» »

Računalnik za CAD/CAM

Računalnik za CAD/CAM

Argatox ::

Pozdravljeni,

rabim pomoč, namreč zaradi narave dela potrebujem novi računalnik za CAD/CAM programe ( Pro Engineere, Catia, Solidworks itd...in še nekaj strojnih programov za programiranje), ki pa bi ga bilo potrebno sestaviti, namreč okvirni cena bi bila nekje od 500 do 600 E. Ne potrebujem nekega res močnega stroja, ampak takšnega, na katerem bi nemoteno delovali zgoraj navedeni programi. Sama se ne spoznam kaj veliko na računalnike in njihovo drobovje zato prosim, če mi lahko pomagate pri sestavi računalnika za moje delo.

Hayabusa ::

Isotropic ::

teh poceni firepro in quadro se ne splaca kupovat. OP naj se raje izjasni, a bo za zasebno al profesionalno uporabo.
raje i3, i5 z vgrajeno graficno, potem se pa dokupi quadro, ce se vidi potreba.
ce je treba zraven se monitor pa to, bo pa to bolj zalost kišta. vseeno bi dal i3 v takem primeru.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

i3 je bedarija (proti pentiumu skoraj ne bos opazil razlike)

ali g2030 kot je napisal zgoraj
ali pa gres na i5

vmes se pa splaca pogledati se za amd 6300, pa eno graficno (bo en sestavil, pol pa pretehtaj ceno)

Hayabusa ::

FirePro V4900 je nekaj drugega kot igračke tipa nv quadro 600 :); to je vse kar dobiš pri nvidii za tak denar, quadro fx2000 je +400, razen če dobiš kje rabljeno quadro fx1800/1700, ki je tudi spodobnih performans.
http://technewspedia.com/gpus-quadro-an...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Argatox ::

gre se za to ker rabim računalnik da bodo programi tekli gladko ne pa vesoljske postaje, kjer bo računalnik ostal neizkoriščen. Trenutno vse programe poganjam na 7 let starem računalniku, in gre zadeva malce prepočasi zame, ker ne morem delat nemoteno, zadeve se prepočasi osvežujejo itd. In ja računalnik je za osebno in službeno rabo, saj občasno zaradi potreb delam tudi od doma za firmo. In ja dobila sem že ponudb za super računalnike 1.500 e+ pa ni problem denar, problem je ker je celotni računalnik neizkoriščen, za igrice ga pa ne želim imeti, ker jih ne igram.

WarpedGone ::

Kater procesor maš v tej 7 let stari kišti?
Žal je situacija takšna, da lahko danes rukneš kup dnarja v novo mašino, pa na konc pogruntaš da je zadeva le marginalno hitrejša. CAD/CAM je še vedno primarno singlethreaded problem, posledično ti moderni mutlicore procesorji delujejo primerljivo hitro kot starejše single/dual core zadeve podobnih frekvenc.

Sm študiral o zamenjavi dobrega starega E8400 (dual core, 3GHz) in razočarano pogruntal da res opaznega profita ne bo (50% pohitritev ne opraviči zapravljenega jurja). Ko/če bodo cori končno splezal na 5GHz pol se bo mogoče splačalo zamenjat.

P.S. Ne preveč zaupat testom, ki ti pokažejo en graf s FPSji. Performanse v teh programih so hudo odvisne od velikosti in narave modela, končen izris na zaslon je še najmanjši problem in ga v večini primerov povsem komot sfolga "onboard" grafika. Trik je sam preview, ki laufa 'pospešeno' in tle dobiš neki profita z moćno grafiko, ampak spet - če je procesor počasn ti močna grafika ne nuca spljoh.
Zbogom in hvala za vse ribe

Hayabusa ::



LC LC600H-12 zmore 2*20A na +12V liniji


poraba firepro 4900:
http://www.phoronix.com/scan.php?page=a...
The overall system power consumption when running this OpenGL workstation test for the V4900 on the eight-core AMD Bulldozer system was 170 Watts.


amd
http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...
466.80+163 = 630 (dodana cena za firepro).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

R-S-LoVe ::

Sigurno imaš na spletnih straneh omenjenih programov navedeno tudi priporočeno PC konfiguracijo po kateri se zgleduješ in ti naj bo vodilo pri nakupu. Takšen je bil postopek v mojem primeru za AutoCAD program.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Pro_moted ::

Če bo računalnik zamenjen zgolj za CAD in CAM, potem če gre v budget, stisni firepro v4900 ( daleč najboljše razmerje med zmogljivostjo in ceno). Komentare tipa " te poceni profesionalne grafe se ne splačajo" pa preskoči, ker taki nimajo izkušenj s strojniškimi CAD programi.

Nekaj takega :

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

Malenkost prek budgeta, ampak če si rekla da denar ni tak problem, računalnik pa samo za CAD, potem dodaš teh par evrov. Še najboljše bi bilo dvignit budget na 700 evrov, pa dodaš še en 120 Gb SSD pa imaš naslednjih 7 let spet mir.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Isotropic ::

mam izkusnje, pravzaprav lavfam solidworks na hd4000.
prej sem ga pa na eni dost starejsi intel grafiki, tist je pa znala biti bolj bedna izkusnja (pocasnost grafike), ampak se je pri easy asmjih ali posameznih partih dalo preziveti.
(verjetno je bila tista grafika oz. racunalnik nekako v rangu sedanjega racunalnika od OP)

na firepro se sicer ne spoznam, je pa quadro 600 bolj šala. sta pa iste cene, tko da sta verjetno sorodna po zmogljivostih.
sem pa z i3 res failal glede na pentium ja.

Zgodovina sprememb…

Pro_moted ::

Isotropic je izjavil:

mam izkusnje, pravzaprav lavfam solidworks na hd4000.
prej sem ga pa na eni dost starejsi intel grafiki, tist je pa znala biti bolj bedna izkusnja (pocasnost grafike), ampak se je pri easy asmjih dalo preziveti.


No saj delat se da. Predvsem ko imaš malo delov in pa brez prikaza materialov. Je pa vseeno lepše če dela vseskup na malo višjih FPS-jih in z bolj realističnim prikazom senčenja, textur itd.. Vse odvisno od potreb.
Recimo ko odperem doma sestav z 100 part-i ima Radeon 7950 velike težave in ni fajn delat. Medtem ko pa V4900 takšen model žene brezproblema, s tem da lahko imam še texture in vse vklopljeno. Bratov IvyBridge i5, pa totalno zablokira s takšnim modelom.Vsak zasuk modela čakaš pol minute da premakne. Glede na to da je PC namenjen samo za CAD bi jaz osebno raskiral teh 150 evrov in kupiš V4900. Če pa ne, pa je vsaka consumer grafika odveč. Oz. bo vseeno ali noter da gt 630 ali gtx 670.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Isotropic ::

off: s cim se pa ukvarjate?
jaz sem takrat (na uni stari) itak delal najvec z acadom (iz nuje), ker s swx ni bilo za ziveti pri cem vecjem (par sek cakanje za kaksne operacije). swx sem pa uporabljal samo za delat posamezne parte (plocevina, razni rezervni deli). sedaj je pa ze malo bolje.

Zgodovina sprememb…

Pro_moted ::

Isotropic je izjavil:

off: s cim se pa ukvarjate?
jaz sem takrat (na uni stari) itak delal najvec z acadom (iz nuje), ker s swx ni bilo za ziveti pri cem vecjem (par sek cakanje za kaksne operacije). swx sem pa uporabljal samo za delat posamezne parte (plocevina, razni rezervni deli). sedaj je pa ze malo bolje.


Ukvarjaš :D ( 22 years old).

Sicer pa komaj letos končujem faks na strojništvu. Se pa s CAD/CAM/CAE ukvarjam sedaj že 8 let, od 1. letnika srednje šole. Drugače pa sem veliko modeliral , preračunaval proizvodne linije, ker imam takega štipenditorja, ki zahteva to. Doma zgolj za učenje ( licence pa to so zlobno drage, študentske so pa itak namenjene samo učenju).
Tole recimo bom si izdeloval doma in sem si najprej zmodeliral in analiziral s Catio ( render ni najlepši ker je zgolj testni )
 kolo

kolo


Recimo s tako stvarjo ima Radeon 7950 težave. Pri vrtenju, zumiranju dosega tam 3-6 FPS.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

pegasus ::

Zanimivo. Sem precej prepričan, da če nekdo potweaka kak bios id in naloži firepro driverje, da bi delalo gladko.

Sicer pa sem ravno prejšnji teden za kolega sestavljal en cad/cam config za €2k. Njegov pogoj je bil da dela hitro in da dela 5 let. Kar težko najt zadeve, ki vsaj namigujejo, da delajo 5 let ...

Hayabusa ::

na firepro se sicer ne spoznam, je pa quadro 600 bolj šala. sta pa iste cene, tko da sta verjetno sorodna po zmogljivostih.

Troll ali nepismen ?

Zanimivo. Sem precej prepričan, da če nekdo potweaka kak bios id in naloži firepro driverje, da bi delalo gladko.

Vsaj pri nv quadru vs nv gamer serija je tako, da ni čisto enak pcb in je tudi softmodana gamer kartica počasnejša od open gl modela, verjetno je pri atiju enako...


Pro_moted
Kako dolgo je pc delal za tale render ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Pro_moted ::

Kakih 60-80 minut, nevem več točno. Je bilo nastavljeno na nizko natančnost ( se vidi zrnatost materialov), pa na majhno resolucijo. Je pa Kerkythea ( program s katerim sem renderiral), tak en čuden program ( je pa zastonj :D ) in včasih pri višjih nastavitvah renderira skoraj enako kot pri nižjih.

Drugače pa tako kot je @Isotropic rekel da mu je HD4000 dovolj . Naj poskusi najprej s integrirano HD4000 če bo dovolj, pa mogoče naknadno dokupi grafo če se bo pokazala potreba.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Isotropic ::

pegasus je izjavil:

Zanimivo. Sem precej prepričan, da če nekdo potweaka kak bios id in naloži firepro driverje, da bi delalo gladko.

Sicer pa sem ravno prejšnji teden za kolega sestavljal en cad/cam config za EUR2k. Njegov pogoj je bil da dela hitro in da dela 5 let. Kar težko najt zadeve, ki vsaj namigujejo, da delajo 5 let ...

i5, dražja h87 plata, 2x8 (ali 4x8)gb rama, quadro 2000, samsung 840 pro (brez mehanskega diska, ce ma kak server) nek dober napajalnik pa je. zraven se neko dobro kisto in mugen vent, da je neslisna. 1500e ze tezko dosezes tko pomoje.
lahko tut xeon e3, sam ecc ne rabis. hyperthreading je dober sam za rendering, ki ga pa ne rabis pogosto. pravzaprav je ze uporaba vecih jeder vecinoma wishful thinking.

promoted vsaka cast.
mas mogoce kaksno sliko modela takih linij alpa kaj so delale

Zgodovina sprememb…

JH84 ::

 slika_2

slika_2



Delam manjše do srednje velike sestave. Za omejen budget, kot sem ga ob nakupu računalnika imel tudi sam, priporočam čim hitrejši procesor z Geforce grafično. Kar se tiče profesionalnih grafičnih kartic lahko povem, da se quadro 600 ne splača kupovati, sem jo takrat testiral. In vrnil.

Za cca 600 EUR bi si danes sestavil zares dober CAD sistem, ob predpostavki, da bi nekaj komponent (procesor in plata) kupil ravljenih.

Za orinetacijo povem še konfiguracijo, kjer zgornji sestav ob zoomiranju in premikanju deluje zelo gladko.

OC I7 920
16 GB DDR3
Geforce 560

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JH84 ()

Isotropic ::

a je to štancanje?
se je tezko naucit delat take zadeve (alpa za brizganje)?

Pro_moted ::

Tukaj je dober test za gaming grafe:
http://www.tomshardware.com/reviews/gef...

Tukaj pa en lep primer do kakšnih težav prideš ko hočeš kaj malo več ( radeon 7950 vs. v4900):
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racunalnik za arhitekta

Oddelek: Kaj kupiti
253066 (2494) m0LN4r
»

Računalnik za modeliranje.

Oddelek: Kaj kupiti
356452 (5308) x45
»

Dve grafični kartici NEPOVEZANI

Oddelek: Pomoč in nasveti
122448 (2164) Senitel
»

Mašina za arhitektko (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6813440 (11701) JesusChrist
»

Kakšen HW za CAD/3D

Oddelek: Kaj kupiti
294902 (4544) WarpedGone

Več podobnih tem