» »

Powerline adapter internet

Powerline adapter internet

yyyeb ::

Pozdrav, zanima me, če se hitrost interneta pri uporabi powerline adapterja kaj zmanjša? Vem, da morata biti adapterja na isti varovalki. Je še kaka druga fora, pomanjkljivost, dobra lastnost?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

aljo558 ::

Zdravo, ravno danes sem po vseh neuspelih poizkusih wifi extenderja, probal powerline od TP-linka, ki je na mimovrstah nekje 45eur. Prej mi je z Wi-Fi Extenderjem na testspeed pokazalo nekje 4/4mb/s, sedaj ko sem priklopil na powerline mi dela 35/34mb/s. Skratka rezultat vrhunski in prezadovoljen. Router je pa drugače 2 nadstropja višje v hiši, kjer je stalna povezava 40/40mb/s, izgubiš nekaj hitrosti, odvisno seveda od starosti in kvalitete električne napeljave v hiši (naša je stara cca. 30 let).

midiboss ::

Sam uporabljam TP-Link powerline. Sem že skoraj obupal in začel vleči kabel okoli hiše, ko ugotovim, da hitrost drastično pade samo takrat, ko imam prižgano luč v sobi (4x LED GU10 žarnice). Posumim na žarnico, ki je iz Kitajske (ostale 3 so iz Hoferja), odstranim Kitajsko LED žarnico in problemi so zgodovina.

Furbo ::

Ne smeš ga vtikati v podaljške, sploh tisti z lučkami ga onesposobijo.

Drugače pa fire&forget naprava, vštekaš in pozabiš, jaz imam to že 5let in enostavno dela.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

Kako hitro gre, je odvisno od kablov, morebitnih motilcev in seveda od adapterja samega.
Vsako leto izdelajo novo generacijo, ki je 10-20% hitrejša kot stara.
Najnovejši spravijo tudi 200 Mbps čez. (če ni motilcev in kakih slabih kablov).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lonewolf_ ::

Rabil bi pomoč, kateri poweline komplet izbrati za očeta doma. Linija je trenutno 20/2, bliža se optika, katera bo tu nekje (20/20). On bi rad po celotni hiši imel WiFi dostop, je pa problem, ker so vmes tudi armirane stene tako da v spodnje nadstropje, klet in dvorišče ne potegne.
Torej iščem dober komplet z dvema oddajnikoma. Vsi kompleti so po dva, ne vem pa če lahko kako kombiniram. Imam stari wrt54gl, ki bi bil dovolj dober morda za extend signala za klet in dvorišče.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

hojnikb ::

av1200 standard glej, da bo dovolj hitro vseskupi. 54gl vrži v smeti.
#brezpodpisa

lonewolf_ ::

Ni rahlo overkill za 20mb linijo? Ker gledam, da so enkrat dražji... pa še 3-pack ne najdem nikjer.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

hojnikb ::

fora je, ker je 1200Mbit samo v labolatorijski teoriji, v praksi bo pa dost manj; zelo odvisno kako imaš inštalacije narete, dolzina kabla, motnje itd...

Men leti z AV600 na dober dan okol ~100Mbit (sicer cap zaradi base100 mreze). Pri enotak, ki so dalj oddaljene, pade pa tut na ~10-20Mbit...

drgač jih pa nerabiš kupovat v paketu, dokler je HomeAV standard, bojo špilal skup.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

BlaY0 ::

Mogoče tole, če se dobi kje v SLO?

EDIT: Conrad ma.

EDIT2: Mimovrste ma 2x kit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

lonewolf_ ::

Oddaljenost od glavnega dvomim, da je več kot 15m. Ne bo tudi prenašal ne vem česa, za kuharske recepte pa kak yt video pa ne vem če rabi več kot ~30 mb/s. Pol bi to moralo zadostovati https://www.conrad.si/powerline-komplet...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

BlaY0 ::

Ja. Dobiš pa tole iz tujine tudi pod 100 EUR s poštnino vred... pri amazon.co.uk trenutno za ~75 EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

lonewolf_ ::

BlaY0 je izjavil:

Ja. Dobiš pa tole iz tujine tudi pod 100 EUR s poštnino vred... pri amazon.co.uk trenutno za ~75 EUR...




Sem našel, hvala :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

BlaY0 ::

Pazi! Sem pozabil da je UK vtikač! Torej amazon.de ima EU vtikače in še vedno pod 100 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

lonewolf_ ::

BlaY0 je izjavil:

Pazi! Sem pozabil da je UK vtikač! Torej amazon.de ima EU vtikače in še vedno pod 100 EUR.




Za slabih 96€ s poštnino vred z Nemškega. Vem te finte glede priklopov, sem se že v preteklosti učil....
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Gagarin ::

lonewolf_ je izjavil:

Rabil bi pomoč, kateri poweline komplet izbrati za očeta doma. Linija je trenutno 20/2, bliža se optika, katera bo tu nekje (20/20). On bi rad po celotni hiši imel WiFi dostop, je pa problem, ker so vmes tudi armirane stene tako da v spodnje nadstropje, klet in dvorišče ne potegne.
Torej iščem dober komplet z dvema oddajnikoma. Vsi kompleti so po dva, ne vem pa če lahko kako kombiniram. Imam stari wrt54gl, ki bi bil dovolj dober morda za extend signala za klet in dvorišče.


Pa ne bi bil za tale primer primernejši kakšen Mesh sistem? (cenovno ugoden je recimo TP-link Deco)

Furbo ::

Optimalno bi bilo prevrtat plato in potegniti malo kabla, pa je.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

lonewolf_ ::

Optimalno... dopovej stari trmi :) Delala se bo fasada pa bi se lahko vse pod izolacijo potegnile cevi itd. Ampak hoče to.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

rezator ::

Zdravo. Z ženo seliva dnevno sobo iz enega konca hiše na drugega. Sem bil že na tem, da naredim kanal v steni in zakitam. Ampak danes sem se spomnil na to rešitev. Ne poznam pa osebno nobenega, ki bi to imel.

Imam dva vprašanja:
1. Ali to deluje zanesljivo? Naša hiša je stara 40 let, če ne malo čez.
2. Sam bi to uporabil za TV na A1. Se pravi v enega vklopim UTP kabel, kateri gre iz modema za TV? In ali imam lahko iz adapterja, ki bo za TV jem (se pravi na drugem koncu)priključim tudi kabel za internet, saj imava smart TV in rabim za Netflix. Tega dela ne razumem najbolje (ali rabim še en komplet adapterjev, se pravi 4). Enega komplet za TV in en komplet za internet.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

lonewolf_ ::

Deluje, sem pravkar priklopil preko utp kabla pri očetu. Glej samo, da bo podpiral hitrosti, ker očetov preko wifija ne zmore več kot ~25mb/s, kar pomeni, da 4K posnetki z youtube itd odpadejo. Preko kabla iz powerline adapterja deluje bp. Včasih si moral imeti na isti fazi (menda), novejši delujejo bp. Naša hiša je stara ~60let, deda je pobiral el. kable kjerkoli jih je dobil, ker je vse v hiši naredil sam, tako, da so orng stari kabli, vprašanje če sploh več kot 1.25 kvadrat in deluje brez ovir tudi v kleti, na drugi fazi, drugem FIDu itd.

Jaz sem mu vzel tole, ker zaradi povezave ne potrebuje več https://www.amazon.de/gp/product/B00EYX...

Netflix ti bo delal tudi preko wifi s standardom 300mbit, če imaš ustrezen paket interneta pri ponudniku.

https://help.netflix.com/en/node/306
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

All ::

Na koncu uporabis mrezno stikalo...switch, ali pa wifi.
Nekateri adapterji imajo vgrajeno wifi dostopno tocko.
Jest sm mel tezavo pri nas dobit trojcka.
Prodajalco kot da nocejo nc prodat. Eden mi je celo zagotavljal da trojckov sploh ne delajo vec ;). Ebay pomaga (devolo)
Zadeva laua ok, ravno za A1 tv + 2x wifi dostopna tocka.
Uspesnoat povezave je predvsem odvisna od elektricne instalacije.

rezator ::

Hvala za odgovore :) Sem pa drugače glih kar končal s "štemanjem" kanalov. No sta prva dva, ki sta mi dejansko danes to svetovala. Bil sem v 2 trgovinah (naš kraj jih ne premore več, v katerih to prodajajo), klical par prijateljev ki se spoznajo na to malo bolj, klical električarja, ki mi je delal napeljavo, klical na A1 (oni majo celo nekaj, kar naj bi delovalo prek radijskih valov?!) vsi so mi odsvetovali. Nisem hotel reskirat, saj mi jutri pride majstor kitat stene, saj je veliko posla, pa da mi še to zakita. Sem si rekel, če naročim powerline in potem ne dela sem v riti XD.

Imam optiko. Drugače pa "Netflix ti bo delal tudi preko wifi s standardom 300mbit, če imaš ustrezen paket interneta pri ponudniku." Jaz imam Linksys WRT54GL, ki ima hitrost prenosa podatkov do 54Mb/s. Se pravi zdaj sploh ne gledam z dovolj močno povezavo?
Some people feel the rain. Others just get wet.

SeMiNeSanja ::

Za moje pojme so Powerline igrače bolj primerne za začasno improvizacijo, izhod v skrajni sili, če druge možnosti nimaš.
Če bi poslušal kakšnega supporterja pri ISP, bi ti znali povedat, da imajo kar nekaj klicev uporabnikov, ki imajo težave zaradi teh igrač, ki imajo lahko kar precej težav, če imaš na isti fazi še kakšen moteči pralni stroj in podobno.

Skratka, če imaš možnost, napelješ kabel. In to nikoli samo enega! Vedno napeljuj v paru. Zakaj? No, to vidiš kasneje, ko napelješ samo enega in se po glavi tolčeš, zakaj nisi dodal najmanj še enega..... (zelo pogost pojav v kakšni dnevni sobi).
Vtičnice so tako ali tako standardne z dvema priključkoma.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Gagatronix ::

Powerline adapterji za bolj resno rabo niso. Sam ga sicer koristim, da imam PS3 v dnevni sobi omrezen, a za kaj resnega ga ne bi uporabljal.

UNIVERZUM ::

Pri meni se hitrost občasno pozna in je namesto 30/5 tudi samo 10/5, ampak to pripisujem trenutni uporabi ostalih uporabnikov. Powerline imam namreč napeljan iz enega v drugo stanovanje v bloku N1->N2 (diagonalno).
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Gagatronix ::

Prakticno za vse powerline adapterje velja, da naj bi se vklapljali neposredno v vticnice in na en tokokrog. Vsaj tako sem jaz prebral do zdaj se pri vseh. Trenutno imam neke TP-Link, pa se te vecinoma niso v uporabi. Dovolj za 10/10 linijo za PS3.

Furbo ::

Eh ne vem kaj sanjate o tem, da je powerline slab. Jaz sem ga imel 7 let, delal brez problema.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gagatronix ::

Primarno je odvisno od tega a imas Ching-chong adapterje za 5 eur in napeljavo za drek, ali ne.

Dr_M ::

1. Ali to deluje zanesljivo? Naša hiša je stara 40 let, če ne malo čez.


Ne, ne dela zanesljivo. To je kvecjemu zacasna resitev, predno potegnes UTP kable.
Imam powerline ze enih 5 let in ni to to, imamo ze cevi, samo se 70m jarka moramo izkopat :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Furbo ::

Jaz sem opazil težave edino tedaj, ko sem imel ene kitajski cheap shit pretvornik za novoletne lučke vklopljen, ki je očitno smetil po omrežju kot pri norcih. No saj je tudi crknil po nekaj dneh in težav je bilo konec.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gagatronix ::

Cheap pretvorniki bodo vedno smetil po omrezju, ker se osnovnega filtriranja nimajo.

hojnikb ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Za moje pojme so Powerline igrače bolj primerne za začasno improvizacijo, izhod v skrajni sili, če druge možnosti nimaš.
Če bi poslušal kakšnega supporterja pri ISP, bi ti znali povedat, da imajo kar nekaj klicev uporabnikov, ki imajo težave zaradi teh igrač, ki imajo lahko kar precej težav, če imaš na isti fazi še kakšen moteči pralni stroj in podobno.

Skratka, če imaš možnost, napelješ kabel. In to nikoli samo enega! Vedno napeljuj v paru. Zakaj? No, to vidiš kasneje, ko napelješ samo enega in se po glavi tolčeš, zakaj nisi dodal najmanj še enega..... (zelo pogost pojav v kakšni dnevni sobi).
Vtičnice so tako ali tako standardne z dvema priključkoma.

Z tak namen pa res ni treba vlet dva kabla. Tako situacijo reši switch ali pa splitaš kabl na 2x4 žile, če nerabiš več kot 100Mbit.
#brezpodpisa

Xserces ::

Tukaj se ne strinjam s tabo. Vedno rajši potegni 2-3 kable. Stane te manj kot switch in če ne rabiš jih pustiš v dozi. Nikoli ne veš kaj boš dodajal v sobo :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Mavrik ::

Powerline uporablja podobno tehnologijo kot WiFi... le da nosi signal po kablih polnih drugih motenj in ovir.

Če imaš tanjše stene bo Wifi skoraj vedno delal hitreje kot Powerline. Kabli pa bodo pa vedno kvalitetnejši, hitrejši in zanesljivejši. Če imaš svoje stanovanje potem potegni kable in ne razmišljaj o tej tehnologiji. Tisti "2000Mbit" adapterji ti bodo morda stisnili ven 40Mbit v okolju kjer boš še na wifi dobil 100+Mbit.
The truth is rarely pure and never simple.

Gagatronix ::

Cisto ne-troll vprasanje... za kaj domaci uporabnik potrebuje kaj vec od 10/10 linije ?

Er333 ::

Doma imam Asusov powerline ki na drugem koncu še celo oddaja wifi. prvi del je vklopljen v stanovanju, potem gre pa signal iz tretjega nadstropja v stanovanju v električno omarico kjer se priklopi na 3 fazni tok, gre zunaj po fasadi iz tretjega nadstropja dol v klet, kjer se v kleti priklopi na 40 metrov 3 faznega podaljška. potem gre v garaži še enkrat skozi omarico z varovalkami in v enofazno vtičnico kjer je vklopljena druga enota. Zadeva deluje super, signala je dovolj da nemoteno predvaja youtube. Včasih je kaka motnja in za kako sekundo zmanjka interneta, ampak na splošno sem zelo zelo zadovoljen.

Gagatronix ::

> Zadeva deluje super

> Včasih je kaka motnja

Odloci se, a deluje super ali ne ?

Mavrik ::

Kaj pomeni ta "dela super" pa "nemoteno predvaja YouTube"? Youtube dela na 1Mbit s pol zgubljenimi paketki na povezavah, kjer je internet praktično neuporaben.

A imaš konkretno številko? Bandwidth? Koliko paketov ti zgubi? Koliko latence?

Ker vsi moji testi so bili večinoma precej porazni - največji problemi so bili z izgubljanjem paketov po več sekund hkrati. Večinoma ko se je kjer blizu vklopil kak večji električni porabnik.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Er333 ::

če gre zadeva skozi 100m kabla in skozi dve omarici z avtomatskimi varovalkami, je zame super če enkrat na 3 ure računalnik za par sekund pojamra da ni povezave.
Internet v garaži uporabljam večinoma za youtube, ki pa ima dovolj bufferinga da me kaka vmesna prekinitev ne zmoti.

Gagatronix ::

Se vedno nisi podal nobene konkretne stevilke.

Er333 ::

ja, ker nikoli nisem izvajal nikakršnih meritev. Dokler zame dela, me niti ne zanimajo. Za brskanje po spletu je tudi super. Saj zato pa je powerline a ne? za osnovno uporabo?
Ne igram CSa v garaži da bi ping spremljal :))

MrStein ::

rezator je izjavil:

Jaz imam Linksys WRT54GL, ki ima hitrost prenosa podatkov do 54Mb/s.

Do 20-24 Mbitov na sekundo ima ta ruter.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gagatronix ::

rezator je izjavil:

Jaz imam Linksys WRT54GL, ki ima hitrost prenosa podatkov do 54Mb/s.


> V optimalnih (read: laboratorijskih) pogojih in preko kabla, morda.

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

Powerline uporablja podobno tehnologijo kot WiFi... le da nosi signal po kablih polnih drugih motenj in ovir.

Če imaš tanjše stene bo Wifi skoraj vedno delal hitreje kot Powerline. Kabli pa bodo pa vedno kvalitetnejši, hitrejši in zanesljivejši. Če imaš svoje stanovanje potem potegni kable in ne razmišljaj o tej tehnologiji. Tisti "2000Mbit" adapterji ti bodo morda stisnili ven 40Mbit v okolju kjer boš še na wifi dobil 100+Mbit.

meni powerline leti na nekje 150-200m kablovja (sosednja stavba bajti) bp okol 40-50Mbit. Znotraj bajte pa vedno 100Mb (vec ne gre, ker je 10/100m mreza gor), sodec po appu se same enote povezujejo z okol 250Mbit. Pa tudi napeljava je relativno stara in gor visi stalno nekaj 3 faznih motorjev in hladilnikov, ki se prizigajo. Pa tut zadeva zdrzi.
Imam pa tplinkove AV600, torej poceni drek.

Ce je v igri vec stukov in velik zeleza, potem bo powerline hitrejsi.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

Gagatronix je izjavil:

rezator je izjavil:

Jaz imam Linksys WRT54GL, ki ima hitrost prenosa podatkov do 54Mb/s.


> V optimalnih (read: laboratorijskih) pogojih in preko kabla, morda.

Ne, nikoli.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gagatronix ::

@MrStein: Beri kot: "Proizvajalceva propaganda"

hojnikb ::

Xserces je izjavil:

Tukaj se ne strinjam s tabo. Vedno rajši potegni 2-3 kable. Stane te manj kot switch in če ne rabiš jih pustiš v dozi. Nikoli ne veš kaj boš dodajal v sobo :D

ce ze, potem potegnes en ethernet in eno SM ali MM optiko, ce ze hoces bit futureproof. Da bi pa za vsako stvar vleku kabl (sploh, ker so na istem mestu) je pa neumnost, ravno iz tega razloga obstajajo switchi.
Govorima seveda za home uporabo, ne profi.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

Gagatronix je izjavil:

@MrStein: Beri kot: "Proizvajalceva propaganda"

Berem tako kot je: eksakten tehnični podatek
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gagatronix ::

Eksaktni tehnicni podatki zelo redko drzijo v realnih primerih uporabe. Vsaj po mojih izkusnjah. :)

MrStein ::

Ta podatek je dejstvo. Za osnove WiFi pa odpri novo temo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali bi mi delal powerline (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
558987 (5789) next3steps
»

Innbox Powerline PLC (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5015020 (13735) ...:TOMI:...
»

powerline adapter - kaj izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
265180 (2831) Markus386
»

Katere PowerLine adapterje??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7718090 (15473) Furbo
»

Brezžična povezava ali UTP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
4417978 (16890) Bimbo11111

Več podobnih tem