» »

Kotlicek preliva vodo

Kotlicek preliva vodo

IL_DIAVOLO ::

Zdravo,

kupil sem nov kotlicek, ki pa ne deluje kot bi moral. Ventil namrec ne zapre vode in se izteka v wc skoljko, ko pride do max. Kaj bi lahko bil problem?

Hvala

Gagatronix ::

Poglej ce plovec v redu deluje.

IL_DIAVOLO ::

Meni se zdi, da ne deluje kot bi moral. Nikoli ga namrec ne potisne v zgornji polozaj. In tudi ce ga potisnes rocno, se ne zapre popolnoma.

solatko ::

Ob robu plovca imaš dolg plastičen vijak za nastavitev plovca. Vijači toliko časa, da bo ob 3/4-ine napolnjenosti, ventili zaprl vodo.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

Ni vazno kako globoko ga nastavim, ventil ne zapre.

jype ::

A ventil lahko zapreš z roko (tako, da premakneš vzvod, ki ga bi moral plovec)?

IL_DIAVOLO ::

Delno.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

Oklopi vodo in razstavi ventil na kotličku. Obstaja velika verjetnost, da so v ventilu smeti, ki preprečujejo njegovo popolno zaprtje.

Lp

Jože

kaktuss123 ::

Zdravo, glede na to, da je kotliček nov verjetno ni notri smeti.. Verjetno pa je narobe sestavljen.. Mogoče kaka slika in model kotlička..

pviran3 ::

Če ročno dvigneš plovec in se voda ne zapre, je defekt, uveljavi garancijo.

kaktuss123 ::

Lahko je tudi defekt..

IL_DIAVOLO ::

Geberit ap117, plovec pa izgleda tako:



Ne vem, cemu je namenjena tale sponka oz. ce igra vlogo pri zapiranju ventila.

pviran3 ::

če dvigneš plovec od modrega mehanizma gor, se voda zapre. Če se ne, je defekt.

johanblond ::

kaktuss123 je izjavil:

Zdravo, glede na to, da je kotliček nov verjetno ni notri smeti.. Verjetno pa je narobe sestavljen.. Mogoče kaka slika in model kotlička..


Če se kaj na novo dela, je zelo verjetno, da je kaj smeti kje. Prva stvar za preverit.

pviran3 ::

Drugač pa firmware pa bios updejtat lol :P

IL_DIAVOLO ::

Zanimivo...razstavil sem plovec, kjer je dihtnga in nekaksna igla. Dal sem nazaj skupaj in zdaj deluje.

Hvala za pomoc.

Lp

Utk ::

razstavil sem ... Dal sem nazaj skupaj in zdaj deluje.

Čudno, ponavadi je obratno :)

T-Back ::

kaktuss123 je izjavil:

Zdravo, glede na to, da je kotliček nov verjetno ni notri smeti.. Verjetno pa je narobe sestavljen.. Mogoče kaka slika in model kotlička..

To da je kotliček nov še ne pomeni da notri ne morejo prit smeti.
Ko ste priklapljali cevko od stenskega ventila do tega v kotličku se najprej spusti voda iz cevke ven, da izplakneš morebitne smeti, ki se naberejo v cevi, šele potem se cevka priklopi na kotliček.
Smet je prišla v ta ventil v kotličku in zato ni zapiral, ta igla je zelo občutljiva in že najmanjša smetka lahko onemogoči zapiranje.
Pravilno da si jo razdrl, potem se malo spiha in pri novi zadevi mora to delat, bolj je problem pri starih, ko se nabere še kakšen kamen in ponavadi to nikoli več ne zapira tako kot je treba.

solatko ::

verjetno je bila samo dihtnga mal postran, pa igle ni zagrabila v celoti, da bi zaprla vodo.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sanitus Elite pipa za umivalnik zelo slab pretok

Oddelek: Loža
111761 (1072) LeXani
»

Vodovodna napeljava v hiši pušča.

Oddelek: Loža
4113434 (5269) c3p0
»

Ventil od WC kotlička pušča

Oddelek: Loža
102505 (2258) mancini
»

Termostatska tuš armatura/pipa

Oddelek: Loža
114473 (4125) ginekk
»

čiščenje deževnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5324887 (14866) Apple

Več podobnih tem