» »

Prekinjanje predvajanja filma na TV

Prekinjanje predvajanja filma na TV

meXem ::

Prosim za pomoč/nasvet...

Med predvajanjem filma preko DVD predvajalnika na TV mi po cca. 30min prekine sliko. Črn zaslon, vendar na predvajalniku kaže čas predvajanja filma dalje.

Ker sem mislil, da je problem v DVD predvajalniku, sem le tega zamenjal z novim. Problem ostaja isti. Slike zmanjka po dobre pol ure gledanja.
Šel sem skozi vse nastavitve, vendar brez ideje, kako problem rešiti. Dodatna napaka se pojavi ob ponovnem zagonu predvajalnika, ko lahko film vrtim dalje, vendar ne najde zvoka!?!

Obe napravi sta Philips, točnega modela ne vem, vendar "boljšega ranga". TV je star 1 leto.

Kaj storiti?

Hvala!

BorutK-73 ::

Defekten dvd disk.

meXem ::

Ni fora v disku, problem se ponavlja z različnimi filmi.
btw, gledam preko usb ključka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meXem ()

Han ::

Prekodiraj film z MKVToolNix programom, v katerem na Merge/Output zavihku pod "Additional options" vklopi:

--engage no_cue_duration
--engage no_cue_relative_position

Scorpia ::

Prej bi rekel da hdmi kabel zajebava, v kolikor imas tako priklopljeno. Probaj drug vhod, drug kabel. Ce je problem z medijem ali samim predvajalnikom, priklopi analogno oziroma scart/komponentni kabli in preveri ce tam izgine slika.
////

Tomson ::

Scorpia je izjavil:

Prej bi rekel da hdmi kabel zajebava, v kolikor imas tako priklopljeno. Probaj drug vhod, drug kabel. Ce je problem z medijem ali samim predvajalnikom, priklopi analogno oziroma scart/komponentni kabli in preveri ce tam izgine slika.


Bi se kar strinjal.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Han ::

HDMI kabel ne crkuje kar tako "na pol ure". Če nagaja stik, je slika (po določenem času) snežena ali defektna, ali pa že v štartu ni slike...

beta1 ::

Skoraj verjetno da te res HDMI kabel heca.

Meni je že crknil in to v 3 minutah. Lepo špilal xboxa360 (e), prvo je zmanjkalo DD5.1, potem pa samo artefakti in tema. Sem bil v čistem tiltu, ker sem mislil da je xbox šel vragu. Na srečo je bil samo kabel. Ta kabel sploh ni delal več, niti na PC>Samsung monitor. Je bil pa kvaliteten drag kabel. Včasih drago tudi ni dobro.

Scorpia ::

Kabel ne rabi crkovat, dovolj da je slab in naprave med seboj izgubijo stik. Pri kaksnih napravah bo ok delovalo, pri drugih spet ne. Doma mi wd tv en kabel nikakor ne prenasa. Lahko dela pol ure lahko pa dve uri, kokr mu zapase. Z drugim kablom pa tega problema ni.
////

meXem ::

Super ideja to s HDMI kablom!
Probaj kasneje stestirat drug kabel in povem rezultat...

Hvala lepa zaenkrat. :)

meXem ::

Izkazalo se je, da je bila težava res star HDMI kabel.
Po dolgem času sem spet lahko pogledal dvd film v celoti. HVALA!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung TV ne bere USB filmov

Oddelek: Zvok in slika
104278 (4109) Han
»

HD filmi iz neta

Oddelek: Zvok in slika
152549 (1899) tbostjan
»

Težava z samsung tv

Oddelek: Zvok in slika
132219 (1306) paliskic
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310713 (7724) BigWhale
»

hd tv - pc

Oddelek: Zvok in slika
61508 (1248) miranpozar

Več podobnih tem