» »

Informacijska varnost (VS) - neakreditiran študij?

Informacijska varnost (VS) - neakreditiran študij?

urli ::

Fakulteta za varnostne vede (UM) izvaja dodiplomski študijski program Informacijska varnost. Malo sem za programom firbcal na NAKVIS in opazil, da ga sploh ni med akreditiranimi kar pomeni, da so pravzaprav diplomanti tega programa na nek način nategnjeni, saj so njihove diplome v Republiki Sloveniji povsem neveljavne ali se motim? Čudno vse skupaj, ker vpisa imajo pa kar dosti. So pa vsi ostali programi FVV akreditirani, tako da mi zdaj res ni jasno kaj je s to informacijsko varnostjo? Saj predmetnik je res ena velika šala, program tudi ampak vseeno. Če program res ni akreditiran, je tole en velik nateg in me čudi, da tega nihče še ni opazil in izpostavil :| Kot sem omeni, mogoče sem kaj spregledal in se motim ampak tkole na prvo uč bi rekel, da ne.

bluefish ::

Narobe gledaš. Tule so akreditacije: http://www.nakvis.si/sl-SI/Content/Deta...

qwertyy ::

Sam razmišljam, da bi se prepisal na program. Zanima me težavnost študija (sedaj sem fri vsš) in pa možnost zaposlitve. Slišal sem, da je kar nekaj piflanja raznih zakonov itd. Kje sploh lahko dobiš službo s tem nazivom in ali je to sploh mogoče brez vez?

urli ::

qwertyy je izjavil:

Sam razmišljam, da bi se prepisal na program. Zanima me težavnost študija (sedaj sem fri vsš) in pa možnost zaposlitve. Slišal sem, da je kar nekaj piflanja raznih zakonov itd. Kje sploh lahko dobiš službo s tem nazivom in ali je to sploh mogoče brez vez?


Ko sem se jaz zanimal za ta program, so bile le kritike. Pa saj tudi po urniku vidiš, da je kr nekaj. 1. letnik je enak kot na varstvoslovju, ki velja praktično za nezaposljivo (če nimaš že od prej službe). Po moje je ta program namenjen le tistim, ki se jim gre za stopnjo izobrazbe in iščejo linijo najmanjšega odpora. Če te zanima računalništvo, vztrajaj na FRI, če bi ti bolj ustrezal izredni študij, imaš pa na voljo ta program http://www.fis.unm.si/si/studijski-prog...

bluefish je izjavil:

Narobe gledaš. Tule so akreditacije: http://www.nakvis.si/sl-SI/Content/Deta...


Hvala za info.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

qwertyy ::

Pri FRIju je pri meni nastal problem, ker sem prišel iz srednje šole, ki nima imela veze z računalništvom. Tako nisem imel dobre podlage ne v matematiki ne v računalništvu. Pri programiranju že po 2 tednih nisem mogel narediti DN, ki pa je pogoj za pristop k izpitu. Podobno je bilo pri matematiki, zato sem kmalu nehal obiskovati oba predmeta. Trenutno imam izpitno obdobje in zeankrat nisem šel še na niti 1 izpit. Dvomim, da bom poleti lahko naredil 5 izpitov, ki so pogoj za ponavljanje, zato iščem druge smeri. Problem je, ker ne najdem študija, ki bi mi bil zanimiv in vsaj malo zaposljiv..

B-Stard ::

Pripiš se boš imel vsaj izobrazbo, naredil boš brez učenja. Podiplomski pejt potem kej bolj "resnega"

urli ::

qwertyy je izjavil:

Pri FRIju je pri meni nastal problem, ker sem prišel iz srednje šole, ki nima imela veze z računalništvom. Tako nisem imel dobre podlage ne v matematiki ne v računalništvu. Pri programiranju že po 2 tednih nisem mogel narediti DN, ki pa je pogoj za pristop k izpitu. Podobno je bilo pri matematiki, zato sem kmalu nehal obiskovati oba predmeta. Trenutno imam izpitno obdobje in zeankrat nisem šel še na niti 1 izpit. Dvomim, da bom poleti lahko naredil 5 izpitov, ki so pogoj za ponavljanje, zato iščem druge smeri. Problem je, ker ne najdem študija, ki bi mi bil zanimiv in vsaj malo zaposljiv..


V tem primeru je pa Informacijska varnost po moje kar primeren študij zate. Lažjega študija "informatike" po moje ni. V 1. letniku je le 7 predmetov, pa še to je več ali manj le družboslovje, tako da prav težko tole ne more biti. Niti matematike nimajo :)), mislim, dajo še na FDV - družboslovna informatika imajo. Tole je res en velik joke :) Z zaposlitvijo bo po moje težko ampak vsekakor bolje to kot pa imeti le končano sredno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

urli ::

Ali pa poglej na FOV - management informacijskih sistemov al neki takšnega. Vsekakor vsaj malo bolj resna zadeva kot pa "Informacijska varnost".

qwertyy ::

Obstaja še opcija, da letos naredim 5. predmet in se morda prepišem na upravno informatiko ali multimedijo ali kaj podobnega. V srednji šoli sem imel kar dobre ocene, prav tako na maturi in ne bi rad pristal na najlažjem možnem faksu samo zato da imam eno stopnjo več.

urli ::

Ali pa mogoče razmisli o temle http://www.fov.uni-mb.si/sl/studij/viso... kot sem ti že predlagal. Sicer tudi na FOV leti veliko kritik ampak po moje, če imaš srečo, lahko s to izobrazbo (da še magistriraš) dobiš kar dobro službo. Pa še nekako tradicionalno je bilo, da so "falirani" FRIjevci nekako presedlali na ta študij. Pred leti sem se tudi sam mislil vpisati na ta študij, pa potem ni bilo nič, ker so se odločili, da ne bodo izvajali izrednega. Sem se pa za ta študij med drugim tudi ogrel, ker se jih kar nekaj s to izobrazbo preseda po raznih ministrstvih, tko da očitno že ni tako zanič kot nekateri pravijo :D Recimo tale gospod je že eden izmed takšnih http://www.vlada.si/o_vladi/ministrstva... :) Imajo pa žal tudi zelo bogi predmetnik, če te vsaj malo zanima računalništvo. Zase vem, da se mi je kar malo obračalo v želodcu ampak mene res zanima boj računalništvo kot informatika ali bog ne daj, družboslovje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Višja šola za informatiko (B2)

Oddelek: Šola
3415589 (6111) Raptor F16
»

Izredni študij, MB, računalništvo?

Oddelek: Šola
115859 (4322) T-h-o-r
»

Študij informatike - VŠ

Oddelek: Šola
253730 (3232) PrihajaNodi
»

Se splača iti študirati (izredno) družboslovno informatiko?

Oddelek: Šola
123116 (2410) krho
»

Študij informatike

Oddelek: Šola
275847 (4464) branc

Več podobnih tem