» »

Solidworks težava

Solidworks težava

Hatchback678 ::

Inštaliral Solidworks 2017 verzijo na dan nedelje in takrat mi je odlično delala kakšne 10 minutk(pač sem sam poskusil) in na dan ponedeljka so nekatere osnovne opcije, ki jih potrebujem za programiranje in so enostavne(npr. uporaba orodja za delat luknje ali centrirne linije) začele trokirati.

Na delu prečekiral specifikacije računalnika, ki se ga uporablja tam in v glavnem je procesor 100X slabši od moje i5 3570k procesorja ampak ima več rama (32 napram mojim 16) ampak imam sam intergrirano grafično(2GB), medtem ko je tam bolj profi varjanta quadro 4000.

Verjetno pri meni fali ravno grafična?

Je možnost dobiti kakšno grafično kartico, ki je dobra za razne autocade,solidworkse ampak laufa tudi pc igre?

Prioriteta je še vedno programiranje.

Cena do 200e(rabljeno ali novo).

Hvala

DamijanD ::

Vsaka grafična bo boljša od integrirane.

Hatchback678 ::

Ja vendar katere grafične, ki lahko poganjajo tako igre kot normalno solidworks?

Berem, da so Quadro od Nvidiee dobre kartice(ne za igre).

nsa_ag3nt ::

Koliko partov imaš notri ?

Ssd je?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Hatchback678 ::

Partov?

SSd je.

128 in malček starejših ampak mislim da ne bi smelo delati problemov.

nsa_ag3nt ::

Partov? ) Delov.
3d modelirci načeloma začno trokirati pri kakšenm redneriranju oz če odpiraš assembly z veliko deli (100+).
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Unknown_001 ::

Slab crack.

Solidworks drgač na default settings odlično dela tudi na intelovih integriranih.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Hatchback678 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Partov? ) Delov.
3d modelirci načeloma začno trokirati pri kakšenm redneriranju oz če odpiraš assembly z veliko deli (100+).


Tukaj mi začne trokirati komaj ko se lepo vse začne, se pravi že pri front planeu :D.

@raptor
Ne vem če je slab oz. mogoče je ampak me čudi da mi je prvi dan delalo v redu naslednji dan pa megla.

Unknown_001 ::

Pa te mamo !

Crack te zajebavle. Prepare 4 da consequences ko bo šiba božja moderatorska udarila po temi. Spregovoril je in bil uslišan... amen
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Hatchback678 ::

Crack potem.

Se pravi dobit drugo verzijo solidworksa(ne mislim plačevat ker imamo to verzijo samo da se učim na delu pač mi to ni omogočeno čeprav mi je bilo obljubljeno).

Zakaj pa bi bil banan?

Unknown_001 ::

Sj ne boš banan samo odprtemu topicu so štete ure... če ne kar minute.

Sicer zdej bom kontra pravilom... ja, najd drug crac še prej pa si poglej alternative.
-Onshape
-Draftsight (2D)
-Autodesk Fusion neki 360 (meni ni bil ok)
-Free CAD
... in nebroj open source.

Al pa si stegn Student edition. Je legalno, a veš... Ponavadi te ne stane nič sam ne morš brez žiga oddajat dokumentacije.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Hatchback678 ::

Ok, hvala za vse predloge kaj druzga rečt.

Hvala!

korenje3 ::

Hatchback678 je izjavil:

Inštaliral Solidworks 2017 verzijo na dan nedelje in takrat mi je odlično delala kakšne 10 minutk(pač sem sam poskusil) in na dan ponedeljka so nekatere osnovne opcije, ki jih potrebujem za programiranje in so enostavne(npr. uporaba orodja za delat luknje ali centrirne linije) začele trokirati.

Na delu prečekiral specifikacije računalnika, ki se ga uporablja tam in v glavnem je procesor 100X slabši od moje i5 3570k procesorja ampak ima več rama (32 napram mojim 16) ampak imam sam intergrirano grafično(2GB), medtem ko je tam bolj profi varjanta quadro 4000.

Verjetno pri meni fali ravno grafična?

Je možnost dobiti kakšno grafično kartico, ki je dobra za razne autocade,solidworkse ampak laufa tudi pc igre?

Prioriteta je še vedno programiranje.

Cena do 200e(rabljeno ali novo).

Hvala


Če 3D model lahko rotiraš normalno v transparentnem načinu, potem je grafična ok.
Jaz sem opazil da zelo veliko pripomore level3 chache na procesorju. Zato je skoraj nuja imeti kakšen xeon E5 ali E7 procesor preko i7 ipd. Kljub temu da ima nižjo frekvenco.
Quadro grafične kartice ti dajo nek dodaten vizuelni učinek v SW okolju, dražje quadro grafične imajo pa tudi ECC ram kar izboljša zanesljivost.

Hatchback678 je izjavil:

Ja vendar katere grafične, ki lahko poganjajo tako igre kot normalno solidworks?

Berem, da so Quadro od Nvidiee dobre kartice(ne za igre).


quadro grafične kartice strojno pospešujejo openGL, ki ga uporablja solidworks. Druge grafične so za directX, ki imajo slabšo podporo za openGL (čeprav se nekaterim da prepisat ROM, da delujejo kot quadro, tako da so celo hitrejše od quadro grafičnih).
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Cveto ::

FYI: meni dela Solidworks 2017 čisto solidno na Xeonu E3-1246 V3 (to je v osnovi i7-4690), z integrirano grafiko Intel p4600 in dela čisto ok.

Težava je drugje (kot že namignjeno).

korenje3 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Partov? ) Delov.
3d modelirci načeloma začno trokirati pri kakšenm redneriranju oz če odpiraš assembly z veliko deli (100+).


Kar ni res, ravno render lahko dela normalno z skoraj neomejenim številom partov, saj igra vlogo samo 3D model, in ne razna SW šara, kot so parjenje kosov.

Ponavadi trokiranje povzroča ravno nepravilna sestava izdelkov, kjer se ne izkorišča podsestavov. SW namreč ne procesira parjenih kosov v podsestavih.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Unknown_001 ::

korenje3 je izjavil:



Ponavadi trokiranje povzroča ravno nepravilna sestava izdelkov, kjer se ne izkorišča podsestavov. SW namreč ne procesira parjenih kosov v podsestavih.


Se pravi se splača imet čim več podsestavov.

Thx dude.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

Ja res je. Ravno delam nekaj privat za kolega.
Če imaš znotraj assemblya več kot 50 matov je že preveč. Pri 500 matih se mu zmeša in začne pavzirat pri vsakem osveževanju ali pa program začne crkovati.
Tako so delali v našem podjetju. Da bi preprečil konstantno razbijanje po tipkovnici in monitorju sem jih moral izobrazit za pravilno delo.

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Unknown_001 ::

Neki kar ti na faksu ne povedo...

Well, res pa je da v NX-u s tem nikoli nisem imel problemov.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

nsa_ag3nt ::

Ta problem je omejen bolj na SW in Catio (kar je logično, če vemo da je proizvajalec isti, Dassault Systemes).
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

CREO (naslednik ProE) tudi ne bi smel imet teh problemov, I guess... stvar je optimizirana za sestave.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

TheBlueOne ::

Meni so s kompleksnostjo modela eksponentno rastle zahteve SWa. Po mojih izkusnjah gre kamot, ce je dovolj rama in ce je gaming graficna, na drugi strani so konstrukterji s katerimi sem delal in kjer so bile zadeve ze zelo kompleksne imeli top spec PCje s Quadro graficnimi, ki imajo gonilnike prilagojene za CAD.

Jaz sem enkrat v sili razmer nekaj delal na integrirani, ampak so zadeve hitro postale nevzdrzne.

Zgodovina sprememb…

Hatchback678 ::

2016 verzija mi delujo v nulo (za tiste osnovne stvari, ki jih zaenkrat potrebujem).

Bom rahlo nadgradil svojo škatlo in preizkusil 2017 verzijo kasneje ko se bom bolj izmojstroval pa nameravam kupiti verzijo ampak verjetno je draga za popizdit?

1000+?

Pro_moted ::

Hatchback678 je izjavil:

2016 verzija mi delujo v nulo (za tiste osnovne stvari, ki jih zaenkrat potrebujem).

Bom rahlo nadgradil svojo škatlo in preizkusil 2017 verzijo kasneje ko se bom bolj izmojstroval pa nameravam kupiti verzijo ampak verjetno je draga za popizdit?

1000+?


Verjemi, neboš je kupil :D Edino če misliš res služit s tem ! Cene se gibljejo od 4000 evrov za osnovno do 8000 evrov za polno licenco, plus vsako leto še plačilo naročnine / vzdrževanje 1200 evrov do 2000 evrov.

Creo je tukaj bolj poceni, naročnina 1250 letno, kupit pa ne rabiš.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Bodite pozorni, je ena bistvena razlika med nakupom in najemom programske opreme. Če programsko opremo kupiš (in plačuješ vzdrževanje), jo lahko v stanju, kot je bila o prenehanju vzdrževanja, uporabljaš, dokler hočeš (seveda nimaš podpore). Pri najeti programski opremi je, ob neplačevanju najemnine, uporabe takoj konec...

Lp

Jože

Hatchback678 ::

Pro_moted je izjavil:

Hatchback678 je izjavil:

2016 verzija mi delujo v nulo (za tiste osnovne stvari, ki jih zaenkrat potrebujem).

Bom rahlo nadgradil svojo škatlo in preizkusil 2017 verzijo kasneje ko se bom bolj izmojstroval pa nameravam kupiti verzijo ampak verjetno je draga za popizdit?

1000+?


Verjemi, neboš je kupil :D Edino če misliš res služit s tem ! Cene se gibljejo od 4000 evrov za osnovno do 8000 evrov za polno licenco, plus vsako leto še plačilo naročnine / vzdrževanje 1200 evrov do 2000 evrov.

Creo je tukaj bolj poceni, naročnina 1250 letno, kupit pa ne rabiš.

Ja v bistvu bi stvar nabavil/najel z namenom da bi z njo služil sicer je čista neumnost zanjo plačevati.

Ampak saj pravim vse je zaenkrat v povojih, rabim se še konkretno naučiti in potem bomo videli kako bo, definitivno pa nameravam znanje uporabiti zato da grem na boljše.

Unknown_001 ::

Again, za učenje imaš študentske licence, ki jih ponekod dobiš 4 free. Ampak uporabno je res samo za UČENJE.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

fikus_ ::

Hatchback: Priporočam ti SW standard, v osnovni verziji lahko narediš dosti stvari (pri nekaterih moraš dokupiti malo morje dodatnih modulov in cena poleti v višave), je razmeroma enostaven za učenje, podpira precej formatov datotek (dobro za izmenjavo).

Hatchback678 ::

Bom prečekiral, sodelavec mi je povedal tudi za Catio med drugim, ampak ja zaenkrat se bom naučil Solidworks verjetno pa so vsi ostali programi več ali manj na isto vižo in verjetno ni nekih večjih težavnostnih preskokov.

Pro_moted ::

Hatchback678 je izjavil:

Bom prečekiral, sodelavec mi je povedal tudi za Catio med drugim, ampak ja zaenkrat se bom naučil Solidworks verjetno pa so vsi ostali programi več ali manj na isto vižo in verjetno ni nekih večjih težavnostnih preskokov.



Razen za Creo (ProEngineer). Učenje Crea je umetnost, ki je res nikoli v življenju ne pozabiš :D
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

sandmat ::

Unknown_001 je izjavil:

Again, za učenje imaš študentske licence, ki jih ponekod dobiš 4 free. Ampak uporabno je res samo za UČENJE.

Res je!

Kot mi je znano, imajo študenti UL free Solidworks licenco, ki si jo lahko vsako leto zaktivirajo. Op, preveri na svoji fakulteti.

dottor ::

Solidworks licenco smo mi imeli v srednji šoli neko šolsko, pa sem vedno poznal jaz alpa brat koga iz nižjih letnikov da je vsako leto poslal kopijo aktivacije s kodami in ostalimi šiframi :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

fikus_ ::

Catio pozabi, je precej draga in izvoziš/uvoziš lahko samo v step in iges, 2d pa dwg in dxf (Acad). Je pa "močna" za površine (avtomobilska industrija).

Hatchback678 ::

Rabim za smer strojništva.

+nisem več študent tako da neke "prijateljske" verzije odpadejo

fikus_ ::

"Prijateljske" verzije + šolske/študentske ti pridejo v poštev samo za učenje. Šolske/študentske verzije pustijo sled na izdelku (v datoteki ali na papirju, da ni za komercialno rabo).

DamijanD ::

Ta sled ostane tudi, ko odpreš projekt v full verziji? (npr. da kot študent nekaj razviješ, potem pa s tem izdelkom štartaš firmo)

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Ali ni tako, da datotek, izdelanih s študentsko verzijo ne moreš odpreti na komercialni verziji (vsaj "native" datotek ne)?

Lp

Jože

fikus_ ::

Različni "proizvajalci" imajo različne načine za zaščito. Vsekakor pa, če je zadeva odprta in shranjena v šolski/študentski verziji, sled ostane v datoteki.

Vsakokrat, tudi v licenčni verziji (kupljena licenca) se pri shranjevanju v datoteko zapiše tip licence programa, tako da je sledljiva.

Hatchback678 ::

Zaenkrat bom vztrajal s solidworksom/solidcamom bom pa definitivno precekiral se druge opcije.

Tudi na podjetju kamor dela se vecinoma uporablja solidworks,geomagic design ter autocad tako da so tile programi zaenkrat prioriteta.

Na podjetju je zakupljen solidworks in bi rekel da je kar drag špas.

dottor ::

Meni normalno odpira modele narejene v šolski verziji v celi nepreveč original verziji.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

fikus_ ::

Verjetno ti res dela normalno, ti ne jamra kaj in tudi na papir ne izpisuje kakšnega opozorila. Če boš pa v DE poslal kakšno datoteko in Nemc ugotovi, da ni delano s komercialno verzijo, se pa lahko celo posloviš od posla. So zelo alergični na te zadeve.
Kot sem že napisal: Različni "proizvajalci" imajo različne načine za zaščito.

dottor ::

Edino ko sprintaš tehniško risbo napiše da je šolska verzija.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Hatchback678 ::

Se pravi kateri so top 3 zastonjski ali trial verzije za se ucit programirat in kateri so top3 najbolj uporabljani programi za programirat v strojnistvu?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

Kaj misliš z izrazom "se učit programirat"? Misliš programiranje znotraj samega programa (prilagajanje lastnim potrebam, pisanje dodatkov za programe), CAM programiranje ali samo delo s programom (modeliranje in izdelava risb)?

Lp

Jože

nsa_ag3nt ::

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Hatchback678 ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav.

Kaj misliš z izrazom "se učit programirat"? Misliš programiranje znotraj samega programa (prilagajanje lastnim potrebam, pisanje dodatkov za programe), CAM programiranje ali samo delo s programom (modeliranje in izdelava risb)?

Lp

Jože


U bistvu gap rabim za delo samo in ja risanje nacrtov ter izdelava samih modelov za namene struzenja in rezkanja, se pravi izris kosov ter prikaz poti rezkanja ali karkoli pac ze rabis.

Naprej se bom ze navadil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zaslužiti z modeliranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8215769 (13274) Isotropic
»

Free CAD programi

Oddelek: Programska oprema
389261 (7714) neboben
»

Delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619226 (7685) borisk
»

PC za solidworks, catia, autocad...?

Oddelek: Kaj kupiti
324353 (3882) gregor
»

Računalnik za CAD/CAM

Oddelek: Kaj kupiti
202841 (2572) Pro_moted

Več podobnih tem