» »

GPS tracker/sledilnik

GPS tracker/sledilnik

bsslo ::

V avto želim vgraditi GSPS sledilnik, da lahko ugotovim lokacijo avta v kolikor mi ga ukradejo. Vem, da imajo profi lopovi orodja s katerim zadušijo GPS signal ipd. pa vseeno želim za nek majhen denar ta feature imeti.

Neka okvirna ideja je oblikovana, vseeno pa prosim za predloge, da bo končni izdelek primeren mojim potrebam.

Želje so naslednje:
- GPS tracker mora biti majhen, da ga lahko skrijem
- GPS tracker mora imeti baterijo dovolj močno za vsaj za dva dni samostojnega napajanja
- GPS tracker mora znati sporočati lokacijo, torej podpora za SIM support
- nisem se še odločil, ali naj avto (GPS tracker) neprenehoma sporoča lokacijo avta na cca 1 uro ali naj se odzove na ročno komando (poslan trigger SMS za sporočanje lokacije)
- nizka začetna finančna investicija + nizek mesečni strošek

- Bonus feature: doma imam NAS Synology (DS215j), ki je odprt na internet. Trenutna lokacija bi se lahko sporočala na NAS, kjer bi imel tudi spletni app, kjer bi lahko spremljal zadnjo lokacijo in/ali zgodovino gibanja v interaktivnem zemljevidu.

Zdaj pa vprašanja:
1. Nekateri GPS trackerji imajo možnost prekinitve akumulatorja, goriva, ipd. Ali ima kdo izkušnje s tem in kako je z zakonodajo glede tega? Če lopov ukrade avto, jaz pa mu na daljavo ugasnem avto, lahko pride tudi do kakšne nesreče, za katero bi me lopov tožil.
2. Skrbi me življenjska doba in izpraznitev akumulatorja. Včasih avta ne vozim nekaj dni. Za preprečevanje izpraznitve obstajajo te napravice, kako pa je s samo življenjsko dobo akumulatorja? Trenutno uporabljam tudi dash camero.
3. Kateri način sporočanja lokacije uporabiti, SMS ali mobilne podatke? Primer uporabe za konstano sporočanje lokacije na 1 uro.
- število SMS-ov/mesec: 24 x 30 = 720 SMS-ov
- količina podatkov: nimam občutka koliko podatkov se zgenerira ob enem sporočanju lokacije
- praktični vidik: SMS-e lahko pošilja na moj osebni telefon ampak bo nadležno. Alternativa je GSM modul, ki bo obešen na NAS. Druga alternativa je spletni servis na NAS-u, kjer se sporoči lokacija.
- finančni vidik: mesečna naročnina = 5 € (npr. paket Bob 5ka), kjer je na voljo 500 sms-ov in 500 MB podatkov

Ok, zdaj pa prosim za predloge in začnimo debato :)

bakki ::

Za osnovno izvedbo išči FMB010. Za kompleksnejšo (prekinitev goriva,...) pa podobno zadevico istega proizvajalca.

Ne ustreza sicer vsem tvojim zahtevam, vendar odlično deluje. Zakaj 2 dni brez akumulatorja?!? Boš ga dal komu v žep? Avtomobilskega akumulatorja ne bo izpraznil niti v celem letu.

Poišči še spletno stran, kjer lahko zastonj spremljaš lokacijo in imaš edini strošek prenos podatkov (jaz uporabljam Bob 4 cente).

koyotee ::

bakki je izjavil:

Za osnovno izvedbo išči FMB010. Za kompleksnejšo (prekinitev goriva,...) pa podobno zadevico istega proizvajalca.

Ne ustreza sicer vsem tvojim zahtevam, vendar odlično deluje. Zakaj 2 dni brez akumulatorja?!? Boš ga dal komu v žep? Avtomobilskega akumulatorja ne bo izpraznil niti v celem letu.

Poišči še spletno stran, kjer lahko zastonj spremljaš lokacijo in imaš edini strošek prenos podatkov (jaz uporabljam Bob 4 cente).


Zato ker obstaja verjetnost, da odklopijo akumulator?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bsslo ::

bakki je izjavil:

Za osnovno izvedbo išči FMB010. Za kompleksnejšo (prekinitev goriva,...) pa podobno zadevico istega proizvajalca.

Ta Teltonika na ebayu stane 70 $. Imaš izkušnje tudi z kitajskimi trackerji, ki so cenejši? Primer 1 Primer 2 Primer 3


bakki je izjavil:

Zakaj 2 dni brez akumulatorja?!? Boš ga dal komu v žep? Avtomobilskega akumulatorja ne bo izpraznil niti v celem letu.

En dober argument je dal koyotte. Sicer pa ne vem koliko močan porabnik je tak tracker. Ker avta včasih po nekaj dni ne vozim, me bolj skrbi, da ga ne bo v vmesnem času izpraznil do mere, da avta ne bom mogel prižgati.

Se pa nagibam osnovnemu trackerju - brez možnosti izklapljanja goriva, akumulatorja, ipd. Tudi zaradi tega, da se ne bi tracker obrnil proti meni (beri sfuzljalo) in povzročil meni neželeno škodo.

clothes ::

koyotee je izjavil:

Zato ker obstaja verjetnost, da odklopijo akumulator?


Če tracker odklopijo iz akumulatoja, ti bo sporočil isti hip.
Za ta namen ima treker vgrajeno malo baterijo. Ta vgrajena baterija ga ne more dolgo napajati v pripravljenosti, a zadostuje za poslati opozorilo po SMS o odklopu glavnega napajanja.

Dimnik ::

Odvisno od tipa, moj ni priključen na akumulator in zdrži cca dva tedna...

urosh ::

Jaz imam tega: tkstar TKS1. kupil lani na ebayu. Zgleda enko kot ta: https://www.ebay.de/itm/TKSTAR-Wasserdi...
Sem ga imel na colnu. Ce sporoca lokacijo vsakih 30 sek, baterija zdrzi en teden. Ce ga das na "stand by" - kjer sporoca na 12 ur, baterija zdrzi vec kot en mesec - bolj blizu dveh. Je pa se vmesna opcija - 1 ura. Seveda se lahko tudi nastavi zelen cas. Uporabil sem Bob simko (oni paket za 5EUR - kjer je 500Mb pa 500 SMS itd) in mi je v 14 dneh pokurilo 5mb podatkov (vsakih 30 sec). Vedno pa je tudi moznost uporabe SMSa s komando o lokaciji ki izgleda tako (povratni sms):
Lat:44.40445
Lon:15.039923
Spd:000
T:30/06/18 13:14
Bat:70%
ID:9051034677
http://maps.google.com/maps?q=+44.40445...
Ce tega priklopis na napajanje avtomobila in ko/ce pac odklopijo akumulator, potem ti zadeva (pri 30 sec intervalu) deluje se dober teden, preden je prazen. To mislim, da bi ti moralo zadostovati.
Imas tudi moznost nastaviti, da ce zapusti doloceno lokacijo, da dobis SMS, ko se vrne na lokacijo, ko prekoraci hitrost, ko se zmiga (tresljaji) - to zadnjo sem imel vklopljeno, ko je coln bil na koncni lokaciji na hrvaskem parkiran vec kot 1 mesec (na kopnem), da me obvesti, v kolikor se s colnom kaj dogaja.

Toliko z moje strani :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

Dimnik ::

Takega mam jaz z linka, tk905, je pa zadeva z močnim magnetom

urosh ::

Ja, tudi moj ima mocen magnet. Na mytkstar pravijo da je tks1, povsod pa ga vidis kot tk905. Je zgleda ista zadeva.

Dimnik ::

Je res super zadeva, pa še prek aplikacije imaš možnosti, spremljanje v živo, pogled lokacije, omejitve hitrosti, potem če se premakne iz določenega območja, kjer nastaviš radij koliko m, ko se premakne s točke in ko se vrne nazaj....

bakki ::

bsslo je izjavil:

bakki je izjavil:

Za osnovno izvedbo išči FMB010. Za kompleksnejšo (prekinitev goriva,...) pa podobno zadevico istega proizvajalca.

Ta Teltonika na ebayu stane 70 $. Imaš izkušnje tudi z kitajskimi trackerji, ki so cenejši? Primer 1 Primer 2 Primer 3


bakki je izjavil:

Zakaj 2 dni brez akumulatorja?!? Boš ga dal komu v žep? Avtomobilskega akumulatorja ne bo izpraznil niti v celem letu.

En dober argument je dal koyotte. Sicer pa ne vem koliko močan porabnik je tak tracker. Ker avta včasih po nekaj dni ne vozim, me bolj skrbi, da ga ne bo v vmesnem času izpraznil do mere, da avta ne bom mogel prižgati.

Se pa nagibam osnovnemu trackerju - brez možnosti izklapljanja goriva, akumulatorja, ipd. Tudi zaradi tega, da se ne bi tracker obrnil proti meni (beri sfuzljalo) in povzročil meni neželeno škodo.


Imam izkušnje s tapoceni sledilniki. Nasvet? Pozabi, preveč ponaredkov, ki ne delujejo, ali motijo omrežje in te potem operater opozarja na nepravilno delovanje :). Teltonika pa dela BP in porabi nekaj mA. V enem mesecu nedelovanja avtomobila, se nič ni poznalo pri zagonu.

Pravi lopovi bodo itak uporabili GPS motilec in ti sledilnik nič ne bo koristil, tudi če imaš vgrajen akumulator za 3 leta.

ps: Enega novega FMB010 imam doma viška. Le nastavil sem ga na A1 omrežje (preizkušeno dela bob, hot, A1,...). Kupiš SIM in se registriraš na gps-trace.com

Storm ::

Mene pa zanima, glede priklopa prek OBD2, a niso ti trackerji bolj skriti, namen je, da lopovi ne vedo da ga imaš not. Jaz imam OBD2 priključek pod volanom, kar pomeni, da mi ga lahko takoj opazi in odklopi? A ni variante, da se ga samo z magnetom pritrdi nekam na nevidno mesto in dela wireless?
Markec The Great

sloxl8 ::

Kot vidim, je FMB010 za OBD priklop. Kaj pa priporočate za starejša vozila, ki OBD-ja nimajo? FMB920 ali kaj drugega?

jukoz ::

Kaj pa kaj takega:

https://www.aliexpress.com/item/1pcs-Ca...

Skrit kot USB polnilec

Scorpy84 ::

Kaj pa telefon, ce ze uporabljo motilce gps, telefon lahko pozna lokacijo glede na celico? Za sledilnike pa ne vem kako imajo to reseno.

Luka45 ::

Zdravo,
ker področja nisem vešč, je vprašanje morda neumno, pa vendar: te aplikacije, ki ti izrišejo zemljevide so zastonj ali je to treba plačevat naročnino? Pri nekaterih proizvajalcih GPS trackerjev namreč to prodajajo kot paket, prvo leto free, naprej pa plačljivo.
hvala in lp

vostok_1 ::

bsslo je izjavil:

V avto želim vgraditi GSPS sledilnik, da lahko ugotovim lokacijo avta v kolikor mi ga ukradejo. Vem, da imajo profi lopovi orodja s katerim zadušijo GPS signal ipd. pa vseeno želim za nek majhen denar ta feature imeti.

Neka okvirna ideja je oblikovana, vseeno pa prosim za predloge, da bo končni izdelek primeren mojim potrebam.

Želje so naslednje:
- GPS tracker mora biti majhen, da ga lahko skrijem
- GPS tracker mora imeti baterijo dovolj močno za vsaj za dva dni samostojnega napajanja
- GPS tracker mora znati sporočati lokacijo, torej podpora za SIM support
- nisem se še odločil, ali naj avto (GPS tracker) neprenehoma sporoča lokacijo avta na cca 1 uro ali naj se odzove na ročno komando (poslan trigger SMS za sporočanje lokacije)
- nizka začetna finančna investicija + nizek mesečni strošek

- Bonus feature: doma imam NAS Synology (DS215j), ki je odprt na internet. Trenutna lokacija bi se lahko sporočala na NAS, kjer bi imel tudi spletni app, kjer bi lahko spremljal zadnjo lokacijo in/ali zgodovino gibanja v interaktivnem zemljevidu.

Zdaj pa vprašanja:
1. Nekateri GPS trackerji imajo možnost prekinitve akumulatorja, goriva, ipd. Ali ima kdo izkušnje s tem in kako je z zakonodajo glede tega? Če lopov ukrade avto, jaz pa mu na daljavo ugasnem avto, lahko pride tudi do kakšne nesreče, za katero bi me lopov tožil.
2. Skrbi me življenjska doba in izpraznitev akumulatorja. Včasih avta ne vozim nekaj dni. Za preprečevanje izpraznitve obstajajo te napravice, kako pa je s samo življenjsko dobo akumulatorja? Trenutno uporabljam tudi dash camero.
3. Kateri način sporočanja lokacije uporabiti, SMS ali mobilne podatke? Primer uporabe za konstano sporočanje lokacije na 1 uro.
- število SMS-ov/mesec: 24 x 30 = 720 SMS-ov
- količina podatkov: nimam občutka koliko podatkov se zgenerira ob enem sporočanju lokacije
- praktični vidik: SMS-e lahko pošilja na moj osebni telefon ampak bo nadležno. Alternativa je GSM modul, ki bo obešen na NAS. Druga alternativa je spletni servis na NAS-u, kjer se sporoči lokacija.
- finančni vidik: mesečna naročnina = 5 € (npr. paket Bob 5ka), kjer je na voljo 500 sms-ov in 500 MB podatkov

Ok, zdaj pa prosim za predloge in začnimo debato :)


Sledenje roparjem tvojega avtomobila je nezakonito, še posebej če niso ustrezno obveščeni, da se jim sledi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

mat xxl ::

Tudi kraja mojega vozila je nezakonita, se ti ne zdi Vostok 1 .

Sicer pa sam raje prisegam na strupen plin recimo Sars, ki se ga spusti po avtu, ko to nekje z roparji stoji. Vostok 1, je to tudi nezakonito ???

vostok_1 ::

Lopov bo plačal ker ti je avto ukradel. Ti pa boš plačal ker si ga nezakonito sledil.

Glede Sarina pa EU še ni izdala posvečeno bulo, kaj in kako. Predlagam, da ostaneš na varni strani in se poslužiš zgolj CS plina.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Groot ::

vostok_1 je izjavil:

Lopov bo plačal ker ti je avto ukradel. Ti pa boš plačal ker si ga nezakonito sledil.

Glede Sarina pa EU še ni izdala posvečeno bulo, kaj in kako. Predlagam, da ostaneš na varni strani in se poslužiš zgolj CS plina.


A lahko malce podpreš svoje trditve, da bi bilo GPS sledenje lastnega premoženja nezakonito ozirom da bi za to dobil kazen? Ker ta tvoje izjava v tem primeru niti malo malo ne pije vode. Drugo je sledenje vozilom, ki jih npr. uporabljajo delavci podjetja. Ampak OP ni niti približno nakazoval na to.

fikus_ ::

"Drugo je sledenje vozilom, ki jih npr. uporabljajo delavci podjetja."

To se že uporablja. S tem da morajo uporabniki vozila vedet za to.

"A lahko malce podpreš svoje trditve, da bi bilo GPS sledenje lastnega premoženja nezakonito ozirom da bi za to dobil kazen?"

To bi pa verjetno Lakotnik vedel.

Groot ::

fikus_ je izjavil:

"Drugo je sledenje vozilom, ki jih npr. uporabljajo delavci podjetja."

To se že uporablja. S tem da morajo uporabniki vozila vedet za to.

"A lahko malce podpreš svoje trditve, da bi bilo GPS sledenje lastnega premoženja nezakonito ozirom da bi za to dobil kazen?"

To bi pa verjetno Lakotnik vedel.


Vem tudi sam ;) zato me pa zanima iz kje vostok pobira te informacije, ki ne držijo

Spock83 ::

Jaz sem imel norveški tail it. Drag ampak super dela in app je na nivoju.

AngelOfDeath ::

Tu imaš odgovor:

Sledilci v lastnih avtomobilih gredo na k... tistim, ki kradejo avtomobile.
In te hočejo na vsak način prepričat da je to nezakonito.
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Groot je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Lopov bo plačal ker ti je avto ukradel. Ti pa boš plačal ker si ga nezakonito sledil.

Glede Sarina pa EU še ni izdala posvečeno bulo, kaj in kako. Predlagam, da ostaneš na varni strani in se poslužiš zgolj CS plina.


A lahko malce podpreš svoje trditve, da bi bilo GPS sledenje lastnega premoženja nezakonito ozirom da bi za to dobil kazen? Ker ta tvoje izjava v tem primeru niti malo malo ne pije vode. Drugo je sledenje vozilom, ki jih npr. uporabljajo delavci podjetja. Ampak OP ni niti približno nakazoval na to.


Lopovi naj bi tudi imeli človekove pravice oz. bili podvrženi zakonom o zasebnosti.

Ste hotli zbirokratizirano državo, sedaj jo imejte.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Matevz96 ::

Groot je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Lopov bo plačal ker ti je avto ukradel. Ti pa boš plačal ker si ga nezakonito sledil.

Glede Sarina pa EU še ni izdala posvečeno bulo, kaj in kako. Predlagam, da ostaneš na varni strani in se poslužiš zgolj CS plina.


A lahko malce podpreš svoje trditve, da bi bilo GPS sledenje lastnega premoženja nezakonito ozirom da bi za to dobil kazen? Ker ta tvoje izjava v tem primeru niti malo malo ne pije vode. Drugo je sledenje vozilom, ki jih npr. uporabljajo delavci podjetja. Ampak OP ni niti približno nakazoval na to.


Se zavedaš, da ima sledelce vgrajena večina tovornjakov in vse večji del gradbene mehanizacije?
#hooldthedoor

Groot ::

vostok_1 je izjavil:

Groot je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Lopov bo plačal ker ti je avto ukradel. Ti pa boš plačal ker si ga nezakonito sledil.

Glede Sarina pa EU še ni izdala posvečeno bulo, kaj in kako. Predlagam, da ostaneš na varni strani in se poslužiš zgolj CS plina.


A lahko malce podpreš svoje trditve, da bi bilo GPS sledenje lastnega premoženja nezakonito ozirom da bi za to dobil kazen? Ker ta tvoje izjava v tem primeru niti malo malo ne pije vode. Drugo je sledenje vozilom, ki jih npr. uporabljajo delavci podjetja. Ampak OP ni niti približno nakazoval na to.


Lopovi naj bi tudi imeli človekove pravice oz. bili podvrženi zakonom o zasebnosti.

Ste hotli zbirokratizirano državo, sedaj jo imejte.


Torej prazne besede. Zbirokratizirano državo žal vse prepogosto ustvarjajo ljudje, ki na pamet in brez razumevanja berejo in razlagajo zakone, kot npr. več kot očitno ti.


Matevz96 je izjavil:

Groot je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Lopov bo plačal ker ti je avto ukradel. Ti pa boš plačal ker si ga nezakonito sledil.

Glede Sarina pa EU še ni izdala posvečeno bulo, kaj in kako. Predlagam, da ostaneš na varni strani in se poslužiš zgolj CS plina.


A lahko malce podpreš svoje trditve, da bi bilo GPS sledenje lastnega premoženja nezakonito ozirom da bi za to dobil kazen? Ker ta tvoje izjava v tem primeru niti malo malo ne pije vode. Drugo je sledenje vozilom, ki jih npr. uporabljajo delavci podjetja. Ampak OP ni niti približno nakazoval na to.


Se zavedaš, da ima sledelce vgrajena večina tovornjakov in vse večji del gradbene mehanizacije?


Morda je malce narobe izpadel zapis. Moj namen ni bil poudarit da je sledenje službenim vozilom protizakonito. Gre seveda za povsem dovoljeno prakso, če so seveda izpolnjeni pogoji za to.

starfotr ::

Moj recept, ki dela:

https://gps-trace.com/en -zastonj, pogledaš in kupiš podprt tracker, jaz imam teltoniko.
Teltonika GPS tracker - enkraten nakup
Bob 4 cente, manj kot eur na mesec.

vostok_1 ::

Groot je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Groot je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Lopov bo plačal ker ti je avto ukradel. Ti pa boš plačal ker si ga nezakonito sledil.

Glede Sarina pa EU še ni izdala posvečeno bulo, kaj in kako. Predlagam, da ostaneš na varni strani in se poslužiš zgolj CS plina.


A lahko malce podpreš svoje trditve, da bi bilo GPS sledenje lastnega premoženja nezakonito ozirom da bi za to dobil kazen? Ker ta tvoje izjava v tem primeru niti malo malo ne pije vode. Drugo je sledenje vozilom, ki jih npr. uporabljajo delavci podjetja. Ampak OP ni niti približno nakazoval na to.


Lopovi naj bi tudi imeli človekove pravice oz. bili podvrženi zakonom o zasebnosti.

Ste hotli zbirokratizirano državo, sedaj jo imejte.


Torej prazne besede. Zbirokratizirano državo žal vse prepogosto ustvarjajo ljudje, ki na pamet in brez razumevanja berejo in razlagajo zakone, kot npr. več kot očitno ti.


Matevz96 je izjavil:

Groot je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Lopov bo plačal ker ti je avto ukradel. Ti pa boš plačal ker si ga nezakonito sledil.

Glede Sarina pa EU še ni izdala posvečeno bulo, kaj in kako. Predlagam, da ostaneš na varni strani in se poslužiš zgolj CS plina.


A lahko malce podpreš svoje trditve, da bi bilo GPS sledenje lastnega premoženja nezakonito ozirom da bi za to dobil kazen? Ker ta tvoje izjava v tem primeru niti malo malo ne pije vode. Drugo je sledenje vozilom, ki jih npr. uporabljajo delavci podjetja. Ampak OP ni niti približno nakazoval na to.


Se zavedaš, da ima sledelce vgrajena večina tovornjakov in vse večji del gradbene mehanizacije?


Morda je malce narobe izpadel zapis. Moj namen ni bil poudarit da je sledenje službenim vozilom protizakonito. Gre seveda za povsem dovoljeno prakso, če so seveda izpolnjeni pogoji za to.


No, potem pa kar pogumno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

zuz3k ::

kje prek neta se da kupit poceni GPS sledilnik do 20€ varianta kot axpress (moram ga dobit prej)

mora imet opcijo:
- da je užgan, ko to potrebuješ
- da mi izpiše ulico ali izriše lokacijo vozila
- da ga ni potrebno polnit, če je opcija
- da nekak ne bi bil preko sim kartice, lahko da se recimo poveže na WIFI že od prej, ker me
zanima samo ena lokacija


lp
Life is a psychological game.

DamijanD ::

sledilnik, ti ne bo nič pisal/risal.
Če prav razumem, ti bi rad imel sledilnik, ki bi ti javil samo kadar pride v eno točno določeno wifi omrežje?

zuz3k ::

jaz bi da ko me interesira ali je na poziciji vozilo takrat
nekako sprožim GPS, v zahtevo po odgovoru

ena od opicj je WIFI točka, ampak recimo če je vozilo še
na tisti lokaciji ob recimo 23 uri in ne kdaj je prispelo tja
Life is a psychological game.

Peter40 ::

Pozdravljeni.
Pred kratkim sem kupil gps sledilnik tkstar tk905. Zanimam me katera je najcenejsa varianta delovanja oz sledenja. Namrec v treh dneh sem porabil vso zakupljeno kolicino smsov na sim kartici (1500). Ali kdo ve zakaj mi to tako porablja?
Hvala za odgovore ze v naprej.
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS tracker za motor

Oddelek: Kaj kupiti
161385 (688) WhiteSmith
»

GPS v vozilih

Oddelek: Na cesti
101684 (1212) LeQuack
»

GPS tracker (nujno)

Oddelek: Mobilne tehnologije
242746 (1698) poweroff
»

Sledenje lastnega otroka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19024040 (19248) stalker
»

Sports tracker

Oddelek: Mobilne tehnologije
237075 (4845) Machete

Več podobnih tem