» »

Ne morem dostopati do strani, ki zahtevajo certifikat

Ne morem dostopati do strani, ki zahtevajo certifikat

nejcpirc ::

Recimo na strani eDavkov se ne morem vpisati (po kliku na gumbu "Vstop za registrirane"), na strani banke se pa ne morem vpisati v spletno banko. Testiral sem v treh brskalnikih: chromu, firefoxu in IEju, povsod isto: v vseh primerih mi po kliku na "vstop" odpre prazno stran in javi napako:

Ta stran ne deluje
Spletno mesto edavki.durs.si ni poslalo nobenih podatkov.
ERR_EMPTY_RESPONSE


Običajno me je po kliku na "vstop" pozvalo za izbor certifikata, nato geslo in vstop.

Pred dobrim tednom sem imel težave z netom (recimo dostop do gmaila), končalo se je z inštalacijo Bitdefenderja (prej Avast).
Možno je, da sem med ukvarjanjem s prej omenjenimi težavami odstranil neko komponento za podpisovanje...

Prosim za kakšen nasvet kako odpravim problem z dostopanjem do strani, ki zahtevajo certifikat.
Hvala!

ps: z istimi certifikati še naprej običajno dostopam do edavkov in spletne banke na drugem računalniku. Uporabljam pa še eno spletno banko, ki nima logina zaščitenega s certifikatom in do nje lahko dostopam brez težav tudi na prvemu računalniku.

jukoz ::

nejcpirc je izjavil:

končalo se je z inštalacijo Bitdefenderja (prej Avast).



Tule je tvoja težava. Dej prosim napiši točno katerega si naložil, da še sam preverim.
Moja teorija je, da je AV naložil nek ROOT cert in ti izvaja Man In The Middle napade. Šifrirano povezavo dešifrira in gleda vsebino. Tebi se predstavi s svojim certifikatom, kot da je ciljna stran (in tvoj računalnik mu zaupa zaradi inštaliranega ROOT certa), dešifrira promet in pošlje končni strani prave podatke.

Ker dešifrira tudi promet s strani, ki zahtevajo cert, tega pa ne zna pravilno posredovati tebi, ciljna stran tvojega certa ne dobi.

Če si se s tem strinjal (nekje ob inštalaciji si se), potem super. Za strani kjer zahtevajo cert boš moral naklikati izjeme.
Če si pa kaj bolj zaskrbljen za zasebnost, ti pa tole ne bo všeč.

Sam bi vrgel tak antivirus iz PCja. Ker ti pregleduje vso tvojo komunikacijo z vsemi HTTPS stranmi.

dmok ::

V Bitdefender-ju poišči in izključi Encrypted web scan. Ponavadi je v nastavitvah za Online threat prevention.

d.

nejcpirc ::

Hvala, preverim popoldan doma. Sicer pa sem nasnel BD Antivirus plus, 24,99 € na leto za 3 naprave...

s1m0n ::

Rešitev, ki jo opisuje dmok je ta prava! Sem sam naletel na isto težavo kak mesec nazaj na eSodstvu...

nejcpirc ::

Bravo!;) dmok HVALA! Izklopil sem Encrypted web scan in spet normalno dostopam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697123488 (30497) WizzardOfOZ
»

Digitalno potrdilo - SIGENCA, problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
208485 (6249) fulgur
»

Prevzem certifikata sigenca v WIN 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5319687 (16252) MrStein
»

Bitdefender in Klik NLB

Oddelek: Loža
252971 (2033) predi
»

[Opozorilo] Nova KBM phishing e-maili! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512468 (10495) stb

Več podobnih tem