» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
37 / 84
»»

Jst ::

>Jst, konzola quality je le od daleč enaka PC quality, če se gre o vizualni podobi, grafiki.

Ja, če na PCju igraš Single Player lahko zvišaš/znižaš grafiko, da imaš 60FPS. A nakup igre za PC je Multiplayer ponavadi večji razlog ali vsaj enak razlog, kot Single Player. V MP pa izklopiš Epic Sence, Epic Odboje,... Je medium dovolj, da imaš čimvečji FPS.

Tudi ne mislim, da bodo igre za PC umrle. In mislim ravno obratno od nekaterih tukaj. Zaradi MSja in njihovih XBox konzol, sta to dve platformi, za katere se špil ponavadi razvija že od začetka. Na PCju imaš potem glede grafike namesto Medium grafike - ki je ponavadi najbližja konzoli (side to side primerjava) - še High in/ali Ultra/Epic, ki pa nimajo ogromne razlike v kvaliteti, ampak ponavadi samo še "pika na i". Večji draw distance, boljše teksture, našponan Post Processing (ki ponavadi med Medium in High ni tako izrazit), boljši AA... A razlika ni tako velika - je pa GPU vseeno dosti bolj zaposlen.

Je pa res, da smo sedaj prvič v obdobju, vsaj jaz osebno imam takšen občutek če premislim nazaj, od Voodooja do ene 7970/680 obdobja, je bilo najbolj racionalno preskakovati eno generacijo grafičnih. Sedaj imam pa občutek, da lahko mirno preskočiš dve generaciji. Je pa res, da sem vedno kupoval High end. "Uvodno" v high end. Naj razložim. Uvodna v high end je bila 7950, high end pa 7970. Ali uvodna v high end 670, High end 680. 1070 vs 1080.

Ponavadi se pač ni splačalo kupiti najvišjo, ampak eno nižje na lestvici. Bolj se je splačalo 88gts512, kot pa Ultra. Pri najvišji je bila ponavadi cena tretjina višja cena za 10-15% višjo hitrost. So pa bile izjeme, sigurno, a se sedaj kakšnega primera ne spomnim...

Zadnjih nekaj let je pa situacija bolj zapletena, ker se AMD in Nvidija več ne izmenjujeta. Čeprav tudi sedaj mislim, da je 2080Ti grozna kar se tiče cene in performans in se bolj splača 2080.

Meni izgleda, da je bila RTX serija izdana, ker večina, ki ni kupila 1070/1080, je predolgo čakala na nekaj novega, a mislim, da bo večina lastnikov 1070/1080 to generacijo preskočila.

Kako bodo pa game dev studiji gledali na DLSS pa ne vem. Ali bo treba plačati Nvidiji, da strenira NN in to "zapeče" v driverje, ali bo nvidija to delala sama? Dvomim, da bo nvidija na lastno pobudo špilom omogočila DLSS, ker mislim (nisem se poglobil v nvidia dev papirje), da je potrebno sodelovanje z dev studijem za vsako igro posebej.

Upanje umre zadnje, pravijo, in jaz osebno upam, da nas AMD preseneti. Čeprav je 2019 leto, ko še sodelujejo z Sonyjem za PS5, kar ni ravno znak, da ciljajo na PC trg.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Furbo ::

Machete je izjavil:

Ne morem, ker potem bi kvaril povprečje.
*ok, Nvidia me je presenetila, da ji gre tako slabo in ima igračarski kolač tako velik.

Približno tako blesava izjava, kot če bi rekel, da gre Mercedesu slabo, ker ima velik delež prodanih avtov, glede na vse kar ponuja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Danes. Kaj pa jutri?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Furbo ::

Za jutri piši jutri.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Bwaze6 ::

Zanimivo, kako malo v bistvu PC gamerji v povprečju zapravijo za hardver. Nvidia ima v letu 1.7 milijarde dolarjev prihodkov od gaming kartic, medtem ko je ocena vrednosti prodanih iger za PC v zadnjem letu 33.4 milijarde dolarjev:

GamesIndustry.biz presents... The Year In Numbers 2018

Pred leti (ko se je v bistvu začelo kupovati na Steamu, ne bolj piratizirati) smo s kolegi malce gledali naše nakupovalne navade in ugotovili, da je bilo razmerje gaming hardware : igre blizu 1:1 - mid range grafična kartica na 2, 3 leta se je ravno pokrila s parimi dragimi igrami, kupljenimi ob izidu, ter več poceni nakupi na znižanjih. Nihče od nas ni bil prav zagrizen in hiter obračalec iger, z dobrimi igrami smo se ukvarjali tudi mesece. Zdaj že nekaj časa nisem preveril tega, ampak se je po mojem precej prevesilo v stran iger.

gustek_si ::

Jst je izjavil:


Upanje umre zadnje, pravijo, in jaz osebno upam, da nas AMD preseneti. Čeprav je 2019 leto, ko še sodelujejo z Sonyjem za PS5, kar ni ravno znak, da ciljajo na PC trg.

PS5 konec 2019? Prednaročila jesen 2019?

FlyingBee ::

Machete je izjavil:

Ne morem, ker potem bi kvaril povprečje.
*ok, Nvidia me je presenetila, da ji gre tako slabo in ima igračarski kolač tako velik.

Ravno pri tem se amd in nvidie ne more primerjati, ker nvidia nima x86 biznisa. Geforce je v bistvu pure gaming brand in glede na dogajanje od Geforce 256 naprej, je zelo veliko presenečenje to tvoje presenečenje, očitno res ni niti malo pomislil pred presenečenjem. Je pa vse seveda relativno, če se jim poveča gaming dohodek y2y in ves dohodek še za več procentov, potem so vse manj odvisni od gaminga in vse več od drugega, med katerim je AI in auto moto biznis in ravno tukaj se pokaže trenutno prednost nvidie, ker če amd proda bivši ATi oddelek, ga lahko samostojnega primerjamo z nvidio in takrat bo šele presenečenje, kam je izginilo rivalstvo gaming branda a.k.a. Geforce vs. Radeon.

FlyingBee ::

Če to drži, da bo najmanj 6 varijant rtx 2060, glede na velikost in tip vrama, potem se jim je dokončno zmešalo, prasci bodo popolnoma izkoristili manjko konkurence.
https://www.techpowerup.com/250924/nvid...

D3m ::

FlyingBee je concerned citizen. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

MostWanted ::

https://www.techpowerup.com/250924/nvid...

res se jim je sfuzlalo, in se delajo norce iz nas!

tiste 3gb pa 4gb bi lahk komot skenslali

Bwaze6 ::

Mogoče pa ne bo nižjih modelov (RTX 2030, 2050), ker je RT (in Tensor?) jeder že v 2060 v bistvu premalo, in se bo lower range razslojil po različicah 2060 z različnimi velikostmi, tipi vrama ter verjetno še bandwidth, frekvenci GPUja... In bodo 2060 tudi cenovno pokrile vse niše do čisto poceni kartic?

To bi bilo edino logično - sploh glede na napovedi hitrejših integriranih grafik v prihajajočih AMD in Intel procesorjih.

A se bojim, da je Nvidia pač AIO partnerjem ponudila samo tono možnih konfiguracij (GDDR5 jim zgleda leži v kupih), in je ta spisek Gigabyta samo pregled vseh možnih kombinacij, od katerih jih bodo (v marketingu) izbrali nekaj za izdajo. Tako da bodo lepo sredi 2019 ponujali GDDR5 3 GB grafično kartico kot mid range za 300€+...

MostWanted ::

Bwaze6 je izjavil:

Mogoče pa ne bo nižjih modelov (RTX 2030, 2050), ker je RT (in Tensor?) jeder že v 2060 v bistvu premalo, in se bo lower range razslojil po različicah 2060 z različnimi velikostmi, tipi vrama ter verjetno še bandwidth, frekvenci GPUja... In bodo 2060 tudi cenovno pokrile vse niše do čisto poceni kartic?

To bi bilo edino logično - sploh glede na napovedi hitrejših integriranih grafik v prihajajočih AMD in Intel procesorjih.

A se bojim, da je Nvidia pač AIO partnerjem ponudila samo tono možnih konfiguracij (GDDR5 jim zgleda leži v kupih), in je ta spisek Gigabyta samo pregled vseh možnih kombinacij, od katerih jih bodo (v marketingu) izbrali nekaj za izdajo. Tako da bodo lepo sredi 2019 ponujali GDDR5 3 GB grafično kartico kot mid range za 300€+...


huh, nism pomislu na to.

ampak mislim da se gre bolj za lulanje po teritorju, ker lahko, bojo ves srednji in nižji rang zavzeli da še tam amd ne bo mel za burek.

MostWanted ::

m0LN4r ::

RTX mora bit ker RX je zaseden :P; GTX pa ni znanilec pomladi, ampak prehaja v "Legacy"
poimenovanje ni povsem tehnicne narave, pac so se odlocili da bodo GTX oznakov prihodnjih generacijah zamenjali za RTX, da se ljudje navadijo novega imena tudi v peasant segmentu, ker konc koncev RT ne bo izginil, temvec se samo se siril in bo imela nvidia tudi temu prilagojeno in ustaljeno ime v prihodnosti.
GTX se je tudi zelo dobro prijel, tako da sem siguren da se bo "RTX" tudi, ne glede na to da je bila oznaka "RX" od konkurence ze prej na trgu in se je dodal samo en "T" vmes, se ocitno oznaka "RX" ni tako prijela, med consumerji. Je pa "GT" iz ostale industrije sigurno bolj zvenece za laicno uho, kot "RT"X - tako da je hkrati pogumna poteza, se oddaljiti od "GT"

Ko pride nekdo v trgovino, hoce GTX ali RTX, razen kakega fanboja pa se noben ni zakrical hocem RX :)) Vmes pa se ATi prehod na AMD in "HD" Radeon hehe.
So zeleni zelo dobro vedeli, zakaj z 200 serijo premakniti "GTX" oznako za imenom, pred ime in to ohranili do danes.

Moram se pa smejat, ko pride kak starejsi tip pa bi rad kupil novo ATi graficno, pol pa je shocked, ko izve, da je ze kr nekaj let zadevo prevzel AMD xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

FlyingBee ::

Večina današnje mularije sploh ne ve katero grafično ima, sam da Fortnite in/ali pubg delata ok, pa še kakšna rocket league. Zares škoda, da se je vse tako izjalovilo. Upam, da se tudi amd strezne in resno še pred Intelom izda vsaj 1080ti+ performance z rt ali vsaj nečim novim svojim, da se nadaljuje spodbuda za developerje iger za PC in s tem tudi napredek v grafiki, ki je edino kar tera razvoj vse boljših gpujev in s tem tudi zadovolji vse naprednejši SW.

m0LN4r ::

da se nadaljuje spodbuda za developerje iger za PC

Cakaj, a niso za to izdali neko Pro graficno pred kratkim in neki obljubljali #instinct #forgamers #radeonrays #betterred ??
Al je to sele prva slabost pred porodom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MostWanted ::

m0LN4r je izjavil:

RTX mora bit ker RX je zaseden :P; GTX pa ni znanilec pomladi, ampak prehaja v "Legacy"
poimenovanje ni povsem tehnicne narave, pac so se odlocili da bodo GTX oznakov prihodnjih generacijah zamenjali za RTX, da se ljudje navadijo novega imena tudi v peasant segmentu, ker konc koncev RT ne bo izginil, temvec se samo se siril in bo imela nvidia tudi temu prilagojeno in ustaljeno ime v prihodnosti.
GTX se je tudi zelo dobro prijel, tako da sem siguren da se bo "RTX" tudi, ne glede na to da je bila oznaka "RX" od konkurence ze prej na trgu in se je dodal samo en "T" vmes, se ocitno oznaka "RX" ni tako prijela, med consumerji. Je pa "GT" iz ostale industrije sigurno bolj zvenece za laicno uho, kot "RT"X - tako da je hkrati pogumna poteza, se oddaljiti od "GT"

Ko pride nekdo v trgovino, hoce GTX ali RTX, razen kakega fanboja pa se noben ni zakrical hocem RX :)) Vmes pa se ATi prehod na AMD in "HD" Radeon hehe.
So zeleni zelo dobro vedeli, zakaj z 200 serijo premakniti "GTX" oznako za imenom, pred ime in to ohranili do danes.

Moram se pa smejat, ko pride kak starejsi tip pa bi rad kupil novo ATi graficno, pol pa je shocked, ko izve, da je ze kr nekaj let zadevo prevzel AMD xD


dober povedano, bores tako;)

jobers2 ::

zdravo
prebiram to temo in sem zaenkrat res zmeden kaj naj kupim.
v mislih imam rtx2070 ali kaj vi priporočate katero grafo?
sestavljam nov comp in sem v dilemi bo pa comp za igre sestavljen.
lp

Bwaze6 ::

Resolucija, monitor, ostale komponente, kakšne igre, ki naj bi jih nova grafična poganjala?

Z RTX 2070 ne moreš falit, je 5 - 10 % počasnejša od GTX 1080 Ti (ki se jih splača kupiti samo rabljene, nove so predrage). Je kakih 15 - 20 % počasnejša od RTX 2080, a je ta precej dražja - cirka 480 proti 680 €, 40 % več!

Tako da če ravno ne rabiš 4K ultra, VR ali ray tracinga v Battlefield V je 2070 čisto ok nakup.

jobers2 ::

živjo
ja že dolgo nisem v teh igrah sestavljanja ker sem bil sedaj na gamerskih prenosnikih
igral bi na 1440p
MATIČNA: asus maximus XI hero- po moje se bi dalo kaj cenejšega dobit samo gledam da ima wi-fi čeprav pri tej ne vem če ga ima
PROCESOR: i5 8600 box varianta
RAM: 16gb kit ddr4 2400 balisstix od crucial
GRAFA: asus gf RTX 2070 TURBO 8GB gddr6
NAPAJALNIK: cooler master v650 plus gold
KIŠTA: cooler master MB500
MONITOR: asus VT28UQG 4k UHD-
disk imam že doma SSD

to je zaenkrat to sprašujem kaj se bi dalo kaj boljšega oz. če se bi dalo kaj dobit za manjši denar in da bi blo podobna moč.
pri monitorju bi mogoče lahko prešparal če ne bo 4K .če se bi pa dalo kaj boljše sestavit pa kr z predlogi na plan namen pa imam to nabavt v začetku naslednjega leta. upam da nisem zašel iz teme
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jobers2 ()

gustek_si ::

Če bi poganjal 1440p rabiš 1440p oz. QHD monitor in ne 4K.

jobers2 ::

OK
kaj pa glede komponent? je to ok ali se bi lahko dobilo za manj denarja boljše?

gustek_si ::

Rabiš odprto grafično z ventilatorji ker tale turbo sucka air in je glasen in vroč. Pri procesurjo lahko prihraniš kakšnih 30€ in vzameš 8400, za matično poišči malo po googlu kaj pravijo uporabniki in ali so kakšni problemi.

jobers2 ::

ok to bom potem zamenjal
bom še malo potem pogledal za matično oz. se pozanimal
lp

MostWanted ::

jobers2 je izjavil:

živjo
ja že dolgo nisem v teh igrah sestavljanja ker sem bil sedaj na gamerskih prenosnikih
igral bi na 1440p
MATIČNA: asus maximus XI hero- po moje se bi dalo kaj cenejšega dobit samo gledam da ima wi-fi čeprav pri tej ne vem če ga ima
PROCESOR: i5 8600 box varianta
RAM: 16gb kit ddr4 2400 balisstix od crucial
GRAFA: asus gf RTX 2070 TURBO 8GB gddr6
NAPAJALNIK: cooler master v650 plus gold
KIŠTA: cooler master MB500
MONITOR: asus VT28UQG 4k UHD-
disk imam že doma SSD

to je zaenkrat to sprašujem kaj se bi dalo kaj boljšega oz. če se bi dalo kaj dobit za manjši denar in da bi blo podobna moč.
pri monitorju bi mogoče lahko prešparal če ne bo 4K .če se bi pa dalo kaj boljše sestavit pa kr z predlogi na plan namen pa imam to nabavt v začetku naslednjega leta. upam da nisem zašel iz teme
lp


matično dobiš za 120eur gigabyte b360 aorus 3 wifi, glede na to da boš vzel non k cpu

grafično raje daj aib verzijo ne blower

destroyer2k ::

jobers2 je izjavil:

živjo
ja že dolgo nisem v teh igrah sestavljanja ker sem bil sedaj na gamerskih prenosnikih
igral bi na 1440p
MATIČNA: asus maximus XI hero- po moje se bi dalo kaj cenejšega dobit samo gledam da ima wi-fi čeprav pri tej ne vem če ga ima
PROCESOR: i5 8600 box varianta
RAM: 16gb kit ddr4 2400 balisstix od crucial
GRAFA: asus gf RTX 2070 TURBO 8GB gddr6
NAPAJALNIK: cooler master v650 plus gold
KIŠTA: cooler master MB500
MONITOR: asus VT28UQG 4k UHD-
disk imam že doma SSD

to je zaenkrat to sprašujem kaj se bi dalo kaj boljšega oz. če se bi dalo kaj dobit za manjši denar in da bi blo podobna moč.
pri monitorju bi mogoče lahko prešparal če ne bo 4K .če se bi pa dalo kaj boljše sestavit pa kr z predlogi na plan namen pa imam to nabavt v začetku naslednjega leta. upam da nisem zašel iz teme
lp


Zakaj i5 8600? To zamenji z i5 9600K in glej da bo K na koncu, ker v ceni ni velike razlike. Če ti ni v financih tako še problem, probaj vzeti rtx 2080.

Pri K verziji ni hladilnika vklučen, če boš menjal. Drugače pa vzami vsaj 9600 in prosim ne vzami matično za 300EUR zaradi wifi, raje kupi pcie wifi posebej in daj za matično majn in dodaj v gpu razliko. Pazi da matična podpira 9 generacijo out of the box.

Zgodovina sprememb…

jobers2 ::

ja se opravičujem mislil sem z K izvedenko pri procesorju
moja napaka

MostWanted je izjavil:

jobers2 je izjavil:

živjo
ja že dolgo nisem v teh igrah sestavljanja ker sem bil sedaj na gamerskih prenosnikih
igral bi na 1440p
MATIČNA: asus maximus XI hero- po moje se bi dalo kaj cenejšega dobit samo gledam da ima wi-fi čeprav pri tej ne vem če ga ima
PROCESOR: i5 8600 box varianta
RAM: 16gb kit ddr4 2400 balisstix od crucial
GRAFA: asus gf RTX 2070 TURBO 8GB gddr6
NAPAJALNIK: cooler master v650 plus gold
KIŠTA: cooler master MB500
MONITOR: asus VT28UQG 4k UHD-
disk imam že doma SSD

to je zaenkrat to sprašujem kaj se bi dalo kaj boljšega oz. če se bi dalo kaj dobit za manjši denar in da bi blo podobna moč.
pri monitorju bi mogoče lahko prešparal če ne bo 4K .če se bi pa dalo kaj boljše sestavit pa kr z predlogi na plan namen pa imam to nabavt v začetku naslednjega leta. upam da nisem zašel iz teme
lp


matično dobiš za 120eur gigabyte b360 aorus 3 wifi, glede na to da boš vzel non k cpu

grafično raje daj aib verzijo ne blower


kako misliš aib verzijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jobers2 ()

jobers2 ::

destroyer2k je izjavil:

jobers2 je izjavil:

živjo
ja že dolgo nisem v teh igrah sestavljanja ker sem bil sedaj na gamerskih prenosnikih
igral bi na 1440p
MATIČNA: asus maximus XI hero- po moje se bi dalo kaj cenejšega dobit samo gledam da ima wi-fi čeprav pri tej ne vem če ga ima
PROCESOR: i5 8600 box varianta
RAM: 16gb kit ddr4 2400 balisstix od crucial
GRAFA: asus gf RTX 2070 TURBO 8GB gddr6
NAPAJALNIK: cooler master v650 plus gold
KIŠTA: cooler master MB500
MONITOR: asus VT28UQG 4k UHD-
disk imam že doma SSD

to je zaenkrat to sprašujem kaj se bi dalo kaj boljšega oz. če se bi dalo kaj dobit za manjši denar in da bi blo podobna moč.
pri monitorju bi mogoče lahko prešparal če ne bo 4K .če se bi pa dalo kaj boljše sestavit pa kr z predlogi na plan namen pa imam to nabavt v začetku naslednjega leta. upam da nisem zašel iz teme
lp


Zakaj i5 8600? To zamenji z i5 9600K in glej da bo K na koncu, ker v ceni ni velike razlike. Če ti ni v financih tako še problem, probaj vzeti rtx 2080.

Pri K verziji ni hladilnika vklučen, če boš menjal. Drugače pa vzami vsaj 9600 in prosim ne vzami matično za 300EUR zaradi wifi, raje kupi pcie wifi posebej in daj za matično majn in dodaj v gpu razliko. Pazi da matična podpira 9 generacijo out of the box.


ok za matično bom potem rajš tako naredil ja
samo katero pa potem uzet da bi bila ok in močna ?
zdaj 2080 je 300evr + če se ne motim od 2070.
lp

jobers2 ::

https://www.bigbang.si/racunalniska-opr...
nekaj takega za 9. generacijo procesorjev se tukaj cena začne pri 220 evr.

m0LN4r ::

200eur za plato? Imajo quad channel al boste hardcore navijal?
Al bo karkoli hitreje delalo kot na 90eur plati?

Pol pa to skombinirano z najslabse hlajeno grafo in ni vec dnara za en posten tower cooler in najbolj pocen rame.

Raje vzemi 2560x1440p g-sync ne pa 4k, za na mizo je 4k breveze
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dr_M ::

Z390 so kar drage ratale, seveda nimajo quad channel (od kdaj majo consumer plate to??).
Na plato za 90€ je pa neumno dajat nek nezaklenjen 6 ali 8 core cpu (na zalost ta opcija celo obstaja).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Truga ::

m0LN4r je izjavil:

za na mizo je 4k breveze

lol, slo-untech

destroyer2k ::

jobers2 je izjavil:

ok za matično bom potem rajš tako naredil ja
samo katero pa potem uzet da bi bila ok in močna ?
zdaj 2080 je 300evr + če se ne motim od 2070.
lp


Tole ti priporočam glede na budget:
https://www.mlacom.si/intel%C2%AE-core%...
https://www.mlacom.si/cooler-master-hyp...
https://www.mlacom.si/asus-prime-z390-p...

Za gpu pa pač odvisno od budget ali lahko greš do 2080. Za 4k monitor pa so ti že drugi povedali, da se ne splača.

Edino za info verjetno sem spregledal, kako velik monitor pa želiš imeti?

tikitoki ::

Machete je izjavil:

Sem mislil, da ti je jasno, da je za intel, nvidio in amd gaming čisto obstranski trg, ki ga zajmejo, ker ga pač lahko in poberejo tisti drobiž. Če danes gaming izgine, tega v računovodstvu verjetno niti zaznali nebi.


Da to reces za hvala dia kaze, da nimas najmanisega pojma.

m0LN4r ::

Dr_M je izjavil:

Z390 so kar drage ratale, seveda nimajo quad channel (od kdaj majo consumer plate to??).
Na plato za 90€ je pa neumno dajat nek nezaklenjen 6 ali 8 core cpu (na zalost ta opcija celo obstaja).

Moja ivy x79 plata je to mela za 150eur... pa se marsikaj drugega, tako da za obicn 1151 socket in i5, res ne vidim poseben razlog za drazjo plato, razen v primeru, da se isce tocno neko funkcijo, ki je druga plata nima. Tudi na najbol poceni plati bo laufal i5 6 jedrnik.
Glede nezaklenjene plate je pa veliko stvar okusa, K procesor ne pomeni nujno navijanje, pac doplacas samo za default visji turbo, ce se nekomu ne ljubi ocjat, dobi ravno to za malo doplacilo, brez dreganja cesarkoli.
4k monitor pa lahko priporocam od 32" naprej in enga metra dalec, vse ostalo je BS za katero ne bo imel se lep cajt dovolj hitre graficne.
Lahko izbira med 4k ultra 30-60fps ali 1440p 100fps z G sync, le kje bo vecji uzitek spilat, miljon dolar pitanje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gustek_si ::

m0LN4r je izjavil:


Lahko izbira med 4k ultra 30-60fps ali 1440p 100fps z G sync, le kje bo vecji uzitek spilat, miljon dolar pitanje.


1440p/144 ali 2160p/60 za GTA V?

neo5468 ::

Vsak, ki stestira 1440p/144 in 2160p/60 in na koncu izbere 2160p/60 kot boljšo igralsko izkušnjo, naj gre k zdravniku ker mora biti nekaj narobe z njem. To sploh ni primerjava, ampak umor. Ne vem zakaj se to debatira? High refresh rate poruši vse, pa lahko 16k monitor pred mano postaviš če hočeš.

Alien123 ::

neo5468 je izjavil:

Vsak, ki stestira 1440p/144 in 2160p/60 in na koncu izbere 2160p/60 kot boljšo igralsko izkušnjo, naj gre k zdravniku ker mora biti nekaj narobe z njem. To sploh ni primerjava, ampak umor. Ne vem zakaj se to debatira? High refresh rate poruši vse, pa lahko 16k monitor pred mano postaviš če hočeš.


+1

gustek_si ::

Ampak kako potem večina iger na konzolah teče na 30fps in 60hz televizorjih? In vsi veseli?

neo5468 ::

gustek ne rabiš spraševati v 2 temah z istimi vprašanji. Zadovoljni so, ker niso izkusili nič boljšega in miške v življenju niso držali. Pač console gamerji so čist drug narod.

Dr_M ::

Moja ivy x79 plata je to mela za 150eur...


To, da si ti na sihtu dobil plato 50-100€ ceneje, kot bi jo placal navaden kupec, je irelevantno. Upam, da se razumemo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Furbo ::

neo5468 je izjavil:

Vsak, ki stestira 1440p/144 in 2160p/60 in na koncu izbere 2160p/60 kot boljšo igralsko izkušnjo, naj gre k zdravniku ker mora biti nekaj narobe z njem. To sploh ni primerjava, ampak umor. Ne vem zakaj se to debatira? High refresh rate poruši vse, pa lahko 16k monitor pred mano postaviš če hočeš.

Spet drugi smo pa naveličani folka, ki se pretvarja, da opazi razliko med 60hz in več.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

m0LN4r ::

Dr_M je izjavil:

Moja ivy x79 plata je to mela za 150eur...


To, da si ti na sihtu dobil plato 50-100€ ceneje, kot bi jo placal navaden kupec, je irelevantno. Upam, da se razumemo.

Ne to je mindfactory cena za najcenejso x79 plato leta 2014, dela vse, zna vse, pa se OCja tudi ce je potrebno...
Still, je relevantno da se sploh ve zakaj se mece dnar v plato, ne pa da na koncu ima nekdo 200eur plato in sploh ne ve kako se v bios pride.

Furbo je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Vsak, ki stestira 1440p/144 in 2160p/60 in na koncu izbere 2160p/60 kot boljšo igralsko izkušnjo, naj gre k zdravniku ker mora biti nekaj narobe z njem. To sploh ni primerjava, ampak umor. Ne vem zakaj se to debatira? High refresh rate poruši vse, pa lahko 16k monitor pred mano postaviš če hočeš.

Spet drugi smo pa naveličani folka, ki se pretvarja, da opazi razliko med 60hz in več.

Sem bil enakega misljenja dokler nisem probal, but fuck it TVji nimajo vec kot 60
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

AapocalypseE ::

Furbo je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Vsak, ki stestira 1440p/144 in 2160p/60 in na koncu izbere 2160p/60 kot boljšo igralsko izkušnjo, naj gre k zdravniku ker mora biti nekaj narobe z njem. To sploh ni primerjava, ampak umor. Ne vem zakaj se to debatira? High refresh rate poruši vse, pa lahko 16k monitor pred mano postaviš če hočeš.

Spet drugi smo pa naveličani folka, ki se pretvarja, da opazi razliko med 60hz in več.


Sem šal iz 60Hz na 75Hz in je ogromna razlika. Zdaj, če mi padejo fpsji na 60, slika trokira.

Če nastavim osveževanje na 60Hz in samo start gumb stisnem in spremljam kako se odpre, se lepo vidi, da trokira. Na 75Hz pa je tekoče.

Kaj šele, da imaš 144Hz. Ampak potem je že grafična spet problem.

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Pred nekaj dnevi je kar nekaj odvetniških firm v imenu lastnikov delnic Nvidie vložilo skupinske tožbe proti Nvidii:

Law Firms Announce the Filing of a Class Action Lawsuit Against NVIDIA Corporation

Rosen Law Firm Announces Filing of Securities Class Action Lawsuit Against NVIDIA Corporation - NVDA

Nvidii očitajo:

According to the lawsuit, defendants throughout the Class Period made false and/or misleading statements. Specifically, defendants:

(1) assured investors that NVIDIA followed the market closely and could adjust to rapid changes in the cryptocurrency markets;

(2) touted that NVIDIA and its executives are "masters at managing our channel, and we understand the channel very well."; and

(3) assured investors that surging demand for graphics processing units ("GPUs") among cryptocurrency miners would not have a negative impact on NVIDIA because of strong demand for GPUs by NVIDIA's core customer base of computer gamers. When the true details entered the market, the lawsuit claims that investors suffered damages.


Nvidia naj bi v svojih četrtletnih poročilih in izjavah zavajala vlagatelje glede vpliva kriptorudarjenja. Padec prodaje in prihodkov, ogromne neprodane zaloge in posledičen padec vrednosti delnic (1 oktobra še 289$, zdaj 131$ - le še 45% vrednosti delnice) naj bi bile potrditev, da je Nvidia zavajala vlagatelje še mesece po padcu vrednosti kriptovalut, da le to na Nvidio ne bo imelo velikega vpliva.

Engineer_SLO ::

furbo
Spet drugi smo pa naveličani folka, ki se pretvarja, da opazi razliko med 60hz in več.


V desktopu res ne ne opazis v igri pa tako ocitno da je ze 60 fps premalo. Seveda v navezi z g-sync ali freesync toliko boljse.

Seveda pa tisti ki ni probal nabija nekaj v prazno tko kot o vecini stvari ogrimno znalcev o necem cesar sploh se od dalec ni videl, razen na youtube :)

Za vse take je 24 slik dovolj ;) ker oko itak vec rabi
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Zgodovina sprememb…

jobers2 ::

m0LN4r je izjavil:

200eur za plato? Imajo quad channel al boste hardcore navijal?
Al bo karkoli hitreje delalo kot na 90eur plati?

Pol pa to skombinirano z najslabse hlajeno grafo in ni vec dnara za en posten tower cooler in najbolj pocen rame.

Raje vzemi 2560x1440p g-sync ne pa 4k, za na mizo je 4k breveze


ja sej za plato še razmišlam grafo bom pa vzel po moje gigabyte 2070 windforce

jobers2 ::

destroyer2k je izjavil:

jobers2 je izjavil:

ok za matično bom potem rajš tako naredil ja
samo katero pa potem uzet da bi bila ok in močna ?
zdaj 2080 je 300evr + če se ne motim od 2070.
lp


Tole ti priporočam glede na budget:
https://www.mlacom.si/intel%C2%AE-core%...
https://www.mlacom.si/cooler-master-hyp...
https://www.mlacom.si/asus-prime-z390-p...

Za gpu pa pač odvisno od budget ali lahko greš do 2080. Za 4k monitor pa so ti že drugi povedali, da se ne splača.

Edino za info verjetno sem spregledal, kako velik monitor pa želiš imeti?


ja tud ta procesor sem gledal bo po moje ta pa potem vzamem večjo kišto na ta račun
4k ne bom jemal igral bom na 1440p je pa res da ne vem katero velikost ekrana kateri se najbolje odnesejo.

jobers2 ::

ja odločitev je padla da vzamem rtx 2070 windforce od gigabyte samo kakšen potem monitor
za najboljo izkušnjo.ne prevelik ne premajhen

Alien123 ::

Engineer_SLO je izjavil:

furbo
Spet drugi smo pa naveličani folka, ki se pretvarja, da opazi razliko med 60hz in več.


V desktopu res ne ne opazis v igri pa tako ocitno da je ze 60 fps premalo. Seveda v navezi z g-sync ali freesync toliko boljse.

Seveda pa tisti ki ni probal nabija nekaj v prazno tko kot o vecini stvari ogrimno znalcev o necem cesar sploh se od dalec ni videl, razen na youtube :)

Za vse take je 24 slik dovolj ;) ker oko itak vec rabi


Pa še kako se opazi bolj tekočo premikanje kurzorja. Če nekdo ne vidi razlike med 60/100/144 je malo poseben in se naj gre čekirat.
««
37 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33947781 (39218) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26746100 (39334) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10215122 (12576) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12224074 (20503) Cange

Več podobnih tem