» »

Minanje z nekje max 200-300W?

Minanje z nekje max 200-300W?

kaktus1 ::

Pozdravljeni,

glede minanja sem dokaj nov in me zanima sledeče. Možnost imam uporabiti cca 200-300W štroma zastonj. Obstaja kakšna varianta, oz. imate kakšen predlog v katero smer iti? Stellite ima recimo gui miner za cpu-gpu. Asicsi odpadejo pri njem. Gledam recimo rx580 grafo, cenovno pride pa malenkost vec kakšen rabljen antminer. Če se jih da omejiti z watti, ne vem. Vcasih so kolegi na polno minali Zcash (sicer so vsi imeli več grafičnih v rigu), trenutno pa sem bolj out glede aktualnosti. Vem, da so strani, kjer izračunaš profitabilnost minanja coina, zanima me, kaj vi (ki ste izkušeni) predlagate za nekje do 300W? Pustil bi laufati cca eno leto, itak seveda vsi upamo, da se trg počasi pobere.

Hvala že vnaprej vsem za nasvete.

VaeVictis ::

kaktus1 ::

Hvala za link. Vseeno me še zanima, če ima kdo odgovor na ostala vprašanja.

kekeck ::

Sestavi mini rig, 2x GPU recimo Nvidia 1060 6GB ali RX 570 bo vlekel ca. 300W. Seveda je tudi odvisno od algoritma.
Lahko uporabiš tudi PC v kategerga dodaš 1x GPU preko riserja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekeck ()

kaktus1 ::

Hvala obema za odgovor. So Raspberryji kaj uporabni za tako majhno moč, kot jo imam na razpolago? Se da gor priklopit GPU? Gledam te ontminerje U3, ampak najbrž je to že zastarela zadeva. Reklamirajo pa samo 65W porabe. V praksi to kaj narudari? Dovolj bi mi bilo ze cca 40-50$ na mesec za cca 300W 24/7. Je to preoptimistično pričakovati?

dolenc ::

Jp, preoptimistično.. Vse so ti že povedali, max 2 rx580, kalkulator so ti pa tudi že polinkali.

kaktus1 ::

Ok, razumem. Hvala za mnenja.

kopriwa ::

Če ciljaš na Cryptonight v7 algoritem (Monero, Electroneum, Graft,...) potem se bolj kot 2xRX580 izplača 1xVega56 (poraba 140W proti 250W+ za 2xRX580).

kaktus1 ::

@kopriwa Hvala za nasvet, kaj takega sem upal, da bo kdo iz prve roke predlagal. Za trejdanje mi je že jasno dokaj, pri minanju pa sem prilično bos še. Imam dva kolega, ki sta novembra vrgla v miningrig 2500EUR in jima zdaj stoji izklopljen, oz. ga je en prodal.

Jasno mi je, da bi bilo verjetno najbolj efektivno investirat v nek antminer, ki kuri cca 2000W (ali pa bi bilo bolje ta denar pametno potrejdati...), ampak na voljo imam res nekje do 300w, raje še kaj manj in ker me to področje tudi sicer zanima, bi rad to izkoristil.

Stellite sem dal za hec za 24 ur minat na macbook pro 2015 letnik in se je segrel ko strela. Je pa delovalo! Nekega odvečnega PCja nimam, zato sprašujem po konkretnih rešitvah, sicer bi seveda kupil samo eno kartico, jo dal v PC in nastavil.

Hvala za odgovore.

kaktus1 ::

Kaj pa Baikal Giant N miner? Na različnih straneh različne cene - Alibaba cca $400. Sicer berem, da se bo Monero kmalu forkal in ne bo možno ga minat več z asic minerji.

Stokarino ::

Z9 mini tudi kuri okoli 300-350w oc, pa je 10k-16k sols na equihash

kaktus1 ::

Gledam res tale z9 mini.. pride 850$ z uradne strani, specifikacije pa zvenijo super. Morda bi se še stegnil toliko. Ima kdo kaj podobnega (od te firme) doma in zares zadeva špila, kot se zagre?

Baja ::

tudi jaz priporočam vego za cryptonight v7. poraba ~150w, trenutno pa pljune ven enih ~$45/mesec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

kaktus1 ::

Baja je izjavil:

tudi jaz priporočam vego za cryptonight v7. poraba ~150w, trenutno pa pljune ven enih ~$45/mesec


Hvala. Cenovno me to, sklepam, pride več, kot Z9 mini, če moram postavit vse z nule (matična, napajalnik, disk, ram, ...)?

Baja ::

ja, kaj pa vem, tu tu nekje verjetno. za asica racunaj da te bo se carina upalila, pa napajalnik glih tak rabiš.

za rig kupiš najcenejso plato, proc + 4g rama = ~150e

ja, monero je odrezo asice za spomladi. se pa je tezavnost zvisala za ~25% v zadnjih dneh, tako da lahko da že kdo nove testira.

pri asicu si tudi omejen s stevilom valut ki jih lahko majnas.

bobby ::

Pri monerotu prohaja nov fork. Upam, da mi ni treba razlagat, kaj to pomeni za minerje.
monerobase.com/article/monero_devmeeting_2018
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Stokarino ::

Če naročiš z9 mini, bo že toliko preteklih batchov prišlo ta čas v igro, da zna bit konkretno manj profitabilen , kot je trenutno.

kaktus1 ::

Baja je izjavil:

ja, kaj pa vem, tu tu nekje verjetno. za asica racunaj da te bo se carina upalila, pa napajalnik glih tak rabiš.

za rig kupiš najcenejso plato, proc + 4g rama = ~150e

ja, monero je odrezo asice za spomladi. se pa je tezavnost zvisala za ~25% v zadnjih dneh, tako da lahko da že kdo nove testira.

pri asicu si tudi omejen s stevilom valut ki jih lahko majnas.


Hvala vsem za info. Vem, da vam je najbrž nadležno to odgovarjat, ampak odkar sem menjal pc z linuxi za laptop, ze par let ne spremljam, kaj je v prodaji. Bi bili tako prijazni, in mi predlagali osnovo za nek cenejši rig, pa da je noter recimo prostora za dve, tri kartice? Začel bi z eno in gledam res Stellite coin, sicer vem da ni najbolj profitabilen, ampak gledam recimo v razmaku pol leta.

Torej - katero matično, ram, proc in napajalnik, zadeva bo laufala v kleti, kjer je važno, da se mi ravno ne vžgle vse skupaj, najbrž boljše, da ni napajalnik ravno najcenenši.

Hvala že vnaprej za predlog. Če se komu valja doma kaj uporabnega za moj sestav, se tudi priporočam za ponudbo in primerno ceno.

Hvala.

kaktus1 ::

Update projekta:

Zdaj imam sestavljen rig z napajalnikom HX750i, matično, proc, 4GB rama. Nekako se res fokusiram na Vege (56), so cene na MindFactory.de najbolj ugodne, ali se še kje najde kaj ceneje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Etherum mining (rudarjenje) (strani: 1 2 3 460 61 62 63 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3108495175 (103906) Jagdpanter
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19325354 (6966) Baja
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218379 (4018) svedr
»

Bitcoin najviše po balonu iz leta 2013

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3812244 (8950) jype
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747131564 (69291) -žiga-

Več podobnih tem