» »

Lenovo predstavil nov prenosnik brez tipkovnice in z dvema zaslonoma

Lenovo predstavil nov prenosnik brez tipkovnice in z dvema zaslonoma

The Verge - Bi imeli prenosnik brez tipkovnice, po katerem rišete? Lenovo je na sejmu IFA 2018, ki do srede poteka v Berlinu, pokazal Yoga Book C930, ki bi ga težko opredelili, kaj sploh je. Videti je kot zelo tanek prenosnik, ki pa ima dva zaslona (podobno kot predhodnik). Glavni 10,1-palčni zaslon je, kjer zaslone običajno najdemo, medtem ko je drugi 10,0-palčni zaslon, kjer je običajno tipkovnica. Ta ni običajen LCD, temveč uporablja e-ink (e-črnilo). Lahko izriše navidezno tipkovnico ali pa po njem rišemo (sketchpad). Prenosnik ima 360-stopinjski tečaj na pregibu, tako da ga lahko spremenimo v tablico, kjer na eni strani beremo dokumente, na drugi strani pa rišemo s paličico (stylus).

V notranjosti ni večjih presenečenj. Poganja ga Intel Core i5, ima 4 GB pomnilnika in do 256 GB SSDja, vse skupaj pa usmerja Windows 10. Celoten prenosnik meri 26 x 18 x 1,0 centimetra in tehta 775 gramov. Baterija s kapaciteto 35,8 Wh bi morala poskrbeti za dobrih osem ur avtonomije. Ima tudi vse ostale standardne dodatke, kot so USB-C, čitalnik prstnih odtisov ipd. Yoga Book C930 bo stal 1000 evrov in bo naprodaj že ta mesec.


11 komentarjev

vostok_1 ::

Heh, kitajci nas sedaj skoraj vodijo po inovacijah.

Kaj bi se zgodilo, če nenadoma nam vse razvijujoče države odpovejo osnovne produkte?

Toliko osnovne industrije smo že izvozili. Je zahod sploh zmožen iz danes na jutri naredit kako parno turbino?
A Siemens sploh še kaj ima tu, ali jih uvaža iz indije?

Prej ali slej se nam bo to maščevalo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

WhiteAngel ::

Super! Še 12" naj bo in e-ink na obeh straneh, pa se lahko končno znebim zvezka.

euagrus ::

vostok_1 je izjavil:

Heh, kitajci nas sedaj skoraj vodijo po inovacijah.

Kaj bi se zgodilo, če nenadoma nam vse razvijujoče države odpovejo osnovne produkte?

Toliko osnovne industrije smo že izvozili. Je zahod sploh zmožen iz danes na jutri naredit kako parno turbino?
A Siemens sploh še kaj ima tu, ali jih uvaža iz indije?

Prej ali slej se nam bo to maščevalo.


V bistvu se nam ze in se huje bo, s svojim pohlepom, so si firme, same ustvarile konkurenco, ki jih bo na koncu unicila. Se bo treba zaceti kitajsko uciti.

Sicer je pa ta igracka cisti fail, tipkanje po flat povrsini je najmanj neprijetno in touch screen ni niti pod razno zamenjava, je bolj bergla. Bolj koristno bi bilo, ce bi dali ven telefon z keyboardom,
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

drzni86 ::

euagrus je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Heh, kitajci nas sedaj skoraj vodijo po inovacijah.

Kaj bi se zgodilo, če nenadoma nam vse razvijujoče države odpovejo osnovne produkte?

Toliko osnovne industrije smo že izvozili. Je zahod sploh zmožen iz danes na jutri naredit kako parno turbino?
A Siemens sploh še kaj ima tu, ali jih uvaža iz indije?

Prej ali slej se nam bo to maščevalo.


V bistvu se nam ze in se huje bo, s svojim pohlepom, so si firme, same ustvarile konkurenco, ki jih bo na koncu unicila. Se bo treba zaceti kitajsko uciti.

Sicer je pa ta igracka cisti fail, tipkanje po flat povrsini je najmanj neprijetno in touch screen ni niti pod razno zamenjava, je bolj bergla. Bolj koristno bi bilo, ce bi dali ven telefon z keyboardom,


Kolk si ti star? Keyboard je mela ze moja reglja cca 20 let nazaj ...

Manu ::

vostok_1 je izjavil:

Heh, kitajci nas sedaj skoraj vodijo po inovacijah.

Mogoče malo pretiravaš.

E-ink ni nova stvar in ideja da bi jo uporabili kot tipkovnico verjetno ni ušlo nobenemu večjemu računalniškemu podjetju oz. zahodnemu inovatorju. Gre bolj za to ali se bo takšna tipkovnica sploh prijela.

Že Apple ima težave z njihovo novo tipkovnico (butterfly sistem), ki deluje bolj plosko kot prejšnja tipkovnica in mnogi niso navdušeni nad novostjo.
E-ink tipkovnica pa nima nobenega 'potovanja' ampak samo pritiskaš na trdo podlago. Bo to všeč uporabnikom? Ne vem. Glede na priljubljenost klasičnih tipkovnic z mehanskim 'potovanjem' nekako mislim, da na e-ink tipkovnico ne bo prijetno tipkati.

Je pa takšna tipkovnica odlična za menjavo jezika oz. način vnosa. Takrat bomo končno lahko imeli tipkovnico s slovenskim razporedom (slovenski standard).

Ampak bo treba po moje narediti neko kombinacijo tipkovnice z fizičnim pritiskom in poljubne menjave znakov tipa e-ink. To bo zmagovalna tipkovnica (po moje).
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

gendale2018 ::

WhiteAngel je izjavil:

Super! Še 12" naj bo in e-ink na obeh straneh, pa se lahko končno znebim zvezka.

ena škatlica velika kot telefon + brezžična slušalka ki je v resnici direkten vmesnik z možgani, kaj boš neke opeke nosil sabo pa pritiskal po tipkah 8-)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

techfreak :) ::

Acer je ze nekaj let nazaj predstavil prenosnik, ki je imel dva zaslona (http://www.mobiletechreview.com/noteboo..., tako da sama ideja ni ravno nova.

Sicer v novici ni napisano, ampak tipkovnica bi naj mela haptic feedback, kar je definitivno plus, se vseeno me pa zanima kako se zadeva obnese v praksi.

zavajon ::

Manu je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Heh, kitajci nas sedaj skoraj vodijo po inovacijah.

Mogoče malo pretiravaš.

E-ink ni nova stvar in ideja da bi jo uporabili kot tipkovnico verjetno ni ušlo nobenemu večjemu računalniškemu podjetju oz. zahodnemu inovatorju. Gre bolj za to ali se bo takšna tipkovnica sploh prijela.

Že Apple ima težave z njihovo novo tipkovnico (butterfly sistem), ki deluje bolj plosko kot prejšnja tipkovnica in mnogi niso navdušeni nad novostjo.
E-ink tipkovnica pa nima nobenega 'potovanja' ampak samo pritiskaš na trdo podlago. Bo to všeč uporabnikom? Ne vem. Glede na priljubljenost klasičnih tipkovnic z mehanskim 'potovanjem' nekako mislim, da na e-ink tipkovnico ne bo prijetno tipkati.

Je pa takšna tipkovnica odlična za menjavo jezika oz. način vnosa. Takrat bomo končno lahko imeli tipkovnico s slovenskim razporedom (slovenski standard).

Ampak bo treba po moje narediti neko kombinacijo tipkovnice z fizičnim pritiskom in poljubne menjave znakov tipa e-ink. To bo zmagovalna tipkovnica (po moje).

To z e-ink tipkovnico se mi zdi podobno, kot ko so se pojavili elektronski pisalni stroji. Najbrž se je nekomu, ki je bil navajen na mehanski pisalni stroj, zdelo nemogoče navaditi na tipkovnico. Podobno jaz ne zmorem več kot besedo ali dve natipkati na softwarsko tipkovnico. Vsekakor pa to počnem počasneje kot tipka mularija sms-e na smartphone ;)

vostok_1 ::

Touch tipkovnice so brez dvoma slabše za kakršnokoli resno tipkanje.

Ampak jz nisem o tem govoril. Jz sm govoril o tem, da še 15 let nazaj posmeha vredni produkti vzhodne države, nam danes parirajo.
Jasno, zaradi naše radodarnosti...ampak hey, a goal is a goal even if it's an auto-goal.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Je zahod sploh zmožen iz danes na jutri naredit kako parno turbino?
Ne.

MrNighthawk ::

Manu je izjavil:

E-ink ni nova stvar in ideja da bi jo uporabili kot tipkovnico verjetno ni ušlo nobenemu večjemu računalniškemu podjetju oz. zahodnemu inovatorju. Gre bolj za to ali se bo takšna tipkovnica sploh prijela.


e-ink se razvija relativno počasi. Od mojega prvega Kindla (Kidle DX) in trenutnimi ni ravno konkretnih razlik. Kontrast je malo boljši in ppi je malo večji. Edina vidna sprememba je backlight. In DX še vedno dela. Trenutno še čakam na barvni e-ink.

Sicer ne vem kaj je namen e-ink tipkovnice razen, da je nekaj novega. Napisal so, da za backlight ni bilo prostora... ok. pa zadeva ni 1mm debela. dodaš tri mm pa imaš debelino kot surface book, ki ima pod tipkovnico še grafično kartico :D

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lenovo izdal prvi ARM-prenosnik z Windows in 5G

Oddelek: Novice / Matične plošče
366963 (3878) AštiriL
»

LG Gram je najlažji 17-palčni prenosnik

Oddelek: Novice / Ostale najave
176192 (3072) WyattEarp
»

Prenosnik z dvema zaslonoma: Asus Project Precog

Oddelek: Novice / Procesorji
104926 (3428) matobeli
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841304 (32552) boolsheat

Več podobnih tem