» »

GPS tracker (nujno)

GPS tracker (nujno)

poweroff ::

Kolega sodeluje v neki humanitarni operaciji v Sudanu, kjer je, kot vemo vojno območje. Tja bodo poslali nek kamion z opremo za iskanje vode, in bi seveda radi na kamionu nek GPS tracker (če ga lokalni warlordi slučajno ukradejo).

Zadevo je treba nabaviti in montirati še ta teden. Mobilno omrežje menda je, opcija bi bila tudi satelitski telefon.

Razmišljam, da bi bilo najbolj enostavno nabaviti GPS tracker, ki periodično pošilja SMS-e, oziroma mu lahko pošlješ SMS in ti nazaj sporoči svojo trenutno lokacijo.

Kaj kupiti? Idealno bi bilo, da ima zadeva baterijo in možnost zunanjega napajanja na 12V.

Kaj pa na drugi strani? Razmišljal sem o GSM modemu, ki sprejema SMSe in jih posreduje na računalnik, od tam naprej bi pa že šlo, se pravi da se napiše app, ki te prejete koordinate zapiše v bazo in jih potem prikaže na Google Maps ali OpenStreet Map.

V glavnem, zbiram predloge, kot rečeno je časa zgolj kakšen dan, dva (vem, žal sem šele danes izvedel za to).
sudo poweroff

Ahim ::

poweroff je izjavil:

Razmišljam, da bi bilo najbolj enostavno nabaviti GPS tracker, ki periodično pošilja SMS-e, oziroma mu lahko pošlješ SMS in ti nazaj sporoči svojo trenutno lokacijo.

Kaj kupiti? Idealno bi bilo, da ima zadeva baterijo in možnost zunanjega napajanja na 12V.

Kaj pa na drugi strani? Razmišljal sem o GSM modemu, ki sprejema SMSe in jih posreduje na računalnik, od tam naprej bi pa že šlo, se pravi da se napiše app, ki te prejete koordinate zapiše v bazo in jih potem prikaže na Google Maps ali OpenStreet Map.

V glavnem, zbiram predloge, kot rečeno je časa zgolj kakšen dan, dva (vem, žal sem šele danes izvedel za to).

Karkoli bi delovalo ves cas, bo porabilo svojo baterijo precej hitro.

Ce je lahko fiksno montirano na vozilo (= napajanje iz akumulatorja/alternatorja, za nek krajsi cas pa premosti z uporabo svoje interne baterije), potem ti lahko dam kontakt, kjer lahko tako skatlico dobis v zeljenem roku (rabi pa SIM za delovanje - ta del bos moral sam resiti). Ne vem sicer koliko bo hitenje z danes na jutri vplivalo na ceno, bo pa zagotovo delalo to, kar si opisal zgoraj.

Skatlica lahko poroca preko SMS ali preko GPRS. Format preko GPRS ni nic standardnega (pozabi na kak lep NMEA izpis, ker je prevec potraten), ampak ker jih itak uporabljajo za sledenje vozil/tovornjakov, imajo seveda tudi web aplikacijo za koncne stranke. V bistvu bi bil ti nova stranka z enim samim vozilom :))

Kontaktiraj me na ZS, ce te zanima kaj vec.

urosh ::

Jaz imam to:
https://slo-tech.com/forum/t728616/p602...
Opcija bi bila dodatno napajanje se preko kakega Powerbanka, recimo. Ceprav ob zmerni rabi zdrzi kar dolgo.

Naceloma bi se ga dalo prodati - ga trenutno ne rabim in si lahko nabavim drugega.

Lp

mambli ::

Saj lahko uporabijo navaden pameten telefon, kjer preko google maps deliš svojo GPS lokacijo. Kadarkoli lahko potem gledajo in vidijo kje se naprava nahaja.

Machete ::

Dude a si siguren, da je v Sudanu tako simpl uproabljat mobilni telefon in še to kjerkoli in imet prenos podatkov?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

urosh ::

@Machete - s tistim mojim lahko uporabljas samo SMS-e. Kjer dobis vrnjeno lokacijo naprave v obliki:
Lat:44.54407
Lon:14.926823
Spd:007
T:17/06/18 13:23
Bat:100%
ID:9051034677
http://maps.google.com/maps?q=+44.54407...
Seveda mora biti na voljo omrezje. Ce ga ni, pac ne dela. Pa za cene preveri ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

Saul Goodman ::

če budget ni ovira, bi pogledal po profesionalnih rešitvah (200, 300e+). žal v dveh dneh gps-ov iz tujine ne boš dobil po pošti, lahko pa se pozanimaš pri kakšnih zasebnih detektivih v Sloveniji, ki bi ti znali gps prodati, nekateri jih imajo namreč več in tudi nove na zalogi. če ne drugega morda dobiš informacijo o kakem pametnem uvozniku v Sloveniji. če boš potreboval konkretne kontakte, mi lahko pišeš na privat.

poweroff ::

Urish, za koliko bi prodal?
sudo poweroff

perci ::

Kar se tiče napajanja pa da je skrito, bi bil fajn kakšen na OBD konektor. Najbrž pa ta vaš Unimog še nima OBD-ja, tako da...

Dimnik ::

urosh je izjavil:

Jaz imam to:
https://slo-tech.com/forum/t728616/p602...
Opcija bi bila dodatno napajanje se preko kakega Powerbanka, recimo. Ceprav ob zmerni rabi zdrzi kar dolgo.

Naceloma bi se ga dalo prodati - ga trenutno ne rabim in si lahko nabavim drugega.

Lp


Točno takega imam jaz v avtu, da se nastavit še več možnosti...naprimer določen radij v metrih, ko se premakne ven iz radija, ti javi, prekoračitev hitrosti, občutljivost na tresljaje, pokličeš gps tracker in ti javi lokacijo, itd...

matobeli ::

Jaz mam dva zapakirana tk102b (od random kitajca) ki sta ostala od enega podobnega hobi projekta (simulacija tega kar se greste vi v real life)

Deluje enako, pokličeš cifro, tracker te skensla in pošlje sms z lokacijo.

Tiste ki sem jih imel za projekt sem razstavil, notranjo baterijo odstranil in dal veliko zmogljivejšo 18650 celico. Vse skupaj zapakiral v vodotesno škatlico z semi vodotesnim napajalnim konektorjem (5V) in on/off stikalom, dodal magnete na hrbtno stran da se lahko "prilepi" na podvozje avta.

Definitivno svetujem dva trackerja v istem avtu. Te kitajski trackerji lahko izdihnejo, nehajo delovati,... Redundanca je fajn.

poweroff ::

OK, koliko je cena tega. Kamiona (v bistvu sta 2 kamiona) gresta na ladjo v soboto. S tem, da je treba napravo še zmontirat v kamione...

Sem pa že zatežil, da se za take stvari drugič prej pomisli in stestira.
sudo poweroff

Highlag ::

Sicer ne pomaga pri problemu, samo kaj bodo pa imeli od tega da dobijo podatke o lokaciji? Bo šel potem kdo po tovornjak? Lastniki? Vojska? Rahlo dvomim. Bi bilo bolje imet oboroženo spremstvo.
Never trust a computer you can't throw out a window

poweroff ::

Hja, zadeva je rahlo... kaotična. Kamione bodo tam prevzeli neki lokalni ljudje, ki pa niso povsem zaupanja vredni. Konec koncev je tam revščina, vojna, nekdo pa dobi 2 kamiona s kup opreme v varstvo... skušnjav eso lahko velike, tudi če je človek sicer pošten.

Spremstvo torej bo, nimam informacije, če bo oboroženo. Ampak v takih razmerah v resnici ne moreš zaupati niti temu, da te lastno spremstvo ne bo oropalo.

Drugače pa slovenske SIM kartice delujejo dol, network coverage pa tudi ni tako zelo zelo slab:
http://maps.mobileworldlive.com/network...
sudo poweroff

matobeli ::

Slovenske sim delujejo, ampak imej v mislih da moraš dat dovolj denarja gor, ker so smsji hitro dragi iz tujine. Vmes je itak fino mal pofirbcat kaj se dogaja z pozicijo, nardit nekaj testov GPS signala...

urosh ::

@Matthai: https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4... To je cena novega, tega ti prodam za tu nekje. Ali pa mi narocis drugega, pa menjama. Jaz ga do poletja ne rabim, potem ze. Nimam namena nekaj sluzit s tem.

starfotr ::

Če nikjer drugje ne dobiš, so na bolhi.

bakki ::

Povsem nov tracker (firme Teltonika, ne Kitajc!!), ki se priključi na OBDII imam doma... preverjeno deluje, več jih imam v uporabi. Če rabiš, pm.

poweroff ::

Vmes sem našel še eno varianto, in sicer Iridium asset tracker. Sicer je zadeva precej dražja kot GSM rešitve (500-600 EUR + naročnina).

V glavnem zaenkrat hvala za tole, jaz sicer pri tem projektu ne sodelujem, me je samo eden od teh ljudi prosil za pomoč pri tem trackerju.

Sem jim posredoval vse informacije, pa naj se odločijo.

Osebno bi se odločil ali za kakšno slovensko firmo (ker imajo robustne in preizkušene rešitve), ali pa Iridium, ki res dela vsepovsod.

Je pa seveda odprto vprašanje (na katerega sicer nisem dobil prav jasnega odgovora), kaj bodo storili, če nekdo ukrade opremo? Ker to je sicer fino, da veš, da je oprema izginila, fino je tudi da veš kje se trenutno nahaja, samo vprašanje je predvsem, kako jo boš dobil nazaj. Vsekakor bi rabil lokalno ekipo plačancev za kaj takega - tam pa cene ne bodo 2000 EUR...
sudo poweroff

Ales ::

No ja, je čisto ok za začetek urediti možnost sledenja, potem pa če zagusti, se še vedno lahko odločijo, ali se bo oprema sploh reševala ali ne.

V primerjavi z vrednostjo obeh tovornjakov bo tracker relativno majhen dodaten strošek, tudi če bo na koncu kar odpisan s tovornjaki vred... Če pa bi opremo vseeno reševali, je pa nepogrešljiv.

poweroff ::

Čisto kot zanimivost. Sem danes govoril s Tomotom Križnarjem in pravi, da v zadnjih letih v Afriki pospešeno gradijo mobilna omrežja. in sicer zato, da lahko oddaljeni prebivalci komunicirajo z glavnim mestom. Poleg tega pa s pomočjo lokalnih "zaupnikov" na ta način lahko hitreje kot prej zbirajo podatke (fotke,...) sumljivih oseb, vozil,...
sudo poweroff

stb ::

Zadevo velja dobro skriti, da se je ne najde niti ob temeljitem pregledu (če bodo zadevo nekaj mesecev vozili ljudje, ki jim ne zaupate povsem imajo časa na pretek). Lahko da na armaturno ploščo dajo GPS/GSM motilnik, zato velja kak sledilec namestiti čim dlje od kabine, kjer vseeno imaš elektriko (zadnja luč, a zvežite tako, da napajanje ostane tudi če luči ne prižgejo). Sledilce vidno oštevilči, a zavajajoče, da četudi dejansko najdejo vse, še vedno sumijo da je ostal še kak (npr če imaš en sledilec ga označi z registrsko številko+"/2", če imaš dva ju označi z .../1 in .../3) in jih to odvrne od kraje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

al1976 ::

So sli na pot, srecno in kapo dol za projekt :)

https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

Poldi112 ::

Wow, respect.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

poweroff ::

Hmm, mogoče se obetajo kakšne... težave: https://siol.net/novice/svet/sudanska-v...

Oprema je drugače zaenkrat še na poti.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS tracker/sledilnik

Oddelek: Loža
327902 (1223) Peter40
»

Najugodnejša SIM kartica za GPS sledilec

Oddelek: Loža
388808 (2558) gorazdkop
»

GPS sledenje za kužka

Oddelek: Kaj kupiti
102144 (972) atomc
»

Najcenejša dodatna SIM kartica

Oddelek: Mobilne tehnologije
182735 (2455) joker16_7
»

GPS sledenje vozila

Oddelek: Na cesti
71451 (1280) siniša

Več podobnih tem