» »

WiFi router z 802.11n podporo?

WiFi router z 802.11n podporo?

RejZoR ::

Mal gledam Linksys WRT160NL, ki pač podpira 802.11n standard in podpira tud DD-WRT, kar mi ej fajn.
Cena je tud sprejemljiva, ga mogoče kdo ima in bi znal povedat če je zadeva ok? Imam pa en netbook z 11n podporo in enega z 11g podporo. Sosedje okoli imajo ene 3 oz 4 11g routerje in mi ob določenih urah (predvsem zvečer) siganl na netbooku grozno pade, tolk grozno, da je throughput včasih samo do 2Mbit čeprav imam 8Mbit linijo. Upam, da bi z 11n routerjem to rešil.

EDIT:
Takisto me bega v čem je razlika med 802.11n and 802.11n Draft. Če sklepam po besedi "draft" sklepam, da naprave s to besedo ne podpirajo v celoti N standard. Al je kakšen drug catch?

Se ga splača vzet al priporočate kaj drugega?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
  • spremenil: RejZoR ()

blackbfm ::

Tplink 1043nd..original fw pri večini deluje zelo stabilno tako da ddwrt niti ni potreben če ne rabiš extra nastavitev. Linksysi so šit, razen wrt54gl.

Z 2.4ghz N standardom ne boš nič na boljšem kar se tiče interferenc. Kater router imaš pa zdej trenutno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

RejZoR ::

WRT54GL z zadnjim Tomato firmwarom. Problem je ker mi enostavno povezava kar obstane oz bandwidth čist posran. Pa je par tednov vmes deloval dobr, zdej pa je zadnje dni čista katastrofa. S tem da se ni nič kaj dosti spremenil iz moje strani.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackbfm ::

Kaj pa vem probaj še z ddwrt ali pa original fw. Mogoče pa si je kakšen sosed omislil wifi ojačevalec pa moti tvoj signal..

RejZoR ::

Ma sem že vse živo probal. Tud beacon interval sem spreminjal pa Frame burst vklapljal pa povečeval moč anten pa nič ne pomaga konstantno. Čez dan bo delalo bp, zvečer pa skoraj vedno signal pade dol na 1 črtico v Win7. Čez dan so pa najmanj 3, običajno pa kar vse oz ena manj od vseh. Tud zvečer se spletne strani skoz obešajo, ker jih ne prenese do konca in Youtube se skoz zatika. Če pa grem na ožičen desktop pa brez težav leti celo preko 8Mbit...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mavrik ::

Takisto me bega v čem je razlika med 802.11n and 802.11n Draft. Če sklepam po besedi "draft" sklepam, da naprave s to besedo ne podpirajo v celoti N standard. Al je kakšen drug catch?


"Draft" je še ostanek časa, ko 802.11n standard ni bil končan. Načeloma (če se prav spomnim) do potrditve ni prišlo do nekih sprememb, zato ni nekih hudih problemov.

Cena je tud sprejemljiva, ga mogoče kdo ima in bi znal povedat če je zadeva ok? Imam pa en netbook z 11n podporo in enega z 11g podporo. Sosedje okoli imajo ene 3 oz 4 11g routerje in mi ob določenih urah (predvsem zvečer) siganl na netbooku grozno pade, tolk grozno, da je throughput včasih samo do 2Mbit čeprav imam 8Mbit linijo. Upam, da bi z 11n routerjem to rešil.


Okej, zdaj pa pozor. Ni tako preprosto, kot ti misliš. 802.11 standard lahko dela na 2.4 GHz frekvencah ter 5GHz frekvencah, na 20MHz in 40MHz kanalih. V kolikor boš kupil poceni n router (ali imaš crappy mrežno) boš omejen na 2.4GHz, kar bo kompleten fejl, saj bo tvoj "n" tekmoval z vsemi "g"-ji in ne boš čist NIČ pridobil. Še več - pri 40Mhz boš zasedel večino 2.4GHz fraj banda in pojebal mrežo vsem v okolici.

Tako da se prvo PREPRIČAJ, da tvoje naprave vejo komunicirat na 5GHz.

Druga stvar - večina routerjev ne zna hkrati delat na 2.4GHz in 5GHz, kar bo spet fail če boš hotel imeti tudi stare naprave. Zato nujno poskrbi da najdeš router, ki je "dual-band" - torej dela hkrati na obeh frekvencah.

Dobra izbira je tule naslednik WRT160NL-ja, to je Linksys E3000, ki ima vgrajeni dve anteni, zato da lahko nemoteno oddaja na 2.4 in 5GHz (in je dd-wrt ter Tomato compatible). Če rabiš, vzami potem raje tega, da se boš lahko preselil na 5GHz band.
The truth is rarely pure and never simple.

RejZoR ::

Sem videl ja, pol ko sem brskal Linksys stran. Tisti z dual band sistemom stanejo po 130 EUR, ti samo z 2,4GHz pa so okoli 60 EUR. Bom danes še mal drezal WRT54GL z najnovejšo beta DD-WRT verzijo pa bom videl če bo kaj bolje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

E3000 imaš za 109€.

RejZoR ::

Dobr, par evrov gor ali dol. Je pač precejšen preskok med navadnimi in dual.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackbfm ::

http://www.metageek.net/products/inssid...

s tem programom lahko za silo pogledaš kako je s signali

RejZoR ::

Bi high gain antene kaj pomagale če bi obdržal trenutni router? Kot sem gledal bi za okoli 10 EUR (na uč) dobil 2x high gain anteni za WRT54GL. Kar je precej ceneje kot 120 EUR za dober 11n router.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mavrik ::

Če maš interferenco, potem ti bo high-gain naredil samo high-gain interferenco. Nehi skoparit no, saj ni nek denar :P
The truth is rarely pure and never simple.

gendale ::

poskusi na ddwrtju dat oddajno moč na največ in vsak večer ustvari čim več prometa

mogoče sosedi obupajo in oni kupijo routerje, ki delujejo na 5GHz
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

RejZoR ::

Eh kurc, v torek grem iskat Linksys E4200, se mi ne da več zajebavat s tem. Pol ure dela na polno, naslednji moment je signal tolk v riti, da ne gre čez niti 1Mbit. Bom pa pač dal skor 140 EUR, itaq mi bo 11n še prav prišel glede na to da je ta standard rano dobro prišel ven in se bo še precej časa obdržal...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Tko, prejle sem šel iskat Linksys E4200 za 138 EUR, najboljše kar trenutno ponujajo. Pa bomo videli kako se bo zadeva obnesla. Držim pesti, da bo vsaj taka hitrost, da bo čez spravilo 8Mbit brez težav, drugo me ne zanima. Poročam ko povežem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Oh joy. Moral bi videt dva omrežja, 2,4GHz in 5GHz, zdej pa se je izkazalo, da moj netbook sicer podpira 11n standard ampak samo preko 2,4GHz frekvenčnega območja. F U. To ni fakin res.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

OMFG, si se zmenil za vračilo? ;((

RejZoR ::

Ma ne, če ne ga bom pa pač prodal za par evrov manj na Bolhi. Vseeno manjša izguba kot če mi pač tam leži. Čeprav dela tud na 2,4GHz rahlo bolje od WRT54GL. Vseeno mi gre v nos da sem šele zdej povezal, da ima netbook samo 2,4GHz N podporo kar je mal self pwn ko sem vzel dual band ravno zato da bi koristil 5GHz, zdej ga pa vseeno ne morem :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

še ta nasvet, vzemi dual band usb wlan ključek, tam bi ti moralo delati tudi na 5ghz, ampak sile ne boš imel hehe.

LINKSYS Wi-Fi USB N adapter (AE1000-EU)

RejZoR ::

Preveliko. Če že bi nekaj v velikosti Nano USB recieverja. Čeprav tam pa je zaradi velikosti lahko hendikepiran sprejem. Bom zaenkrat pustil kot je pa bom pol naprej študiral če bo še zajebavalo. Ta router kot kaže dost bolj koregira signal oz karkoli že dela. Ker tud kadar mi hitrost v speedtestu pade jo hitro pobere na gor in po sekundi ali treh začne delat na max. Medtem ko mi je pri WRT54GL hitrost tlezla dol in se nikoli ni več pobrala in nakoncu je bila hitrost 2Mbps...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackbfm ::

Sej verjetno lahko menjaš interno kartico? Res pa da bo spet dodaten strošek...

RejZoR ::

Baje ima Lenovo neko whitelisting sranje in baje samo par kartic deluje. Or so they said na servisu. Dam rade volje 50 eur za to kartico, sam da se neha že ta pizdarija. Zdele sem (spet) čakal pol minute, da sem sploh prišel v nastavitve routerja prek wifi. Očitno sem prekmal pohvalil zadevo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mavrik ::

Rejzor: A poveš katero kartico imaš v laptopu, da se še kdo drug ne nategne? :)


(Btw, E4200 se FUL splača poflashat na Toastman TomatoUSB.)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

RejZoR ::

Netbook ima not govno od Ralink RT3090. Kot kaže najbolj katastrofalen modul ever. Sestrin Acer, ki stoji 5cm stran od mojega z Atherosom lovi kot za šalo in je vedno max hitrost, moj pa mi je prejle delal z 0,99Mbit. Isto je brez težav lovil netbook Aspire One A150. Lenovo za še enkrat več pa tak sranje. Jebo vas Lenovo pa kvaliteta, nobena stvar v lajfu me ni tolk zživcirala kot tole.

Od zdej naprej ne bo prva stvar, ki jo bom gledal pri prenosniku hitrost procesorja pa grafična pa RAM ampak to, da ima not modul z Broadcom al pa Atheros čipom.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Mavrik ::

Intel ;)
The truth is rarely pure and never simple.

blackbfm ::

Enkrat sem mel eno belkin kartico z ralink čipsetom, šit od šita. Takrat se mi je wifi zagabil, dokler nisem v roke dobil nekaj bolj normalnega..

RejZoR ::

Zdej sem vprašal na Lenovo forumu kateri moduli so whitelistani in če je med njimi kaj od Broadcoma. Upam da je. Pa še Afterburner bi lahko pol uporabljal, ki baje tud pomaga pri slabem signalu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Heh, whitelistani so samo moduli od Ralink in Liteon. Kot da so pogledal trg in iz njega potegnili najslabše chipsete...

Mogoče kdo ve kaj bolj moti wireless, Nano USB konektor brezžične miške ali Bluetooth? Ker včeraj semd obil idejo, če je slučajno to. Na servisu so imeli samo moj netbook, brez moje Logitech M305 miške. Doma pa imam not konektorček za svojo miško in tud sestra ima isto miško. Moj netbook je bil tko pravzaprav v sendviču motenj. Moram še testirat ampak zdej sem prestavil oba konektorja mišk na levo stran, tako da moj netbook ni več v sendviču ampak ima motnje samo iz leve strani. Glede miške na proprietary konektor ali bluettoth pa me zanima, ker imam na netbooku tud bluetotoh in bi pač vzel miško na BT. Čeprav kakor vem vse skupaj deluje na 2,4GHz, tko da je načeloma vseen drek ne?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539417 (7653) XS!D3
»

Informacija glede wifi 2,4 in 5 GHz

Oddelek: Omrežja in internet
165282 (4749) Ribič
»

OPTIKA - slabši prenos preko WiFi-ja ?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
234698 (4154) RejZoR
»

Kateri "n" router kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112462 (8906) Jackass
»

wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
142787 (2258) -žiga-

Več podobnih tem