maščevanja, za katere ni treba, da jih dotična oseba sploh dojame. Dobil si udarec, pomaga samo, če vrneš še moćnejšega. Know people. Ni samo civilna tožba opcija, ampak lahko tudi kazensko in materialno odgovarja, če dokažeš, da ti s tem dela ekonomsko ali drugo obliko škode. To se da dobro argumentirati. Lahko ga pa tudi povabiš na pogovor in z njim opraviš kot moški na 4 oči.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

Daliborg ::

          je izjavil:

Zaenkrat razen tega, da sem to osebo vljudno prosil naj neha, nisem posegal v dogajanje. Niti nimam namena več karkoli posegati - lepa beseda ni zalegla, vse ostalo pa zame ne pride v poštev, edino kakšna grožnja s strani odvetnika ali kaj podobnega. Preden pa se obrnem na odvetnika sem želel pridobiti mnenje, če za to sploh imam kakšno podlago.

Daliborg je izjavil:

Začni širiti govorice da je ta oseba zaljubljena vate in je želel/a (izsiljeval) intimen odnos, ti pa si ga zavrnil in je sedaj užaljen/a ter maščevalna...


Ha, ha, saj je bilo res nekaj podobnega.


Ja sveta porivalka...pri ljubezni je pa treba pazit.
Vseeno ravno včeraj sem gledal en film kjer je bil nekdo nekomu dolžan 20usd in preganjal tega človeka dokler mu ni prijatelj svetoval : " ej pozabi na 20usd, za ta denar si se človeka rešil iz življenja in ti nikoli ne bo več dolžan, poceni si jo odnesel "
To mi je kar odprlo oči namreč tudi sam kdaj zaidem v dodatne stroške po nepotrebnem oz. Zato da sem dokazal da sem imel prav. Na koncu te košta pa ne samo denarja.
Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

kuall ::

Nimaš veliko možnosti. Najbolje je pozabiti na to, senca dvoma bo pa za vedno ostala pri ljudeh, ki so slišali slabe stvari o tebi. jype bi ti znal dati kak nasvet kot predstavnik te skupine, ki si izmišljuje obtožbe.

vostok_1 ::

Jep.
Sicer pa res ne sodi v kategorijo, extremely slow death by meat grinder.

Poznam pa par ljudi, ki če bi se jim to zgodilo, bi plačal rundo za pir.
Četudi nimam zloveščih namer.

Svet bi bil res boljši, če bi tej ljudje imeli bližnje srečanje z meteoritom.

Najbrž oseba v OP-jevem sporočilu sodi na ta spekter.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

BlaY0 ::

jype je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

ni človeka, ni problema
Temu se strokovno reče no brains, no tumors.

Ali po domaće "Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi.

D3m ::

          je izjavil:

Ne mislim se spuščati na nivo te osebe. So pa zadeve take, da škodujejo moji časti in dobremu imenu. Zato sem tudi pripravljen poseči po pravnih sredstvih.


A pa oseba obrekuje po resnici?
|HP EliteBook|R5 6650U|

BlaY0 ::

D3m je izjavil:


A pa oseba obrekuje po resnici?

Hmm, po definiciji ne.

Spajky ::

kuall je izjavil:

... jype bi ti znal dati kak nasvet kot predstavnik te skupine, ki si izmišljuje obtožbe.
Do-o-obra-a-a-a ! :))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

L1nK ::

Vsako obrekovanje je resnica. Ampak kaj ima pojem resnice opraviti s pravno odgovornostjo, če ti nekdo povzroča merljivo/določljivo ekonomsko ali drugo vrsto škode? Tle se bo moral pa sam potruditi oz. njegov odvetnik, gre namreč za boj resnic.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

vostok_1 ::

Vsako obrekovanje je resnica?
What?

A ti si kdaj bil okoli homo sapiensev?
Najbrž ne, če take trdiš.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

SimplyMiha ::

L1nK je izjavil:

Vsako obrekovanje je resnica. Ampak kaj ima pojem resnice opraviti s pravno odgovornostjo, če ti nekdo povzroča merljivo/določljivo ekonomsko ali drugo vrsto škode? Tle se bo moral pa sam potruditi oz. njegov odvetnik, gre namreč za boj resnic.


Če rečem, da si pedofil, se boš šel sam prijavit na policijo?

D3m ::

Vprašanje. Ampak za vostoka vem, da ima rad PAWG kot pa male fantke ali punčke.
|HP EliteBook|R5 6650U|

vostok_1 ::

Mislim, duuuh.
Napeta in obilna rit je dar bogov človeštvu.
No....tudi prekletstvo moških, ampak ok...i'll manage...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Egidij88 ::

Če ti npr. kdo uničuje biznis, potem razumem to sekiranje o govoricah. Drugače pa kaj te briga. Kaj si drugi mislijo o tebi je njihov problem, ne tvoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

gruntfürmich ::

nikoli nisem razumel takšnega obrekovanja. morda zato ker jst nisem nikogar obrekoval niti se nisem brigal pretirano za tuja življenja. zato sem bil vedno izven govoric in obrekovanja.
morda je v tem primeru drugače, ampak sem mnenja če nisi v 'obrekovalskem toku' potem tudi v njega ne moreš priti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Unknown_001 ::

          je izjavil:

Zanimajo me zgolj civilizirani pristopi.


1. Selitev
2. Dopis iz odvetniške pisarne
3. Diplomacija
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

          ::

D3m je izjavil:

          je izjavil:

Ne mislim se spuščati na nivo te osebe. So pa zadeve take, da škodujejo moji časti in dobremu imenu. Zato sem tudi pripravljen poseči po pravnih sredstvih.


A pa oseba obrekuje po resnici?


Kot sem omenil, ta oseba govori neresnice. Celo take, za katere lahko dokažem, da ne držijo.

FrRoSt ::

          je izjavil:

Zaenkrat razen tega, da sem to osebo vljudno prosil naj neha, nisem posegal v dogajanje. Niti nimam namena več karkoli posegati - lepa beseda ni zalegla, vse ostalo pa zame ne pride v poštev, edino kakšna grožnja s strani odvetnika ali kaj podobnega. Preden pa se obrnem na odvetnika sem želel pridobiti mnenje, če za to sploh imam kakšno podlago.

Daliborg je izjavil:

Začni širiti govorice da je ta oseba zaljubljena vate in je želel/a (izsiljeval) intimen odnos, ti pa si ga zavrnil in je sedaj užaljen/a ter maščevalna...


Ha, ha, saj je bilo res nekaj podobnega.

:)):)):))

NO, ker te zanimajo samo CIVILIZIRANI PRISTOPI, dotično osebo povabi na kosilo in raziščita in razčistita, čemu so se zadeve zapletle do te mere.... 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

          ::

To osebo sem vljudno prosil, naj preneha s tem početjem, a ni zaleglo.

louser ::

          je izjavil:

D3m je izjavil:

          je izjavil:

Ne mislim se spuščati na nivo te osebe. So pa zadeve take, da škodujejo moji časti in dobremu imenu. Zato sem tudi pripravljen poseči po pravnih sredstvih.


A pa oseba obrekuje po resnici?


Kot sem omenil, ta oseba govori neresnice. Celo take, za katere lahko dokažem, da ne držijo.

Ni breme dokazovanja na tebi. Vsak razumen človek to tudi razume.

FrRoSt ::

          je izjavil:

To osebo sem vljudno prosil, naj preneha s tem početjem, a ni zaleglo.

:))

Ne bi rad izpadel nevljuden, vendar vljudne prošnje vedno NE zaležejo. :))

Potrebno bo storiti korak dlje .... :D
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

jype ::

kuall je izjavil:

jype bi ti znal dati kak nasvet kot predstavnik te skupine, ki si izmišljuje obtožbe.
Pri meni pomaga, če tisti, ki ga po krivem obtožujem reči, neha pozivati k nasilju, genocidu, diskriminaciji, stigmatizaciji in šikaniranju katerekoli družbene skupine.

kallia ::

jype je izjavil:

kuall je izjavil:

jype bi ti znal dati kak nasvet kot predstavnik te skupine, ki si izmišljuje obtožbe.
Pri meni pomaga, če tisti, ki ga po krivem obtožujem reči, neha pozivati k nasilju, genocidu, diskriminaciji, stigmatizaciji in šikaniranju katerekoli družbene skupine.


Saj ti konstantno pozivaš k nasilju, diskriminizaciji, stigmatizaciji... ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: lebang1 ()

jype ::

kallia je izjavil:

Saj ti konstantno pozivaš k nasilju, diskriminizaciji, stigmatizaciji... ?
Nacisti niso ljudje.

          ::

V glavnem, da se ne trudite: o zadevi bom pridobil mnenje odvetnika. Hvala vsem za odgovore.

AndrejS ::

Kaj to te slo-tech obrekuje z "PERSONA NON GRATA" ??

Gagatronix ::

Sm mal pogledu ostale teme od tegale kamikazeta. Samo trolanje.

D3m ::

Ampak kok se sekira. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gagatronix ::

Trola.

louser ::

Gagatronix je izjavil:

Trola.

On misli čist resno, čeprav izpade kot troll.

          je izjavil:

V glavnem, da se ne trudite: o zadevi bom pridobil mnenje odvetnika. Hvala vsem za odgovore.

Ne, dobil si vse relevantne odgovore. Samo zato, ker se ne strinjaš z njimi še ne pomeni, da jih nisi dobil.

Ti seveda nisi prišel sem po alternativno mnenje, nego si prišel po potrditev za tvojo odločitev. Ker je nisi dobil, si sedaj jezen na nas.
Psiholog, prosim!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

erkgheoruugh ::

Ko enkrat izpustiš duha iz steklenice...

Pa si se kdaj vprašal, kaj pa žene te tvoje skupne znance, da niso preprosto rekli tej osebi, da jih ne zanimajo govorice o tebi, ker oni imajo s tabo dober odnos, ampak so to osebo spodbudili, da jim vse zaupa, potem pa še tebi pod krinko prijateljstva "ej veš kaj un govori o tebi". Hočem reči, da ti skupni znanci, kar precej prispevajo k zmanjšanju tvojega dobrega imena in časti (whatever that is).

          ::

louser je izjavil:

Ne, dobil si vse relevantne odgovore. Samo zato, ker se ne strinjaš z njimi še ne pomeni, da jih nisi dobil.


Pričakoval sem več v tej smeri:
Klevetanje zoper čast in dobro ime je komot predmet civilne tožbe. (Izraze in pravniško držo sem potegnil iz Slovenskih novic).


Eden redkih, ki se je vsaj približal temu kar sem želel, pa še tale je izrazoslovje potegnil iz rumenega tiska.

Z odgovori, ki namigujejo na fizično obračunavanje in podobno pa se žal ne morem strinjati, kar sem tudi omenil. Mogoče ste nekateri navajeni zadeve reševati tako, jaz jih nisem.

Gagatronix je izjavil:

Sm mal pogledu ostale teme od tegale kamikazeta. Samo trolanje.


Uporabniški račun sem od nekoga kupil lani.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Video snemanje osebe - vprašanje?

Oddelek: Loža
458201 (6518) gendale_sef2
»

Policija zavaja glede pridobivanja podatkov o uporabnikih spletnih portalov

Oddelek: Novice / NWO
4315883 (13617) ulemek
»

Kolikšna kazen grozi

Oddelek: Loža
317486 (5708) St235
»

Bi morali oglaševanje "nezdrave prehrane" prepovedati?

Oddelek: Loža
282501 (1751) Jazzie
»

Prodaja preko malega oglasa & izsiljevanje

Oddelek: Loža
323833 (2791) poweroff

Več podobnih tem