» »

tehnična stran bitcoina

tehnična stran bitcoina

odgovornost ::

Na tem forumu ste samo trejderji ali je tudi kdo ki ga tudi tehnična stran bitcoina zanima?
Ima kdo izkušnje iz programiranja bitcoin walletov, same bitcoin kode, ima kdo postavljen svoj lightning node?

Share your expirience please :)

kakob ::

Halo, to je slo-tech, jasno da nobenega.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Looooooka ::

Ja/ne in odkar bitcoin obstaja je sel kdor je pameten na druge blockchain resitve. Ukvarjat se z bitcoinom je zguba casa(dobesedno, ker obstajajo hitrejse alternative...stellar,tron,ripple...se ethereum je bolj uporabna 'platforma').

kakob ::

Looooooka je izjavil:

Ja/ne in odkar bitcoin obstaja je sel kdor je pameten na druge blockchain resitve. Ukvarjat se z bitcoinom je zguba casa(dobesedno, ker obstajajo hitrejse alternative...stellar,tron,ripple...se ethereum je bolj uporabna 'platforma').


Could not be more wrong. Pretty much edini s katerim se je 'vredno ukvarjat' je btc.

Lahko se ukvarjaš s krompirjem na njivi ali pa z bitcoinom.

You pick.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Lonsarg ::

Tehnično gledano je bitcoin generacije zadaj. Tak da če te ne zanima zgolj popularnost ampak tudi tehnično detajli se ga ogneš na široko.

Etherum smart contract so zanimivi s stališča future razvoja. Zelo zanimiv je tudi iota, ki zaradi drugačne zasnove omogoča neomejeno skaliranje števila transakcij.

Looooooka ::

kakob je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Ja/ne in odkar bitcoin obstaja je sel kdor je pameten na druge blockchain resitve. Ukvarjat se z bitcoinom je zguba casa(dobesedno, ker obstajajo hitrejse alternative...stellar,tron,ripple...se ethereum je bolj uporabna 'platforma').


Could not be more wrong. Pretty much edini s katerim se je 'vredno ukvarjat' je btc.

Lahko se ukvarjaš s krompirjem na njivi ali pa z bitcoinom.

You pick.

Bitcoin bo najverjetneje samo store of value, ker je bil prvi. Za dejansko uporabo je pa zakljucil zgodbo. To ve vsak kekec, ki je kadarkoli izvedel placilo z njim. Tudi ce bo vreden 100.000 EUR se ne bo uporabljal za sveti gral...hitra placila in mikro placila. Nima TPSjev, ki so potrebni za ta korak. Da o ceni transakcije tako pri BTC-ju in ETH-ju sploh ne govorimo. Novejse generacije blockchain tehnologij ga za nekajkrat prehitijo brez LN-ja, z njim je pa ze zalostno kako zadaj konca. In to za cent na transakcijo(ce ne se manj). Ko dodas se potrebo po pametnih pogodbah, ti je takoj jasno, da bo BTC v najboljsem primeru igral vlogo digitalnega zlata in sluzil za nadaljne spekulacije na borzah(morda celo na NASDAQ in ostalih leta 2019). Za placilo bodo druge kriptovalute(ce sploh) in te se da danes kupiti in prodati brez BTC-ja, ker imajo ze svoje EUR/USD pare na svojih hitrejsih blockchainih.

Pungiish ::

Ja, zanimajo me pametne pogodbe in uporaba blockchaina v igrah, a la cryptokitties oz. pač blockchain asseti.

odgovornost ::

Jah dejstvo je, da sem prišel do spoznanja da če se s katero kripto splača ukvarjati je to Bitcoin. Seveda se sam protokol razvija počasi ker gre za največjo kriptovaluto na svetu in si developerji ravno nemorejo privoščiti površnosti...
Zanima me, je kdo ustvaril že kakšen app/platformo kjer je glavni način plačila/igranja neka kripto valuta.

Kot je recimo ta in podobne:
https://exitscam.me/play

kakob ::

Lonsarg je izjavil:

Tehnično gledano je bitcoin generacije zadaj.


Bitcoin je najbolj dovršen in na njem delajo najsposobnejši razvijalci ki so dejansko sposobni hendlat kriptografsko programovje.

Če bo kakšen šitkojn slučajno odkril kaj uporabnega, to ne bo problem importat v bitcoin codebase.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

kakob ::

Looooooka je izjavil:

Da o ceni transakcije tako pri BTC-ju in ETH-ju sploh ne govorimo. Novejse generacije blockchain tehnologij ga za nekajkrat prehitijo brez LN-ja, z njim je pa ze zalostno kako zadaj konca. In to za cent na transakcijo(ce ne se manj). Ko dodas se potrebo po pametnih pogodbah, ti je takoj jasno...


O lej, zabitko spet pisuni.

Ko so bile BTC transakcije ne-zastojn, so hvalili ETH. Kje so zdaj ti luzerji danes?

LN je super, tvojega pofukanega plačila za kofe nočemo sprocesiranega in shranjenega na tisočih računalnikih.

Pametne pogodbe? Pokaži mi en dober usercase? Ga ni, in ga tudi ne more biti. Znotraj blockchaina nima nobenega smisla procesirat kaj bolj kompleksnega kot nam že omgoča bitcoin. Čim pa se zanašaš na out-of-blockchain-state pa si itak popušil.

Če vam to ni jasno, zbrišite hitro vse private keye in nazaj na njivo.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

odgovornost ::

hahaha kakob :) se strinjam s tabo. Vidim da si kar poznavalec. A se aktivno s čim ukvarjaš ali samo spremljaš dogajanje

kakob ::

odgovornost je izjavil:

hahaha kakob :) se strinjam s tabo. Vidim da si kar poznavalec. A se aktivno s čim ukvarjaš ali samo spremljaš dogajanje


Se, ampak te reči niso za ta forum.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

odgovornost ::

za kater forum pa so potem? Rad berem debate ki jih ima folk na to temo ampak drugega kot trejdanja in raznih analiz grafov tukaj ne najdem :(

kakob ::

Take stvari boš lažje našel na raznih githubih, irc logih (ala #bitcoin-core-dev), mailing listah... in pa na par koferencah ala 'Scaling Bitcoin' (večina konference je sicer scam marketing wankoff).
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

odgovornost ::

ja sem na lihtning mailing listo prijavljen. Spremljam spletno stran nekega nemškega računalničarja, ki je res mojster za te zadeve... Sem bolj razmišljal v smislu če tudi slovenci o tem kaj debatiramo.

kakob ::

odgovornost je izjavil:

slovenci


 Slovenly

Slovenly

Never take a financial advice from someone who works for a living.

odgovornost ::

rofl

Zgodovina sprememb…

VaeVictis ::

odgovornost je izjavil:

ja sem na lihtning mailing listo prijavljen. Spremljam spletno stran nekega nemškega računalničarja, ki je res mojster za te zadeve... Sem bolj razmišljal v smislu če tudi slovenci o tem kaj debatiramo.


Koga to, kak link, ime, če ni skrivnost?

odgovornost ::

link do mailing liste
https://lists.linuxfoundation.org/mailm...
glede tega nemca, tukaj je njegov personal website... mal ga poguglaj/po youtubaj
https://www.rene-pickhardt.de/

Veliko zanimivega se lahko posluša/prebere tudi od tega modela:
https://antonopoulos.com/

Če hočeš pdf verzijo njegove knjige mastering bitcoin ti jo lahko posheram :)

Lonsarg ::

kakob je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Tehnično gledano je bitcoin generacije zadaj.


Bitcoin je najbolj dovršen in na njem delajo najsposobnejši razvijalci ki so dejansko sposobni hendlat kriptografsko programovje.

Če bo kakšen šitkojn slučajno odkril kaj uporabnega, to ne bo problem importat v bitcoin codebase.

To pa je omejen oziroma nedeveloperski pogled. To je kot pogled iz stališča navadnega bitcoin userja, ki ga zanima zgolj bitcoin ne pa kaj je blockchain.

Kot si sam rekel ideje in razvoj se dogaja na raznih testnih coinih, altcoinih, bitcoin kvečjemu potem to uporabi, ko je enkrat preverjeno. Ne moreš se iti hitrega razvoja na blockchainu, ki je prevelik, da bi se igral s stabilnostjo.

Če bi bil bitcoin vsaj malenkost v prihodnost usmerjen bi se delalo na prehodu stran od PoW.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kakob ::

Lonsarg je izjavil:


Ne moreš se iti hitrega razvoja na blockchainu, ki je prevelik, da bi se igral s stabilnostjo.


Lonsarg je izjavil:


Če bi bil bitcoin vsaj malenkost v prihodnost usmerjen bi se delalo na prehodu stran od PoW.


To dvoje se izključuje.


Also 'nobody goes there anymore, its too crowded'.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Lonsarg ::

Množica gre kjer je dogajanje. Bitcoin je pa zgodovinsko dosegel kar je za doseči, zdaj pač je na voljo za userje (zaenkrat gemblarje ali pa take, ki hočejo na digitalen rizični način vrednost hraniti).

Blockchain razvoj se pa nadaljuje drugje. Kar sem bil zraven je to bila Iota in Ethereum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kakob ::

Lonsarg je izjavil:


Blockchain razvoj se pa nadaljuje drugje. Kar sem bil zraven je to bila Iota in Ethereum.


Lol.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

branimirII ::

Koncno ena pametna kripto tema. Sem se en dan ravno guncal na ljuljaški in razmišljal o tem... Pismo, bi blo dober narest en slotech kovanec. To bi bilo profita do neba. To bi jaz shilal ves kolk!? Imam veze po internetu, razsirjeno world wide web kjer se to da reklamirat. Stranke bi padale, a pikce tudi...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Baja ()

kript-er ::

Tudi mene zelo zanima sam tehnični vidik bitkojna. Ne zanima me samo multiplikacija fiat-a, zanima me globje, hočem vedeti več. Ta tema je bookmarkana!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Baja ()

kakob ::

Lonsarg je izjavil:


Blockchain razvoj se pa nadaljuje drugje.


>Hacker exploits EOS smart contract to steal $200K from gambling app

https://www.databreaches.net/hacker-exp...

Etc etc. Kdor si je zmislu da je Turing completeness in denar dobro zmešat skupaj (looking at you BUTTerin) je idiot.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Lonsarg ::

Smart contract on blockchain bo najbrž v roku nekaj desetletij uradni način overjanja kupoprodjnih in podobnih pogodb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kakob ::

Lonsarg je izjavil:

Smart contract on blockchain bo najbrž v roku nekaj desetletij uradni način overjanja kupoprodjnih in podobnih pogodb.


Čez nekaj desetletji boš mentalno in finančno še vedno revež.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

kakob ::

kript-er je izjavil:

Tudi mene zelo zanima sam tehnični vidik bitkojna. Ne zanima me samo multiplikacija fiat-a, zanima me globje, hočem vedeti več. Ta tema je bookmarkana!


http://diyhpl.us/wiki/transcripts/balti...
Never take a financial advice from someone who works for a living.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook napovedal novo kriptovaluto libra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7925000 (19439) vb2nc4uv
»

Kitajska razmišlja o prepovedi rudarjenja bitcoina (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9320410 (16215) MrStein
»

Rudarjenje bitcoina potratnejše od izkopavanja zlata (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6220636 (15870) kakob
»

Bitcoin dobil pomembno nadgradnjo SegWit, ruši rekorde (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
12344741 (38696) PrihajaNodi
»

Bitcoin podira rekorde in prehiteva zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5927897 (24288) dreta

Več podobnih tem