» »

Biomasa s karakteristikami plastike

Biomasa s karakteristikami plastike

TheBlueOne ::

Ali ima kdo izkusnje s kaksno biomaso, ki se v osnovi obnasa kakor plastika, jo je mozno ekstrudirati in injicirati s plastinjekotrji in je v suhih pogojih obstojna.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Tisti, ki se s 3D printom bavijo, porabijo zelo veliko tega:

PLA: Polylactic acid @ Wikipedia

V suhem je kar obstojna, je pa občutljiva na UV sevanje, postane hitro krhka in začne razpadat. Ravno en poskus peljem, sem naprintal ročaje za navijanje senčila (tende), ki je cel dan zunaj. Me zanima, kako dolgo bo zadeva zdržala...

In ja, da se ekstrudirat (na ta način se dela filament za 3D printanje) in pa injekcijsko brizgat...

Lp

Jože

TheBlueOne ::

Ima morda skoraj podobne karakteristike kot les, kar se tice zuannjih faktorjev? Ce polakiras, potem je verjetno dlje obstojna?

Recimo da bi esktrudiral palcko z radijem 3mm, ali bi hitro pocila, s prblizno kaksno plastiko jo lahko primerjas? Je bolj elasticna ali zelo trda?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Mehanske lastnosti (Modul elastičnosti, napetost ob porušitvi, deformacija ob porušitvi) so zelo podobne kot pri kakšnem ABS-u. Tudi občutek v roki se mi zdi precej podoben.

Lp

Jože

TheBlueOne ::

Morda samo se to. :) Se jo da rezati z alfa nozem ali se bolj drobi. S cim se jo najlepse lepi?

Drugace pa na vsak nacin hvala za informacije...

Zgodovina sprememb…

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Se jo da rezati z olfa nožem, je pa precej trda. Pri 3D printih je precej odvisno, ali režeš vzdolž plasti ali pa prečno nanje. Drobi se pa ravno ne, je kar žilava pri sobni temperaturi.

Lp

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d tiskalnik (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Kaj kupiti
2295351619 (1324) MacGyver141
»

3D print - kje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
307894 (6388) cekr
»

Plastična industrija in vpliv na zdravje

Oddelek: Loža
101090 (696) flyko
»

Registracija unikatnega vozila

Oddelek: Loža
365346 (3801) Saladin
»

Obstojnost fotografij

Oddelek: Loža
111696 (1376) Yohan del Sud

Več podobnih tem