» »

Katere PowerLine adapterje???

Katere PowerLine adapterje???

1
2
»

pixelzgaming ::

Ok kot sem rekel sem testiral D-Link Powerline GO-PLK-200. Router je TP-Link TL-WR941ND, na katerem sem testiral oboje (powerline in wifi). Računalnik se nahaja eno nastropje višje na drugi fazi. Povezavo imam 16/2

 powerline

powerline


 wifi

wifi



Honestly nisem najbolj navdušen nad tem powerline, sem pričakoval vsaj okoli 10mbps. Mislim da ga bom kar vrnil.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

clancy ::

Tudi sam ravno nisem navdušen nad D-Linkom. Hitrost je precej majhna, ampak je dovolj, da Siol TV dela brez težav, tudi HD programi.

l0g1t3ch ::

pixelzgaming je izjavil:

Ok kot sem rekel sem testiral D-Link Powerline GO-PLK-200. Router je TP-Link TL-WR941ND, na katerem sem testiral oboje (powerline in wifi). Računalnik se nahaja eno nastropje višje na drugi fazi. Povezavo imam 16/2

 powerline

powerline


 wifi

wifi



Honestly nisem najbolj navdušen nad tem powerline, sem pričakoval vsaj okoli 10mbps. Mislim da ga bom kar vrnil.


Kupil si pač najcenejšo jajco, hitrost je temu primerna.
Mena software za mojega tplinka kaže hitrost okoli 200Mbps med adapterjema, v praksi pa je dovolj da čez gledam HD vsebino in hkrati dosežem 89Mbps preko speedtesta.

Furbo ::

pixelzgaming je izjavil:

Ok kot sem rekel sem testiral D-Link Powerline GO-PLK-200. Router je TP-Link TL-WR941ND, na katerem sem testiral oboje (powerline in wifi). Računalnik se nahaja eno nastropje višje na drugi fazi. Povezavo imam 16/2

 powerline

powerline


 wifi

wifi



Honestly nisem najbolj navdušen nad tem powerline, sem pričakoval vsaj okoli 10mbps. Mislim da ga bom kar vrnil.


Si upošteval navodila? Ne smeš dajati powerline v kak razdelilec in po možnosti ne obešaš naprav nanj (če ima vtičnico za elektriko). Poiskusi še kako drugo vtičnico.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Spajky ::

Ni čudno, da je tako slab prenos, ko pa ima na različnih fazah >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

LordTado ::

Ne kupovat najcenejše ker boste pošiljali nazaj in za poštnine zdajali ven dnarja tolk da bi si lahk prviš kupil devolota...
Jaz mam devolota na različnih fazah nekje na liniji 50m in na obeh straneh na razdelilcih in mi da 180-190mega in 4k UHD laufa za šalo...
Direkt na vtičnicah nisem probal ker mi ni potrebe...

Mitja223 ::

Pa pingi? maš do routerja <=1ms, če je kdo testiral?

LordTado ::

Za tplink 1200 ti ne znam rect ker sem ga nazaj poslal za devolota pa moram zmert ker me je samo prenos zanimal...

pixelzgaming ::

Evo, sem testiral pinge do modema preko D-Link Powerline GO-PLK-200. (Ja, direktno na vtičnico imam vkloplejno).


Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

LordTado ::

Ja verjetno je tudi odvisno od instalacije spojev itd...

l0g1t3ch ::

@pixelzgaming

Si še kaj pogruntal glede tega adapterja oz. si ga vrnil ?

pixelzgaming ::

l0g1t3ch je izjavil:

@pixelzgaming

Si še kaj pogruntal glede tega adapterja oz. si ga vrnil ?


Na isti fazi dosega okoli 11-13 mbps na speedtestu. Tudi tu pa tam mi ga na random vrže ven (Limited), da ga morem vzeti iz vtičnice in ga dat nazaj not. Bom ga vrnil enkrat ta teden.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

l0g1t3ch ::

Kolega je kupil Devolo dLAN 1200+ in sem primerjal z svojim TPLinkom in so hitrosti pri Devolo dejansko nekaj večje.

Devolo: 320Mbps
TpLink: 250Mbps

To je hitrost ki jo pokaže orodje od Devola oz. TpLink-a, dejanska hitrost preko speedtesta je blizu 100Mbps kot je WAN linija.

Je pa potem čudna situacija, ko se priklopi v elektriko TV in STB in to preko razdelilca v vtičnico na Powerline adapterju samem, kot oba proizvajalca priporočata. V tem primeru hitrosti drastično padejo.

Devolo: 98Mbps -> spedtest doseže 36Mbps
TpLink: 105Mbps -> speedtest doseže 38Mbps

Takoj ko se TV odklopi iz elektrike se hitrosti vrnejo na normalno vrednost. Je možno da TV tako svinja električno omrežje ?

l0g1t3ch ::

TV je Samsung LCD star približno 1 leto.
Bi kaj pomagalo če se namesto navadnega podaljška uporabi kakega z prenapeswtostno zaščito, ker kot gledam je za take ponavadi navedeno tudi da imajo "EMI and RFI noise filtering".

Kaka ideja glede teh motenj ?

Očitno nič :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Mitja223 ::

pixelzgaming je izjavil:

Evo, sem testiral pinge do modema preko D-Link Powerline GO-PLK-200. (Ja, direktno na vtičnico imam vkloplejno).




Tole je pa bogo za lan... #$#%

Well thx I guess...

l0g1t3ch ::

Pri meni je ping stalno pod 1ms, tudi čez daljše časovno obdobje.

Ima pa mogoče kdo kako idejo glede težave ki jo povzroča TV ?

dc10 ::

Mogoče bi pomagalo, če "pripelješ" še en kabel iz druge varovalke za priklop TV/STB.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dc10 ()

BlaY0 ::

Ne rabiš, v omarico zmontiraš nekaj takega ali pa takega.

Če že imaš možnost _vozit_ kable, potem raje _pripelji_ kar UTP kabel in si zmagal.

vrossi46 ::

Se pravi,katerega bi najbolj priporočali?

shadow7 ::

A je že kdo poizkusil povezati med sabo dva objekta z Devolo DINrail?

Sodeč po tem bi naj bile uporabljene vse tri faze hkrati:
Maximised Powerline network performance using integrated phase coupling and patented signal coupling processes


Če ima kdo izkušnje, kakšne so hitrosti pri razdalji do cca. 100 m kabla?

BlaY0 ::

Jah odvisno kakšne porabnike (motnje) imaš na tej veji že priključene. Meni je recimo na okroglih 20m (dva štuka) hitrost padla za okrog 30%. Jasno je šlo vse skupaj čez dve varovalki.

Buggy ::

Jaz sem ravno prejsnji teden menjal stari poceni Canyon powerline, ki je po treh letih deloval se v navezi s se starejsim WD Livewire. Vedno mi gre po gobe master adapter (tisi ki je vezan na linijo in je kar konkretno vroc), slave se isklaplja, ko ni v uporabi. Imel na testu TP-link Pa2010 in na koncu vzel (se) cenovno sprejemljiv kit Zyxel PLA5206 za 60€. Vec za to potrosnjo robo na nasem koncu nima smisla dajat (veliko el. ispadov in s tem sunkov, strele,...)
Stvar siba krasno, MAX dnl/up linije 120/4 Mbps in se cenovno sprejemljiv je glede na to da ima 1Gbe. Priporocam.

...:TOMI:... ::

No, evo, o tem govorim. Te zadeve crkavajo in ze 3x bi se povrnila investicija v kabel in napeljavo kabla, pa bi bil mir za vedno.

Ne vem, kako to, da imate po slabih izkusnjah se voljo za nabavo novih jajc, ki bodo crknila v parih letih.
Tomi

BlaY0 ::

Jaz imam dobre izkušnje... dve leti in pol brez problemov. Drugače pa v najemniškem stanovanju recimo ne moraš ravno razbijat in _vlačit_ cevi/kablov kakor te je volja...

Buggy ::

glej, nekatere situacije so pac take, da je powerline isklucna opcija. Mislis da nisem o vseh drugih variantah razmislajl?
Do sedaj sem startal s poceni kiti. 18€ me je Canyon kit kostal, ki mi je delal skoraj tri leta...I can live with that. Zato pa pravim vsakomur svoje in ne delat zakljuckov pavsalno. Haz sem super zadovoljen z mojo resitviji Tomi

BlaY0 ::

Njemu so pač kabli všeč... switch se pa baje tako ali tako nič ne greje, nič štroma ne pokuri, da ne govorimo o tem, da sploh ni variante, da crkne. Skratka ni variante, da bi imel kakršen koli problem. Baje.

Dajarra ::

Kakšna je pa funkcionalna razlika z ojačevalnikom Wifija?

Furbo ::

...:TOMI:... je izjavil:

No, evo, o tem govorim. Te zadeve crkavajo in ze 3x bi se povrnila investicija v kabel in napeljavo kabla, pa bi bil mir za vedno.

Ne vem, kako to, da imate po slabih izkusnjah se voljo za nabavo novih jajc, ki bodo crknila v parih letih.

Meni deluje brezhibno isti parček že vse od 2010.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Powerline adapter internet

Oddelek: Omrežja in internet
493744 (2328) MrStein
»

Ali bi mi delal powerline (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
558971 (5773) next3steps
»

Innbox Powerline PLC (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5015007 (13722) ...:TOMI:...
»

powerline adapter - kaj izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
265176 (2827) Markus386
»

Internet preko električne napeljave

Oddelek: Omrežja in internet
4115901 (14063) lojze8

Več podobnih tem