» »

Kazalec napolnjenosti rezervoarja

Kazalec napolnjenosti rezervoarja

Ganon ::

Pred desetimi minutami sem natočil približno 20 litrov goriva, rezervoar je bil napolnjen do maksimuma. Zaženem avto in kazalec se premakne do točke, kjer je bil pred točenjem goriva. Ko avto ugasnem, gre normalno nazaj na ničlo. To se mi še nikoli ni zgodilo. Kaj je lahko narobe?

edi45 ::

Mogoče plovec

Tilen ::

Katera črpalka?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ganon ::

MOL, vedno hodim na isti bencinski servis.

Ganon ::

Ne postavljajte trapastih vprašanj, no. :|

zk_eu ::

Kakšne ima veze zakaj je tankal? Kaj te briga. Eni ste res mimo no.

Verjetno se ti je res plovec kje zataknil, čeprav se to zgodi res redko.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Ganon ::

Če je kriv plovec, se to lahko reši samo od sebe ali bo nujno potreben servis? Kako zahteven je poseg?

AapocalypseE ::

Avto zamajaj sem in tja... lahko, da se plovec sprosti.

Za kateri avto se gre?

Zgodovina sprememb…

dice7 ::

Lahko odklopis akumulator za 5 min in potem nazaj priklopis. Prej seveda dobro pretresti avto oz malce udari gor po keslu. Ce imas novejsi avto se ti zna radio zakodirati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

rok_p ::

A to mas renaulta? Mi mamo podobne probleme pri espacu..kaze rezervo + eno crtico, avto se pa ustavi.
rok

Ganon ::

Sem ravnokar prišel domov. Ko sem zagnal avto, je kazalec skočil do maksimuma. Se je uredilo samo od sebe. :D

Ganon ::

Glede na števec kilometrov kaže prav. Bom videl, kaj se bo dogajalo, ko bo nivo padal. Ostal ne bom nikjer, ker vsakič, ko natočim gorivo, ponastavim dnevni števec in vem, koliko kilometrov lahko prevozim.

šernk ::

rok_p je izjavil:

A to mas renaulta? Mi mamo podobne probleme pri espacu..kaze rezervo + eno crtico, avto se pa ustavi.


se navadiš da kaže za 1/4 narobe in je rešeno ali pa menjaš komplet črpalko + plovec (ne vem, če se da danes samo eno sploh še menjat, pri starih avtih se je dalo). Meni je vedno kazalo premalo, tako da ko se mi je prižgala lučka za rezervo sem imel namesto 8l notri še cca 20litrov. Je bilo pa užitek strašit ljudi ko si 150km na rezervi pripeljal 8-)

in ja, je neodvisno od znamke avta ;)

@OP: spremljaj prevožene KM, morda je to enkratni dogodek, morda je pa plovec šel falit in bo kazal narobe. kolk koga moti ta zadeva je pa drugo. Če voziš sam tvoj avto je vseeno, če pa tudi drugi vozijo kdaj pa kdaj je pa fajn da popraviš, da ne kdo ostane kje če bo zajebavalo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Stari maček ::

O kakšnem plovcu neki govorite? Sem mislil, da je tole nek tehnološki forum... Večina novih vozil ima digitalne trakove, ki se umerijo šele en čas po točenju goriva.

AapocalypseE ::

Ko dotočiš oz. natočiš poln rezervoar, mora takoj kazalec kazat tako kot treba, če ne, je nekaj narobe...

Scorpy84 ::

Gre mogoče za kak PSA avto, morebiti 307, c2/3?

Stari maček je izjavil:

O kakšnem plovcu neki govorite? Sem mislil, da je tole nek tehnološki forum... Večina novih vozil ima digitalne trakove, ki se umerijo šele en čas po točenju goriva.


Ti pa nenatančno bereš in bi lahko prebral, da verjetno nima potovalni računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rezervar VW Golf 5

Oddelek: Na cesti
5761 (626) bronco
»

Rezerva avtomobila

Oddelek: Na cesti
4010362 (4502) Dr_M
»

Števec goriva ne dela

Oddelek: Na cesti
71341 (1169) KAVINSKY
»

Količina goriva v avtomobilu

Oddelek: Na cesti
224803 (3968) CaqKa
»

Točenje goriva? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7928504 (26177) SkIDiver

Več podobnih tem