» »

Samsung 55NU7402 problem s sliko pri nogometu/kodeki za filme

Samsung 55NU7402 problem s sliko pri nogometu/kodeki za filme

phixion ::

Gledam nogomet na sportklub (HD) in se vsake toliko pojavi lag (ne cela slika, ampak samo nekaj igralcev). V načinu naravno je boljše kot v standard, ampak se še dogaja. Bi moral spremeniti kakšne nastavitve? Pri 6 let staremu samsungu se mi to ni dogajalo. In pa tudi ogromno filmo preko USB-ja ne podpira. Je potrebno naložiti kakšne kodeke?

Hvala za odgovore...

fpbs ::

Ta TV ima vertikalno frekvenco osveževanja 50Hz. Če se ne motim, sem ti iz tega razloga odsvetoval ta nakup. Verjetno se boš moral s tem kar sprijaznit.

Han ::

V nastavitvah za sliko preveri, če imaš vklopljen Auto Motion Plus, in ga izklopi...

Sploh ne prevaja filma z USB ali si le brez zvoka? Letošnja N serija nima več DTS kodeka!

phixion ::

Han je izjavil:

V nastavitvah za sliko preveri, če imaš vklopljen Auto Motion Plus, in ga izklopi...

Sploh ne prevaja filma z USB ali si le brez zvoka? Letošnja N serija nima več DTS kodeka!


Kakšnega predvaja, večino pa sploh ne. Sem probal več releasov enega filma pa ni odprlo nobenega:S Pa je kakšna rešitev potem sploh za to?

Andraz1988 ::

.avi tud ne podpira, tako da konvertiras v .mkv in dela normalno potem.

phixion ::

Recimo tega ne predvaja pa je .mkv:

Naziv: Good.Time.2017.SLOSubs.720p.BRRip.H265-DrSi

Leto..........: 2017
Velikost......: 2,70 GB
Dolžina.......: 101 min.
Video.........: 3 304 Kbps | 1280x534 | 24 fps | H265
Zvok..........: Dolby Digital AC3 5.1 @ 448 Kbps

Kje je problem?

fpbs je izjavil:

Ta TV ima vertikalno frekvenco osveževanja 50Hz. Če se ne motim, sem ti iz tega razloga odsvetoval ta nakup. Verjetno se boš moral s tem kar sprijaznit.


Verjetno sem spregledal, ali pa namerno spregledal:P Si nisem mislil da bom imel v letu 2018 take težave:P

Han je izjavil:

V nastavitvah za sliko preveri, če imaš vklopljen Auto Motion Plus, in ga izklopi...



Ali ni Auto Motion plus ravno za fuzbal ipd.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phixion ()

krepki ::

Kje pa gledaš film na vgrajenem predvajalniku ali vlc,kodi itd,če gledaš na vgrajenem si naloži vlc ali kodi in probaj tam.

phixion ::

Vgrajenem ja... Kodi? A ni to za android?

Han ::

Prekodiraj film z MKVToolNix programom, s tem da imaš v Output zavihku pod Miscellaneous dodana naslednja dva parametra:

--engage no_cue_duration
--engage no_cue_relative_position

bbobst ::

Auto Motion Plus je treba izklopiti.
Sam sem imel isti problem na KS7002 (2016 model).

phixion ::

Han je izjavil:

Prekodiraj film z MKVToolNix programom, s tem da imaš v Output zavihku pod Miscellaneous dodana naslednja dva parametra:

--engage no_cue_duration
--engage no_cue_relative_position


Hvala, to dela (vsaj pri zgornjem filmu). Je pri vseh formatih enak postopek? Kaj pa to naredi sploh?

bbobst je izjavil:

Auto Motion Plus je treba izklopiti.
Sam sem imel isti problem na KS7002 (2016 model).



Ok, bom probal... Ampak že prej sem opažal da npr. na TVSLO se to manj dogaja kot na sportklubu. Možno? Si spremenil tudi kakšne druge nastavitve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phixion ()

bbobst ::

phixion je izjavil:

Han je izjavil:

Prekodiraj film z MKVToolNix programom, s tem da imaš v Output zavihku pod Miscellaneous dodana naslednja dva parametra:

--engage no_cue_duration
--engage no_cue_relative_position


Hvala, to dela (vsaj pri zgornjem filmu). Je pri vseh formatih enak postopek? Kaj pa to naredi sploh?

bbobst je izjavil:

Auto Motion Plus je treba izklopiti.
Sam sem imel isti problem na KS7002 (2016 model).



Ok, bom probal... Ampak že prej sem opažal da npr. na TVSLO se to manj dogaja kot na sportklubu. Možno? Si spremenil tudi kakšne druge nastavitve?

Ne.

Han ::

Gremio ::

Tud mene heca ta lag pri športu na Samsung 50mu6172.auto motivom plus imam izklopljen.So mogoče kakšne nastavitve za spremenit?Je mogoče kriv kabel HDMI?Al pa uTorrent kateri mi deluje na kompu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gremio ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung TV ne bere USB filmov

Oddelek: Zvok in slika
104240 (4071) Han
»

Samsung smart tv in usb problem

Oddelek: Zvok in slika
111930 (1790) Laki_ laik
»

panasonic tv & h.265

Oddelek: Zvok in slika
5983 (648) Han
»

Prekinjanje predvajanja filma na TV

Oddelek: Zvok in slika
101210 (929) meXem
»

predvajanje fullHD na tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
202116 (1636) G_mAn

Več podobnih tem