» »

ventilator na prenosniku ne deluje

ventilator na prenosniku ne deluje

polozweii ::

Dobil sem okoli 15 let star HP prenosnik. Windows se prižge, ampak prenosnik kmalu ugasne. Opazil sem da ventilator ne vrti, zato pride verjetno do pregretja procesorja in posledično se prenosnik ugasne. Na ebay sem našel rabljen ventilator za prenosnik. Še prej bi se rad prepričal če je razlog za nedelovanje ventilatorja res v skurjenem ventilatorju, ali pa je kaj drugega.
Na kakšen način preizkusim delovanje ventilatorja? Imam Univerzalni adapter za enosmerne napetosti 3, 4.5, 6, 7.5, 9, 12V. Na kateri napetosti deluje ventilator?

Na youtube mi ne uspe najti kako pridem do ventilatorja na HP Compaq nx7010.
  • spremenilo: polozweii ()

polozweii ::

Z drugimi besedami....
Dobil sem okoli 15 let star prenosnik HP Compaq nx7010. Windows se prižge, ampak prenosnik kmalu ugasne. Opazil sem da ventilator ne vrti, zato pride verjetno do pregretja procesorja in posledično se prenosnik ugasne. Na ebay sem našel rabljen ventilator za prenosnik. Še prej bi se rad prepričal če je razlog za nedelovanje ventilatorja res v skurjenem ventilatorju, ali pa je kaj drugega.
Na kakšen način preizkusim delovanje ventilatorja? Imam Univerzalni adapter za enosmerne napetosti 3, 4.5, 6, 7.5, 9, 12V. Na kateri napetosti deluje ventilator?

Na youtube mi ne uspe najti kako pridem do ventilatorja na omenjenem prenosniku!

Floralys ::

https://fr.ifixit.com/Vue+Éclatée/HP+Co...
Če ti kaj nuca. Pa poskusi najprej samo malo prepihat vse skupaj.

polozweii ::

Link se ne odpre.

Ventilator sem med delovanjem premikal z zobotrebcem vendar ni nič trzal kar jaz razumem da nima napetosti, ali pa je skurjen.

Floralys ::

fr.ifixit.com/Vue+Éclatée/HP+Compaq+nx7010+Business+Notebook+Teardown/15665
poskusi ta link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Floralys ()

polozweii ::

Odstranil sem tipkovnico in opazil da je priklop ventilatorja izklopljen. Verjetno so ga pozabili nazaj priklopit ko so prenosnik zaradi ne vem kakšnega razloga razmontirali. Sedaj ventilator deluje.
Hotel sem obnoviti še termalno pasto ampak mi ni uspelo ker iz zgornjega linka ni dovolj informacij da bi lahko prišel do odstranitve hladilnega sistema CPU.

Ventilator je 20 sekund delal, 20 sekund miroval,....šlo je rahlo na živce in sem ga v Biosu vklopil tako da sedaj stalno vrti. Par ur ga bom pustil prižganega da vidim če je hlajenje vredu, potem pa na novo naložil OS.

V biosu je še par nastavitev ki jih ne poznam in spodaj pišem kako je nastavljeno, da pokomentirate če kaj ni vredu:
-Num Lockstate at boot Swap Fn/Ctrl keys.....OFF
-Multiple pointing devices......enable
-USB legacy support.......enable
-Intel SpeedStep technology.... Automatic (možno je izbirati med Automatic in Disable)
- Parallel port mode...... možnosti so ECP, Standard, Bidirectional, EPP Na starem namiznem računalniku imam paralelni port in ko sem nanj priklopil staro napravo, je naprava že takoj delovala. Sedaj bi rad takšno vrsto paralelne povezave tudi na tem prenosniku, ne vem pa katero možnost od tistih štirih naj izberem. Mo mogoče kar Standard?

polozweii ::

Poleg tega sem pravkar naredil test diska v biosu. Pri hitrem dvominutnem testu je šlo tekoče skozi. Pri Comprehensive 32 minutnem testu pa je pri 30% javilo Error:Read failure. Ali to pomeni da lahko na disk vseeno spravim OS in da je samo vprašanje časa kdaj bo disk odpovedal?
Na kaj moram gledati pri nakupu diska? Samo to da je IDE disk ali še kaj drugega? Hitrost trenutnega diska je 4200 obratov.

Če dobim poceni bi kupil tudi 2 GB Ram ker je trenutno samo 512 MB. V specifikacijah piše da gre gor max 2 GB, ne vem pa na katere stvari moram biti pozoren pri nakupu ustreznega RAMa.

Specifikacije računalnika:
https://www.cnet.com/products/hp-compaq...

klinker ::

Vrzi to v smeti, ker ni vredno niti cene, ki jo bos dal za nadgradnjo rama in diska.

polozweii ::

Za to kar bom rabil bo čisto zadoščal.

FX6300B ::

za kaj pa rabiš?
ker če to lahko narediš tudi na raspberry pi raje daj tistih 30EUR in ga kupi kot da te stara jajca tu popravlaš
bo delovalo hitreje, tišje, bolj varčno in še in še
:))
drugače ide disk huh ja vrjetno glede na to da je po vsej vrjetnosti še originalni notri bi ga bilo treba zamenjat gledati moraš da je IDE in da je 2.5" pa še prej preglej kako je z kakšno omejitvijo velikosti diska, ni nujno da je laptop npr sposoben delovati z npr 500gb diskom ali pa kake take finte

ram pa gledaš oznako po vsej vrjetnosti DDR2 ali celo samo DDR pa SO-DIMM je pri laptopih vzameš najhitrejšega kar laptop podpira

edit: pri linku od laptopa ki si ga prilepil ti piše da je ram oznaka DDR SDRAM sepravi še DDR1 hitrost pa 333 MHz hm res me zanima za kaj boš to rabil
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

espacious ::

polozweii je izjavil:

Odstranil sem tipkovnico in opazil da je priklop ventilatorja izklopljen. Verjetno so ga pozabili nazaj priklopit ko so prenosnik zaradi ne vem kakšnega razloga razmontirali. Sedaj ventilator deluje.
Hotel sem obnoviti še termalno pasto ampak mi ni uspelo ker iz zgornjega linka ni dovolj informacij da bi lahko prišel do odstranitve hladilnega sistema CPU.

Ventilator je 20 sekund delal, 20 sekund miroval,....šlo je rahlo na živce in sem ga v Biosu vklopil tako da sedaj stalno vrti. Par ur ga bom pustil prižganega da vidim če je hlajenje vredu, potem pa na novo naložil OS.

V biosu je še par nastavitev ki jih ne poznam in spodaj pišem kako je nastavljeno, da pokomentirate če kaj ni vredu:
-Num Lockstate at boot Swap Fn/Ctrl keys.....OFF
-Multiple pointing devices......enable
-USB legacy support.......enable
-Intel SpeedStep technology.... Automatic (možno je izbirati med Automatic in Disable)
- Parallel port mode...... možnosti so ECP, Standard, Bidirectional, EPP Na starem namiznem računalniku imam paralelni port in ko sem nanj priklopil staro napravo, je naprava že takoj delovala. Sedaj bi rad takšno vrsto paralelne povezave tudi na tem prenosniku, ne vem pa katero možnost od tistih štirih naj izberem. Mo mogoče kar Standard?


Num Lockstate at boot Swap Fn/Ctrl keys.....OFF - ali naj je numlock ON ali OFF ko vžgeš pc. Ponavadi dam vedno na ON. In ali so F1, F2, ... navadne funkcijske tipke ali moraš še FN držat za drugo funkcijo. Ponavadi na OFF.

Multiple pointing devices......enable - Ali sta lahko zunanja miš in notranja (touchpad) oba hkrati delujoča. Ponavadi dam na OFF

USB legacy support - podpora "starim" usb napravam. ON

Intel SpeedStep technology.... Automatic Mislim da je da ti avtomatsko zbija frekvenco proca. Naj me kdo popravi. Pusti na auto.

Parallel port mode. - Izberi standar ter probaj.

Če želiš imam (mislim) tak laptop doma. Odslužen a za kakšne dele bo ok sporoči če pogledam če še obstaja v Super Medo-tovi sobi.

LP
LP, espacious


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI in HP docking station

Oddelek: Pomoč in nasveti
164139 (3549) zcetrt
»

Katerega notebooka priporočate

Oddelek: Kaj kupiti
182109 (1705) kix
»

158w vs. nx7010

Oddelek: Kaj kupiti
51686 (1468) okfec
»

nakup prenosnika nekje do 400kSIT

Oddelek: Kaj kupiti
61550 (1396) dejvidlj
»

Centrino proti pentium

Oddelek: Kaj kupiti
221628 (1323) _WilL_

Več podobnih tem