» »

Facebook pri oglasih za stanovanja grdo diskriminira

1 2 3
4
»

McMallar ::

Mato989 je izjavil:

Potem bi elektro itd. morali dejansko nekaj delat... ko bi lovili te, najlažje je it na onega ki ima stanovanje, on ne bo pobegnil :P


Saj sklenes pogodbo, tako da je za njih isto. Ko gres ven pa vse odjavis kar ti vzame manj kot 30 minut.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

euagrus ::

Markoff je izjavil:

euagrus je izjavil:

Markoff je izjavil:


euagrus je izjavil:

Pa uzivaj v druzbi nadrase in bodi ponosen na svoje izjave. Sieg heil.


Zaradi zadnjega stavka bi si zaslužil arest, forum naci, najmanj pa izbris upor. računa.


Res? Pa si siguren, da moras brati dobesedno? Je pa res, da sem uposteval, da bojo bralci dovolj inteligentni, da razumejo sarkazem. Glede sirjenja rasne diskriminacije (ce so nekateri Romi problematicni, so vsi Romi problematicni : pojasnilo za bolj trde v glavo, to ni moje mnenje), pa se kar na osebo x obrni.

Bralci so dovolj inteligentni, da razumejo sarkazem, ti pa očitno nisi dovolj inteligenten, da bi razumel mojega. Napad z uporabo "rasistične karte" je ceneni, umazani, sovražni, neargumentirani način diskreditacije sogovornika, ki je podoben npr. "tehnokratom", s katerimi so člani KP iz partije in družbe izločevali "neželene elemente" še dolgo po WW2. V faco sem ti na enak način zabrisal zgornji stavek, da boš začutil umazanos...


Zanimivo je, da je nate letel samo en delcek zapisa, pa si se vseeno prepoznal v njemu. Tako, da... resi najprej svoje tezave preden bi rad "zabrisal" komu drugemu njegove.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

euagrus ::

Markoff je izjavil:

euagrus je izjavil:

Odlicno povedano. Za tiste, ki jim se vedno ne potegne, ni problem, da zavrnes placilno nesposobnega, nekog, ki ti bo stanovanje razbil, delal stalo v okolici, itd. Je cisto razumljivo. Po tem, ko si ugotovil, da je doticna oseba res taka.

Spet en težak teoretik. Kako pa boš za osebo, ki je ne poznaš, ugotovil njeno plačilo nesposobnost, nivo njene odgovornosti, dokler tega ne ugotoviš v praksi? Nima kar tako vsaka oseba dostop do SISBONa. ZVOP prav tako otežuje stvari, še bolj OZ, še največ pa sodišča.

Očitno sami nimate nobenih izkušenj z neplačniki oz. nekorektnimi pogodbenimi partnerji in se kaj dosti s sodišči v civilnem pravu niste ukvarjali.

Lastniku v praksi ŽAL ne ostane nič drugega kot STEREOTIPI pri presoji tveganj posameznika. To je žal VSE, kar ima, ker pravne varnosti sure as hell nima, če ni ravno nek lokalni šerif.

Nihče ne pravi, da je diskriminacija sama po sebi OK. Je zadnje, če še tako omejeno in družbeno morda nesprejemljivo, orodje obvladovanja tveganj za lastnike stanovanj, ki nimajo zadaj mašinerije pravnikov in političnih zvez.


Ja, ljudje imajo razlicne sposobnosti, eni empatijo, drugi eq, tretji pa pac prestrasenost. Me se nobeden najemnik ni nategnil, dovolj je en pogovor. Pa sem imel med med njimi razne zanimive ljudi. Seveda pa pavsaliziras (ker je edini argument, ki ga imas), dokler mi najemnik placa varscino (ki je se nikoli nisem rabil koristiti) in najemnino vnaprej, ne vidim popolnoma nobenega problema ne v rasi, ne v otrocih, kvecemu prej bi dal stanovanje v najem osebi, ki ga res potrebuje. In cel svet bi precej bolje funkcioniral, ce bi vecina delovala kot jaz, pa se je tokom let izkazalo, da vsak, ki ima malo vec, funkcionira kot navadna, oprosti izrazu, piz*a do celotne okolice. Tako, da ja. Bravo, to je vse kar imas.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

xmetallic ::

AndrejO je izjavil:


Saj razumem ... nisi še dočakal svojega trenutka, ko te bo nekdo zajebal zgolj zato, ker si "en navaden zarukan balkanc". Morda te tudi nikoli v življenju ne bo. Ampak, če te bo, boš takrat doumel v čemu je težava.

Jaz nimam težav če (bi) me nekdo zavrne na podlagi neke lastnosti. Trg je velik. Za vsako storitev obstaja nešteto ponudnikov.

Mato989 je izjavil:


Mhm, v 15 letih... ko sem jaz računal, in sem vzel v obzir željo po 100% zasedenosti in realnih cenah, sem prišel tam okol 21 let da prideš na nulo... in še to pod pogojem, da ne rabiš nič več not vglagat teh 21 let... ampak vsi vemo da je treba po 20 letih stanovanje generalno obnovit!

Če ne znaš tržit nepremičnin. Stanovanje lahko oddaš 4 študentom in pokasiraš 1000€ vsak mesec, ali pa eni družini za 450€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

euagrus ::

Pa se za Markoffa in xheada, lahko bi pa morda kar tole taktiko "uzgala", to bi bilo sele "fun" in varno. Aja ne, se ne da Romov na tak nacin izlocit. Razen ce... kaj pa ce bi probala vsa svoja "socialna" "omrezja" prepricat, da so Romi "bad" in potem ne bi nikoli nabrali dovolj lajkov, da bi sploh lahko kandidirali... aja, samo stevilo "+1" bi bila spet diskriminacija... heba



(Moram reci, da me je prav sram, med kaksnimi ljudmi zivim)
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

Mato989 ::

Če ne znaš tržit nepremičnin. Stanovanje lahko oddaš 4 študentom in pokasiraš 1000€ vsak mesec, ali pa eni družini za 450€.


Seveda lahko, ampak ni vsako stanovanje na mestu kjer so študenti... itd... skratka, made up scenariji ne pašejo, pa tudi študenti niso not celo leto, pa čas porabljen z novimi študenti da pridejo pa razkazovanje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:

Seveda lahko, ampak ni vsako stanovanje na mestu kjer so študenti... itd... skratka, made up scenariji ne pašejo, pa tudi študenti niso not celo leto, pa čas porabljen z novimi študenti da pridejo pa razkazovanje...

Zato ne kupuješ stanovanja tam kjer se to ne izplača. Študentje kar lepo plačujejo celo leto. Solidno urejena stanovanja se razgrabijo v 30 minutah po objavi oglasa.

euagrus ::

Mato989 je izjavil:

Če ne znaš tržit nepremičnin. Stanovanje lahko oddaš 4 študentom in pokasiraš 1000€ vsak mesec, ali pa eni družini za 450€.


Seveda lahko, ampak ni vsako stanovanje na mestu kjer so študenti... itd... skratka, made up scenariji ne pašejo, pa tudi študenti niso not celo leto, pa čas porabljen z novimi študenti da pridejo pa razkazovanje...


No ampak vseeno, morda je nesmiselno derailat debato o diskriminaciji manjsin, v imenu studentskih stanovanj. Kar mu ocitno kar pase.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

branimirII ::



A kdo ve?
Kolikokrat je Cukerberg popil vodo med zaslisanjem? Drugac thumbnail videa mi ni ravno vsec.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Update.

20. avgusta 2018 sem Zagovorniku načela enakosti poslal prijavo zaradi oglasa za oddajo stanovanja, ki je diskriminiral moške.

23. januarja 2019 sem dobil odgovor.

Zagovornik je kontaktiral osebo, ki je oglas objavila (seveda je bila ženska) in jo opozoril na kršitev zakonodaje. Posameznica je nato sporen oglas umaknila s spleta. Zagovornik potem postopka ni peljal dalje, pač pa ga je ustavil. Se je pa Zagovornik odločil, da bo v letošnjem letu bolj aktivno pristopil k reševanju problematike pri stanovanjskih oglasih.

Kaj smo se naučili iz zgodbe?

Zagovornik je potreboval precej časa, da me je obvestil o zaključku postopka. Zagovornik je ukrepal precej medlo - posameznici je zgolj natančno razložil zakon, ko je oglas umaknila, pa je postopek ustavil. V konkretnem primeru so bili diskriminirani moški (in delno tudi ženske - npr. upokojenke). V konkretnem primeru je diskriminirala oseba ženskega spola. Glede na majhno število prijav v preteklem letu, bo tale primer močno vplival na statistiko v letnem poročilu, tako da bo na koncu morda celo sprejet uraden sklep, da so v Sloveniji med najbolj diskriminiranimi moški, najbolj pa diskriminirajo ženske.

Verjetno se vsi strinjamo, da diskriminacija obstaja in da je resen problem. Ampak glede na zgornje ugotovitve, se ga v Sloveniji lotevamo na precej trapast način...
sudo poweroff

solatko ::

Matthai - Kaj pa bi ti rad?

- kazensko prijavo
- objavo na 24ur in vseh dnevno informacijskih oddajah
- prisilo, da ti ponujeno stanovanje odda za eno leto brezplačno

Zagovornik je pravilno osebo opozoril, da oglas ni v skladu z zakonodajo in ona ga je umaknila, stanovanje pa bo oddala po svojih željah na drug način.
Sicer pa lahko pri oddaji stanovanja ravna diskriminatorno na več načinov - tudi ob ogledu nepremičnine.
Delo krepa človeka

solatko ::

DavidStein - Če bi bil pismen, bi ti bilo iz mojega posta jasno, da ima lastnik izključno pravico izbire, komu bo oddal svojo nepremičnino, zakonsko pa je omejena oblika oglaševanja!

Dajte se no naučit brat, preden komentirate poste!
Delo krepa človeka

poweroff ::

Kaj bi rad? Samo pokazal da je trenutna zakonodajna ureditev butasta. ;)
sudo poweroff

solatko ::

Matthai - Je pač obdobje paranoi po celem svetu. Poglej kam so pripeljali pedofilijo, saj se večina na ST boji pomagati otroku, ki je v stiski, je pokazala druga tema. Pomisli kako bi se počutili slovenski izgnanci danes v Srbiji, glede na odpor proti beguncem,......
Delo krepa človeka
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski varuhi zasebnosti: delodajalci ne smejo preverjati kandidatov na družbenih o (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9225613 (21281) PaX_MaN
»

Reklame in zdravila samo za črnce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8517317 (13451) Unknown_001
»

Facebook in AdBlock Plus: kdo bo koga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7121393 (16870) Pithlit

Več podobnih tem