» »

Uporabniki ThinkPadov-Lenovo in Elitbookov - HP

Uporabniki ThinkPadov-Lenovo in Elitbookov - HP

novuporabnik ::

Živjo,

namen imam kupiti ThinkPada T480 in prebiram na forumih, da je velik minus zvok. Je kdo tukaj, ki si ga lasti in lahko potrdi, da je zvok resnično slab? Zanimalo, bi me tudi še kako je kaj z ventilatorji pri Elitebookih. Nekaj časa nazaj (cca 4 leta) sem bil lastnik Elitebooka in ventilator delal že ob najmanjšem naporu skoraj na 90%. Je stvar še vedno enaka?

kixs ::

Sem imel Elitebook 840 G1 od 2014 do 2016, pa potem naprej G3 model. Pri obeh lahko recem, da nisem imel kaksnega obcutka o glasnem ventilatorju. Recimo zdajle se ga cisto rahlo slisi - sem pa sam v sobi, v tisini, se luc je ugasnjena ;)

šernk ::

samo T480 serija ali na splošno vsi thinkpadi? osebno nisem ne na R61 ne na T510 zaznal kakih problemov z zvokom. Je pa res da je zame zvok povsod enako zanič razen na konkretnih zvočnikih, tako da temu niti ne posvečam veliko pozornosti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

novuporabnik ::

Po prebranem naj bi na splošno veljalo, da so zvočniki/zvok pri ThinkPadih slabši. So pa še posebej za ta model T480 slaba mnenja...Zato bi rad, če je kakšen, ki lahko pove iz prve roke.

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Elite bookov, sem že nekaj podrl osnovna težava je samo tam, kjer ljudje tega nikoli ne čistijo ne spihajo ipd, tam se reže zamašijo z blazino prahu in ja pol ventilator navija, ko reaktivec. Navadno pomaga pokrov dol in pri ugasnjenem v obratni smeri včasih celo z kompresorjem, je sprej premalo spihati, morda zablokirati ventilator, da ga ne uniči in navadno celi kosmiči ven letijo, ko je čist dela zelo potihem, če se redno čisti malo posesa, pa se to sploh ne zgodi.

Nazz ::

Pri T4xx serijah so vedno bili slabši zvočniki. Nekoliko boljše je pri T/W5xx, ampak še vedno gre za povprečen zvok. Thinkpadi pač niso multimedijske naprave, ampak prenosnik, ki te ne bo pustil na cedilu v kakšnikoli ekstremni situaciji. Nikoli nisem imel težav z ventilatorji na splošno, sicer tudi pri Elitebookih ne.

- s prve roke, owner of R60, T420, T430 in W530.

krneki0001 ::

Sem imel že preveč thinkpadov, da bi jih našteval, lahko pa rečem, da od T43 naperej do xx70 skoraj vse modele (Prvi je bil T43, zadnji je X270, xx80 še nisem sprobal). Zvok je zadovoljiv, ni pa presežek.
Za posamezne modele si moral dobiti dober driver, pa je deloval zvok normalno. Podpora za driverje pa je dobra s strani Lenovo.

Najboljši zvok bo v T5xx, ker ima največ prostora in so lahko dali dobre zvočnike notri. X2xx in T4xx imata mnogo manj prostora in temu primerna velikost je tudi zvočnikov, čeprav imajo vsi modeli stereo ozvočenje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

novuporabnik ::

To, da ni multimedijska naprava mi je jasno. Govora je predvsem v tem, ker pravijo, da ze pri malce vecji glasnosti zacne zvok hreščati, ce imas racunalnik polozen recimo na sedezno se zvok zelo slabo slisi, ker ze v osnovi ni koncna glasnost zvoka velika. Vse to me zanima zato, ker risanke za otroke se pac morajo slisati kolikor toliko dobro:) No pa tudi sam pogledam vcasih kaksen film in bi me hrescanje zelo motilo. Ali se, da kje ta prenosnik preizkusit, kdo ve?

Old Spice ::

Imam T480S high-end konfiguracija. Zvok prek zvočnikov povprečen. Ni slab, ni pa noben presežek. Gre pač primarno za "biznis" mašino. Sam nimam s tem problemov, uporabljam BOSE over-ear slušalke za glasbo ipd.

Invictus ::

To je to...

ZA dober zvok na laptopih se uporablja slušalke ;). Pa ne USB ali bluethoot...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

opeter ::

Imam ThinkPad L560 in je okej, če pa hočeš boljši je treba seveda priklopit slušalke ali pa zunanji zvočnik. A za osnovne potrebe je vgrajen več kot dovolj.

Aja, pa prenosnik se uporablja izključna na mizi z ravno površino, brez prtičkov ipd. saj to ogroža zračenje (nevarnost pregrevanja) pa še marsikaj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Trupl0 ::

Imam elitebooka 850 g1 zdaj že četrto leto.
Dela super, se ne pregreva čeprav je postal vroč in pri normalnih opravilih tam pr 70 stopinjah.
Mogoče tudi zaradi vročine zunaj.

Sem ga pa pred dvemi tedni v celoti razdrl pa premazal na novo in spucal reže.

je tam pr 55-58 stopinjah sedaj
If you are going through Hell, keep going !

krneki0001 ::

opeter je izjavil:

Aja, pa prenosnik se uporablja izključna na mizi z ravno površino, brez prtičkov ipd. saj to ogroža zračenje (nevarnost pregrevanja) pa še marsikaj.


Ogromno ljudi uniči prenosnik (ali pa vsaj performance izgubi) ravno zaradi tega, ker prenosnik vlači v posteljo in ga ima na deki, ki blokira vse odprtine, pa še mucka se in to potem vleče v ventilator in reže hladilnika.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

novuporabnik ::

opeter je izjavil:

Aja, pa prenosnik se uporablja izključna na mizi z ravno površino, brez prtičkov ipd. saj to ogroža zračenje (nevarnost pregrevanja) pa še marsikaj.


Tole pa tudi priblizno ne drzi. Prenosnike se uporablja v ogromno panogah ( avtomobilska industrija, raznorazna servisiranja....skratka ogromno razlicnih poklicev) in ravno temu so namenjeni ThingPadi. Zdaj ce mislis svoj prenosnik ujckati samo na mizi in nisi na terenu, ne vidim popolnoma nobene razloga za nakup ThinkPada.

Invictus ::

Thinkpad verzija X,T,P so robustne zadeve. Moraš biti talent da ga uničiš.

Serija E je imela slabše ohišje, pa še kak bug pri nosilnosti, ampak cena je bila pa pol manjša...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

novuporabnik je izjavil:

opeter je izjavil:

Aja, pa prenosnik se uporablja izključna na mizi z ravno površino, brez prtičkov ipd. saj to ogroža zračenje (nevarnost pregrevanja) pa še marsikaj.


Tole pa tudi priblizno ne drzi. Prenosnike se uporablja v ogromno panogah ( avtomobilska industrija, raznorazna servisiranja....skratka ogromno razlicnih poklicev) in ravno temu so namenjeni ThingPadi. Zdaj ce mislis svoj prenosnik ujckati samo na mizi in nisi na terenu, ne vidim popolnoma nobene razloga za nakup ThinkPada.


Še vedno je dobro da stoji na ravni površini, kjer ima pod ohišjem luft, da se zrači. To je hotel Opeter povedat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Večina laptopov ima hladilne reže ob strani.

Kdor jih ima spodaj, večinoma velja za zajeb. Kot Thinkapd X1 5gen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nazz ::

Invictus je izjavil:

Thinkpad verzija X,T,P so robustne zadeve. Moraš biti talent da ga uničiš.

Serija E je imela slabše ohišje, pa še kak bug pri nosilnosti, ampak cena je bila pa pol manjša...

X, T, W (in naslednjik W serije) P. Glede na dejstvo, da je moj T420 bil že 2x zalit z vodo, da je parkrat že zasnežilo, da dela brez težav na morju na žgočem soncu in pri drugem ekstremu pri -20°C; se strinjam, nemogoče jih je uničit, pa še danes izgleda kot nov. V 6 letih dela na terenu, sem zamenjal samo FN tipko in na ovirju displaya se je zlomil en hakelc (oboje sicer po moji krivdi). Te 3 (4) serije enostavno veš, zakaj palčaš.

 Niso za brez veze še danes nad nami (T61 in starejši).

Niso za brez veze še danes nad nami (T61 in starejši).

Tilen ::

Imel Elitebook G1 in sedaj G5. Nobenih problemov z ventilatorjem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

novuporabnik ::

Trpeznost je res tista, ki se placa...ampak dejmo se drzat teme:). Se pravi, glas dela normalno, ni treba zvocnikov navijat na 100%, da se bo kaj slisalo in ne bo zraven hrescalo?

BigBoss ::

Invictus je izjavil:

Thinkpad verzija X,T,P so robustne zadeve. Moraš biti talent da ga uničiš.


Podpišem.

T510i, služben, star .... pismu, pojma nimam kok, ampak .... . Zamenjan HDD na SSD in RAM dvignjen na 8GB.
Dela ko šus ze celo večnost. Tudi zvok je OK. Ga vlačim povsod s seboj (cca 30% delo pri strankah). Zaenkrat brez ene same težave.

takole na prst ocenjeno sem ga dobil leta ... 2011 - popravek : Warranty start date 9.8.2010 pravi Lenovo.

blackbfm ::

Thinkpadi pač niso multimedijske naprave, ampak prenosnik, ki te ne bo pustil na cedilu v kakšnikoli ekstremni situaciji.


In te ekstremne situacije so da ti 90% časa leži na mizi >:D Pa da se ti ne odlomi pri normalnem odpiranju tako hitro kot [random budget multimedijski laptop]

MIHAc27 ::

Nov T480 ravno pripravljam za stranko... Zvok se mi enak kot pri Elitebookih... pač ni nek presežek je pa čisto ok za igrat musko iz neta. Tudi na 100% nič ne hrešči je pa res da na MAX ni še pretirano naglas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prenosnika- stvarna napaka 2x

Oddelek: Kaj kupiti
152256 (1858) Nejkoy
»

Dell XPS 15 vs. Lenovo X1 Carbon (4th gen) vs. Macbook pro 15

Oddelek: Kaj kupiti
313993 (3310) Invictus
»

HP predstavil najtanjši prenosnik na svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5320266 (16782) MrNighthawk
»

Pregrevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
386902 (5904) MasterTade
»

LENOVO Thinpad ali HP Elitebook?

Oddelek: Kaj kupiti
497710 (6033) Invictus

Več podobnih tem