» »

Katerega notebooka priporočate

Katerega notebooka priporočate

alcapone ::

Kupujem prenosni računalnik in odločam se med temi 3 modeli ( vem da je veliko že bilo napisanega) toda bolj konkretno me zanimajo dobre in slabe strani spodaj omenjenih prenosnikov in seveda kaj bi na mojem mestu naredili vi, da nebom kupil mačka v žaklju.
Torej - prenosnik mi bo nadomestilo za namizni računalnik, obvezno po povezan z brezžično povezavo v net, uporabljal ga bom za poslušanje muzike ( btw...na katerega lahko priklopim svoje 2.1 zvočnike z subwoferjem), gledanje filmov...pisarniški programi ...itd
In še modeli:

Presario nx7010 P-M 1.6Ghz Centrino,
512MB ddram,
40GB hdd,
15.4" WSXGA LCD,
COMBO,
ATI Radeon 9200 64MB,
modem, mrežna, Wlan, Cardreader, Bluetooth, USB, PCMCIA



HP Pavilion zv5376EA
- Pentium 4, 3.2GHz (1M...Cache,800Mhz Data Rate)
- 512 DDR
- 60GB disk
- DVDRW/CDRW (Toshiba 8xDVD,24xCD)
- Radeon mobility 9000/9100 128MB (tv-out)
- LCD 15.4 1280x800 15.4” WXGA BrightView Widescreen TFT Display
- harman/kardon zvočniki
- 3xUSB 2.0
- fireware
- multi digital media reader (SD-MS/Pro-MMC-SM)
- modem
- mrezna kartica
- Baterija: 12-cell Lithium-Ion (Li-Ion) – Avtonomija od 2-2,5 ure!!


Pavilion ZV5329EA AMD XP3000+,
512MB DDR,
60GB,
15.4" XGA LCD,
DVD+RW,
modem, mreža, CardReader, Wlan, Tv Out, USB, PCMCIA


Torej to so ti modeli, prosim vzemite si čas in mi napišite kaj in kako, za vse informacije vam bom zelo hvaležen!!!:))
  • spremenil: boštjan ()

Racko ::

Ce je ze evliko tem, zakaj si ta ne pogledaš kaj so jim svetovali? LMAO No am v tvojem primeru bi vzel centrinota :P


LP

Jan987 ::

jest bi tud vzel centrinota!!!

Gwanaroth ::

AMD.
Lights often keep secret hypnosis..

Sc0ut ::

Centrino, navadni amd in p4 v laptopih pomenita veliko gretja. Vem iz izkušenj. Vroče + velika poraba.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Gwanaroth ::

Imam AMD Sempron Mobile in laptop je tisji od jutranje sapice.
Lights often keep secret hypnosis..

jambo ::

kaj pa je narobe z P4...meni se zdi pa čisto O.K...pa še dober dizajn ima ( mislim na Paviliona)
sicer pa ali je res tako očitna razlika med...centrino in ostalimi procesorji....'''':))

Zheegec ::

Centrino ni procesor.
Ja za mobilnika je prva izbira PentiumM, daleč potem mogoče Athlon64 Mobile, potem pa ostalo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Myth ::

Če ni skrivnost, povej kje si jih ogleduješ oz. kje boš kupil?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Jux ::

nobeden od teh ni kul za desktop replacement - vzami enega z r9700 ali nvidia 6xxx go
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

jambo ::

ja...če bo igrice igral potem res rabi dobro grafično...v nasprotnem pa mislim , da ne .....( moje subjektivno mnenje)

OwcA ::

Od naštetih, prvega.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

jambo ::

Owca:
- glede na to da si ( mislim da ) strokovnjak za notbooke in tvoje poste zelo cenim, me zanima ali lahko utemeljiš svojo odločitev oz. pripombo ....osebno tudi mene zanima...ker namreč nisem kupil še ničesar....osebno mislim da je pavilion z P4 kar uredu izbira....zakaj nebi bila????:P

OwcA ::

S Pentiumom M dobiš največjo avtonomijo in najmanj toplote (praktično to pomeni, da je bolj tih in ga imaš lahko tudi na kolienih, ako tako nanese), po zmogljivostih pa je vsaj primerljiv, če že ne hitrejši od ostalih dveh. Poleg tega ima zadeva daleč najboljšo grafično kartico in nekaj dodatnih bonbončkov kot je ModriZob.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Myth ::

In vse to (mislim ta prvi notebook) stane točno 791.423,00 SIT. Edina cena ki sem jo našel v SLO.:\
Prvi link z ceno (4.po vrsti) na google-u, cena tamle 250.680,00 SIT.
Nakar sem na tem linku, ki je očitno cenik notesnikov 8-O našel ceno zanj 237.360,00 SIT.

edit: Mi lahko kdo razloži zakaj ga pa ni na "uradni strani" od geizhals.at? Sem zdaj preveril pa ga ni... čudno...
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

bili_39 ::

Seveda so na geizhals.at nmašteti vsi. Tukaj je nx7010 ostale pa tudi ni težko zbrskat.

Moje mnenje: vsi modeli so že malo (precej) zastareli. nx7010 je vsekakor najsimpatičnejši, vendar ima svoje slabosti. Če boš pobrskal po forumih uporabnikov (išči Compaq x1000 ali HP pavilion zt3000) boš našel precej težav z grafiko - običajno hitro po izteku enoletne garancije.

Torej: ne jemat zadeve brez vsaj dvoletne garancije.

mitjaje ::

bili_39: Morem rečt da imam jaz ta prenosnik in še nisem imel težav. Slišal pa sem, da pri modelih nx7010 in pavilion zt3300 seriji rad ekran crkne. No umpam da jaz ne bom imel teh težav! Kar se tiče grafike, je kakeršna pač je, zame glih odlična resolucija in povrh ima pavilion še BW zaslon. Grafična kartica sama po sebi dela kar odlično ... Kakšnih zahtevnih igerc ne premore (npr. Underground II deluje samo, če imaš detajle na min oz na prvo črtico, kar pomeni recimo, da se cesta ne sveti, ogenj iz raufangov ne bruha,....) Morem pa povedat, da se računalnik po igranju igerc močno močno segreje ... Baterija dela cc. 1.5h pri igranju NFS U II!!! Zelo solidno ...

Sem se tui jaz odločal med nx7010 in pavilion zt3300 in sem se odločil za pavilion, ker sem šel pač raje na riziko in dal 100k SIT manj kot nx7010... Sedaj ko ima so-doo tudi ta prenosnik, bi se odločil za ....?! Hmmm... mislim da spet pavilion. Ohišje je zelo solino, vse kar me moti v primerjavi z nx7010, je pokrov ekrana, ki je iz srebrno pobarvane kovine, kar posledično pomeni ... rise na pokrovu.

No tisti ki je ta post odprtl:

Kateri prenosnik je popolnoma odvisno od tega, za kaj ga boš uporabljal ... Vsekakor ti svetujem Intelov procesor, je dosti manj pregrevanja samega prenosnika. Odločitev je čisto preprosta. Nadomestek za domač računalnik, potem vsekakor P4 (tale model je pred kakšnim letom kupil moj kolega in ti morem povedat, da je zelo zelo zadovoljen z njim, seveda ga je kupil za nadomestilo domačega računalnika). Če pa misliš prenosnik uporabljat za mobilnost, pol ti sploh ne ostane več možnosti. Vsekakor nx7010!!! Cena 255k SIT za ta prenosnik, je zelo odlična oz še več!!!Ta prenosnik je stal pred manj kot 3 meseci cc. 400k SIT naprej do 430k SIT. Moreš vedet da ima resolucijo (W)SXGA... če te tako majhna resolucija moti, potem si ne kupi tega prenosika, a moje mnjenje je, da nikoli ni premajhna resolucija, kvečjemu je zaslon preveliki!! (no to je seveda moje mnjenje)

No upam da sem kaj pripomogel k odločitvi ...

LP
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

alcapone ::

Hvala vsem za pomoč....
Glede na to , da z prenosnikom ne bom nikamor lazil ( če pa že pa minimalno)....bo verjetno Pavilion z P4 dobra izbira, pa tudi model mi je zelo včeš, da o zaslonu ne zgubljam besed....Upam le da bom ga lahko kdaj pa kdaj uporabil tudi na kolenih:D .....igric pa resnično ne igram čisto nič....predvsem mi bo nadomestil deskanje po netu, urejevalnik, tu in tam kakšna slika , divx in mp3...to pa je tudi vse....Resnično upam, da sem se odločil prav!!!

Thx again.....:))

kix ::

Halo! Kaj si ga že kupil? P4? A je kaj glasen??

LP KIKI
Kix


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za okoli 200 000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
352419 (1765) mitjaje
»

SO d.o.o

Oddelek: Kaj kupiti
315563 (4510) trzenje
»

prenosnik HP nc6120

Oddelek: Kaj kupiti
72070 (1938) SepoX
»

ComTron prenosniki...

Oddelek: Kaj kupiti
253098 (2611) DjTonic
»

NUJNO: Kaj meniš o prenosniku TroNote T95-CWD ?

Oddelek: Kaj kupiti
312733 (2014) Utk

Več podobnih tem