» »

Reševanje podatkov iz SD kartice

Reševanje podatkov iz SD kartice

damirj79 ::

Zdravo,

zanima me ali ima kdo s kakšnim od podjetij v SLO konkretno dobro ali slabo izkušnjo z reševanejm pdoatkov iz SD kartice? Vidim, da nekaj jih posluje (Kotar, Tannaris itd.. ) Ali so vsi približno enako uspešni ali mogoče kdo bolj izstopa in če ja, kdo?

Hvala in LP, D.

Mare2 ::

Probaj "recuva"

111111111111 ::

Pri firmsem trdem disku smo imeli odlične izkušnje z Mikrosistemi.

*firmskem

Zgodovina sprememb…

damirj79 ::

Aja sem pozabil omenit, da sem z recover programi že poskušal in ne dobim nič. Kolikor sem govoril s Kotarjem in Tanaris, gre najverjetneje za okvaro elektronike SD kartice. Baje, da imajo za reševanje v takšnih primerih nek stroj, ki obrusi zadnjo plat kartice in pridejo s tem do kontaktov, na te pa se potem povežejo in dostopajo mimo krmilnika direktno do flasha. Ne vem koliko to drži.

DINAMIK ::

Koliko bo pa to olajšalo denarnico?

espacious ::

Drži popolnoma.
Pregled je okoli 30-40€, samo reševanje pa nevem.

damirj79 poglej ZS sem ti poslal kontakt.
LP, espacious

damirj79 ::

Pregled sem dobil nekako info od 0 do 50EUR, potem reševanje če uspe okoli 100EUR, Kotar 200EUR.

espacious je izjavil:

Drži popolnoma.
Pregled je okoli 30-40€, samo reševanje pa nevem.

damirj79 poglej ZS sem ti poslal kontakt.


Hvala! Jih povprašam zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

damirj79 ::

Sem se na koncu odločil za Mikro sistemi, bomo videli kaj bodo ugotovili. Mogoče še začetna info, pri njih diagnostika 30EUR, nato če je reševanje uspešno, nekih 200EUR (začetna postavka, lahko je seveda več..)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Gagatronix ::

Morjo bit pa zlo pomembne fotke gor... Drgac pa kul das najdu neki.

111111111111 ::

damirj79 je izjavil:

Sem se na koncu odločil za Mikro sistemi, bomo videli kaj bodo ugotovili. Mogoče še začetna info, pri njih diagnostika 30EUR, nato če je reševanje uspešno, nekih 200EUR (začetna postavka, lahko je seveda več..)

POročaj kako je šlo.

damirj79 ::

Evo, ni šlo. Uspeli so dobiti shemo za priklop mimo kontrolerja, ampak je kot kaže okvarjen spominski del kartice in čeprav deloma uspejo rešiti podatke tudi v tem primeru, je reševanje odvisno od tega, na kakšen način so bloki okvarjeni. Če so vsi v vrsti dobri, potem je reševanje možno, če pa je kakšen v vrsti okvarjen, potem je cela vrsta neberljiva. V mojem primeru je takšnih vrst precej, pa tudi sicer je veliko celih vrst neberljivih. Če drugega ne, gre za zanimivo izkušnjo.

Mare2 ::

A si potem kljub temu kaj plačal? Pregled?

damirj79 ::

Tja, zaključeno je z diagnostiko, kar se plača 36€, rešili pa nismo nič. Po pogovoru bi šla cena od 150€ gor.

Bye ::

Običajno gredo izbrisani podatki v nepovrat, reševanje pri profesionalcih je bolj blažev žegen. Recuva in podobno programje pa je večidel nekoristno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

DeeCoy ::

Bye je izjavil:

Običajno gredo izbrisani podatki v nepovrat, reševanje pri profesionalcih je bolj blažev žegen. Recuva in podobno programje pa je večidel nekoristno.

Ti pa si en biser :))

Bye ::

Pač tako je... Sem poskusil veliko programov, začenši z Recuvo, pa še nikoli nisem dobil povrnjenih podatkov. Bolje poskrbeti, da do izgube sploh ne pride.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

111111111111 ::

Poskrbeti se strinjam. Ampak reševali smo pa že z Recuvo, menjavo diskov, glav in elektronike. Včasih je ratalo včasih pa ne.

Bye ::

My words exactly.

111111111111 ::

Bye je izjavil:

My words exactly.

Niti ne:

Bye je izjavil:

...pa še nikoli nisem dobil povrnjenih podatkov...

Bye ::

111111111111 je izjavil:

Bye je izjavil:

My words exactly.

Niti ne:

Bye je izjavil:

...pa še nikoli nisem dobil povrnjenih podatkov...

Ja, saj to sem rekel :) Nekaj ti je ušlo.

111111111111 ::

Tvoja izjava postavlja poiskuse reševanja podatkov na 0% moja pa na vsaj 50/50.

My words exactly, pa niti blizu ne pride.

Bye ::

Treba je malo brati med vrsticami, ne rabi se zatikati dobesedno, da se ne spregleda gozd zaradi enega drevesa.
Sicer pa je 50/50 zelo slaba tolažba, če izgubiš pomembne podatke.

jero_no1 ::

Bye je izjavil:

Sicer pa je 50/50 zelo slaba tolažba, če izgubiš pomembne podatke.


Pomembnih podatkov praviloma ne izgubiš, saj imaš še vsaj 2 redna (dnevna) backupa.
Ali povedano drugače: 'So ljudje, ki redno delajo varnostne kopije pomembnih podatkov in so ljudje, ki jim še nikoli ni crknu disk.' :D

damirj79 ::

No ker ravno toliko o teh backupih pišete. Jaz backup imam, gre se pa za tisto razliko med nazadnje narejenim backupom in naslednjim scheduled backupom, tole pač manjka in so takšne fotke, ki nam bi jih bilo žal pogrešat in bi za tole dali ta znesek. Ni pa to tak noro velik znesek, da bi ga nek Janez Novak ne zmogel.

solatko ::

Za fotke je prvo opravilo, ko prideš domov, prenesti na računalnik in takoj narediti izbiro, sicer lahko pride do izgube in enormne količine slik, ki jih pozneje nikoli ne uredimo, saj se samo še kopičijo (ropotarnica). Jaz sem v življenju nabral za cca 30 GB res pomembnih podakov, v kar ne spadajo filmi, glasba,....... in tako količino podatkov ni problem hraniti na več različnih medijih in jih presneti na drug medij, ko se kakšen začne umikati.
Delo krepa človeka

Invictus ::

To drži.

Mene čaka urejanje kar nekaj slik. Za ene 2 leti...

Sem bil bolj ažuren včasih, zdaj pa malo zabušavam...

Potem se pa zgodi, da imaš še cel kup različnih kopij in ne veš katera je zadnja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Bye je izjavil:

Treba je malo brati med vrsticami, ne rabi se zatikati dobesedno, da se ne spregleda gozd zaradi enega drevesa.
Sicer pa je 50/50 zelo slaba tolažba, če izgubiš pomembne podatke.

Boljša tolažba kot 0%. :)

Bye ::

111111111111 je izjavil:

Bye je izjavil:

Treba je malo brati med vrsticami, ne rabi se zatikati dobesedno, da se ne spregleda gozd zaradi enega drevesa.
Sicer pa je 50/50 zelo slaba tolažba, če izgubiš pomembne podatke.

Boljša tolažba kot 0%. :)

Teoretično je 50/50 vedno boljše od 0%. A ko si na letalu, ki strmoglavlja, ti statistika ne pomaga dosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

111111111111 ::

Tudi praktično je 50/50 bolje kot 0%.

Mare2 ::

111111111111 je izjavil:

Tudi praktično je 50/50 bolje kot 0%.

Če govorimo o SD karticah, če želiš obnoviti podatke takoj ko si jih izbrisal, torej da vmes nisi šaril po mediju, je verjetnost obnove podatkov precej višja kot 50%. :)

Drugo je, če se pokvari.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slika gole punce / na disku ki crkuje :)

Oddelek: Strojna oprema
4913874 (7562) Miha 333
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111172 (10142) Jerry000
»

WD1600JS-55MHB1 DISK NE DA NIČESAR

Oddelek: Pomoč in nasveti
171758 (1446) dash_wallace
»

Reševanje podatkov fizično poškodovanega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
317254 (6452) MadMax
»

Program za pridobitev izbrisanih datotek

Oddelek: Programska oprema
356561 (6018) T_F_7

Več podobnih tem