» »

Bitdefender in Klik NLB

Bitdefender in Klik NLB

IvoC ::

S Klikom NLB nisem imel težav do sredine oktobra 2018. Uporabljam protivirusni program Bitdefender, kjer so očitno nekaj spremenili, a Klik NLB temu očitno ni sledil. Ko sem povprašal NLB, sem dobil odgovor, da je pri njih vse v redu in da Bitdefenderja ne poznajo. Na drugem računalniku imam instaliran Avast in tam stvar funkcionira.

Če hočem uporabljati Klik na prvem računalniku, moram Bitdefender začasno izklopiti, kar je pa seveda čisto "mimo". Razmišljam, ali naj odstopim od Bitdefenderja ali od Klik-a.

Hvala za nasvet il LP IvoC
  • spremenil: Mavrik ()

harvey ::

Kaj pa če dodaš nlb klik v bitdefenderju kot izjemo?


To add a website to the Whitelist, follow these steps:
Open the Bitdefender window.
Access the Protection panel.
Click the Web Protection module.
In the Settings tab, click the Whitelist link. ...
Provide the address of the blocked website or online application in the corresponding field and click Add
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

nsa_ag3nt ::

Razmišljam, ali naj odstopim od Bitdefenderja ali od Klik-a.

Od obeh.

bf izvaja mitm.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

_Denny_ ::

https://www.bitdefender.com/support/can...

Reši se vseh antivirusov, ki niso Windows Defender, ker naredijo več težav kot pa koristi -> https://arstechnica.com/information-tec...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

bobby ::

V web protection bitdefenderja dodaj klik.nlb.si kot izjemo pa je.
Link od arstechnice je smeh btw.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jukoz ::

bobby je izjavil:

V web protection bitdefenderja dodaj klik.nlb.si kot izjemo pa je.
Link od arstechnice je smeh btw.


=)

Vsaka security zadeva, ki ti izvaja MITM ne da bi se strinjal s tem, je smeh. Torej vsi protivirusni programi.

bobby ::

jukoz je izjavil:

bobby je izjavil:

V web protection bitdefenderja dodaj klik.nlb.si kot izjemo pa je.
Link od arstechnice je smeh btw.


=)

Vsaka security zadeva, ki ti izvaja MITM ne da bi se strinjal s tem, je smeh. Torej vsi protivirusni programi.


No shit sherlock
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Trancedeejay ::

IvoC je izjavil:

S Klikom NLB nisem imel težav do sredine oktobra 2018. Uporabljam protivirusni program Bitdefender, kjer so očitno nekaj spremenili, a Klik NLB temu očitno ni sledil. Ko sem povprašal NLB, sem dobil odgovor, da je pri njih vse v redu in da Bitdefenderja ne poznajo. Na drugem računalniku imam instaliran Avast in tam stvar funkcionira.

Če hočem uporabljati Klik na prvem računalniku, moram Bitdefender začasno izklopiti, kar je pa seveda čisto "mimo". Razmišljam, ali naj odstopim od Bitdefenderja ali od Klik-a.

Hvala za nasvet il LP IvoC


Pozdravljeni.
Zadeva je v urejanju. Za dostop do klika lahko trenutno izklopite Encrypted web scan pri Online threats in bo šlo skozi ali pa whitelist.
Toliko zaenkrat

Have a nice Day

Matt
Music is the key

IvoC ::

Vsem hvala za dober namen. Ja, seveda imam vključeno izjemo klik.nlb.si.
Naj ponovim: Do sredine oktobra 2018 je bilo vse v najlepšem redu.

Matt, prosim, katera zadeva je v urejanju? A pri NLB? Kako (kje) izklopim Encrypted web scan? V Bitdefenderju (free) nimam Whitelist, le Exclusions (vpisan klik.nlb.si)
Hvala, Matt, in LP

jukoz ::

Em, zakaj bi pa morala NLB karkoli urejat? Težavo imaš s svojim protivirusnim programom, ne pa z NLB.

smacker ::

Mel podobno "težavo" s Kaspersky in NLB. Po prehodu na novo različico Kasperskya je nehalo delat. Težava je bila, da je antivirus želel preverjati vsebino omrežnega prometa, a je ta bila šifrirana. Ker vsebine ni razumel, je enostavno blokiral promet. Za dešifriranje se uporablja certifikat, ki ga Kaspersky ni imel. Možni rešitvi sta bili dve: uvoz certifikata banke v Kaspersky ali pa dodajanje izjeme v Kasperskyu, da ne preverja prometa iz NLB. Navodila:

Open the Bitdefender window.
Access the Protection panel.
Click the Web Protection module.
In the Settings tab, click the Whitelist link. A new window will appear.
Provide the address of the blocked website or online application in the corresponding field and click Add.
Click Save to save the changes and close the window.

Vir: https://www.bitdefender.com/support/wha...

IvoC ::

Naj poudarim: S Klik.nlb sem popolnoma zadovoljen, uporabljam ga menda že od vsega začetka, čeprav se nad najnovejšimi menuji vendarle zmrdujem.
Tudi za Bitdefender poznavalci trdijo, da je zelo v redu, ker je enostaven, ne upočasni računalnika itd... Mogoče res kdaj "ujame ribo", ki to sploh ni, polovi pa jih vse, zanesljivo. N. pr. Tael, ugankarski slovar je pred nedavnim imel težave, na kar je Bitdefender opozarjal, Avast pa ne, a Tael je potem vendar izdal novo verzijo (Čisto!!! A slučajno?) in v tej Bitdefender ne najde nevarnosti.

Postavil sem napačna vprašanja. Zato bolj enostavno vprašanje:
Ali si kdaj uporabljal istočasno obe aplikaciji, Klik.NLB in Bitdefender?
Za tiste, ki niste, pa "anekdoto": Znanca sem vprašal, kako se brusi DOBRE nože. Bil je poln modrosti, a ko sem a vprašal, kako to naredi, pa: Nisem jih še brusil, moja soproga jih brusi s krožnikom.
(Mimogrede, če koga kaj zanima o nožih, o tem rad "modrujem", ampak z veliko prakse in veliko zbirko nožev (ne takih od "dobrega soseda"). Na zasebni liniji, seveda, ker tukaj ni prostor za to)

LP IvoC

draxler ::

V primeru da uporabljaš Bitdefender, ga odpri nato pojdi v module, izberi Web protection ter nato izklopi Encrypted web scan. Z novim updatom mislim da vsa digitalna potrdila blokira Bitdefender.

IvoC ::

Za božjo voljo, pa povej še, o kateri verziji Bitdefenderja govoriš? Moja Free verzija takih opcij nima!
Hvala in LP

draxler ::

Sem preveril pri prenosniku od punce ki ima tudi free Bitdefender in nima istega inteface, zal ti v takem primeu ne morem pomagati. Ampak zakaj napadanje na uprabnike ki ti samo svetujejo, pri resitvi tvojega problema(nikjer nisi omenil da upprabljas free Bitdefnder) ?

_Denny_ ::

Še enkrat - NLB nima nič s tem, kriv je av. Bitdefender Free nima možnosti za izklop SSL skeniranja.

Avast in AVG - sranje.
Bitdefender - sranje.
Kaspersky - sranje.
Windows Defender - tudi sranje, a vsaj ne izvaja mitm napadov s svojimi vsiljenimi certifikati kot vsi ostali našteti.

Čisto vse našteto free in plačljivo, vključno s Klikom sem uporabljal od 2007 do prvega kvartala tega leta (tu mi je bilo vsega dovolj), tako da ni nobenega filozofiranja; vse je šlo dol, razen Defenderja. Na XP gaming mašini sem si edino pustil Avast, ker starejših OSih od Win8 pač mora biti nek av.

Časi se spreminjajo in zdaj si z dodatnim antivirusnim programom dejansko manj varen kot s privzetim Defenderom1. Vtikajo se v varne stvari in jih delajo ne-varne2, s svojimi ranljivostmi pomagajo pri okužbah3 in povzročajo druge težave4, pri katerih se večini ne sanja, da je krivec av.

1 Ex top Mozilla dev to Windows users: Ditch all antivirus except Microsoft's Defender
2 Google and Mozilla's message to AV and security firms: Stop trashing HTTPS
3 New vulnerability uses antivirus software to infect systems with malware; Antivirus software could make your company more vulnerable; Why antivirus programs have become the problem, not the solution
4 Avast users, if your Windows 10 Anniversary Update is failing, here's why; Windows 10 April 2018 Update Won't Install On PCs With Avast Antivirus, But There's A Fix Now
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

IvoC ::

Denny, se strinjam, da ni kriva NLB in se ji opravičujem, ker sem jo omenil. O drugem kot nepoznavalec ne morem soditi.

Sem pa ravnokar instaliral Bitdefender plačljivo verzijo, poskusno za en mesec. Klik zdaj dela kot treba (po vnosu klik.nlb.si v BitDefender Exclusions).
Kaj naj rečem: So pa Tipi tile Biti. Pohabili so zastonjkarsko verzijo, da lahko prodajajo plačljivo. "Dobra" komercialna poteza!

S tem se umikam iz te debate
LP IvoC

nsa_ag3nt ::

Preveri immunet av ter Panda Cloud Antivirus.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

SeMiNeSanja ::

Tega in podobnega sranja bo vse več, ker se promet vse bolj seli na https, od AV-ja pa se pričakuje, da bo skeniral tudi datoteke, ki jih prenesemo preko https, ne le tiste, ki smo jih prenašali z http protokolom.

A ljudje bi radi hkrati dve zadevi, ki se med seboj izključujeta: da AV ne bo delal 'MITM', pa da je vse preskenirano, kar pride do računalnika.

Glavni problem pri vsemu skupaj pa ni MITM kot tak, temveč njegove implementacije, ki 'podrejo' marsikatero varnostno funkcionalnost v https protokolu. Promet dekriptiramo, nato pa ga zakriptiramo nazaj. Pri tem pa lahko slabe izvedbe 'pozabijo' na celo vrsto informacij in jih ne vključijo v nazaj zakriptirani promet. To pa potem na koncu podre logiko spletnim brskalnikom, ki potencialno potrebujejo te informacije za pravilno in varno delovanje spletišča.

Od tod pa potem tudi godrnjanje Mozille in Googla, da naj AV proizvajalci (in drugi) ne zašuštrajo vsega s svojimi bednimi polovičarskimi izvedbami https inšpekcije.

Razlike v izvedbah so lahko velikanske. Videti pa jih ne moreš, če nisi ekspert specializiran točno za to področje.

Na drugi strani pa gre graja tudi na Google&Co, ki so izsilili premik glavnine prometa na https, ne da bi pri tem upoštevali, da bo to povzročilo neoviran pretok malware-a, če ne bomo uporabljali HTTPS inšpekcije prometa. Zdaj pa naj se ne zmrdujejo, če AV proizvajalci skušajo reševati to kolobocijo, kakor vedo in znajo.

Namesto godrnjanja, bi lahko naredili testne strani, kjer bi lahko vsakdo testiral svoj računalnik in videl, kolikšen del https varnosti mu njegove varnostne rešitve 'požrejo' - skupaj z razlago, kaj to za uporabnika pomeni.
Skratka, da tisto, kar lahko vidijo le eksperti, da postane vidno tudi navadnemu smrtniku.

Morda pa kaj takega celo že obstaja, pa za to ne vem...?

solatko ::

Za normalne uporabnike računalnikov, je zaščita, ki je v windows sistemu originalno priložena, popolnoma dovolj in vsaka nadomestitev te zaščite z zastonjskimi verzijami AV programja, varnost izredno poslabša, za tiste, ki klikajo vse kar se sveti in na vsak predlog veselo pritiskajo da ali yes, pa ne pomaga noben AV, tudi tak za 100€/leto ne.
Delo krepa človeka

bobby ::

ja in potem svizec,.. sej poznamo naprej,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

predi ::

Da se gredo kaj takega je po moje povsem nesprejemljivo. Kaj se majo za vtikavat v povezave, za katere se da ugotoviti, da so varne. Naj si v truststore vtaknejo javni del mojega certifikata in pustijo vse kar je kriptirano z njegovim private key-em pri miru. Bom že sam poskrbel, da bo certifikat na varnem.

Pa se ne da niti tega nastavit. GUI glup za popizdit. AV ni igrača - zakaj torej rabim interface igrače zanj? Sploh ni sposoben vprašat za elevacijo pravic, ko je potrebno. Ne, cel program moram zaganjat kot admin, drugače so nastavitve brez pojasnila grayed out. Kakšna security firma sili folk v to? Še support ticketa ne moreš poslat brez elevacije. Pa opt-out za pošiljanje drugih podatkov v sklopu ticketa je tudi nemogoč. Naredi scan sistema in pošlje vse v paklcu, tudi če imaš zgolj vsebinsko vprašanje. Mislim, kaj zavraga?

Filtriranje glede na domene (nedelujoče). Pa kje si še to videl? A zdaj moram kar Wireshark poganjat, da bom videl kam vse neka spletna stran hodi, da bi me avtenticirala? Zakaj zavraga sploh imamo certifikate potem?

Bitdefender Antivirus Plus 2019 je navadna bedarija. Samo naj mi support kakšno glupost nazaj napiše pa bom takoj zahteval refund. Tako ali tako ima solatko prav.

solatko ::

bobby - A ti mogoče AV shit prodajaš?
Delo krepa človeka

bobby ::

Ne prodajam AV sranjev. Samo ne trosim teh neumnosti, kot ti. Predpostavljaš, da ima večina vsaj malo znanja o računalništvu.
Dejstvo: ljudje so neumni in bi potrebovali kaj več, kot windows defender,..
ker zdrave pameti za te zadeve nimajo, je ne poznajo, jim ni treba. In z dodanimi orodji samo zmanjšaš možnosti neumnosti, ki jih userji naredijo, definitivno pa jih ne moreš eliminirat in tvoj post drži POGOJNO samo za bolj IT usmerjenje ljudi, kar jih pa večinoma ni.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

solatko ::

bobby - Kateri free AV je kvalitetnejši od sistemske rešitve w10?
Delam predvsem z računalniki povprečnih ali podpovprečnih uporabnikov, ki pa so večinoma dovolj firbčni, da vsake toliko stisnejo kakšno nepotrebno zadevo. V časih XP smo jim veno predlagali nakup plačljivega AV programja pa se je skozi čas pokazalo, da še tako dober AV program ne more preprečit nezaželjenih sprememb na računalniku.

Ko je M$ pričel sistem ščititi s svojim defenderjem, smo najprej na naših testnih mašinah pobrisali dol vse in nastavili Windows defender. Moram rečt, da se je že v startu obnesel dovolj dobro, da je pozneje postal tudi naš primarni program, od Viste naprej mu pomaga uporabni restore point (v xp ni bil uporaben ob okužbi), tako, da mora stranka samo približno vedet, kdaj se je okužba zgodila.

Sem pa dobil ogromno mašin, ki so se ustavile zaradi dveh ali celo treh AV programov,......

Ljudje ne rabijo več kot wd, saj več niti ne znajo uporabljat in nastavit.
Delo krepa človeka

predi ::

Po dveh tednih ping ponga z njihovim supportom smo prišli do ugotovitve, da imajo bug v svoji implementaciji. Po novem lahko celo do katere HTTPS strani s client authom dostopam, če jo dam med Exceptions... Za ene pa čudežno tega ni treba.

Support mi je pisal svašta, ampak tule imate največjo cvetko (poudarek je moj):

Now, I do believe that this issue you have reported can be caused by the feature "Master Password", from Firefox. In my previous message I was referring to reinstall your Bitdefender product, although, you have reinstalled your BAP 2019 as well. So I recommend to try this (reinstall Bitdefender) and see how it goes.
Please note that when the "Master Password", from Firefox is enabled, then the Bitdefender certificate installation process will fail. The issue will be visible on all the browsers installed on the device, therefore, please check the article below in order to see if you have the "Master Password" enabled:
https://support.mozilla.org/en-US/kb/us...

If the option is enabled, please disable it, then reinstall Bitdefender as follows, in order to solve the issue: ...

Mislim, da mi ni potrebno posebej razlagati, kako zelo narobe je kaj takega zahtevati od uporabnika.

BTW:



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem dostopati do strani, ki zahtevajo certifikat

Oddelek: Pomoč in nasveti
51008 (732) nejcpirc
»

Klik NLB dostop(Tega spletnega mesta ni mogoče doseči)

Oddelek: Loža
123228 (2921) crniangeo
»

Firefox mi ne dovoli dostopa do NLB Klik

Oddelek: Informacijska varnost
119018 (6321) Twixz
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514598 (12983) opeter
»

Kateri je dober protivirusni program?

Oddelek: Programska oprema
174491 (3945) Mentalist

Več podobnih tem