» »

Kako nastavit višino bi-xenon žarometa?

Kako nastavit višino bi-xenon žarometa?

neverjetni99 ::

Pozdravljeni,

imam sledeči problem. Ko mi je xenon žarnica prenehala delovati, sem naročil drugo in včeraj odšel do enega "hitrega servisa" v mojem mestu, ker so vsi malo boljši mehaniki bili trenutno zasedeni. Tam je neki poba, ki je "kao" mehanik, mi hotel menjati žarnico. Po cca 45 min mi reče, da ne gre menjat in naj grem drugam. OK. Sem šel dalje spraševat, če imajo par minut časa in mi je en mehanik menjal v 5 minutah. Danes zvečer ko sem se vozil sem opazil samo en snop, ki se premika(adaptivne luči) sem mislil da mi spet ne dela žarnica, se ustavim ob cesti in grem gledat. Xenonka gori, ampak je obrnjena v tla. Tudi ko sem parkiral pri hiši ko sem prišel domov, sem opazil da je desni snop, ki bi sicer moral biti višji zaradi pešcev in kolesarjev, je nižji in tudi tistega modrega roba na vrhu ni, kot je pri levi luči ko sveti snop na steno. Po moji domnevi, ko je na silo not tišal žarnico tisti prvi "mojster" nekako premaknil projektor oz lečo, saj se je cela luč migala in projektor oz leča zraven. Zdaj pa me zanima, kako se da to popravit, da bi nastavil višino nazaj na tako kot je bila prej? Lahko to sam ročno naredim ali je treba peljat avto na servis?

RegulusDraco ::

najprej pojdi na uradni servis in naj ti pogledajo kaj so ti na hitrih servisih naredili ali celo uničili.


potem pa naprej do tehničnih pregledov, kjer ti bodo nastavili višino snopa, če jih boš zelo lepo prosil.


ps.: lahko tudi ročno narediš. Pri halogenskih žarnicah (tastare h4 in h7 ter h1) so imele samo 1 vijak, ki si ga vrtel in z njim nastavljal višino snopa. Kako je pri xenonu pa nevem, najbrž je podoben mehanizem.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

oiwedfhjweif ::

Bi-xenon sam nastavlja položaj, višino in snop s senzorjem pri zadnjih kolesih, ti sam ne moreš.

Moli, da nimaš polomljenih nosilcev zaslonke.

RegulusDraco ::

oiwedfhjweif je izjavil:

Bi-xenon sam nastavlja položaj, višino in snop s senzorjem pri zadnjih kolesih, ti sam ne moreš.

Moli, da nimaš polomljenih nosilcev zaslonke.


tudi to.
Ne tikaj nič. Pojdi k uradnemu serviserju in naj pregledajo. Mogoče je žarnica narobe vstavljena mogoče je polomljeno.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

neverjetni99 ::

RegulusDraco je izjavil:

oiwedfhjweif je izjavil:

Bi-xenon sam nastavlja položaj, višino in snop s senzorjem pri zadnjih kolesih, ti sam ne moreš.

Moli, da nimaš polomljenih nosilcev zaslonke.


tudi to.
Ne tikaj nič. Pojdi k uradnemu serviserju in naj pregledajo. Mogoče je žarnica narobe vstavljena mogoče je polomljeno.


Se mi zdi da je najboljše ja da pokličem v ponedeljek in peljem avto do Selmarja. Žarnica ne more bit narobe vstavljena, ker drugače kot v eni poziciji sploh ne gre not. Upam samo da mi ni nič pokvaril. Ker enkrat mi je ta isti "mehanik" gume tak dobro gor zmontiral, ko sem jih šel menjat, da mi je volan treslo že pri 90-100km/h in avto v desno vleklo ko sem zaviral.

matobeli ::

Tudi xenon se nastavlja po višini. Avtomatika samo uravnava snop glede na obremenjenost vozila.

Na AMZS bodo zih nastavili za ne veliko denarja, če si slučajno član pa verjetno kar zastonj.

donvito ::

neverjetni99 je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

oiwedfhjweif je izjavil:

Bi-xenon sam nastavlja položaj, višino in snop s senzorjem pri zadnjih kolesih, ti sam ne moreš.

Moli, da nimaš polomljenih nosilcev zaslonke.


tudi to.
Ne tikaj nič. Pojdi k uradnemu serviserju in naj pregledajo. Mogoče je žarnica narobe vstavljena mogoče je polomljeno.


Se mi zdi da je najboljše ja da pokličem v ponedeljek in peljem avto do Selmarja. Žarnica ne more bit narobe vstavljena, ker drugače kot v eni poziciji sploh ne gre not. Upam samo da mi ni nič pokvaril. Ker enkrat mi je ta isti "mehanik" gume tak dobro gor zmontiral, ko sem jih šel menjat, da mi je volan treslo že pri 90-100km/h in avto v desno vleklo ko sem zaviral.

Zanimivo pa je, da se še vedno vračaš k njemu, kljub slabim izkušnjam. Res si neverjeten. ;)

neverjetni99 ::

donvito je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

oiwedfhjweif je izjavil:

Bi-xenon sam nastavlja položaj, višino in snop s senzorjem pri zadnjih kolesih, ti sam ne moreš.

Moli, da nimaš polomljenih nosilcev zaslonke.


tudi to.
Ne tikaj nič. Pojdi k uradnemu serviserju in naj pregledajo. Mogoče je žarnica narobe vstavljena mogoče je polomljeno.


Se mi zdi da je najboljše ja da pokličem v ponedeljek in peljem avto do Selmarja. Žarnica ne more bit narobe vstavljena, ker drugače kot v eni poziciji sploh ne gre not. Upam samo da mi ni nič pokvaril. Ker enkrat mi je ta isti "mehanik" gume tak dobro gor zmontiral, ko sem jih šel menjat, da mi je volan treslo že pri 90-100km/h in avto v desno vleklo ko sem zaviral.

Zanimivo pa je, da se še vedno vračaš k njemu, kljub slabim izkušnjam. Res si neverjeten. ;)


Sem pač mislil da bo mogoče znal menjat vsaj žarnico, če že gum ne zna.

chucki ::

To bi lahko sam menjal, imas na youtube polno DIY
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

neverjetni99 ::

chucki je izjavil:

To bi lahko sam menjal, imas na youtube polno DIY


Sklepam da še nisi videl v živo menjave xenonk. Če se poklicni mehaniki jebejo po pol ure en se je več kot eno uro, na sopotnikovi strani, ko ni bilo prostora, koliko misliš da bi se še navaden laik in po možnosti še zlomil žarnico in bi bil ob ne malo denarja, ni vredno težav in časa, rajše dam 5€ in adijo.

chucki ::

Jaz sem jo sam na bwmju, sam verjetno je pri starejsih verzijah lazje. Naucis se glih tako, kot mehanik, mogoce se bolje ;) youtube dela cudeze ce nimas dveh levih rok.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

edi45 ::

chucki je izjavil:

Jaz sem jo sam na bwmju, sam verjetno je pri starejsih verzijah lazje. Naucis se glih tako, kot mehanik, mogoce se bolje ;) youtube dela cudeze ce nimas dveh levih rok.


Na bmwjih gre lažje, skratka na vseh nemcih gre lažje, saj ponavadi se menja kar čez blatnik in tudi tista sponka, ki drži žarnico not je drugače narejena, kot pri ostalih znamkah.

neverjetni99 ::

edi45 je izjavil:

chucki je izjavil:

Jaz sem jo sam na bwmju, sam verjetno je pri starejsih verzijah lazje. Naucis se glih tako, kot mehanik, mogoce se bolje ;) youtube dela cudeze ce nimas dveh levih rok.


Na bmwjih gre lažje, skratka na vseh nemcih gre lažje, saj ponavadi se menja kar čez blatnik in tudi tista sponka, ki drži žarnico not je drugače narejena, kot pri ostalih znamkah.


To sem tudi zasledil nekje ja.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Evo laik ki je sam menjal xenon na japoncu. Prvič ko sem to počel je trajalo vsaj ene 3 ure, odstranil kolotek, se matral skoz haubo kjer je placa res minimalno
.. Predvsem zato ker se je prah nabral na tesnilu pokrova in je šlo vse res na trdo. Potem sem spucal in namazal tesnilo in ko sem moral popravljati še socket na eni sem imel vse zamenjajo v nekaj minutah.

Je pa treba bit res_res pazljiv da se ne poškoduje nove žarnice. Meni je uspelo da se stekla nisem niti dotaknil, ampak je zadeva mukotrpna.

Torej se da, ampak res ni za nekoga z manj potrpljenja in po možnosti ni vajen takih ročnih del.

Machete ::

neverjetni99 je izjavil:

Pozdravljeni,
Po cca 45 min mi reče, da ne gre menjat in naj grem drugam.


Haha, po tem sem takoj vedel da je bimer. Predvidevam da E90. Been there, done that. Ker sem imel isto situacijo, ko mi je dečko v eni delavnici, ki sicer kar obvlada avte, po 40 min obupal :D Kokalj jr. jo je miže zamenjal v 5 min.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

AndrejS ::

Na e83 sam menjal xenon žarnico v manj kot 5 minutah. Sedaj bi verjetno v minuti.
Sem pa imel problem z višino, ko sem menjal senzor za nastavljene luči. Takrat sem pa moral obe luči ročno nastavit.

Machete ::

Je imel pa mojster Kokalj vsaj kar sem videl ene posebne (namenske) klešče/ščipo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

neverjetni99 ::

Evo, danes so mi na uradnem servisu obe luči nastavili oz dvignli, ko sem jih vprašal, če lahko pogledajo. Dvignejo se z imbus ključem, na zgornji strani žarometov.

Pentium ::

Kateri BMW če lahko še to zvemo ;)

Sicer pa ja, najbolj zabavno je menjati xenonko na E53 X5 FL, kjer je potrebno žaromet fizično odstraniti. Torej odbijač dol, odklopit kable in žaromet dol. Sama menjava žarnice je nato zelo enostavna :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko nadomestim glavne prednje žarnice avta z led (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6015763 (3723) simnov
»

menjava žarometov

Oddelek: Na cesti
328000 (1553) gasparinni
»

Zamenjava Bi-xenon luči za LED

Oddelek: Na cesti
4813515 (12653) David83
»

Problem z novimi žarometi

Oddelek: Na cesti
153300 (2190) SkIDiver
»

Xenon žarnica

Oddelek: Pomoč in nasveti
174077 (3776) Fritz

Več podobnih tem