» »

skeniranje stripa

skeniranje stripa

svejk ::

evo doma se mi valja nekaj stripov alan ford, pa sem se odlocil poskenirat, ker papir pocasi zbledi, bitki pa ostanejo...
rad bi poskeniral v .pdf format, pa ne vem na kaksnih nastavitvah bi bilo najoptimalnejse...

imate kaj izkusenj?

BaRtMaN ::

Kakor sem bral na flowerreaktorju, se to dela tako, da prvo poskeniraš v rastersko sliko in potem te slike povežeš v pdf.
Kako narediš slednje, ne vem, bi pa rad.

Highlag ::

Najbolje je, da skeniraš 2 barvno. Ker je Alanford tako ali tako ČB nebi smel imeti problemov s tem. Točno katero nastavitev izbrat je odvisno od tvojega skenerja oz. priložene programske opreme.

Resolucijo prilagodi resoluciji svojega monitorja. Tako, da boš imel sliko lepo čez cel ekran. Nima smisla skenirat v višji resoluciji, ker potem ne boš videl cele slike, ali pa bo pomanjšana. Po drugi strani nima smisla skenirat v manjši resoluciji, ker bo potem preslaba berljivost.

Za PDF datoteko lahko v Acrobat-u enostavno izbereš "import as PDF". In lepo nanizaš slike kot si sledijo v stripu. Vsekakor ti pa kak eksperiment ne bo škodil.

Fury ::

jest mam okol 100 alan fordov poskeniranih nekje... lahko se zmenva da ti posljem in bos mel manj problemov...

BaRtMaN ::

Jaz imam vse slovenske izdaje (50), a nimam skenerja.
Fury: imaš slovenske ali hrvaške scane?

Fury ::

hrvaške - mam tut rajs hrvaske.. ne vem zakaj.. mogoce zato k sem jih prvo bral :)

Highlag ::

@ Fury

A jih nimamo vsi? :D

Sam pregledal sem pa samo ene 5 številk. Če bi imel papirnate verzije bi bil že sigurno vsaj že enkrat skozi. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitaliziranje slik iz negativov

Oddelek: Sedem umetnosti
314616 (3601) Okapi
»

Program za enostavno skeniranje

Oddelek: Programska oprema
174704 (3553) opeter
»

Kako "preslikati" številke iz papirja v Word

Oddelek: Loža
283211 (2323) [D]emon
»

Skeniranje starih revij (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517758 (12215) Alamar
»

Photoshop

Oddelek: Zvok in slika
71495 (1350) ferjan

Več podobnih tem