» »

Nov računalnik se ne zažene

Nov računalnik se ne zažene

«
1
2

bluefish ::

Calaway ::

Zdravo!
Danes sem dobil vse rač. komponente, vendar je nastal problem...
Vse sem ze vsaj 10x priključil, a računalnik se še vedno ne zažene. Zdaj pa ne vem ali sem jaz glup al pa...
Tle so slikce ce kdo kaj opazi :D





Specs:
i5 6500
Asus B150M-C
Fury 8GB DDR4 2133 MHz
WD Blue 1TB
Evo 250GB
XFX 550W
Gainward GTX 970 Phantom
Corsair Carbide SPEC-01

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

Nič ne izgleda narobe na prvi pogled..

Si preizkusil rame v kateri drugi reži? si preizkusil brez 970, na igpu?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Calaway ::

SuperVeloce je izjavil:

Nič ne izgleda narobe na prvi pogled..

Si preizkusil rame v kateri drugi reži? si preizkusil brez 970, na igpu?


Vse sem probal in nic ne dela.

Zgodovina sprememb…

N0t0ri0us ::

Začnimo pri osnovah :).. običajno je na napajalniku on off gumb. Ga imaš vključenega?
Naslednja stvar je ta. Na matični plošči je tudi običajno on off gumb. Poizkusi računalnik priključiti na tistem stikalu če ga seveda imaš. Preveri še enkrat če imaš pravilno priključeno stikalno na ohišje.

Zgodovina sprememb…

Calaway ::

N0t0ri0us je izjavil:

Začnimo pri osnovah :).. običajno je na napajalniku on off gumb. Ga imaš vključenega?
Naslednja stvar je ta. Na matični plošči je tudi običajno on off gumb. Poizkusi računalnik priključiti na tistem stikalu če ga seveda imaš. Preveri še enkrat če imaš pravilno priključeno stikalno na ohišje.


Da napajalnik je bil vključen.
To stvar sem pa se najveckrat pregledal in ponovno prikljuceval in vedno ista pesem...
Pac lahko se enkrat probam samo dvomim da bo delalo.

Zgodovina sprememb…

N0t0ri0us ::

Kabel je v vtičnici? Elektrika je v hiši in v dotični vtičnici? :))

OK šalo na stran :D Mislim, da ti ne preostane drugega, kot da priključiš na drug napajalnik in preizkusiš če deluje drugje..

Zgodovina sprememb…

Calaway ::

N0t0ri0us je izjavil:

Kabel je v vtičnici? Elektrika je v hiši in v dotični vtičnici? :))

OK šalo na stran :D Mislim, da ti ne preostane drugega, kot da priključiš na drug napajalnik in preizkusiš če deluje drugje..


Napajalnik naj bi delal, sem ga preizkusil z eno forco z sponko kjer del sponke prikljucis v zeleni kabel del pa v crni kabel na ATX-24. Ventilator je normalno delal to se pravi da deluje?

Zgodovina sprememb…

Han ::

Si poskusil z direktnim kontaktom na "POWER" priključku na plati (s sklenitvijo kotaktov z npr. izvijačem)? Lahko da si tu kiksnil ali pa ima ohišje defekten priklop na gumb za vklop...

Zgodovina sprememb…

Calaway ::

Han je izjavil:

Si poskusil z direktnim kontaktom na "POWER" priključku na plati (s sklenitvijo kotaktov z npr. izvijačem)? Lahko da si tu kiksnil ali pa ima ohišje defekten priklop na gumb za vklop...


Kako pa to naredis? Nisem se nikoli delal xD

Zgodovina sprememb…

N0t0ri0us ::

Zgodovina sprememb…

Han ::

Zgodovina sprememb…

Calaway ::

Han je izjavil:

Krajši video...

Ne dela :/

Zgodovina sprememb…

N0t0ri0us ::

Potem je kriv napajalnik ali pa matična. Si ziher, da nisi skrivil kakega "repka" pri namestitvi procesroja?

Zgodovina sprememb…

Calaway ::

N0t0ri0us je izjavil:

Potem je kriv napajalnik ali pa matična. Si ziher, da nisi skrivil kakega "repka" pri namestitvi procesroja?


Ja sm kr ziher ;)
Meni se zdi da je kriva maticna plosca...

Zgodovina sprememb…

Han ::

@Calaway: lahko je tudi spomin. CMOS si resetiral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Calaway ::

Han je izjavil:

@Calaway: lahko je tudi spomin. CMOS si resetiral?


Ne še

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Calaway ::

Han je izjavil:

@Calaway: lahko je tudi spomin. CMOS si resetiral?


Kako pa naj resetiram CMOS ce nimam tistega pokrovcka na pinih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Han ::

Odstraniš baterijo za recimo 5 minut... Lahko pa tudi z izvijačem ali drugim kovinskim predmetom skleneš pina za 10 sekund. Napajalnik naj bo takrat izklopljen.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

Calaway je izjavil:

Han je izjavil:

@Calaway: lahko je tudi spomin. CMOS si resetiral?


Kako pa naj resetiram CMOS ce nimam tistega pokrovcka na pinih?


reset, power itd. si pravilno vtaknil v matično?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

hojnikb ::

24 pin priklop od napajalca je čisto noter ?

Sicer pa, če se mašina ne postavi ((sploh ni nč od nje) napajalc pa dela, je 99.9% krivec matična.
#brezpodpisa

mailer ::

Imel enak problem. Kriva je bila matična (DOA).
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Anzexx ::

Čudno na pcpartpicker ne pokaže nobene napake ...

hojnikb ::

mal falil temo ?
#brezpodpisa

WarpedGone ::

Dobrodošel v peklu kupovanja kompjuterja po kosih in sestavljanja doma.

Kadar dela je super, kadar ne pa sploh. Predvidevam, da si posamezne kose kupil pri različnih prodajalcih, kar pomeni da ne morš niti vsega skup enostavno poslat nazaj in naj prodajalec ugiba v katerem kosu je problem.

Konkreten nasvet: probi zvohat če konkreten build plate (datum proizvodnje) in naložena verzija biosa sploh poznata konkreten CPU.

Svojih 8 let nazaj sm mel podobn zaplet, opisan tudi tle na ST. Na koncu je bil problem v tem, da naložen BIOS še ni poznal konkretnega proca in je ob vsakem resetu naložu parametre na katerih se zadeva ni več zbudila sploh.

Debugiranje je obsegalo izposojo podobnega CPU (na srečo starejša verzija, ki je delovala tudi na default parametrih) kjer sm z poskušanjem in kombiniranjem različnih komponent na različnih osnovah zgruntal, da vsak kos posebej dela ok, in da je problem v kombinaciji vsega skupaj => bios.
Po nadgranji biosa je stvar zaživela tudi na defaultu.

Vse sem ze vsaj 10x priključil, a računalnik se še vedno ne zažene.

Kaj to pomeni sploh?
Se ventilator zavrti al pa vsaj trzne? Se kje vsaj kakšna led dioda posveti, kaj zabrni, piskne, se strese? Se HDD zavrti?
"Ne zažene" ne pomeni nič uporabnega.
Zbogom in hvala za vse ribe

Calaway ::

gddr85 je izjavil:

Calaway je izjavil:

Han je izjavil:

@Calaway: lahko je tudi spomin. CMOS si resetiral?


Kako pa naj resetiram CMOS ce nimam tistega pokrovcka na pinih?


reset, power itd. si pravilno vtaknil v matično?


Front panel prikljucke sem ze nestetokrat prikljucil, pomagal sem si iz interneta, navodil iz maticne, vse priklopil prav in se vedno ni delalo...

WarpedGone je izjavil:

Dobrodošel v peklu kupovanja kompjuterja po kosih in sestavljanja doma.

Kadar dela je super, kadar ne pa sploh. Predvidevam, da si posamezne kose kupil pri različnih prodajalcih, kar pomeni da ne morš niti vsega skup enostavno poslat nazaj in naj prodajalec ugiba v katerem kosu je problem.

Konkreten nasvet: probi zvohat če konkreten build plate (datum proizvodnje) in naložena verzija biosa sploh poznata konkreten CPU.

Svojih 8 let nazaj sm mel podobn zaplet, opisan tudi tle na ST. Na koncu je bil problem v tem, da naložen BIOS še ni poznal konkretnega proca in je ob vsakem resetu naložu parametre na katerih se zadeva ni več zbudila sploh.

Debugiranje je obsegalo izposojo podobnega CPU (na srečo starejša verzija, ki je delovala tudi na default parametrih) kjer sm z poskušanjem in kombiniranjem različnih komponent na različnih osnovah zgruntal, da vsak kos posebej dela ok, in da je problem v kombinaciji vsega skupaj => bios.
Po nadgranji biosa je stvar zaživela tudi na defaultu.

Vse sem ze vsaj 10x priključil, a računalnik se še vedno ne zažene.

Kaj to pomeni sploh?
Se ventilator zavrti al pa vsaj trzne? Se kje vsaj kakšna led dioda posveti, kaj zabrni, piskne, se strese? Se HDD zavrti?
"Ne zažene" ne pomeni nič uporabnega.


Vsi kosi so kupljeni iz mindfactory.de... razen ohisja ki je bi kupljen na edigital.si.

Ko sem vse sestavil in zagnal racunalnik preko gumba na ohisju za zagon ni racunalnik niti zvoka oddal kaj sele da bi se kaj vrtelo. Ko da je vse mrtvo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Calaway ()

hojnikb ::

načeloma bios nebi smel bit problem, ker podpira platka i5 6500 tudi z najstarejšim biosom
#brezpodpisa

pegasus ::

Take zabave sem imel ponavadi, ko je bil kje stik med plato in ohišjem. Napajalnik to zazna in ne spusti štroma, da ne bi kje ušel dim ;)

Poberi plato ven iz škatle, zloži vse lepo na mizo oz. neko neprevodno površino in probaj zagnat izven škatle.

WarpedGone ::

Ko sem vse sestavil in zagnal racunalnik preko gumba na ohisju za zagon ni racunalnik niti zvoka oddal kaj sele da bi se kaj vrtelo. Ko da je vse mrtvo...


Prvi suspect je, da si narobe prikolopil power signale.
Pegasusov nasvet je čist na mestu - odstrani ohišje iz enačbe.
Zbogom in hvala za vse ribe

Calaway ::

Vse probal dat iz ohišja,resetiranje CMOSA itd... Nic ne dela... Najbrz je maticna plosca fuč

SugarFree ::

isti problem sem imel pred leti in je bila matična zanič

Calaway ::

SugarFree je izjavil:

isti problem sem imel pred leti in je bila matična zanič


In kaj naj zdaj naredim?

Han ::

Si poskusil zagnat samo plato s procesorjem, brez spomina, diskov, dodatne grafične...? Kaj zapiska?

Če je tudi v tem primeru vse mrtvo, reklamiraj plato.

gddr85 ::

zdej boš moral odkrit krivca in tist potem nazaj poslat

SugarFree ::

sam sem svojo zamenjal direktno na prodajnem mestu vendar sem čakal par dni za zamenjavo

Calaway ::

Han je izjavil:

Si poskusil zagnat samo plato s procesorjem, brez spomina, diskov, dodatne grafične...? Kaj zapiska?

Če je tudi v tem primeru vse mrtvo, reklamiraj plato.


Evo mrtvo use...
To se pravi nazaj v nemcijo poslem?

hojnikb ::

tako..
#brezpodpisa

Calaway ::

To se pravi jim mail poslem in vse potrebne podatke ter svojo maticno. Ali bodo zaracunali postnino 20 € ko mi bodo poslali nazaj novo maticno?

galu ::

Načeloma še ti oni plačajo poštnino do tja.
Tako to gre.

N0t0ri0us ::

Kako veš, da ni kriv najapalnik?

Ko boš pošiljal plato nazaj ne pozabi dat nazaj plastike na ležišče.

Calaway ::

N0t0ri0us je izjavil:

Kako veš, da ni kriv najapalnik?

Ko boš pošiljal plato nazaj ne pozabi dat nazaj plastike na ležišče.


Napajalnik sem sprobal s tem : in deluje.

Sem že vse lepo pripravil... Grem mogoce se za vsak slucaj preveriti k znancu, ki se ukvarja z racunalniki, da mi se enkrat preveri maticno? Ali kar posljem saj sem ze usi sprobal in nic ne dela?

bbbbbb2015 ::

Calaway je izjavil:

SugarFree je izjavil:

isti problem sem imel pred leti in je bila matična zanič


In kaj naj zdaj naredim?


Ma glej, sestavil sem že čez 100 in več PCjev, pa debug plan ti je naslednji:

Razstaviš nazaj vse.

Samo motherboard s CPUjem in brez RAMA, priklopiš napajalnik. Prižgeš s šraufcigrom.
Možne napake:
- nisi dal CPUja prav noter
- nisi priklopil posebej 12V napajanja (enojni ali dvojni pin)
- napajalni konektor ni dovolj pritisnjen noter
- nimaš vklopljenega stikala na PSU (ali je defektno!)
- imaš CPU, ki nima GPUja v sebi in nimaš grafične

Pazi da ne daš motherboard na tisto srebrno folijo, ki je prevodna.

Če ti niti to ne dela:
- poskusiš PSU na drugem PCju
- poskusiš motherboard z drugim PSUjem

Eno do tega ne dela, z izjemo, da imaš CPU brez grafične. To se ti ne bo zbudil. Potem reklamiraš ustrezno.

Če ti to dela, dodaš RAM in disk.

Če ti to dela, lahko daš vse skupaj v škatlo. Škatla je lahko problem, če si napak priklopil power, reset in red.

Imej nek voltmeter.

Ker sem že srečal dokumentacijo, kjer so bile vrednosti narisane zrcalno.

No, od tu pa ni kaj dosti. Lahko je še problem kontakt 'box open', ene škatle to imajo in signalizirajo, da je škatla odprta.

Dosti več kot to, pa ni.

Zgodovina sprememb…

Calaway ::

Če ti niti to ne dela:
- poskusiš PSU na drugem PCju
- poskusiš motherboard z drugim PSUjem

Edino to lahko se sprobam ker vse ostalo sem ze in ne deluje...

bbbbbb2015 ::

Calaway je izjavil:

Če ti niti to ne dela:
- poskusiš PSU na drugem PCju
- poskusiš motherboard z drugim PSUjem

Edino to lahko se sprobam ker vse ostalo sem ze in ne deluje...


Še enkrat te bom opozoril, da PC brez grafične ne dela.

CPUji imajo ponavadi že osnovni GPU v sebi. Če tega ni - se PC ne bo zbudil, takrat rabiš eksterno grafično.

Calaway je izjavil:

N0t0ri0us je izjavil:

Kako veš, da ni kriv najapalnik?

Ko boš pošiljal plato nazaj ne pozabi dat nazaj plastike na ležišče.


Napajalnik sem sprobal s tem : in deluje.

Sem že vse lepo pripravil... Grem mogoce se za vsak slucaj preveriti k znancu, ki se ukvarja z racunalniki, da mi se enkrat preveri maticno? Ali kar posljem saj sem ze usi sprobal in nic ne dela?



Kot rečeno, probaj MB na drugem PSUju. Ena možnost je, da ima PSU surge protection. Če je kje stik, ti ne bo zagnal PCja.

Sem pa že videl napajalnike, kjer je prišlo do stika, pa od takrat napajalnik ni hotel prižgati PC, je pa lavfal, če si ga s sponko prižgal. Skratka menjaj MB-PSU kombinacijo in boš takoj videl.

Zgodovina sprememb…

dominuspro ::

bbbbbb2015 je izjavil:



Še enkrat te bom opozoril, da PC brez grafične ne dela.




Vem, da nisem koristen... Vseeno pa te popravljam, da pc dela tudi brez grafične. Samo slike nimaš. Ko je enkrat gor sistem(brez grafe ga ne boš mogel namestiti), pa se lahko komot konektaš nanj.

V glavnem jst bi probal samo ploščo, proc, 1xRam in napajalc.
Potem drugi ram v isti kombinaciji.
Potem drugi napajalc.
Potem drugi procesor.

Če nič od tega ne dela, je krivec osnovna plošča 100%. Če vsega tega ne probaš, ne moreš bit 100%.
Ponavadi je najbolj problematično dobit drugi procesor in tudi najmanj verjeten krivec je.

Leprechaun ::

Imel podoben problem pred časom z FX 6300, je bila pa težava v tem, da procesor ni lepo sedel - čeprav je izgledalo, da sedi.

Preizkusi, drugače pa kot so ti fantje že zgoraj svetovali.
*************************************************************

krefi ::

Imel isti problem pred nesecem nato sm ugotovil da sm na maticni snel mejhn kos plastike ki gre cez dva konektorja ce pogledas tist koscek vids da naredi stik .. pri meni se je nahajala desno spodaj na maticni ...

Tudi jstsm probal use drugo in reklamirall maticno nato sm okril to malo stvar ki veliko pomeni..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krefi ()

bbbbbb2015 ::

dominuspro je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:



Še enkrat te bom opozoril, da PC brez grafične ne dela.




Vem, da nisem koristen... Vseeno pa te popravljam, da pc dela tudi brez grafične. Samo slike nimaš. Ko je enkrat gor sistem(brez grafe ga ne boš mogel namestiti), pa se lahko komot konektaš nanj.


Jaz sem imel primer, pc brez gpu, ventilator malo trznil in nič.

Na koncu se pokazalo, da mb noče delati brez gpu.

detroit ::

ok še ena "zlo" pametna. Jaz sem nazadnje kupil komp ko so prišli sandy bridge ven. Torej i2500k. Kupil sem še noctuo (1kg hladnilnik) in ga premočno privijačil na plato. Ko sem zrahljal je delalo, prej nič. Ne vem kaj bi lahko bilo samo ...my experience:)
Skero

Calaway ::

Evo sem zrihtal! Racunalnik normalno dela :D Hvala vsem za pomoc!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923724 (6481) hojnikb
»

1155 matična

Oddelek: Pomoč in nasveti
161865 (1633) r3dkv1c4
»

Nekaj crknilo, ne vem kaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516094 (5110) Gapi182
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495395 (4856) CyberAD
»

Moč napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
393622 (3066) #AzZey

Več podobnih tem