» »

Facebook pri oglasih za stanovanja grdo diskriminira

1
2
3 4

poweroff ::

Recimo poročilo, stran 40:

Cena mesečne in letne karte je bila za moške in ženske enaka, s tem, da je bila možnost koriščenja za moške manjša, ker je bil en dan v tednu rezerviran le za ženske. Zaradi kršitve določil 6. člena ZVarD je bila izdana odločba o prekršku.


Ha! :))
sudo poweroff

xmetallic ::

poweroff je izjavil:

Seveda. Kaj upokojenka (po možnosti z borčevsko penzijo) ne more plačevati stanovanja? Kaj pa freelancerka tipa Invictus? 8-)

Večja verjetnost je da bo nezaposlena oseba nezmožna plačati obrok najemnine kot pa redno zaposlena. Najemodajalec se pač noče it loterije in upati, da bo vse tako kot mora biti. Zato izbira kandidate, ki delujejo bolj zanesljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Pika na i ::

Aha. Moški "slišite" za diskriminacijo, ko vas useka.

Matek ::

@xmetallic trgovinski primer je irelevanten, ker so se zgolj prilagodili eni od delavk. Ljudje so morali samo stopiti k sosednji blagajni. Če cela trgovina ne bi prodajala alkohola, ne bi šlo kar tako skoz.

Furbo je izjavil:

Zabavno bi bilo gledati, kako bi šle stranke pač drugam in bi omenjeni propadli.
Ya, right. Ne vem v katerem svetu ti živiš, ampak razen redkih aktivistov se ne bo nihče postavljal za pravice drugih. Približno tako, kot če bi ukinil obvezna parkirišča za invalide in rekel "Pa saj bodo ljudje hodili samo v tiste trgovine, ki so invalidom prijazne, ostale bodo propadle!".
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Markus386 ::

Ya, right. Ne vem v katerem svetu ti živiš, ampak razen redkih aktivistov se ne bo nihče postavljal za pravice drugih. Približno tako, kot če bi ukinil obvezna parkirišča za invalide in rekel "Pa saj bodo ljudje hodili samo v tiste trgovine, ki so invalidom prijazne, ostale bodo propadle!".


Invalid ne more kar tako shodit in prepešačit velik parkingplac. To, da ima nekdo namišljenega prijatelja, ki mu onemogoča polno delovno aktivnost, je pa nekaj drugega.

Aha. Moški "slišite" za diskriminacijo, ko vas useka.


Nekaj nekaj, sistemska diskriminacija, nekaj nekaj, direktni seksizem?

xmetallic ::

Matek je izjavil:

@xmetallic trgovinski primer je irelevanten, ker so samo dovolili eni od delavk, da dela po svoje. Ljudje so morali samo stopiti k sosednji blagajni. Če cela trgovina ne bi prodajala alkohola, ne bi šlo kar tako skoz.

Ne drži. Več zaposlenim so dovolili, da zaradi osebnih razlogov ne prodajajo alkohola. Trgovina ni dolžna prodajat alkohola, lahko ga v celoti umaknejo iz ponudbe.

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

Aha. Moški "slišite" za diskriminacijo, ko vas useka.

Ne, tukaj samo kažem da ne drži da so samo "uboge" ženske diskriminirane. Še več, če bi nekdo objavil oglas da sprejema samo moške, bi to povzročilo val zgražanja. Ko se diskriminira moške, je pa to normalno.

Ko se govori o diskriminaciji, so v javnem diskurzu žrtve izključno ženske. On diskrimicaciji moških se pa ne govori.

To me spominja na tisto znano #metoo-jevko, za katero se je te dni izkazalo, da je nadlegovala mladoletnika in mu potem plačala za molk. Kar je seveda ni oviralo, da po socialnih omrežjih ne bi vpila #metoo...
sudo poweroff

AndrejO ::

xmetallic je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Sedaj ... če meniš, da je v Sloveniji "na srečo" takšno stanje pa tudi prav. Meni se to zdi žalostno.

Prav je da ima posameznik pravico odločat kdo bo bival v njegovi nepremičnini. Navsezadnje je nepremičnina njegova. Zakaj bi nekdo moral imeti pozitivno mnenje o vsaki naciji, o vsaki državi, o vsaki veri? Liberalna agenda ne dopušča, da bi ljudje imeli lastno mnenje o nečem. Še malo pa bodo ukinili znanost in izobraževanje, da slučajno ne bo kdo razmišljal izven dovoljenih okvirjev agende.

Ta tvoja liberalna agenda ima svoj izvor v 67. členu Ustave RS: Zakon določa način pridobivanja in uživanja lastnine tako, da je zagotovljena njena gospodarska, socialna in ekološka funkcija

Ustavo je sprejela večina poslancev v 1. sklicu demokratičnega parlamenta RS, kjer je imela večina koalicija DEMOS, katere člani so bili izpričani liberalci, kot so Pučnik, Peterle, Oman, ...

Samo besedilo so sicer spisali ravno tako liberalni pravni strokovnjaki: Peter Jambrek, Tine Hribar, France Grad, Matevž Krivic, Tone Jerovšek, Ivo Perenič in Lojze Ude.

Če me kot zagovornika 67. čl. Ustave RS postavljaš v družbo liberalcev takšnega kova, s tem ne bom imel nikakršnih težav.

euagrus ::

xmetallic je izjavil:

Matek je izjavil:


A se lahko lastnik trafike odloči, da ne bo prodajal cigaret ženskam, ker se mu zdi grdo, da punce kadijo?

Aldi praised for allowing ‘Muslim’ checkout worker not to sell alcohol on a till after ‘raising concerns’

Matek je izjavil:

A se lahko lastnik firme odloči, da ne bo zaposloval pravoslavcev, ker jemljejo januarja dopust?

Muslim couple denied Swiss citizenship over handshake refusal.

Matek je izjavil:


A se lahko lastnik restavracije odloči, da debelušnim ne bo stregel hamburgerjev, ker bi morali shujšati?

Aldi praised for allowing ‘Muslim’ checkout worker not to sell alcohol on a till after ‘raising concerns’


Nuremberg Laws @ Wikipedia

Historia est vitae magistra. Pa uzivaj v druzbi nadrase in bodi ponosen na svoje izjave. Sieg heil.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

jype ::

poweroff je izjavil:

To me spominja na tisto znano #metoo-jevko, za katero se je te dni izkazalo, da je nadlegovala mladoletnika in mu potem plačala za molk. Kar je seveda ni oviralo, da po socialnih omrežjih ne bi vpila #metoo...
Znanstvenik si IMO težko privošči tako hudo logično napako. Razen, če nisi morda "znanstvenik".

xmetallic ::

AndrejO je izjavil:

Ta tvoja liberalna agenda ima svoj izvor v 67. členu Ustave RS: Zakon določa način pridobivanja in uživanja lastnine tako, da je zagotovljena njena gospodarska, socialna in ekološka funkcija

Ta člen nima nič skupnega z oddajo stanovanj v najem. Kot najemnik ne pridobiš lastnine, zgolj pravico do uporabe nepremičnine.

xmetallic ::

euagrus je izjavil:

Nuremberg Laws @ Wikipedia

Historia est vitae magistra. Pa uzivaj v druzbi nadrase in bodi ponosen na svoje izjave. Sieg heil.

Tipičen liberalec. Takoj na plano privleče nadrase čeprav jih nikjer ni omenjenih. Liberalna propaganda ti je tako skurila možgane, da ne znaš ločit med religijo in raso.

poweroff ::

jype je izjavil:

poweroff je izjavil:

To me spominja na tisto znano #metoo-jevko, za katero se je te dni izkazalo, da je nadlegovala mladoletnika in mu potem plačala za molk. Kar je seveda ni oviralo, da po socialnih omrežjih ne bi vpila #metoo...
Znanstvenik si IMO težko privošči tako hudo logično napako. Razen, če nisi morda "znanstvenik".

Jaz zgolj provociram z namenom, da začnejo ljudje malo razmišljati izven svojih plašnic. Provociranje je pa opozarjanje na dejstva, ki se ne skladajo z mainstream prepričanji.

Dečva je pa Asia Argento.
sudo poweroff

AndrejO ::

xmetallic je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Ta tvoja liberalna agenda ima svoj izvor v 67. členu Ustave RS: Zakon določa način pridobivanja in uživanja lastnine tako, da je zagotovljena njena gospodarska, socialna in ekološka funkcija

Ta člen nima nič skupnega z oddajo stanovanj v najem. Kot najemnik ne pridobiš lastnine, zgolj pravico do uporabe nepremičnine.

Kot lastnik te lastnine nimaš absolutne svobode pri odločanju, kaj boš z njo počel in država si je v ustavi rezervirala pravico, da sprejme takšne predpise, da zagotovi, da s svojim izvrševanjem lastninske pravice ne boš ogrožal gospodarske, socialne in ekološke cilje, ki jim država sledi v dobro svojih državljanov.

euagrus ::

xmetallic je izjavil:

euagrus je izjavil:

Nuremberg Laws @ Wikipedia

Historia est vitae magistra. Pa uzivaj v druzbi nadrase in bodi ponosen na svoje izjave. Sieg heil.

Tipičen liberalec. Takoj na plano privleče nadrase čeprav jih nikjer ni omenjenih. Liberalna propaganda ti je tako skurila možgane, da ne znaš ločit med religijo in raso.


No no, ne stresaj izrazov iz rokava, ce jih ne razumes, nima vse skupaj nobene veze z liberalnostjo, samo omenil sem tvoje prepricanje v lastno vecvrednost in manjvrednost drugih ras. To, da je nacizem temeljil na enakem razmisljanju je zgolj nakljucje. Zatorej strumno desnico v zrak (dokler ne pritecejo nemski skinheadi in te razbijejo ker si Slovan. Vsaka podobnost v dojemanju sveta je tukaj samo nakljucje)

Pa ne spreglej tega, ti bo pomagalo iskati najboljsega najemnika: Physiognomy @ Wikipedia . Sploh bodi pozoren na spodnjo celjust, ker so statistike pokazale, da so pa ljudje z okrepljeno spodnjo celjustjo v vecini nagnjeni k kriminalu.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

poweroff ::

Evgenika is so 18. century... ;)
sudo poweroff

#000000 ::

V bistvu bi bilo fajn če bi v SLO prišel ZILLOW ali da nekdo naredi oglasnik kot ta, kjer klikneš na karto in vidiš dosti podatkov tudi za parcele ki se ne prodajajo, vidiš pa zgodovino nepremičnine ali parcele, se noben ne sekira če bo sosed videl da si kupil za xxxxx in je sedaj vredno manj ali celo več, čeprav nisi na trgu, ampak to je njihov GURS očitno zelo poenostavil pač "gnili kapitalizem" ampak začuda vse špila in se noben ne pritožuje, zakaj bi sploh se ne vidim razloga.

Ampak da to tu uvedemo bo trajal vsaj do 4-te svetovne vojne

Pika na i ::

poweroff je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Aha. Moški "slišite" za diskriminacijo, ko vas useka.

Ne, tukaj samo kažem da ne drži da so samo "uboge" ženske diskriminirane. Še več, če bi nekdo objavil oglas da sprejema samo moške, bi to povzročilo val zgražanja. Ko se diskriminira moške, je pa to normalno.

Ko se govori o diskriminaciji, so v javnem diskurzu žrtve izključno ženske. On diskrimicaciji moških se pa ne govori.

To me spominja na tisto znano #metoo-jevko, za katero se je te dni izkazalo, da je nadlegovala mladoletnika in mu potem plačala za molk. Kar je seveda ni oviralo, da po socialnih omrežjih ne bi vpila #metoo...


O ne ne, meni ne boš tega pod nos metal.
Ker se prav lepo spomnim javnega diskurza (beri, linča) moških, ki so (če si bil zraven se ne spomnim), raztrgali moškega na temle forumu. Ker on pa že ne more biti žrtev.
In so se še prav obledno spravili name, ker sem trdila drugače.
Še svojim ne verjamete, jaz bi vam pa morala?
Bom ja, ampak ko bom verjela, da ste res.

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

Še svojim ne verjamete, jaz bi vam pa morala?

Hmm, jaz sem nekako vedno mislil, da smo moški in ženske ista rasa... Ampak očitno smo mi neka posebna pasma, ve pa čisto druga. ;)
sudo poweroff

marvin42 ::

Večina ljudi očitno ne razume kaj hoče povedati članek in kaj hoče povedati Matthai.
Mostly Harmless

#000000 ::

marvin42 je izjavil:

Večina ljudi očitno ne razume kaj hoče povedati članek in kaj hoče povedati Matthai.


Da FB-ju grozi 100k $ kazni za to početje, ki ga itak počnemo po malem VSI, tako da je tisti ki je zagrozil FB-ju diskrimatoren do nas vseh :D

Recimo ajde nekako tako lahko na hitro interpretiram zadevo.

edit: jebena tipkovnica zamuja očitno ga serje spet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Pika na i ::

poweroff je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Še svojim ne verjamete, jaz bi vam pa morala?

Hmm, jaz sem nekako vedno mislil, da smo moški in ženske ista rasa... Ampak očitno smo mi neka posebna pasma, ve pa čisto druga. ;)

Ženske smo nadrasa. :)

Resno, si slučajno videl, v tistem tvojem linku, da so moški prijavili skoraj še 1x več diskriminacije kot ženske?

A ni vsako oglaševanje ciljano in je vedno nekdo diskriminiran?

euagrus ::

Pika na i je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Še svojim ne verjamete, jaz bi vam pa morala?

Hmm, jaz sem nekako vedno mislil, da smo moški in ženske ista rasa... Ampak očitno smo mi neka posebna pasma, ve pa čisto druga. ;)

Ženske smo nadrasa. :)

Resno, si slučajno videl, v tistem tvojem linku, da so moški prijavili skoraj še 1x več diskriminacije kot ženske?

A ni vsako oglaševanje ciljano in je vedno nekdo diskriminiran?


Niste, niste, samo pasje ste bolj, pa se vcasih komu tako zazdi ;)

V bistvu se me cudim, zenske ste si izborile, da se "normalni" ljudje ne upajo niti pomialiti vec na diskriminacijo, ah kaj to, raje vam dajo se malo vec, ker se bojijo napada zblojenih furij. Ampak to pac povzroca diskriminacijo na drugi strani.

Tako, da - nadrasa ne, priviligirane ja.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

xmetallic ::

AndrejO je izjavil:

Kot lastnik te lastnine nimaš absolutne svobode pri odločanju, kaj boš z njo počel in država si je v ustavi rezervirala pravico, da sprejme takšne predpise, da zagotovi, da s svojim izvrševanjem lastninske pravice ne boš ogrožal gospodarske, socialne in ekološke cilje, ki jim država sledi v dobro svojih državljanov.

Dvomim, da ta zakon pokriva oddajanje stanovanj. Prej bi rekel, da ta zakon posamezniku preprečuje da svoje stanovanje v 4.nadstropju spremeni v nočni klub. Ali pa da lastnik, ki ima v lasti celoten stanovanjski objekt v stanovanjskem naselju le tega ne spremeni v tovarno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

Resno, si slučajno videl, v tistem tvojem linku, da so moški prijavili skoraj še 1x več diskriminacije kot ženske?

Ne, tega se ne vidi, pod "spolna diskriminacija" pa navajajo en primer, ko so bili pri nakupu vozovnic diskriminirani moški.

Pravim samo, da če sedaj podamo 50 prijav kjer v oglasih za stanovanja diskriminirajo moške, bo to statistiko pokvarilo do te mere, da bo izgledalo, kot da smo moški največje žrtve diskriminacije. Zato, ker so v letu 2017 obravnavali relativno majhno število primerov.

In če bo potem narisan kakšen graf med EU državami, bo Slovenija zelo štrlela ven kot totalno "moškofobna" diskriminatorna država (sklepam, da v ostalih državah v teh statistikah prevladuje diskriminacija nad ženskami)... :))

Naslednji korak bi bil, da bi zahtevali dodatno zakonodajo za zaščito moških! :)) Ker uradne statistike pa ja kažejo, da smo v Sloveniji moški žrtve diskriminacije, ane?

Kar hočem pokazati je, na kako banalen način je mogoče vplivati na uradne statistike in potem na podlagi tega zahtevati neke ukrepe. Po domače povedano: hekanje države in njene zakonodaje.


Pika na i je izjavil:

A ni vsako oglaševanje ciljano in je vedno nekdo diskriminiran?

Ja, saj ravno to hočem na tem absurdnem primeru pokazati. Da smo v dobri veri sprejeli neko zakonodajo, ki pa ima včasih prav neumne učinke. Skratka, pokazati hočem na neumnosti v družbi. Mogoče bo potem kdo začel še celo razmišljati o tem.

Drugače pa jaz čisto resno mislim, da je žrtev diskriminacije lahko kdorkoli, da so nasilneži lahko tako moški kot tudi ženske, da pa so v povprečju ženske vseeno v slabšem položaju. Sicer ne vse, ampak tiste iz družbenega roba pa signifikantno.

In tudi mislim, da se je proti temu treba boriti. Samo ne na neumen način.
sudo poweroff

Markus386 ::

Seveda je dosti diskriminacije moških.

http://www.stat.si/StatWeb/News/Index/5...

Glej.. ženske zaslužijo 5.3% manj! Plačna vrzel!

...dokler ne pogledaš tega:
link

In vidiš, da delajo cca 10% manj časa. (podatki za 2014 kot v prvem linku).

Da ne govorimo da (isti link, prvi) moški v povprečju umremo 8 let prej, tako da bi bilo edino fer, da se prej starostno upokojimo, ker po trenutnem sistemu enako oz. ponavadi celo več časa vplačujemo v pokojninsko blagajno in precej manj časa jemljemo denar ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markus386 ()

Pika na i ::

@Matthai, na strani 35, se lepo vidi. 43 moških je podalo predlog za obravnavo diskriminacije, žensk pa 24.
Pa Osrednjeslovenska regija prednjači. Verjetno je bolj osveščena :)

Sicer se pa strinjam s tabo.

@Markus386...ko si jih ne bi merili (ozri se po slotechu, je dovolj materiala) vsak dan čisto za vsako stvar pod soncem, bi živeli manj stresno, bi tudi živeli dalj :)

Markoff ::

poweroff je izjavil:

OK, let's roll... ekhem, troll:
:D

Čestitam, naredil si pravo stvar. Ker pa očitno dobro veš, kako se tem stvarem streže, morda prijavi še SPIRIT iz linka zgoraj (https://data.si/blog/2018/02/28/spodbuj.... Hitro boš spoznal, da JU JU ne izkljuje oči. Ga ni junaka, ki bi SPIRIT nabil na križ.

Ne bi rekel, če bi bile ženske v podjetništvu institicionalno ali vsaj družbeno diskriminirane - ajde, diskriminacija zaradi odprave diskriminacije, ampak tole? 5 čukov, da ženska odpre firmo? Zakaj pa ne Rom? Ti so npr. neprimerljivo bolj diskriminirani. Pa še večina populacije si želi, da bi Romi delali in se tako otresli raznih (ne)upravičenih stigm.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Markoff ::

Pika na i je izjavil:

Aha. Moški "slišite" za diskriminacijo, ko vas useka.

Zelo slabo opazuješ in slišiš. Kot pa lahko vidiš iz komentarjev, pa so mnenja deljena. Toliko o "moškem" mnenju.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Markoff ::

Matek je izjavil:

@xmetallic trgovinski primer je irelevanten, ker so se zgolj prilagodili eni od delavk. Ljudje so morali samo stopiti k sosednji blagajni. Če cela trgovina ne bi prodajala alkohola, ne bi šlo kar tako skoz.

Morda. Ampak, kaj ni delavka v postopku zaposlovanja razumela, da bo v trgovini med drugim prodajala tudi alkohol, svinjsko meso, hrano, ki ni halal itd.? Zakaj je te težave "pridobila" tekom zaposlitve, ne pa že pred njo? Zakaj je sploh sprejela zaposlitev?

Težava ni v tem, da je delodajalec fleksibilen in da posameznikom omogoča spoštovanje njihovih običajev in navad (to je pohvalno, ne glede na to, kdo in kaj je delavec), težava je v tem, da ta nora progresivna družba PRIČAKUJE, da bodo vsi vsepovsod spoštovali in bili strpni do vseh mogočih zasebnih običajev in navad. Torej popolna individualizacija družbe, ki je de facto nemogoča, saj so osebne preference, tako kot svoboda, neomejene le, dokler ne trčijo ob druge. In trčijo ZELO HITRO. Toliko o neomejenosti.

euagrus je izjavil:

Pa uzivaj v druzbi nadrase in bodi ponosen na svoje izjave. Sieg heil.

Katere izjave pa je kolega podal v dotičnem komentarju razen navedel linke?

Zaradi zadnjega stavka bi si zaslužil arest, forum naci, najmanj pa izbris upor. računa.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Markoff ::

poweroff je izjavil:

To me spominja na tisto znano #metoo-jevko, za katero se je te dni izkazalo, da je nadlegovala mladoletnika in mu potem plačala za molk. Kar je seveda ni oviralo, da po socialnih omrežjih ne bi vpila #metoo...

Asia Argento. No, ni se (še) izkazalo, le obtožena je. Enako, kot je sama obtoževala druge. Zdaj pa - ali se gremo vedno "innocent until proven guilty" ali pa vedno "ziher je kriv, zraven je bil hešteg #metoo". Principov pač ne bomo menjali od izjave do izjave, od človeka do človeka.

PS: hešteg #metoo lahko uporabi kdorkoli. Me, too.

AndrejO je izjavil:

Kot lastnik te lastnine nimaš absolutne svobode pri odločanju, kaj boš z njo počel in država si je v ustavi rezervirala pravico, da sprejme takšne predpise, da zagotovi, da s svojim izvrševanjem lastninske pravice ne boš ogrožal gospodarske, socialne in ekološke cilje, ki jim država sledi v dobro svojih državljanov.

Drži. Ampak citirani člen Ustave še vedno ne pomeni, da nimaš pravice po lastni presoji in lastnih kriterijih (by default diskriminatornih) izbirati najemnika. Konec koncev dati v najem stanovanje že z vidika obvladovanja tveganj dobrobiti svoje lastnine ni niti parsek blizu tveganju dobrobiti čigumija, ki ga prodaš v lokalni trgovini.

Vsekakor nisem zagovornik diskriminacije, ko govorimo o splošnih pogojih poslovanja, v takšnih poslih, v katere ponudnik blaga/storitve stopa z visokim tveganjem, pa bi težko ugovarjal pravici do zavarovanja interesov (tveganj) lastnika.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

euagrus ::

Markoff je izjavil:


euagrus je izjavil:

Pa uzivaj v druzbi nadrase in bodi ponosen na svoje izjave. Sieg heil.


Zaradi zadnjega stavka bi si zaslužil arest, forum naci, najmanj pa izbris upor. računa.


Res? Pa si siguren, da moras brati dobesedno? Je pa res, da sem uposteval, da bojo bralci dovolj inteligentni, da razumejo sarkazem. Glede sirjenja rasne diskriminacije (ce so nekateri Romi problematicni, so vsi Romi problematicni : pojasnilo za bolj trde v glavo, to ni moje mnenje), pa se kar na osebo x obrni.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

xmetallic ::

euagrus je izjavil:

Res? Pa si siguren, da moras brati dobesedno? Je pa res, da sem uposteval, da bojo bralci dovolj inteligentni, da razumejo sarkazem. Glede sirjenja rasne diskriminacije (ce so nekateri Romi problematicni, so vsi Romi problematicni : pojasnilo za bolj trde v glavo, to ni moje mnenje), pa se kar na osebo x obrni.

Romi so bili podani zgolj kot primer, ker v Sloveniji vsi to skupino ljudi poznamo. Kar pa očitno presega sposobnosti razumevanja tvojih možganov, ki so v tem takoj zaznali poveličevanje bele rase, nazicem, ipd. Sej vem liberatitis te daje. Neozdravljiva bolezen, ki negativno vpliva na možganske sposobnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

euagrus ::

xmetallic je izjavil:

euagrus je izjavil:

Res? Pa si siguren, da moras brati dobesedno? Je pa res, da sem uposteval, da bojo bralci dovolj inteligentni, da razumejo sarkazem. Glede sirjenja rasne diskriminacije (ce so nekateri Romi problematicni, so vsi Romi problematicni : pojasnilo za bolj trde v glavo, to ni moje mnenje), pa se kar na osebo x obrni.

Romi so bili podani zgolj kot primer, ker v Sloveniji vsi to skupino ljudi poznamo. Kar pa očitno presega sposobnosti razumevanja tvojih možganov, ki so v tem takoj zaznali poveličevanje bele rase, nazicem, ipd. Sej vem liberatitis te daje. Neozdravljiva bolezen, ki negativno vpliva na možganske sposobnosti.


Matere samohranilke so pa drug primer, mar ne. Poln si lepih primerov. Gremo se spravljat na manjsinske skupine, ki so ze tako najbolj na udaru.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

antonija ::

Sej se ne spravlja na njih, on jim samo ne dovoli jim enakopravno sodelovat na "prostem" trgu kot najemnikom, on bi pa rad enakopravno sodeloval kot lastnik nepremicnine.

To ni diskri... Oh wait.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Markus386 ::



Mala privat trgovinica, pri stari cerkvi na celovski (LJ).
Če že kršijo, lahko vsaj kršijo več stvari naenkrat.

gendale2018 ::

Markus386 je izjavil:



Mala privat trgovinica, pri stari cerkvi na celovski (LJ).
Če že kršijo, lahko vsaj kršijo več stvari naenkrat.

Upam da se jim prijavi transženska :)

Utk ::

Ne hodim, tako da ne vem, ampak kako je s tem v javnih hišah, si tam še lahko izbereš spol? Ali te kak nahypan jurček vn vrže, če koga diskreminiraš?

xmetallic ::

euagrus je izjavil:

Matere samohranilke so pa drug primer, mar ne. Poln si lepih primerov. Gremo se spravljat na manjsinske skupine, ki so ze tako najbolj na udaru.

Izpostavil sem vsakdanje primere s katerimi se najemodajalec srečuje. Če bi ti bil najemodajalec ni bi takih debilizmov stresal. Če hočeš iz stanovanja "deportirati" neplačnika to lahko narediš samo preko sodišča. Zato se najemodajalci izogibajo rizičnih skupin, ker si nihče ne želi plačevat odvetnikov in sodnih stroškov.

antonija ::

xmetallic je izjavil:

Izpostavil sem vsakdanje primere s katerimi se najemodajalec srečuje. Če bi ti bil najemodajalec ni bi takih debilizmov stresal. Če hočeš iz stanovanja "deportirati" neplačnika to lahko narediš samo preko sodišča. Zato se najemodajalci izogibajo rizičnih skupin, ker si nihče ne želi plačevat odvetnikov in sodnih stroškov.
In s tem najemodajalci diskiminirate dolocene skupine. Sej lahko se naprej isces izgovore za svoje pocetje, ampak ne gre za nic drugega kot za diskriminacijo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Jarno ::

antonija je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Izpostavil sem vsakdanje primere s katerimi se najemodajalec srečuje. Če bi ti bil najemodajalec ni bi takih debilizmov stresal. Če hočeš iz stanovanja "deportirati" neplačnika to lahko narediš samo preko sodišča. Zato se najemodajalci izogibajo rizičnih skupin, ker si nihče ne želi plačevat odvetnikov in sodnih stroškov.
In s tem najemodajalci diskiminirate dolocene skupine. Sej lahko se naprej isces izgovore za svoje pocetje, ampak ne gre za nic drugega kot za diskriminacijo.


Najprej razlog, potem diskriminacija. Statistično je malo verjetno, da bi večina relevantnih osebkov ravnala po enakih predsodkih.
Kriva pa je morebiti država...naj ona plača, če že stoji za zakonom. :)
#65W!

Utk ::

Ja je, in? Zakaj bi moralo bit koga sram priznat, da noče v svojem stanovanju Šveda?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

xmetallic ::

antonija je izjavil:

In s tem najemodajalci diskiminirate dolocene skupine. Sej lahko se naprej isces izgovore za svoje pocetje, ampak ne gre za nic drugega kot za diskriminacijo.

Tudi banka zavrne stranko, če se ji zdi, da ne bo sposobna plačevati svojih obveznosti.

jype ::

Utk je izjavil:

Zakaj bi moralo bit koga sram priznat, da noče v svojem stanovanju Šveda?
Ker je prav, da ga je sram.

xmetallic je izjavil:

Tudi banka zavrne stranko, če se ji zdi, da ne bo sposobna plačevati svojih obveznosti.
Tudi banka plača visoko kazen, če to počne zaradi barve polti.

Utk ::

Mene ne bi blo.

xmetallic ::

antonija je izjavil:

In s tem najemodajalci diskiminirate dolocene skupine. Sej lahko se naprej isces izgovore za svoje pocetje, ampak ne gre za nic drugega kot za diskriminacijo.

Aha. Tvoj predlog je, da se najemodajalci pač sprijaznijo, da bodo morali plačati odvetnika in sodne stroške najprej za izselitev osebe iz stanovanja, nato pa še za terjatve neplačanih dolgov? Če najemnik namerno kaj uniči ali odnese iz stanovanja (kar se ne dogaja redko ko pride do konfliktov) pa še en sodni postopek in dokazovanje, da je najemnik to res naredil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

antonija ::

Ne, moj predlog je, da zacnes upostevati zakone. Da prenehas s sistematicno diskriminacijo t.i. "rizicnih" skupin, ampak da ocenis vsakega kadidata posebaj. Tudi ce pride romska brezposelna samohranilska mati, se vendo lahko reces da te skrbi da ne bo mogla placevati in naj ti razlozi od kje bo dobila prihodke, pokaze kaksen papir za svoje trditve, itd.

Vem da je to extra delo in da je diskriminacija veliko bolj simpl in komfortna (pac zanemarimo dejstvo da je nelegalna in da dela celotni druzbi ogromno skodo).

Za resevanje konfliktov imamo pa sodisca, ja. Vzeti pravico v svoje roke je spet nelegalno.

P.S.: Mogoce bi bilo bolje da nehas opisovat svoj MO kar se tice najemodajalstva, ker ce te kdo identificira in prijavi bos hitro imel zakonske probleme, in se ti bo odvetnik za odskodninsko tozbo glede poskodovanja predmetov iz staonavnja zdel trivialen.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

Utk je izjavil:

Mene ne bi blo.
Ljudi, ki so brez vesti, pogosto ni sram, ko jih ujamejo pri zločinu.

xmetallic je izjavil:

Aha. Tvoj predlog je, da se najemodajalci pač sprijaznijo, da bodo morali plačati odvetnika in sodne stroške najprej za izselitev osebe iz stanovanja, nato pa še za terjatve neplačanih dolgov? Če najemnik namerno kaj uniči ali odnese iz stanovanja (kar se ne dogaja redko ko pride do konfliktov) pa še en sodni postopek in dokazovanje, da je najemnik to res naredil?
Tako je, sprijazniti se moraš, da je od barve kože odvisno, kako reden plačnik je nekdo, ne smeš pa barve kože upoštevati pri izbiri najemnika, ker v resnici barva kože prav nič ne vpliva na finančno disciplino. Jebiga, težko življenje, pa saj nisi princeska, ane?

Markus386 ::

Tako je, sprijazniti se moraš, da je od barve kože odvisno, kako reden plačnik je nekdo, ne smeš pa barve kože upoštevati pri izbiri najemnika, ker v resnici barva kože prav nič ne vpliva na finančno disciplino. Jebiga, težko življenje, pa saj nisi princeska, ane?


Torej moraš se zavedati rizika, ne smeš ga pa upoštevat?

antonija ::

Seveda ga lahko upostevas, samo ne sistematsko nad celotno izbrano ("rizicno") populacijo.
Vsak clovek individuum, vsakega posebaj moras ovrednotit. Ni ti treba vsakemo oddat stanovanje, ne smes pa pri izbiri biti diskriminatoren.

A ste ziher da veste kaj tocno pomeni diskriminacija? Ker zadnjih par postov meji na debilnost...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski varuhi zasebnosti: delodajalci ne smejo preverjati kandidatov na družbenih o (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9225556 (21224) PaX_MaN
»

Reklame in zdravila samo za črnce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8517287 (13421) Unknown_001
»

Facebook in AdBlock Plus: kdo bo koga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7121338 (16815) Pithlit

Več podobnih tem